FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  School Rumble vs Ouran High School Host Club

Która szkoła lepsza ?
Ouran High School Host Club
65%
 65%  [ 38 ]
School Rumble
34%
 34%  [ 20 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 58

Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2008, 18:31   School Rumble vs Ouran High School Host Club

Jak wiemy, są to dwie szkolne komedie. Do tego dwie dobre komedie ;]. PYtanie brzmi, która lepsza ?. Do wyboru normalna japońska szkółka, i super bogata szkoła dla równie super bogatych ludzi. Kogo byście chcieli miec w klasie? Tamakiego, czy Harime ? Nie będe się bardziej wgryzał w opisy szkoły, anime widzieliście więc nie ma sensu się wielce rozpisywać. Oczywiście, przydała by się jakaś argumentacja dlaczego akurat ta szkoła.

Ja wybieram School Rumble, bardziej swojska atmosfera, moim zdaniem "fajniejsi" bohaterowie, ale tylko odrobinke. No i Harima, czyli mój idol, z charakteru prawie jak Onizuka z GTO, tylko że za młodu. :}

A co Wy wybierzecie ? ;>

_________________


Ostatnio zmieniony przez cesarz vedry dnia 10-05-2008, 21:17, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vardamerethiel Płeć:Kobieta
A może terere? :)


Dołączyła: 10 Gru 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2008, 21:09   

Ja wybieram School Rumble, fajna, zwyczajna szkółka, z nie do końca zwyczajną zawartością... No i gdzież ja bym takiego Harimę niepowtarzalnego drugiego znalazła!? :D

_________________
"...Dobre słowo poparte naładowaną bronią, zdziała więcej niż samo dobre słowo..."
Al Capone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3837657
Tafik93 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2008, 09:35   

To jest porównanie Davida do Goliatha xD oczywiście High School Host Club
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-05-2008, 12:53   

Ja ta wolę School Rumble.
Nie wiem czy dobrze bym sie czuła w Ouranie, ja zwykła śmiertelniczka. Patrz co dzień na luksusy, zblazowanych rówieśników szastających pieniędzmi, odmawiaj udziału w dla nich zwyczajnych, dla ciebie za drogich zabawach, ucz się i zaciskaj zęby- zdecydowanie nie dla mnie.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-05-2008, 20:44   

Zdecydowanie Ouran. Miałabym mnóstwo zabawy patrząc na Tamakiego i resztę jak poznają świat "zwykłych ludzi". Zresztą jestem wielką fanką tego niebieskookiego blondaska, więc jakbym go mogła zdradzić z Harimą?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
czacha19 Płeć:Kobieta
marzycielka :)

Dołączyła: 04 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2008, 20:53   

nie moge sie wypowiadać, bo obejrzałam tylko Ouran High School Host Club, ale szybko nadrobie zaległości
nie wiem jakie jest to drugie anime i jego bohaterowie, ale Tamakiego, Hikaru, Kaoru, Moriego i Koyuoa pokochgałam z całego serca i nigdy ich nie zapomne

_________________
Nie pojde do nieba...bo mam lęk wysokości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7347078
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-06-2008, 21:08   

Proszę nie pisać dwóch postów pod rząd - jeśli chcesz coś dodać, proszę użyć opcji "Edytuj".

Sprawa druga - proszę się zapoznać z punktem drugim Regulaminu Forum. Post z zapytaniem o nielegalne źródło i odnośnikiem do strony zawierającej materiały niezgodne z polskim prawem został usunięty.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2008, 23:50   

Oczywiście School Rumble, znacznie bardziej wole klimat który tam się czuło, OHS jest genialny ale to nie dla mnie, zdecydowanie wolę Harimę i spółkę, a nie długo trzeci sezon w OVA najwidoczniej.:)

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-06-2008, 10:11   

Trzeci sezon jak trzeci sezon :P ale zawsze 6 nowych epizodów (za 2 miesiące będzie co oglądać :P). Co prawda do tego porównania można by jeszcze wpisać parę tytułów to na chwile obecna lepszy jest chyba school rumble. Może dlatego ze bardziej kolorowe kwiatki tam są a może dlatego ze nie skupiamy sie tylko na jednym klubie z wyższych swer.
W każdym razie jak oglądałem school rumble tarzałem sie ze śmiechu a ouran pozostawiał tylko małe prychnięcia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2008, 14:56   

Kokodin dobrze to ujęłeś ^^, Ouran mnie śmieszył, a School Rumble mnie zmuszało do ciągłego nieustannego i niekontrolowanego śmiechu ! Do tego postać Harimy, która przypomina Onizuke... heh to jest to co kocham ; ].

