FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Manga i co o niej inni sądzą

Co sądziłeś o mandze zanim zaczęłaś/zacząłeś ją czytać??
Że manga to japoński zboczony komiks
20%
 20%  [ 3 ]
Kojarzyłam tylko Czarodziejki z księzyca
26%
 26%  [ 4 ]
Nie wiedziałam co to
53%
 53%  [ 8 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Wersja do druku
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2005, 00:31   

Tak samo jak wyżej - nim zachęcona obrazkami z sailorek nie sięgnęłam po Secret Service na temat mangi nie sądziłam nic, bo nie znałam. Dopiero potem się okazało, że większość z bajek najchętniej oglądanych przeze mnie w dzieciństwie pochodziła z Japonii.
Co sądzą inni? Babci nie liczę, bo ona nawet fantastykę kojarzyła z sektą. A więc przyjaciele i znajomi... odnoszą się do nas bez jakiejkolwiek niechęci, najwyżej z lekkim uśmiechem jako o mangowcach jako całości, bo faktycznie, podczas naszych początków w klubie bywaliśmy głośni i radośni, no i nieco niszczycielscy, więc to nasza wina. Pożyczają od nas anime i mangi, załatwiają mangowe pozycje do biblioteki, chętnie pomagają w organizacji konwentów i wciągają do organizacji tych ogólnofantastycznym ( "Weźcie, jakiś panel o mandze albo konkurs przygotujcie!"). Nawet w klubowej gazetce zwykle jest masa ciekawostek z naszej dziedziny. Koledzy ze studiów? Też niechęci nie stwierdziłam. Bardzo chętnie komiksy pożyczają do poczytania.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ataru Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2005, 10:28   

Według mnie to wszystko zależy od mentalności człowieka. Jeśli się z tym ukrywa, to będą traktować jego hobby(jak i często jego samego) jak coś, czego należy się wstydzić, czyli po prostu źle. Będą go odbierać jak osobę do pomiatania, aż ta zerwie z nimi całkowity kontakt. Nie odnosi się to tylko do m/a, lecz do wszystkiego, co nie jest przez społeczeństwo rozumiane, bądź też poznane.
Do tego wszystkiego dochodzą stereotypy, czyli wizerunek mangowca, jako życiowego nieudacznika, lub jako zboczeńca, często ze skłonnościami do pedofilii. W ogóle ekstremalne hobby nie jest dobrze postrzegane w naszym społeczęństwie, polacy już tacy są, jak czegoś nie rozumieją to na to psioczą i tego nie zmienimy. Jedyne co możemy zrobić, to pokazywać na swoim przykładzie, że jesteśmy normalnymi ludźmi i że nasze hobby nie przeszkadza nam koegzystować z innymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-04-2005, 10:34   

Komiksy czytam już jakieś 15 lat, jednak z mangą na powąznie kontakt mam od jakichś dwóch - trzech, wcześniej faktycznie kojarzyłem Czarodziejki, Dragon Ball i tego typu masówę.
Powrót do góry
Totalizator Płeć:Mężczyzna
I Think I Can


Dołączył: 01 Maj 2005
Skąd: Kielecczyzna
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2005, 00:57   

Hmm, ja o mandze (raczej anime) dowiedziałem się z... CD-Action. Kupowałem to czasopismo dawno, jak na listy odpowiadał tam Mr. Jedi. Akurat oglągałem w tym czasie namiętnie Dragon Balla w tv, a w CDA była reklama Kawaii z zapowiedzią artykułu o DB. Kupiłem Kawaii... wsiąkłem.

_________________
Podążaj za białym kurwikiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group