FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Co myślicie o anime w 3D?
Wersja do druku
White_Raven Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2010, 17:31   Co myślicie o anime w 3D?

Mam do was małe pytanko..otóż co myślicie o anime zrobionym w 3D? (nie mówie tu o pełnometrażowych anime w 3D takich jakie już powstały, ale jakby powstały seriale np. wyobraźcie sobie np. Neon Genesis Evangelion w 3D czy cokolwiek innego )
Ja osobiście jestem za, pod warunkiem, że grafika będzie conajmniej jak w grach Final Fantasy.Przynajmniej sceny akcji wyglądałyby bardziej widowiskowo i postacie wyglądałyby bardziej realistycznie.
Choć z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że produkcja takich anime wymagałaby większych nakładów finansowych żeby to wyglądało przyzwoicie ( a nie wspomnie ile przy takiej grafice CGI jest pracy) i takich produkcji nie byłoby zbyt wiele.
No ale to tylko moje zdanie....a wy co sądzicie?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2010, 17:43   

CG jest raczej mniej pracochłonne od tradycyjnej animacji- takiej Disney/Ghibi czyli dopracowane 24 klatki/s, gdzie źle postawiona plamka mogła zepsuć całą sekwencję. Dobre efekty graficzne to zawsze będą drogie zabawki, obojętnie jaką technika wykonane (choć i tu i tu można pomysłowo przyoszczędzić). Tyle, że CG będzie coraz mniej ograniczone możliwościami sprzętu a bardziej czasem produkcji i kosztem zatrudnienia ludzi, którzy będą umieli je wykonać.
Co do 3D- masz na myśli typ Final Fantasy czy 3D typu IMAX- te drugie w najlepszym razie jeszcze długo pozostaną zbyt drogie by zafundować taki efekt przynajmniej 12 odcinkowej serii.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
White_Raven Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2010, 18:00   

Cytat:
Co do 3D- masz na myśli typ Final Fantasy czy 3D typu IMAX- te drugie w najlepszym razie jeszcze długo pozostaną zbyt drogie by zafundować taki efekt przynajmniej 12 odcinkowej serii


Nie nie..oczywiście chodziło mi o 3d takie jak w Final Fantasy :)
Może źle sie wyraziłam...chodziło mi o animacje w CGI.Wiecie o co chodzi...;)
Taka grafa jak w IMAX-ach to lekka przesada...może za jakieś 30 lat to tak, może będziemy oglądać sobie trójwymiarowe anime w domciu , a taki np.Edzio z FMA albo jakieś mechy będą nam latały po pokoju XD

_________________
L'Oreal called and said you're not worth it!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-03-2010, 22:33   

Kinówki Appleseeda były w bardzo ładnym 3d i Cell Shadingu zrobione. NIc nowego..
Powrót do góry
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-03-2010, 15:29   

Jeśli chodzi o temat, to osobiście wolę anime z tradycyjną kreską, która powoduje, że ruszam swoją wyobraźnią żeby sobie przedstawić daną postać w 3D. Anime w 3D oglądałem tylko raz, po czym mnie od razu odrzuciło. Poza tym w anime, które zdarzyło mi się obejrzeć efekty typu 3D spowodowałyby duże ograniczenie ilości tytułów (bardzo lubię anime typu ecchi, a fanserwis w 3d nie różniłby się zbytnio od tego w filmach). Tak więc nie podzielam zdania autora pierwszego postu. Jednak na koniec podkreślę: To jest tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie, nie można go brać za jakąkolwiek wykładnię!!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-03-2010, 18:07   

