FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
Wersja do druku
Valkyrja Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 23:28   UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!

Witam.

Chciałabym ostrzec wszystkich fanów mangi i anime przed zakupem DVD z anime na Allegro. Doradzam dużą ostrożność gdyż zauważyłam w ostatnim czasie iż coraz więcej z pojawiających się ofert to tanie chińskie i malajskie bootlegi na których nieuczciwi sprzedawcy zarabiają sobie na luzie po 80zł lub więcej od sztuki wmawiając iż są to amerykańskie/australijskie oryginały.

Jeśli ktoś ma ochotę kupić bootleg niech robi to świadomie a nie będąc oszukanym.

Ostatnio parokrotnie zgłaszałam do Allegro sprawę użytkownika Andromeda_Storm (link) i jego pirackich DVD do serii Sailor Moon, Gundam czy Clannad. Allegro parę razy usunęło jego aukcje jednak nie zablokowało konta. Użytkownik nadal handluje trefnym towarem za każdym razem zmieniając opis w celu uwiarygodnienia autentyczności.

Jeśli nie jest wam obojętne aby nieświadomi fani byli przez niego oszukiwani - zgłaszajcie naruszenie zasad do Allegro. Może w końcu zareagują i zablokują konto temu chamskiemu dzieciakowi który czuje się bezkarnie z nabijania w butelkę fanów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-05-2009, 23:47   

Nie rozumiem, co dolega tym płytom? Kupowałaś i dostałaś pirata zamiast oryginału?

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-05-2009, 23:49   

Tak patrzę na linka i patrzę... W jak dużym lesie trzeba siedzieć, żeby wierzyć, że DVD, które w opisie ma "Napisy: Angielskie, chińskie, malajskie", 4 (KHY?!) różne regiony, 2 dyski w opakowaniu i na nich pełną, 25-odcinkową serię, jest oryginałem?

Pal sześć zapewnienia sprzedającego, ale żeby kupić taki szmelc, trzeba chcieć kupić szmelc. Tudzież wybierać się na zakupy z zerową wiedzą w tej kwestii.

Część z wystawianych przedmiotów wygląda na oryginalne - w zestawieniu z ewidentnymi podróbkami wyglądają podejrzanie, ale w tym wypadku po prostu trzeba sprawdzić w sklepach jak wyglądają oryginały i porównać.

Nie rozumiem siania paniki >.>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Valkyrja Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2009, 00:02   

Osobiście nie kupiłam bo znam realia i umiem rozpoznać bootlegi, ale wielu innych ludzi nieświadomie kupiło. Zdali sobie sprawę że zostali oszukani po fakcie.

Ja i paru innych Allegrowiczów (w tym Ci oszukani) próbowaliśmy interweniować w tej sprawie ale Allegro kompletnie ją zignorowało. Staram się wiec zwrócić uwagę na ten problem i ostrzec fanów którzy wcześniej nie mieli do czynienia z bootlegami i ślepo wierzą zapewnieniom sprzedawców aby byli ostrożniejsi.



Co do pirackich produktów na aukcjach Andromedy:

Clannad + Movie:
Jedyna oryginalna japońska wersja tego produktu została wydana przez Pony Canyon między 19 grudnia 2007 a 16 lipca 2008 roku. Kolekcja składa się z 8 wolumenów, cena jednego to od 5,960 do 7,600 jenów (ok. 200 do 256 zł). Nie powstała żadna wersja box:

http://www.tbs.co.jp/clannad/clannad1/07dvd/dvd.html

Na rynku amerykańskim pierwsza część tego anime była wydana 3 marca tego roku, druga będzie wydana 5 maja. Wydawcą na rynku amerykańskim jest ADV Films.

