FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Nietypowe podobieństwa bohaterów anime.
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 24-11-2006, 17:09   Nietypowe podobieństwa bohaterów anime.

Od 1 października tego roku prowadzę coś w rodzaju gigantycznej recenzji tudzież generalnej analizy bohaterów, charakterów, postępowania itd. Słowem piszę coś na kształt pamiętnika gdzie jedyne pamiętnikowe elementy to data oraz ewentualnie pora obejrzenia kolejnego odcinka jakiegoś anime. Reszta to rozważania teoretyczne, rozstrząsanie, analizowanie, opisywanie, dokumentowanie przeżyć związanych z jakimś anime. Nawet nie wiem jak to dokładniej nazwać. Wszystko to piszę dla uzasadnienia powstania tego tematu. Zeszycik ów to takie moje małe duchowe dziedzictwo. W owym zeszycie o każdej porze dnia i nocy, bo zabieram go wszędzie ze sobą piszę to co mi przyjdzie akurat do głowy na temat bohaterów. Ostatnio mam to usystematyzowane i po każdym odcinku jest zwięzłe streszczenie, opis co fajniejszych scen po czym dopiero wtedy analiza tego co się działo, zewsząd doprawione dygresjami. Chronologia mi tam najczęściej leży, kwiczy i dostaje konwulsji, ale jest nieźle. Jest w tym materiału na parę tematów ale na razie chcę rzucić jeden.

Przejdę do rzeczy, przy okazji ponownego oglądania Inuyashy rzuciło mi się podobieństwo Sesshomarou do Xellosa. Nie jestem fanatyczną fanką ani jednego ani drugiego, ale obie postacie bardzo mi się jeśli chodzi o konstrukcję psychologiczną podobają. Jakieś mam takie upodobanie do jednostek dosyć dziwnych. W każdym razie chciałam podać parę podobieństw, które mi się rzuciły w oczka me piękne:

Oboje to oportuniści, nie są ani dobrzy ani źli ( jak de facto wg mnie wszyscy bohaterowie Slayers, ale o tym to ja się trochę boję pisać ), robią to co im pozwoli się zbliżyć do wyznaczone sobie celu. Przy czym tu przychodzi kolejne podobieństwo ów cel, który jest bardzo tajemniczy i niewyjaśniony u obu panów (?) czy demonów w zasadzie. No i oboje mają niewyjaśniony bliżej pociąg do jednej przedstawicielki płci pięknej ( o rany boskie, płeć piękna o smoczycy... nomenklatura w anime strasznie ogranicza używanie pewnych sformułowń ), chodzi mi rzecz jasna o Rin i Filię, no i oboje pokazują swój charakter udając obojętność wobec w/w. Z tym że Xellos uprawia Filią rzuty wysokościowe, a Sesshomarou ( mam na myśli scenę zaraz potem gdy Sesshomarou ożywił Rin ) tylko odchodzi. Inną cechą jest to, że oboje nie ujawniają nic o sobie i nie wiadomo co u nich w głowach tak naprawdę siedzi, no i oboje starają się nie okazywać swoich prawdziwych emocji ( robiłam istne polowanie na Sesshomarou z jakimiś emocjami na twarzy, wypisz wymaluj jak na Xellosa który pokazuje swoje prawdziwe "ja") Ogółem byłam po prostu strasznie zaskoczona jak dostrzegłam podobieństwa u obu tych postaci, nota bene całkowicie przypadkowo. Ja wiem że takich podobieństw jest na pewno multum, ale ja jestem początkująca mam ledwo kilka serii za sobą i chciałam się podzielić efektami mojej skromnej pracy myślowej ( de facto uwielbiam wręcz pisanie, analizowanie itd w życiu by mi do głowy nie przyszło że będę dobrowolnie siedzieć przed anime z notatnikiem i ołówkiem w ręce i będę robić plan, albo że będę analizować cytaty, motywy, charaktery itd, więcej to wszystko sprawia mi niesamowitą frajdę, zwłaszcza czytanie potem tego co napisałam, chociaż sama czynność pisania też jest nadzwyczaj atrakcyjna i stanowi miły odpoczynek ) A może ktoś jeszcze zauważył podobieństwa bohaterów które nie rzucają się na pierwszy rzut oka...

