FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Sequele, prequele, remaki
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-04-2009, 19:55   Sequele, prequele, remaki

Kontynuacje, prologi- naturalne jest, ze po obejrzeniu dobrej serii ma ochotę na więcej. Jeszcze jedna historia, jakiś nie zamknięty wątek. Kontynuacje znanej serii nie muszą sie nawet specjalnie reklamować, widzowie od razu dają im kredyt zaufania.

Niestety, prawie zawsze po obejrzeniu takiej serii mam wrażenie, ze owego zaufania nadużyto. W czasie oczekiwania na kontynuację w głowie roją się najróżniejsze pomysły, które oczywiście nie zostaną zrealizowane. Mimo, że wiem o tym- czekam i cieszę się wiadomościami.

Rzadko zdarza się, by kontynuacja była lepsza niż pierwowzór- taki tytuł mogę przyznać chyba Banner of the Stars III, Sailor Moon S i Dragon Ball Z przy czym nie są to chyba typowe sequele- podobnie jak w wypadku Arii i Marimite, które utrzymują poziom oryginałów, podział na serie wymusił tu brak materiału.

Lubię też alternatywne wersje wydarzeń i wielowątkowe sagi łączone jednym universum - jak Kapitan Harlock czy Gundam.

Dużo radości mogą dostarczyć kontynuacje nieistniejące z Dragon Ball AF na czele(że wymienie MKR i OSR 2, Inuyashę, ostatnio Code Geass 3). Przecieki, sprytnie zmontowane "zajwki" i fani twierdzący, że tym razem wyjdzie to na pewno(Patrząc po nowych sezonach Slayers'ów -zbyt starych trupów lepiej nie reanimować.

Prequelów raczej nie odnotowano, jeśli nie liczyć gaidenów Legend of the Galactic Heroes

A moze ktoś nie czeka z utęsknieniem na kontynuacje ulubionej serii? Czy jakaś kontynuacja zepsuła Wam odbiór anime? Które cieszą oko i dusze, a które nie powinny powstać?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 03-04-2009, 20:28   

Ja uwielbiam cała sage Crest i Banner of the Stars, kawał dobrej roboty. I zaprawde nie mam nic przeciwko kolejnej, o ile utrzyma poziom poprzedniczek. Znam aż dwa anime z "uniwersum" Gundama, ale przypadł mi on zdecydowanie do gustu. Za to ni za cholerę pojąć nie mogę, czemu nie ma kontynuacji Twelve Kingdoms! Materiał porządny jest. Wierni wygłodniali fani są. Wątki urwane w sam do kontynuacji również. A tu cisza...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2009, 20:39   

Sequel-Prequel - zawsze mi się te słowa będą kojarzyć z odcinkiem internetowego show Angry Video Game Nerd, w którym główny bohater pragnął pouporządkować gry z cyklu "The Legend Of Zelda" w kolejności chronologicznej według wydażeń z zeldowego uniwersum. Czym się skończyły jego ponad dwudziestominutowe dywagacje? "A kogo to obchodzi? To tylko gry." :P
Zdecydowanie, jedyną kontynuacją, która przebija pierwowzory jest Dragon Ball GT. Moim skromnym zdaniem, przebija poprzednie części i mangę. I guzik mnie obchodzi, co uważa ogół fandomu. Ot co! Anarchia! Anarchia! Jestem taki inny!!! :P ;]
Zawsze można zauważyć, iż seguale często nie dosięgają do pięt poprzednikom. I to nie tylko widać w anime. Ale walnę parę przykładów: przede wszystkim MKR II. Więcej przykładów nie chce mi się wymyślać. W sumie... Porównując Tokyo Babylon (mangę i anime) oraz X... To drugie wypada, według mnie, dosyć blado.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-04-2009, 20:54   

Nanami napisał/a:
czemu nie ma kontynuacji Twelve Kingdoms!

Czynnik X- pieniądze, zgoda autora...

A DBGT poza świetną muzyką raczej nie miało nic do zaoferowania.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2009, 20:55   

Gundam - zdecydowane dzieło sztuki. Uniwersum zostało naciągnięte do granic możliwości, lecz nadal nie przeszkadza to robić doskonałych kontynuacji (mam tu na myśli IGLOO, nie światy alternatywne). A Zeta Gundam bił oryginał na łeb na szyję (i dla sporej części fanów pozostał najlepszym Gundamem)
Druga część Gits: SAC również była lepsza od pierwszej. Ale i tak obie przegrywają z filmem.

Najbardziej denerwują mnie za to sequele komedii. Najlepsze gagi najczęściej umieszczane są w pierwszej serii, a kolejne to odcinanie kuponów.

I faktycznie brakuje mi kontynuacji dwóch anime: wspomnianego wcześniej Twelve Kingdoms i Berserka (Miura niestaty ostatnio nie zdementował faktu powstania kontynuacji. Wszyscy na to liczyli, bo ucięłoby to głupie spekulacje).


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 04-04-2009, 17:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shlizer Płeć:Mężczyzna
prawie jak admin =p


Dołączył: 09 Mar 2009
Skąd: wziąć na piwo? =p
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2009, 22:45   

Dred napisał/a:
Zdecydowanie, jedyną kontynuacją, która przebija pierwowzory jest Dragon Ball GT.

Zgadzam się.. jest to najlepszy sezon tego anime. Nie dość, że grafika zdecydowanie poprawiona, to jeszcze i walki bardziej strawne (bo trochę krótsze), humor jak zawsze przedni, no i fabuła choć nie porywająca, trzyma klimat..
Ponadto właśnie Gundam.. Wing według mnie był dobrym posunięciem, choć nie jakimś przełomem, Seeda przyznam się szczerze oglądałem urywkami, więc się nie wypowiem, ale 00 w porównaniu z poprzednimi był naprawdę niezły..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
nie+mam+i+mieć+nie+będę
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-04-2009, 03:04   

Dziwnie napisany pierwszy post prawie nie wiem o co chodzi ale domyślam się prawie co mam napisać.

Kontynuacje które chciał bym zobaczyć to w większości takie które obejmowałyby pozostałą część oryginalnego materiału np mangi lub książki. Czyli autorzy zostawili mnie w połowie opowieści w najciekawszym momencie pisząc "to be continue" lub "poczytaj mangę". Jak poprzednicy chętnie zobaczyłbym zrealizowany drugi tom nowelki 12 królestw. Ale również Nane ponieważ już nazbierało się prawie drugie tyle rozdziałów mangi co w pierwszym sezonie. Coś co nigdy nie nastąpi czyli zakończenie wątku Nodoki w Ranmie czy kolejne 150 odcinków Inuyashy albo kolejne 12 odcinków hare guu gdzie Weda robi porządek w rodzince. Jest jeszcze kilka anime które skończyły się "nie kończąc wcale" bo fabuła rozleciała się kompletnie pod koniec np Kare Kano.

Kontynuacji których nie chciał bym widzieć i tak nie zobaczę bo nie muszę jednak uważam że kilka kontynuacji wcale nie powinno powstać. Nie powinno się kontynuować rzeczy skończonych o dobrej opinii np wspomniane już wcześniej slayersy. Lub takich po których obejrzeniu pierwszej części połowę widowni ogarniało obrzydzenie np ikkitousen. Więcej chyba nie podam bo nie prowadzę czarnej listy

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group