Code Geass
Jedyna oryginalna japońska wersja tego produktu została wydana przez BANDAI Visual między 22 sierpnia 2008 a 24 kwietnia 2009 roku. Kolekcja składa się z 9 wolumenów, cena jednego to od 3,150 do 6,300 jenów (ok. 106 do 212 zł). Nie powstała żadna wersja box:

http://www.geass.jp/dvd.html

Na rynku amerykańskim ostatnia część tego anime była wydana 24 lutego tego roku przez BANDAI Entertainment. Seria tam ukazuje się również na pojedynczych DVD:

http://code-geassr2.bandai-ent.com/products/index.html

Gundam
Jedyna oryginalna japońska wersja tego produktu została wydana przez BANDAI Visual między 21 stycznia a 25 lipca 2008 roku. Kolekcja składa siê z 7 wolumenów, cena jednego to 6,300 jenów (ok. 212 zł). Nie powstała żadna wersja box:

http://www.gundam00.net/product/dvd.html

Na rynku amerykańskim pierwsza część tego anime będzie wydana dopiero 19 maja tego roku przez BANDAI Entertainment, również na pojedynczych DVD:

http://www.bandai-ent.com/index.php?page=shop.browse&category_id=136&option=com_virtuemart&Itemid=66

Sailor Moon season 1 & 2
Jedyna wersja "SAILOR MOON" wydana w Australii była to zdubbingowana przez DiC wersja amerykańska, która została wydana w USA przez ADV Films - w Australii przez Madman Entertainment (ADV Films). Wydanie australijskie niewiele różni się od amerykańskiego - zachowano okładki i tytuły z wersji amerykańskiej a całość wydano na kilkunastu pojedynczych DVD (nie było żadnych box setów). Okładki zdubbingowanego pirata składają się z fragmentów oryginalnych okładek, brak jednak jest jakiegokolwiek loga wydawcy a cena za całość jest ceną 2 pojedynczych wolumenów wersji oryginalnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2009, 11:08   

Nie prościej zgłosić to allegro zamiast pisać na 20 różnych forach?

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2009, 11:13   

Chyba już próbowała:
Cytat:
Ja i paru innych Allegrowiczów (w tym Ci oszukani) próbowaliśmy interweniować w tej sprawie ale Allegro kompletnie ją zignorowało.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2009, 11:15   

Dembol, przecież Valkyrja wyraźnie napisała, że:

Valkyrja napisał/a:
Jeśli nie jest wam obojętne aby nieświadomi fani byli przez niego oszukiwani - zgłaszajcie naruszenie zasad do Allegro. Może w końcu zareagują i zablokują konto temu chamskiemu dzieciakowi który czuje się bezkarnie z nabijania w butelkę fanów.



Valkyrja napisał/a:
Ja i paru innych Allegrowiczów (w tym Ci oszukani) próbowaliśmy interweniować w tej sprawie ale Allegro kompletnie ją zignorowało. Staram się wiec zwrócić uwagę na ten problem i ostrzec fanów którzy wcześniej nie mieli do czynienia z bootlegami i ślepo wierzą zapewnieniom sprzedawców aby byli ostrożniejsi.



Wydaje mi się to bardzo dobrym pomysłem, że stara się ludzi ostrzegać, szczególnie na forum, które tak bardzo jest z tematyką związane. Nie wszyscy się znają na takich rzeczach, a po co później pluć się w brodę...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2009, 14:42   

Hmm... Na Ebayu tego jest pełno. Kiedy moja nrzeczona była w Kanadzie chciała mi kupić Berserka ale wydawało nam sie podejrzane, że inne wydania składały się z 6 płyt a te tanie z 3. Więc nie ryzykowaliśmy i jak się okazało słusznie.

Te chińskie podróbki są robione z plików MKV bardzo często czyli z tego co można zassać (nie mówię, że tak trzeba). Więc jeżeli ktoś chce kupić DVD niech sobie nie myśli, że kupuje jakość - kupuje shit i wydaje kasę na coś co do DVD nawet podobne nie jest.