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Muhomorniczy Płeć:Mężczyzna
..


Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2008, 23:40   

Ouran High School Host Club ,z argumentuje to tak iz postać karateki okularnika z School Rumble mie obrzydzała, w moim odczuciu był obleśny a jestem delikatny i rani mie gdy muszę mieć z czymś taki do czynienia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2008, 20:51   

Jestem świeżo po obejrzeniu School Rumble i muszę powiedzieć, że Ouran wygrywa raczej zdecydowanie.

School Rumble to dziwne anime, momentami zmuszałem się aby obejrzeć, a innym razem spadałem z krzesła. Z postaciami raczej nie czuje się związany, nie były jakoś specjalnie fajne(okularnik i żółw strasznie mnie irytowali - szczególnie żółw). Oczywiście wyjątkiem jest Harima, po prostu mój nowy idol, który może spokojnie znaleźć się na mojej liście najlepszych bohaterów. Jako przykład nawet nie wiem co wymienić... na pewno był by to Harima jako Bóg, albo Harima jako wróżbita, zresztą... świetna postać.
No, jeszcze dobry był ten zboczeniec.

W pojedynku głównych bohaterek zdecydowanie wygrywa Haruhi, w końcu jest to jedna z najlepszych postaci jakie znam - z żeńskich chyba nawet najlepsza. Tenma to irytująca dziewczyna z intelektem kamienia, więc raczej bez szans.

Ouran jednak jest o wiele lepszym anime, nie chodzi tutaj tylko o humor. Wszystkie postacie z tego anime są wyśmienite, wszystkie znajdują się na mojej liście( ^^ ). Humor był na porównywalnym poziomie(chociaż nigdy nie spodziewałem się, że będę się śmiał z gości ślizgających się na skórce po bananie :) - Ouran).

Kreską zdecydowanie wygrywa Ouran. Muzyki za bardzo nie pamiętam, ale szczerze mówiąc w School Rumble praktycznie jej nie zauważyłem T_T

Wybieram Ouran, chociaż School Rumble także jest naprawdę niezłym anime. Niektóre motywy, wpadki bohaterów, elementy parodii... ogólnie wyróżnia się z tłumu.

Pozdro.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
xXXx Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2008, 16:41   

tak szczerze mówiąc to sama już nie wiem, oba anime to genialne komedie, przy których się nieźle uśmiałam, raczej wolę School Rumble, ale trochę więcej wypowiem się na ten temat

Bohaterowie - no cóż..... jeśli chodzi o główne postacie kobiece to przyznam, że bardziej urzekła mnie postać Haruhi (Ouran) - taka niby zwyczajna dziewczyna, ale jednak widać, że ma dystans do siebie. A Tenma (SR) to taka głupiutka, naiwna dziewczynka. Co do bohaterów płci męskiej to zdecydowanie wolę Harime, bo...... jest jedyny w swoim rodzaju ;] (szczególnie gdy grał BogaxD) , ale to nie znaczy, że nie lubię Tamakiego, bo to również ciekawa postać. Co do postaci drugoplanowych to stawiam na SR. Szczególnie spodobały mi się Mikoto i Imadori (ten zboczeniec;]) ale zaś w Ouran bardzo przypadł mi do gustu ojciec (???) Haruhi

Kreska - na to (o dziwo) nie zwracam zbytniej uwagi, chociaż wydaje mi się, że w Ouran jest trochę lepsza

Muzyka - w Ouran jakoś nie bardzo mi się spodobała, ale w SR bardzo ciekawy jest ending (w 2 serii mi nie bardzo przypadła do gustu)

No to tyle..... Generalnie stawiam na School Rumble, ale Ouran też mi się bardzo spodobało :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 09:47   

No tak Harima pojedynczo pewnie by pokonał wszystkich z Ourana. Jednak w Ouranie był nie tylko Tamaki, były bliźniaki, był Honey i Mori, był Kyouya, była Renge, był tata Haruhi. W School Rumble to cały humor praktycznie stworzył Harima, albo się za kogoś przebierał, albo wystąpiło jakieś nieporozumienie.

Jednak trzeba przyznać obu seriom, że są po prostu wybitne ;)

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Lovegood Płeć:Kobieta


Dołączyła: 28 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2008, 16:13   

Ach...pojedynek gigantów :) Najpierw obejrzałam SR i myślałam że nie zobaczę już nic lepszego. Ale...wtedy sięgnęłam po Ourana...I odpadłam xD
Więc...mimo uwielbienia dla SR po prostu muszę wybrać Ourana! Za całokształt :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7851879
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group