FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Zakończenia serii - dobre czy złe???

Jakie Twoim zdaniem są najczęściej zakończenia serii anime???
Świetne, wbijające w fotel!
9%
 9%  [ 3 ]
Pół na pół - mogło być gorzej, mogło być lepiej.
78%
 78%  [ 26 ]
Fatalne - płakać się chce nad zmarnowanym potencjałem
12%
 12%  [ 4 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 13:22   Zakończenia serii - dobre czy złe???

Ostatnio obejrzałem Kannaduki no Miko, a zaraz po niej Suzukę, wczęśniej Chobits i Koi Kaze - akurat tak się złożyło. Wszystkie moim zdaniem miały skopane zakończenia, w mniejszym bądź w większym stopniu. Chciałem spytać o wasze opinie. Jak to jest według was - jesteście częściej zadowoleni z zakończenia czy częściej czujecie straszny niedosyt.

(SPOILER) Nurtuje mnie to strasznie bo na przykład po Suzuce spodziewałem się fantastycznego zakończenia, a okazało się fatalne.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 14:36   

Trochę za bardzo uogólniająca ankieta, więc dałem 50/50. Chociaz jak na razie mnie się podobały zakończenia wszystkich serii, jakie widziałem (może Hellsing i GTO troszkę nie teges, ale i tak nie jest tragicznie), ale na pewno są też takie, w których bym powiedział cos innego ;).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2006, 14:49   

Azag - anime Suzuka to tak 2/3 wydanej do tej pory mangi.
I to jest chyba właśnie najgorsze - anime robione na podstawie mangi, ale nie z jej całości. Takie to jakieś bezpłciowe i ma zazwczaj otwarte zakończenie (osobiście za tym nie przepadam).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 16:27   

Ooo, też racja. Zwykle tak jest, jak manga jeszcze nie jest nawet zakończona :D. Ale to już szczegół.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2006, 17:28   

Ech Azag, Kannazuki ma bardzo fajne zakończenie, owszem, może to kwestia gustu, bo jedni wolą lepsze, inni gorsze, ale nie powiesz, że końcówka cię nie zaskoczyła...
Ostatnio oglądałem Witch Hunter Robin, było to dwa tygodnie temu i do tej pory toczymy ze znajomą dyskusję co do zakończenia tego tytułu...
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 18:24   

Znowu będe "spoilerował".

Cytat:
Moim zdaniem zakończenie w Kannazuki było niemalze beznadziejne. Ostatni odcinek był totalnie przegadany. Poza tym nie podobał mi się strasznie motyw, że Chikane chciała sprawić by Himeko ją znienawidziła, a potem niby była dobra. Kurcze naprawdę było to dla mnie dziwne, zazwyczaj też 5 minutowe umierania w otoczcze poza ziemskich świateł mnie wnerwiają. Muszę też powiedzieć, że sam wątek Shoujo-Ai działał w moich oczach na niekorzyść zakończenia - tyle, że to nie wlicza się do obiektywnej oceny oczywiście, ale za to wkurzyło mnie też to, że Himeko przez całą serię skłaniała się ku Soumie, a potem nagle ni stąd ni zowąd wyjechała z dobrze wiemy czym. Nie zaskoczyło mnie to zakończenie - ciągle w głowie się go obawiałem, ale miałem bardzo dużą nadzieje, że seria skończy się inaczej - niestety. Jak ona już trzymała ją w ramionach to zamiast się rozczulać to ja sobie mówiłem - no umrzyj już, idź sobie (bo bałem sie, że ona jeszcze jakimś cudem ożyje - potem ożyła). Dramatyczność całej serii została zatracona według mnie przez ten ostatni odcinek, a działania bohaterów były niczym wyssane z palca. Generalnie, nie tylko tu ale wnerwia mnie taki motyw: cały odcinek jest niby taki patetyczny, taki podniosły, a potem puenta trwa 1 albo 2 minuty i nawet ending był normalny, a aż się prosiło dać coś innego na literach. O końcówce według mnie najlepiej świadczą słowa "Mogło być gorzej".