Dlatego uważam inicjatywę za bardzo słuszną. Ale zamiast milionów raportów - Allegro na tym zarabia - trzeba uświadamiać potencjalnych nabywców. Tylko kiedy zmaleje popyt spadnie podaż. I wtedy aukcje znikną - tak było z pirackimi cd i dvd tak będzie i z tym.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-05-2009, 16:23   

Uważam, że taka akcja jest potrzebna- mnie samej sprzedawanie pirackich płyt jako prawdziwych do niedawna nie mieściło się w głowie. skoro już ktoś wydaje pieniądze to chciałby mieć świadomość, ze pośrednio wspomógł artystę.
Sama zagraniczne rzeczy niedostępne w księgarniach kupuję z drugiej ręki na amazonie -jeszcze nie zdarzyło mi się trafić na podróbkę, ale tam podobno istnieje kontrola sprzedawców.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Valkyrja Płeć:Kobieta

Dołączyła: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2009, 17:45   

Ja niestety znam proceder sprzedaży bootlegów nawet przez "wiarygodne" sklepy. Mnóstwo bootlegów jest dostępnych na Amazonie a ta "kontrola sprzedawców" to bardziej slogan - trzeba więc być ostrożnym. Swego czasu natomiast w Polsce istniał pewien "renomowany" sklep "Świat Mangi - Comics Universum" który na szczęście już splajtował. Miałam nieszczęście kupić tam parę pirackich soundtracków z anime a za każdy z nich zapłaciłam 129zł + wysyłka (było to jakieś 8 lat temu). Parę lat temu miałam jeszcze okazję przeglądać ich katalog w którym między innymi były albumy J-Pop'owych wykonawców. Były to tanie chińskie wydania OS które sprzedawano jako "oryginalne japońskie" a cena od sztuki wynosiła około 160zł. Nie zapomnę albumu "LOVEppears" Ayumi Hamasaki który kosztował u nich ponad 360zł, bo jakiś inteligent przyuważył że zawiera on 2 CD, więc dlaczego mają dawać drugie z nich gratis (jak w oryginale), skoro mogą zarobić podwójnie? ^____^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-05-2009, 09:57   

Jeśli mogę coś zasugerować autorce tegoż tematu (bo inicjatywa słuszna i godna pochwały) - proponowałbym ujęcie całości w formie tekstu, z informacjami jak rozpoznawać piraty itd a następnie umieścić na anime.com.pl i Czytelni Tanuki jako artykuł. Przeczytałoby to więcej osób niż tu, na forum.
Powrót do góry
A(nony)mus
Gość
PostWysłany: 07-05-2009, 12:24   

Comics Universum nie splajtował, do ostatniej chwili miał się dobrze. Został zamknięty z powodu tragicznej śmierci prowadzącego.

A że część CD do pewnego czasu była faktycznie chińskimi podróbkami? Bo takie inne magazyny od których kupowane takie właśnie prowadzono, wraz z jak najbardziej oryginalnymi soundtrackami. Sklep ten działał gdy o zakupach internetowych - czy o skanlacjach - jeszcze nie miał kto marzyć, a szczytem szczęścia było zdobycie francuskiego wydania pierwszego tomu Evangeliona. W dodatku oferował do części tytułów w swej ofercie, tłumaczenia na osbonie drukowanych kartkach. Osobiście uważam że wiele zrobił dla Trójmiejskiego - i nie tylko - fandomu i wcale się nie cieszę z owej "plajty".
Powrót do góry
shyguy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2009, 06:53   

Problem z wydaniami chińskimi jest taki, że tam w sklepie można postawić bootlego obok oryginału i obydwie rzeczy są tam legalne. Taki zakup też jest legalny. Więc ja mogę kupić sobie taki towar i korzystać z niego ile wlezie. Tylko czy wolno mi to odsprzedać na polskiej aukcji? W sumie to tak jakbym sprzedał podróbki butów Adidasa - co jak wiemy w jakiś sposób jest zabronione.
Nie jestem jakimś ortodoksą i jeśli koleś wyraźnie zaznaczy, że oferuje bootlega, towar niepewny z Chin to niech sobie to sprzedaje, ale na Boga, niech nie pisze, że to made in Japan.

A teraz co do wydań "japońskich" - tam gdzie są napisy obok chińskich również malezyjskie,
wydania te pochodzą z Malezji np: od Lambaian Filem. Strona domowa:
http://www.animelv.com/
Na głównej stronie 3 sezony ZnT + dodatki - wszystko na 5 płytach. Opatrzone pięknym logiem "LF". Cena raptem około 14$ - Japonia musiałaby rozdawać licencje prawie za darmo, aby taka produkcja mogła się opłacać - 38 epizodów + "film nie wiem ile trwający" na 5 dyskach to wychodzi około 9 epków na wolumen. Podejrzewam, że podział jest taki, że 37 epków + OAV wrzucili na 4 dyski, a film poszedł na 5 co da 10 epków na wolumen.
Jeśli wykorzystać DVD-9 to wydaje się, że jakość powinna być jeszcze znośna.

