FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
  Jaka jest wasza ulubiona piosenka z anime i dlaczego?
Wersja do druku
Miyomi Płeć:Kobieta
Czekoladożerczyni


Dołączyła: 24 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2010, 17:26   

Mało jest utworów, które podobają mi się dłużej niż... no nie wiem... Dwa tygodnie? Ale oczywiście takie się zdarzają, tylko trochę mało ich jest. Więc... Jednym z moich ulubionych jest Tsukihana. To opening od Jigoku Shoujo Mitsuganae. Myślę, że spodobał mi się za spokojne dźwięki i jeden z moich ulubionych wokali ^^ Inny z nich to Naraku no Hana, czyli opening od Higurashi no Naku Koro ni Kai. Tu również zakochałam się w głosie Eiko Shimamiyi. I jakoś mi się tak wpasował w klimat serii. Z tego samego anime jest jeszcze Why or Why Not, który nie uderza w słuchającego, który właśnie zakończył seans odcinka X serii Y tak, jak ending od Clannad After Story (tego wolę jednak nie wspominać). Więcej nie jestem sobie w stanie przypomnieć. I mam nadzieje, że nikt mnie nie ukatrupi za mój spaczony gust muzyczny :P
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ankur Płeć:Mężczyzna
Mag Czarnych Szat


Dołączył: 22 Maj 2005
Skąd: Gdańdk
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 02:24   

Nie oglądałem zbyt wielu anime, a w tych co widziałem openingi i endingi przeważnie mi się nie podobały (bo ogólnie słabo mi podchodzi japoński pop, rock itp). Lubię za to muzykę bez słów, tj soundtracki do Naruto czy Bleach.

Ale z drugiej strony jest kilka kawałków które po prostu ubóstwiam. Opening do Houshin Engi (Soul Hunter) jest świetny. Poza tym uwielbiam muzykę tworzoną przez Magumi Hayashibarę, piosenki takie jak Get Along czy Give a Reason. Opening do NGE też jest niezły, chociaż nie wiem kto jest autorem ;). Bardzo podoba mi się też opening z Naruto - (Little by Little - Kanashimi wo Yasashisa Ni) i jeden ending (Akeboshi - "Wind").

Ale itak nic nie przebije soundtracka z Dragon Balla, prawdopodobnie słucham tego z sentymentu, ale nie zmienia to faktu że odkąd oglądałem DBZ minęło już przeszło 10 lat a muzyka ciągle mi się nie znudziła =P.

_________________
Pozdrawiam,
Ankur :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5466475
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2010, 09:41   

W sumie mało lubie utworów z anime, bo większość razi niewyobrażalnym kiczem i niskim poziomem artystycznym. Ale zdarzają się utwory, do których mam słabość ;)
Śliczne jest "Last Regrets" z Kanona. Melancholijny utwór, piękna animacja towarzysząca mu .... ciężko jest o nim zapomnieć. Ma w sobie to coś.
Opening z Clannad After Story, czyli "Toki wo Kizamu Uta" : to samo,śliczny, wzruszający utwór, mający przy okazji coś z Airowskiej "Tori no Uta"
Świetne jest także "Uninstall" z Bokurano. Po prostu ma w sobie to coś, jest inny niż większość piosenek z anime.
No i od wieków kocham "Rinbu Revolution"(pamiętam jak pare ładnych lat temu znalazłam go na płytce z Kawaiia~~) - nie dość, że tekst piosenki idealnie pasuje do serii, to jeszcze sam utwór jest bardzo żywiołowy, wpadający w pamięć.
No i "Zankoku no Tenshi no teeze" - lubię tą piosenkę, w sumie sama nie wiem czemu, bo nie jest ona jakaś szczególnie wyrafinowana. Wpada w ucho i ciężko o niej zapomnieć.
Ale i tak najlepszy jest "Komm, susser Todd" z EoE.
I to chyba jest moja ulubiona piosenka z anime. Mogę jej słuchać milion razy.
Uwielbiam kontrast radosnej melodii z naprawde okrutnie bolesnymi słowami tekstu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 15-03-2010, 19:32   

Jakoś mnie ostatnio naszło na opening z Zoku Sayonara Zetsubou Sensei, czyli Kuusou Rumba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Hinamori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2010, 22:21   

Mam mój numer jeden i jest openingowy utwór z Elfen Lied

Lilium

Takie to przejmująco smutne i piękne jednocześnie i dzięki temu to jedyny opening którego przez całą serię nie przewinęłam ani razu, nawet gdy oglądałam to już kilka razy! Pozatym ta melodia przewija się w anime w różnych wersjach i też je wszystkie uwielbiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 09:43   

Hinamori napisał/a:
Mam mój numer jeden i jest openingowy utwór z Elfen Lied

Lilium

Takie to przejmująco smutne i piękne jednocześnie i dzięki temu to jedyny opening którego przez całą serię nie przewinęłam ani razu, nawet gdy oglądałam to już kilka razy! Pozatym ta melodia przewija się w anime w różnych wersjach i też je wszystkie uwielbiam.