Faktem też jest, że w wielu seriach elementy, które ją budują osiągają swój szczyt gdzieś w okolicy połowy albo 3/4 a końcówka jest przydługawa i często nudzi. Przez to są serię na przykład Suzuka, które zmierzają w moich oczach prosto po ocenę 10, a potem dup - jest to o tyle nie przyjemne, bo po dobrej serii człowiek spodziewa się fantastycznej końcówki, a tu mu czymś przywalą. To tak jakby grać w totka o główną nagrodę - i siedzisz przed tym telewizorem, dzwonisz zębami, paznokci już nie ma, a sąsiad z dołu wali po rurach, żeby przestać tupać w podłogę - pierwsza cyfra - YES! - druga - YES! - i po koleii wszystkie lecą - YES! a ostatniej "ni ma" i można było mieć milion, a tak to się ma pincet złoty - no niby zawsze to coś, ale. Poza tym jak rozczarowuje seria, która jest do bani to pół biedy, ale jak seria jest naprawdę super i rozczarowuje na koniec to to jest tak jak z Adamem Małyszem - jak zaczął przegrywać to już go nie chciał nikt w Wiśle na telebimie oglądać (uważam, że to hamstwo w stosunku do Adama, ale to już inna kwestia)

Co do anime robionych na podstawie mangi - uważam, że macie rację - kończenie serii anime w połowie mangi albo zmienianie zakończenia bo manga jeszcze nie wydana jest pomysłem totalnie idiotycznym.

He, he - powiem jeszcze tak zrobiłem sobie prywatną ankietę, z której wynika, że O DZIWO - około 40 % serii które widziałem mieści się w granicach odwpowiedzi I, 37 w II i 33 w III - mimo to ciągle mam taki niesmak, no ale to tak jak w kinie - nie zawsze jest się zadowolonym.


Ostatnio zmieniony przez Azag dnia 24-02-2006, 12:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2006, 22:47   

Na końcówce Witcha zmarszczył mi się nos, nie licząc tego, ze połowa serii stawała się miejscami zbyt nurząca, to jest nudna, ale.. widomo, że postacie są główną zaletą tego anime nie do końca fabuła. (to moje zdanie). Co do końcówki
Cytat:
zabił mnie tekst ala Robin - Ewą. to był cios poniżej pasa i biedny Amon, który wygłasza, że w sumie będzie miał ją na oku. Zginełi? Pewnie nie. ( Amon jako reproduktor, he he :) )
Na tym zazwyczaj polegają takie końcówki, jakby ktoś chciałby ich zabić to poumierali by sobie dobrych parę minut zasypując przy tym odbiorcę stertą monologów. choć to przecież nie jest regułą, tylko ja jestem czasem złośliwa. W każdym razie gdyby zakończyli serię na odcinku, kiedy zdaje się, że wszystkich wystrzelali, a do tego ta łapka Amona, która pada tak bezwładnie, chlip! (pobeczałam sobie przy tym odcinku.) pozostawiałaby po sobie bardziej ekscytujące wspomnienie,a tak, cóż jest jak jest. Co komu.

Rozwiązania trafiają sie raczej pół na pół, z przewagą w tą gorszą stronę, jak końcówka pozostawia po sobie nieprzyjemny niedosyt, albo wypada na tle reszty jakby była doklejona, no i pozostają te kiedy to w sumie kończy się takie anime Niczym. No, ale nie wszystko jest znowu takie beznadziejne. Tylko, że jeszce niedawno oglądałam Ten Ten'a i po tym jak się skończył..jakby ktoś po prosu uciął sobie w połowie i tyle. kiedy ja mogłabym jeszcze, a co tam?
Jak już człowiek,chce, żeby trwało nadal, bo wcale nie nudzi i nie czas na koniec to sie kończy, a jak już czas na koniec to ktoś postanowił brnąć dalej i powoli wypłukiwać emocje jakimi obdażało się całą serię. Napięcie, spada, spada i anime pozostaje w tyle, albo postać na koniec postanawia i mówi coś co wogóle do niej nie pasuje. (<- reasumując wyszło tylko o tych gorszych końcach, ale trudno)

Uprzejmie prosi sie o MASKOWANIE SPOILERÓW!!!!
Nie wszyscy obejrzeli wszystko!!
Krótki kurs jest przyklejony do forum.