Następna pozycja jest jeszcze lepsza, 24 epki na 2 DVD w śmiesznej cenie. Porównując te ceny do cen z allegro za wydania malezyjskie można spokojnie założyć, że nieuczciwi sprzedawcy nie dość, że kłamią odnośnie prawdziwego pochodzenia sprzedawanych tytułów to jeszcze, aby uwiarygodnić legalność, sprzedają je w abstrakcyjnych kwotach.

Mimo, że to co LF prezentuje na głównej stronie jest moim zdaniem podróbą, nie potrafię powiedzieć, czy nie mają jakiegoś prawdziwego oryginału w swojej ofercie.

Natomiast jeśli chodzi wogóle o wydania pochodzące z terenów Azji to podobno firma ODEX wydaje tam anime licencjonowane - podejrzewam, że chińskie napisy w tych wydaniach także występują, więc moim zdaniem lepszą metodą wykrywania bootlegów, jest nie tyle sprawdzanie czy to to ma chińskie napisy lecz kto jest publisherem takiego wydania. W sieci można łatwo zweryfikować czy dany wydawca rzeczywiście wydaje swoje tytuły legalnie.

EDIT: z ciekawości poszukałem trochę info o ODEX. Standardowo dołączają napisy chińskie, ale ich wydania raczej nie posiadają ścieżki angielskiej. Często wydają pozycje z dźwiękiem oryginalnym i drugą ścieżką dubbingowaną w ich ojczystym języku. Region raczej 3, ale zdarzają się wersje region free. Niespecjalnie mogę się wypowiedzieć odnośnie ilość płyt w zestawach. Ale z opisów wynika, że jakość video nie jest zła, jednak gorsza od wydań z USA. Jednak cena nie pozostawia wątpliwości - nie są to już kwoty rzędu 13-15$ za całopak, lecz sporo wyższe. Licencja zobowiązuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tattwa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sie 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2009, 00:57   

Popieram akcję autorki tematu - być może osoby faktycznie siedzące w tym dłużej nie dałyby się oszukać, ale nie tylko z takich składa się grupa użytkowników portalu (w tym forum). Ja np. nie mam pojęcia, z ilu płyt składa się oryginalne wydanie jakiegoś anime, nie mam czasu na to, żeby przed zakupem przetrząsać sieć w poszukiwaniu takiej informacji - nie uważacie, że to głupie, jeśli istnieje konieczność posiadania takiej wiedzy przed zakupem? Wiedzy o tym, że anime ukazało się TYLKO w tym kraju, TYLKO pod tą postacią, na TYLKO tylu płytach? Czy nie powinno być tak, że mogę kupić DVD w ciemno, mając gwarancję na to, że jest oryginalne? Pomijam już kwestie allegro, ale głosy, świadczące o tym że podobny proceder uprawiają legalnie działające firmy, naprawdę są ważne - tyle się mówi o piractwie, o ściąganiu plików z sieci, a mimo to takie działania, prowadzone na dużą skalę i oficjalnie, uchodzą komuś płazem...

Jeśli coś takiego kupuję, chciałabym móc pozwolić sobie na bycie nawet jeśli nie kompletnym laikiem, to po prostu osobą w zwykłym stopniu zainteresowaną, a nie otaku. A co np. z kimś, kto chciałby kupić taki zestaw w prezencie? Wymienionego tu sprzedawcę dodaję do swojej czarnej listy na allegro, jestem wdzięczna za ostrzeżenie i uważam, że owszem, warto o tym pisać i warto z tym walczyć.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-01-2010, 19:40   

Sprawa wypłynęła na forum ANN- polecono mi poniższy poradnik

http://www.otakunews.com/piratefaq.php

Co prawda odnosi się głównie do realiów USA, ale większość porad brzmi bardzo znajomo, choć może być nieoczywista ie tylko dla nowych fanów.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group