FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Pomóżcie !!Współczesny świat: Anime nie tylko dla fanów
Wersja do druku
taksoofka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2008, 20:22   Pomóżcie !!Współczesny świat: Anime nie tylko dla fanów

Jakiś czas temu na kanale Planet został wyemitowany krótki film dokumentalny : Współczesny świat: Anime nie tylko dla fanów. Jeśli ktoś go nagrał i może mi go udostępnić to byłabym bardzo bardzo bardzo wdzięczna. Jak coś to moj e-mail iwi_82@interia.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-12-2008, 21:32   

Miałem okazję obejrzeć ten program i nie uważam, by był szczególnie warty polecenia. Jest to króciutki programik (trwa tyle, co 'standardowy' odcinek anime... przypadkowo?), który może i faktycznie ukazuje anime, jako coś więcej niż "bajki dla dzieci", ale i traktuje 'problem' bardzo powierzchownie. Generalnie niczego ciekawszego się z niego nie dowiemy, nawet jeśli o samą historię powstania anime chodzi.

A co do pytania... nie mam.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-12-2008, 22:24   

Skoro leciał na Planet, to będzie jeszcze wiele razy powtarzany. Wystarczy cierpliwie czekać. A co do pytania, nie nagrałem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
taksoofka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 13:15   

Hmmm... a może ma ktoś do udostepnienia jakieś naukowe materiały na temat mangi i anime. Czasopisma, książki bądź też własnie filmy. Podjęłam się na moich studiach do napisania pracy na temat historii anime, ale dość ciężko znaleźć jakies konkretne materiały na ten temat. Byłam pewna że będzie łatwiej ale nie mogę znaleźć nic po różnego typu bibliotekach czy necie coś co pomogłoby mi w napisaniu tej pracy. ehhh jak tak dalej pójdzie to niestety będę musiała zrezygnować z mojego ukochanego anime bo na samej twórczej wyobraźni daleko nie zajade ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 13:57   

Materiałow jako takich nie posadam, ale moge podsunac pomysł:
Mozesz napisac o panu "Osamu Tezuka" nazywanego ojcem wspolczesnej mangi.
Warto zajrzc pod te linki:
Link1
Link2

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 14:37   

Generalna, a złośliwa uwaga jest taka, że tematy prac warto wybierać po sprawdzeniu literatury... W każdym razie jako ewentualnych źródeł na pewno nie możesz cytować stron fanowskich. Być może możesz korzystać z anglojęzycznej Wikipedii, upewnij się, że osoba oceniająca pracę uzna takie cytowanie. Poza tym źródłami mogą być japońskie strony twórców, wydawnictw i tak dalej - pod warunkiem, że znasz japoński w dostatecznym stopniu, żeby z nich korzystać. Dalej - Twoja uczelnia na pewno prenumeruje jakieś czasopisma naukowe w wersji elektronicznej (zapytaj w głównej bibliotece), oczywiście przede wszystkim anglojęzyczne. To nie będzie proste, ale w tych humanistycznych można czasem wyszukać artykuły poświęcone japońskiej kulturze, w tym kulturze popularnej. Tak czy inaczej opieranie pracy na studiach na popularnonaukowym programie telewizyjnym nie jest dobrym pomysłem...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2008, 17:52   

A, chodzi o pracę naukową. Tu mogę coś pomóc.

Całkiem niedawno (chyba jakiś miesiąc temu) ukazała się w Polsce książka pt. Manga 1000 lat historii. Powszechnie dostępna (widziałem w kilku warszawskich księgarniach), jest chyba jedynym wydanym po polsku opracowaniem historii mangi. Przeglądałem - ilustracje dominują nad tekstem, a marginesy są podejrzanie szerokie, ale cóż, i tak nie ma nic lepszego.