Fakt "Lilium" to kawałek który zapada na długo w pamięci. Jest świetnym dopełnieniem samego anime, przez co nie raz słuchając go zakręciła mi się łezka w oku przez wspomnienie fabuły.
Dla mnie samego ciężko jest określić jaka jest ulubiona piosenka, wszystko zależy od mojego nastroju i czy chce go polepszyć tudzież po prostu zostać w stanie melancholijnym. Ale jeżeli już miałbym wybierać to czołówką dla mnie jest "Kiss from a rose " Angeli Aki , piosenka która potrafi podnieść mnie na duchu nawet w najbardziej pochmurny dzień, opening Gintamy, kolejna piosenka która zawsze ląduje na playliscie. Wpada w ucho dzięki czemu przyjemniej się pracuje.
.... i wiele, wiele innych.
Gdy bym miał podać choć część to i tak potrzebowałbym trzech dni i trzech nocy na spisanie "ulubionych". Dla mnie nie istnieje ulubiona, ze względu na mój zmienny charakterek.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-04-2010, 09:48   

Yoshik napisał/a:
"Kiss from a rose " Angeli Aki

Która nie jest piosenką z anime, a bonusem na singlu z 'This Love' - trzecim endingiem Blood+

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 09:53   

GoNik napisał/a:
Yoshik napisał/a:
"Kiss from a rose " Angeli Aki

Która nie jest piosenką z anime, a bonusem na singlu z 'This Love' - trzecim endingiem Blood+

A to mój błąd. Lekka gafa, byłem wręcz pewien iż jest to z anime.
Tak to jest jak się ma burdel na HDD i w głowie.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 20:48   

O, skoro mowa o Blood+, to przypomina się oczywiście Diva's Song. Przylepia się do człowieka, jedyna piosenka z tego anime, która wpadła mi tak w ucho. Słucham jej czasem dla odprężenia, sprawdza się idealnie. Szkoda, że momentami usta Diwy w anime nie były z jej słowami zsynchronizowane (a może to tylko wersja, którą zdarzyło mi się oglądać?).

Z tego samego powodu puszczam sobie także czasem Aimo z Macross Frontier'a. Obecnie te dwa utwory mogę nazwać swoimi ulubionymi z zakresu anime, kiedyś było tego więcej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2010, 06:21   

Dla mnie numer jeden to Red fraction, czyli opening z Black Lagoon. Wpada w ucho, fajny tekst. Do tego dołożę openingi z Ghost in the shell SAC, niestety nie pamiętam jak się się nazywają.

_________________
Nie kroczę ku światłu i nie wchodzę w noc
Stojąc na rozdrożu widzę najwięcej
I wszystko mogę objąć wzrokiem


Ostatnio zmieniony przez Jarmac1 dnia 19-04-2010, 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-04-2010, 14:39   

Zabrakło Ci tam "r", to Red Fraction. A OP do Gitsa to Inner Universe by Yoko Kanno & Origa.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2010, 23:09   

Hmm. Jeden z lepszych utworów i tych które wciąż pamiętam to Yin no piano z Darker Than Black. No w końcu jest za to odpowiedzialna Yoko Kanno. Utwór pochodzi z 13 lub 14 odcinka o ile się nie mylę, gdzie była przybliżona widzom przeszłość Yin. Następne 2 utwory, to kompletna zmiana klimatu z klasyki na pop, a niektórzy twierdzą, że rock, więc napiszę pop/rock i wszyscy będą happy. Więc : Tsukiakari no Michishirube Tym razem opening z Darker Than Black : Ryuusei no gemini. Cóż w porównaniu z poprzednim, kawałek bardziej energetyczny ;]. Kolejny to oczywiście Dont' say lazy , ending z K-on! Też bardziej energetyczny i też " wrył mi się w pamięć ". Świetnie, że nie śpiewa to fikcyjna Yui, bo nie przepadam za piosenkami w jej wykonaniu. Nie mogę jeszcze zapomnieć o Still Doll - Kanon Wakeshima. Powiem tak - jak dobrze, że są tacy ludzie, którzy umieją wykorzystać klasykę w innych gatunkach. Brawa dla niej, bo pomimo, że wiolonczela to taki klasyczny instrument, ona go wykorzystuje w piosenkach, których słucha znacznie większe grono niż tylko miłośnicy klasyki. Ma dziewczyna talent i widać gołym okiem, że nie jest początkującą osobą, która tylko i wyłącznie sama sobie przygrywała w domu. Oprócz tego jest mnóstwo piosenek, które lubię. Wybrałam te, ponieważ mogłam znaleźć jakieś uzasadnienie, oprócz tego, że wpadły mi w ucho. Gdybym napisała pozostałe to każdy czytał by tego posta minimum pół godziny, bo wymieniłabym bardzoo dużo różnych dziwnych rzeczy, ale moglibyście się spodziewać głównie jrocka. Jeśli doczytałeś/aś do końca, ostatnia piosenka, tym razem jeden z ulubionych openingów z Naruto, Sign
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2010, 19:04   

Zauroczyła mnie piosenka z Black Rock Shootera:

"Braveheart" by THE GOMBAND
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-08-2010, 20:20   

http://www.youtube.com/watch?v=2Wk-36cV-Z0&feature=related <--- stanowczo. bardzo ładne i ma fajowe opracowanie na klawisze, którego, oczywiście, nie omieszkałam rozpracować.
I to ma pierwsze miejsce. Kolejne zajmuje kilka kawałków Orange Range, end z Nabari no Ou i Still Doll z VK. Takie tam, perełeczki.

Najlepszy OST moim zdaniem jest w Cowboy Bebop, ale to już inna sprawa ;)

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2010, 19:35   

Nie mam pojęcia który opening, ale w każdym razie z FMA: Brotherhood.
Chemistry - Period.

Kocham, kocham, kocham.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 25 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group