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 24-11-2006, 18:26   

Do twojej dwójki dorzuciłabym jeszcze Hijikata Toshizou, bohatera Peacemaker Kurogane, zimny i opanowany (tylko jedna osoba jest go w stanie porządnie wyprowadzić z równowagi), aby dopiąć celu jest gotów zrobić wszystko i tak jak poprzednicy ma jedną słabość w postaci swojego kapitana, Soujiego.

Przyszły mi do głowy jeszcze dwie postacie , moim zdaniem bardzo do siebie podobne- Edward Elric (FMA) i Hitsugaya Toushiro (Bleach). Są odważni, narwani i niesamowicie zadziorni, nie brakuje im przy tym inteligencji. Każdy z nich ma w życiu dwie ważne kobiety, dla Eda są to Winly i Rose, dla Toushiro, Matsumoto i Hinamori. Ed jest może trochę bardziej nerwowy i łatwiej wpada w gniew, poza tym pracuje dla wojska, bohater Bleacha też ma coś współnego ze strukturami wojskowymi. Sa otoczeni przez osoby zdecydowanie starsze od nich, dlatego ciągle starają się udowodnić że są coś warci. Pozują na twardzieli, ale tak naprawdę są wrażliwi i uczuciowi. I strasznie nie lubią kiedy ktoś wypomina im niski wzrost.

Mała ciekawostka, mają wspólnego seiyuu- Romi Paku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zennos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2006
Skąd: nicosc
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2006, 00:49   

Jesli to ci pomoze to
Yaiba (legendarny samuraj) i goku za mlodu(dragon ball)
1.wyglad
2.charkter
3.wiedza o spoleczenstwie/inteligence:P
ogolnie troche fabula xD
peace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 07-12-2006, 21:50   

No cóz, ja najpierw obejrzałam Witch Hunter Robin, jakis czas potem Last Exile. I zauwazyłam, ze nie tylko mnie Alex z LE skojarzył sie z jakby starszym Amonen z WHR ;) Całkiem podobni (choć różnica wiekowa duza). Charakterami równiez (ah te czarne płaszczyki i mrukliwe typki).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
TomoNo1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Lis 2006
Skąd: Coventry
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2006, 01:54   

Keiichi Moristato (O!MG) oraz Kei Kusanagi (Onegai Teacher).
Obaj mają podobne imię :)
A tak na serio to obie te postacie mają podobny charakter (typów jak ta dwójka występuje w masie anime z kawaii panienkami :) ale oni są według mnie troszkę inni).
Posiadają kochające ich kobiety (i nawzajem), ich miłośc jest uwidoczniona na początku anime, a reszta to już problemy spotykane w drodze do ich pełnego szczęścia (nie ma tu typowego haremu gdzie jeden chłopak jest oblegany przez dziewczyny).
Poza tym obie dziewczyny, Belldandy oraz Kazami Mizuho, należą do moich ulubionych dziewczyn w Anime.
Obaj, Keiichi oraz Kei, są niżsi od swoich partnerek.

Jako kolejny przykład podałbym właśnie dziewczyny powyższej dwójki, czyli
Belldandy i Kazami Mizuho.
Obie są jakby "nie z tej ziemi" (pierwsza kosmitka, druga bogini), wkraczającymi w życie męskie niczym taran.
Obie są wyższe od chłopaków (jak wyżej ^^).
Jedna i druga ma bardzo podobny typ rodziny. Młodsze siostry prawie identyczne z charakteru i wyglądu. Matka Kazami z charakteru jest jak Urd, starsza siostra Belldandy.
No i co dla mnie najważniejsze, obie mają głos podkładany przez jedną i tą samą dziewczynę, a moja ulubioną lektorkę, Inoue Kikuko ^,^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1664488
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group