FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 61, 62, 63  Następny
  Wieści z kraju i ze świata
Wersja do druku
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2012, 22:48   

:/ nie powiem bym był ucieszony kinówką modoki, mogli by zanimowac "Mahou Shoujo Kazumi Magica" z tego samego uniwersum. To był by dopiero show. A tak to mam mieszane uczucia.
A Kizumonogatari powinni byli zrobić już dawno temu :P
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2012, 22:42   

Full Metal Panic! dostanie nowy projekt:
http://www.animenewsnetwork.com/interest/2012-07-10/full-metal-panic-another-novels-get-new-project

Tylko że pary Sagara-Kaname nie zobaczymy, gdyż nowy projekt dotyczy spinoffu p.t. Full Metal Panic! Another (którego akcja dzieje się dekadę po wydarzeniach FMP).

Poza tym niewiadomą jest kwestia czym będzie ten projekt? Seria anime, OVA, gra czy może.... seria poduszek przytulanek :P?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-07-2012, 23:35   

Nie o takiem fullmetale my czekalim.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-07-2012, 04:25   

Recenzja The Wolf Children Ame and Yuki, nowej kinówki reżysera Summer Wars i Dziewczyny skaczącej przez czas.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-07-2012, 18:41   

Ponieważ do zakończenia Ourana zostało mniej niż więcej, JPF postanowił zapytać czytelników, jaką mangę shoujo kupiliby najchętniej następną:

Informacja o ankiecie.

Ankieta.

Serio, rozumiem że NANA to dobra manga, a Skip Beat! jest popularne, ale jaki jest sens wydawania komiksu, który ma bardzo małe szanse na dokończenie oraz tasiemca, którego końca nie widać i już dawno przestał pozytywnie zaskakiwać. Poza tym widać, że ludzie sugerują się anime, rzucając propozycje i nie patrząc czy manga jest skończona i ile ma tomów. A potem będą płakuniać, że za długie, kiedy następny tom (jak autorka weźmie tyłek w troki i napisze) itp. No i gratulacje dla zorientowanych, proponujących szojce aktualnie wydawane przez Waneko (Dengeki Daisy) lub wydane jakiś czas temu...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-07-2012, 19:39   

Mnie zabili ludzie rzucający nazwami shounenów :D

I akurat rozumiem sentyment do niedokończonych tytułów. Hatenkou Yuugi, why you suspended?!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-07-2012, 22:12   

Wiesz, moshi, chrzanić to, akurat NANA może jak dla mnie być niedokończona - ale to dobra manga, którą na bank bym kupiła.

Lovely Complex też by uszło, ma śliczną kreskę, zabawnych bohaterów i niezłą fabułę, jak na szojca.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-07-2012, 23:49   

ASDFGHJKL RAYEARTH KURDE.

To tyle, jeśli o mnie chodzi.
Ostatecznie może być i Tsubasa.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-07-2012, 10:34   

Ja zaznaczyłam Fruits Basket i Beauty Pop - może Thoru jest równie mdła, co kilogram bezów, ale to w sumie jeden z lepszych szojców, z jakimi miałam do czynienia (Love Com - anime, było niezłe, ale główna bohaterka wkurzała mnie do tego stopnia, że raczej nie skusiłabym się na mangę). A Beauty Pop ma rewelacyjną heroinę, uroczy tumiwisizm panny to rzecz bardzo rzadko spotykana. Co do CLAMPa - Rayerth, why not? Ale reszta, połączna milionem powiązań i zakręcona jak świński ogon, nie dziękuję, chociaż mangi są dobre. Inna sprawa, że akurat z paniami może być problem, nichętnie zgadzają się by ich dzieła wydawano poza Japonią, a i licencja pewnie droga jak diabli. Zresztą, znając życie i tak wydadzą coś innego...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2012, 10:45   

Ja z tego mogę kupić jedynie MKR. Nany nie kupię, bo nie jest skończona i zapewne nigdy nie zostanie, zaś reszta to nie moja bajka (z tego co widzę, większość to typowo nastoletnie romansidła), może poza Tsubasą, ale nie siedzę aż w uniwersum Clampa, żeby zrozumieć ten tytuł.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2012, 12:26   

moshi_moshi napisał/a:
ale jaki jest sens wydawania komiksu, który ma bardzo małe szanse na dokończenie
Czyli co, Polska nie ma prawa do Nany? Idąc dalej, do Berserka też, którego ujrzałbym na polskim rynku chętniej niż jakąkolwiek inną mangę? Zabieram się za Nanę już od jakichś trzech lat, ale wciąż nie mogę, zawsze coś innego się wepchnie do kolejki, polskie wydanie kupiłbym na 100%, z miejsca, bo ciężko o lepszą motywacje do przeczytania.
Najbardziej chciałbym Rozen Maiden, Akuma to Love Song (kiedyś czytałem parę tomów, b. fajne) i Apollona. Ew. Watashi ni xx Shinasai (imo to jest shoujo nakierowane na facetów :P)
Te pięć mang kupiłbym na 100%, dlatego tez na nie zagłosowałem, FB, LC czy inne SB musiałbym najpierw obczaić~
Ja loluję z osób głosujących na Madokę...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2012, 12:36   

Cytat:
Idąc dalej, do Berserka też, którego ujrzałbym na polskim rynku chętniej niż jakąkolwiek inną mangę?