Wikipedia. Tak jak wyżej napisał Arioch, cytowanie encyklopedii w pracy naukowej byłoby co najmniej niepoważne. Natomiast możesz z powodzeniem wykorzystać Wikipedię do poszukiwań źródeł. Każdy artykuł na Wikipedii powinien mieć sekcję "Przypisy" albo "Źródła", w której winny się znaleźć pozycje, w oparciu o które dany tekst został napisany. Oczywiście, prawie wszystkie są w języku angielskim, ale to chyba nie problem.

Polecam następujące artykuły:
http://en.wikipedia.org/wiki/Manga - Manga. Bogata bibliografia, może coś pomóc.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anime - Anime. Jak wyżej.
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_anime - historia anime. Dobre do ogólnego zorientowania się w temacie, jest bibliografia
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_manga - historia mangi. Jak wyżej.

To były podstawy. Dla szczegółówych informacji mogą się jeszcze przydać:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shoujo_manga
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osamu_Tezuka
http://en.wikipedia.org/wiki/Shounen-ai
http://en.wikipedia.org/wiki/Yuri_(genre) (forum nie chwyta nawiasów, "genre" z nawiasami musisz sama dopisać)

Sporo informacji i ciekawych odnośników możesz też znaleźć w artykułach o poszczególnych tytułach.
To tyle, co mi do głowy przychodzi, mam nadzieję że do czegoś się przydadzą.

Cytat:
Trafiłem też swego czasu na tę stronę - linkuje sporo uczciwie wyglądających esejów, przy czym część linków ewidentnie wygasła.

Widzę, że są nadal dostępne przez Wayback Machine, więc nic straconego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
taksoofka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2008, 19:06   

Wielkie dzięki za pomoc. Spodziewałam się niestety że nie będzie to proste. Jeśli chodzi o pytanie o kierunek : kulturoznawstwo na uniwerku wrocławskim. Zajęcia z antropologii kultury. Nie będzie to może praca dyplomowa, ale zwykła na koniec semestru. Dlatego też omawiając na zajęciach temat pracy nasunął mi się od razu pomysł z mangą i anime. Bibliotekę uniwersytecką sprawdziłam i aż wstyd przyznać, ale nie ma tam za dużo materiałów w tym temacie, oczywiście jeżeli chodzi o kulturę i historie Japonii to jak najbardziej; szereg pozycji. Angielski jak najbardziej wchodzi w grę wiec wielkie dzięki za podsunięcie linków, wiele z nich nie znałam chociaż sprawdzałam na googlach. A dzisiaj właśnie zrobiłam sobie prezent gwiazdkowy i kupiłam "Manga. 1000 lat historii" i powiem szczerze że jestem nią zachwycona. szkoda tylko że takich pozycji jest tak mało. Jeszcze raz dzięki, na pewno wykorzystam to w mojej pracy. Dam znać jak mi poszło :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taksoofka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2008, 19:11   

A jeśli chodzi o ten film, byłby mi przydatny, posiadam juz u siebie "Animanie" i "Świat mangi" a cytowanie filmów jest jak najbardziej dozwolone, oczywiście z umiarem, jak zresztą ze wszystkim:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ANTAL Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2008, 17:46   

taksoofka napisał/a:
Hmmm... a może ma ktoś do udostepnienia jakieś naukowe materiały na temat mangi i anime. Czasopisma, książki bądź też własnie filmy. Podjęłam się na moich studiach do napisania pracy na temat historii anime, ale dość ciężko znaleźć jakies konkretne materiały na ten temat. Byłam pewna że będzie łatwiej ale nie mogę znaleźć nic po różnego typu bibliotekach czy necie coś co pomogłoby mi w napisaniu tej pracy. ehhh jak tak dalej pójdzie to niestety będę musiała zrezygnować z mojego ukochanego anime bo na samej twórczej wyobraźni daleko nie zajade ;/


Polecam książkę pani Brigitte Koyamy-Richard "Manga 1000 lat historii". Wydało ją Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka jest droga, od razu uprzedzam, że jest to wydatek rzędu 100 złotych. Bogato ilustrowana, zawiera dość sporą porcję wiedzy. Bardzo ładnie wydana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4917656
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group