IKa

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 14:12   

Azag, prosba o maskowanie spoilerow - robi sie to ustawiajac kolor czcionki.....
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 14:28   

Hę??? A czemu to się tak robi??? To jest gdzieś napisane, że to się tak robi??? I na jaki mam już wybrać skoro to się tak robi??? Na biał??? Czy na żółty??? Znowu nie znam jakiejś konstytucji???
Przecież zaznaczyłem pogrubionym ostrzeżenie przed spoilerem. Skąd moge wiedzieć o jakiejś waszej ogólno przyjętej konwencji.
Prośba przyjęta, tylko, że sorry - wkurzają mnie tego typu komentarze. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 15:14   

Można to było zaobserwować w wielu tematach - najlepsze maskowanie robi się, oznaczając fragment tekstu jako cytat i nadając mu biały kolor czcionki. Wtedy jest białe na białym i widać dopiero, jak się zaznaczy myszką (np. w temacie o Bleach jest tego sporo). Prośba o maskowanie nie tylko do Azaga, ale i do Kamji, która zamordowała sens oglądania serii Witch Hunter Robin...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 20:02   

Bardzo przepraszam Biance za wybuszek. Podporządkuje się. Bianco nie miej do mnie żalu i złości przepraszam. - oczywiście proszę o skasowanie tego posta po tym jak go bianca przeczyta bo jest nie w temacie i wogóle. Wiem że mogłem wysłąć prywatną wiadomość ale nie mam teraz na to czasu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 20:16   

Cytat:
Na końcówce Witcha zmarszczył mi się nos, nie licząc tego, ze połowa serii stawała się miejscami zbyt nurząca, to jest nudna, ale.. widomo, że postacie są główną zaletą tego anime nie do końca fabuła. (to moje zdanie). Co do końcówki zabił mnie tekst ala Robin - Ewą. to był cios poniżej pasa i biedny Amon, który wygłasza, że w sumie będzie miał ją na oku. Zginełi? Pewnie nie. ( Amon jako reproduktor, he he :) )

Przecież dano do zrozumienia, że
Cytat:
są nadzieją nowego gatunku, dodatkowo jest tam powiedziane między wierszami, że nie zginęli. Robin, jako jedna z dziedziczących moce czarownic i Amon, który również wywodzi się z tego rodu, są tam potraktowani jako "ostatnia nadzieja". Owszem, Amon i Robin muszą mieć dzieci, tak by ród przetrwał...

Zresztą polecam fenomenalnego fika traktującego o przyczłości tej dwójki - http://www.therenewal.org/index.htm - rzecz trzymająca całkowicie klimat serii, a jest to trudna sprawa.
Nuda ? Brrr...oglądałem tą serię cała noc i jakoś ani razu nie zrobiłem się śpiący...

Na litośc boską!!!! Ukrywajcie spoilery!
Dzięki Grisznak !!!
i po chorobę ja mam oglądać WHR skoro juz wszystko wiem???

IKa
Powrót do góry
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 20:55   

Sorki, jestem rozgarnięta jak kupka liści! Nie chciałam niczego mordować.
Wiem, że to takie miało miec przesłanie i nie mam nic przeciwko żadnym tego typu założeniom czy przedsięwzięciom do jakich to mieli być przystosowani, ale tak czy siak mnie seria pod koniec trochę znudziła,a końcówka w moim mniemaniu wypadła lipnie. chiach i już.

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 22:04   

Kamija nie przejmuj się, jak widać nasze forum to też 'praca w trakcie wykonywania' i do niedawna nikt nie pomyślał że skoro nie mamy tagu spoiler, to powinniśmy dać opis ukrywania...

Ave, trza poczekać bo może Crack coś zmieni po stronie bbcode, ale z czasem należy uzupełnić konstytucję...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 23:18   

Mam więc nadzieje, że skoro już daliśmy sobie po łbach i już wyjaśnliśmy sprawę to będzie można powywalać te posty z tego tematu. ja jeszcze raz przepraszam wszystkich urazonych - nie miałem zamiaru nikogo urazić, ale palce nie sługa :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group