Berserka nikt w Polsce nie kupi, poza może paroma geekami, którzy jednak nie mają zbytnio szans na utrzymanie sprzedaży takiego tasiemca. Hanami kombinowało z tym, ale nauczone doświadczeniem z bodaj Węgier, gdzie wydawca tego komiksu omal nie splajtował, dało sobie spokój. Cóż, pierwsze tomy tej mangi narysowane są tak, że trzeba by gigantycznej reklamy aby polscy fani je kupili, a to właśnie sprzedaż pierwszych tomów decyduje najczęściej o tym, czy manga utrzyma się na rynku czy nie (vide Miłość Krok po Kroku, gdzie pierwsze tomy sprzedały się poniżej wszelkich oczekiwań i Waneko postanowiło na 10 skończyć, mimo że ponoć ostatnie tomiki miały już nawet nie najgorsze wyniki).

Nanę na rynku zabiłby zapewne status mangi niedokończonej. O ile Berserk powstaje nadal, tak Nana od paru lat po prostu stoi i szanse na ponowne jej ruszenie maleją z każdym miesiącem. Początkowo mówiło się, że zawiesza się ów komiks na rok, do czasu wyjścia autorki ze szpitala, ale Yazawa już dawno go opuściła, a nowych rozdziałów Nany jak nie ma, tak nie ma.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-07-2012, 12:42   

Prawo zawsze ma, pytanie czy to dobre posunięcie ze strony wydawnictwa? Zresztą w poprzedniej ankiecie NANA została wycofana właśnie z powodu braku zakończenia i stagnacji. Słyszałam, że to dobra manga, nie czytałam jej, ale wierzę w takie opinie, co nie zmienia faktu, że raczej nie kupiłabym polskiego wydania. Bo co innego komiks, który cały czas wychodzi i zawsze jest nadzieja, że kiedyś się skończy, a co innego taki, który został zawieszony i nic nie zapowiada, by autorka do niego wróciła. IMO chyba bardziej opłaciłoby się JPF wydanie czegoś skończonego i nieszczególnie długiego, a nie pakowanie się w kolejny "tasiemiec".

Ja też bym chciała zobaczyć w księgarni mnóstwo tytułów, które cenię i lubię, ale zdaję sobie sprawę, że polski rynek mangowy nie jest duży, klienci preferują "nowości" i "łatwą" rozrywkę, a wydawnictwo przede wszystkim musi zarobić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-07-2012, 12:55   

Progeusz napisał/a:
Czyli co, Polska nie ma prawa do Nany? Idąc dalej, do Berserka też, którego ujrzałbym na polskim rynku chętniej niż jakąkolwiek inną mangę?

Nieraz trzeba się pogodzić z tym, że mangi które człowiek najbardziej chciałby kupić nigdy nie zostaną u nas wydane (tudzież wydane ponownie jak należy).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2012, 12:59   

Mi ten hype na Nanę przypomina, jak to kiedyś cały fandom się darł, że chce Ranmę. W końcu Ranmę wydano... i zawieszono, bo sprzedaż leciała mocno. Wydaje mi się, że lepiej byłoby już wydać coś innego Ai Yazawy, np. całkiem sympatyczne Gokinjo Monogatari.
Cytat:
IMO chyba bardziej opłaciłoby się JPF wydanie czegoś skończonego i nieszczególnie długiego, a nie pakowanie się w kolejny "tasiemiec"

Wbrew pozorom, wydawnictwa najchętniej biorą tytuły 10+. Załatwianie licencji nie jest rzeczą lekką, łatwą i przyjemną, więc gdy już się ją łapie, to lepiej na coś dłuższego. Był czas, kiedy JPF eksperymentował z krótkimi mangami (Bebop, Lodoss, Wolf's Rain), ale wyszło mu to bokiem.
Czasami też to wina Japońców - np. była przez pewien czas szansa na "Monstera", ale po problemach, jakie polskiemu wydawcy robi Urusawa przy okazji "Pluto", wiadomo już, że raczej nic tego pana u nas się nie ukaże.
Cytat:
Nieraz trzeba się pogodzić z tym, że mangi które człowiek najbardziej chciałby kupić nigdy nie zostaną u nas wydane (tudzież wydane ponownie jak należy).

Tylko nikt przecież nie każe kupować po polsku. Mam na półce sporo mang, których w Polsce nie było, nie ma i nie będzie, ale wyszły w innych, zrozumiałych przeze mnie językach.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 35 z 63 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 61, 62, 63  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group