Jako stary kurczak powiem, że anime nie powinno być robione w 3d. Przynajmniej filmy typu Shrek nie powinny być robione w Japonii jako anime. Nawet wspomniane Appleseedy były moim zdaniem tandetną grafiką 3d zrobioną na sztywnych szkieletach. Z racji że już sie takie rzeczy kiedyś robiło (w mniejszej skali ale zawsze) ja widziałem tam tylko błędy (chód robota itp). Z drugiej strony pixar i dreamworks robią bardzo ładne animacje 3d i ogólnie cały ten standard zmiótł "Animację" pod dywan. Kiedy słyszy się obecnie w reklamie "klasyczna animacja disneya" po prosty wydaje się to teraz egzotyczny gatunek i chce się to zobaczyć.
Dlatego uważam , że przejście anime kompletnie do 3d, zatarło by zupełnie granice pomiędzy animacją starego kontynentu, holywoodu i kraju kwitnącej wiśni. A to by była wielka strata. Ja osobiście znacznie bardziej lubię i szanuję anime , w których cg jest maksymalnie ukryte. Przyzwyczailiśmy się już do faktu, iż wszystkie statki kosmiczne, mechy i pojazdy, pochodzą wprost z renderingów 3d. Jednak dużo lepiej się komponują gdy kolory są spasteryzowane a ogólny zarys takich obiektów nie wydaje się zbyt oderwany od tonalnej kolorystyki postaci i tła. Nadal uważam, że tła i charadesign postaci często zakrawają na sztukę, 3d to już zdecydowanie rzemiosło.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
White_Raven Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2010, 20:41   

Cytat:
bardzo lubię anime typu ecchi, a fanserwis w 3d nie różniłby się zbytnio od tego w filmach


Faceci...(-_-)
Oczywiście nie wszystkie rodzaje anime pasują pod CGI.Takie ecchi,yaoi,hentajce, komedie, romanse albo anime dla dzieci mogłyby zostać w 2D .Chodzi mi tylko te anime w których dzieje się dużo akcji.
Nie wyobrażam sobie jakieś komedii anime bez głupkowatych mangowych min. Raczej by mi tego brakowało:)

Cytat:
Tak więc nie podzielam zdania autora pierwszego postu


Raczej autorki ;)

_________________
L'Oreal called and said you're not worth it!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2010, 20:52   

Taki Macross Frontier w bardzo elegancki i efektowny sposób łączył klasyczną kreskę z animacją komputerową (wysokiej jakości, tak nawiasem mówiąc). Grafika 3D nie jest zła, niestety musi być wykonana na wysokim poziomie, by była akceptowalna w anime, które raczej przyzwyczaja do szczegółowych modeli postaci, dokładnych teł, etc. No i tak jak powiedziała White_Raven, bez głupkowatych minek i gestów to już nie byłoby to samo, a niejaką zgrozą napawa mnie wyobrażenie sobie jak wyglądałyby właśnie te minki w wydaniu komputerowym.... brr. Tak więc, reasumując: dobrej jakości efekty graficzne w połączeniu z klasyczną kreską - tak; pełne 3D - NIE. In my humble opinion, that is.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2010, 23:49   

Musze się tutaj odrobinę zgodzić z Cromellem. Aczkolwiek nie interesują mnie głupie miny, to uważam, ze Japończycy nie potrafią jeszcze animować ludzi jak i postaci z anime. O ile z ludźmi przy wysokich budżetach wychodzi im przyzwoicie, to z postaciami anime jeszcze nie widziałem takiego efektu. Jest plastikowo.
Co innego tła, wybuchy, pojazdy, statki kosmiczne itd. To aż tak nie boli moich oczu, gdy jest wykonane marnie. Co więcej, przy większych budżetach wykonanie jest wręcz świetne. mamy tego dobry przykład w filmach Oshiego.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że praktycznie zawsze bardziej mnie zachwyca dobrze wykonana klasyczna kreska (niezależnie, czy kolrowona na komputerze, czy nie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-03-2010, 17:16   

Cromell napisał/a:
dobrej jakości efekty graficzne w połączeniu z klasyczną kreską - tak;


Może niewiele anme widziałem, ale grafika komputerowa zazwyczaj nie integruje się zbyt dobrze z klasyczną kreską. Przykładem tego może być "Green Green Thirteen: Erolutions", gdzie nawet nie mogę patrzeć na zrobione komputerowo łzy bohaterów... Przypadkiem udało mi się znaleźć jeszcze parę innych przykładów, które mówią o niedoskonałości tej metody. Tak więc nadal pozostanę przy zdaniu, że tylko klasyczna kreska wykonana metodą "tradycyjną" jest adekwatna z moim pojęciem na temat anime.

[offtop_mode=on]


White_Raven napisał/a:


zonk486 napisał/a:
Tak więc nie podzielam zdania autora pierwszego postu


Raczej autorki ;)


Dziękuję za wytknięcie mi błędu, w przyszłości będę się starał nad tym popracować :P

[offtop_mode=off]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2010, 21:12   

zonk486, owszem, takie coś raczej ładnie nie wygląda... nie wyraziłem się dość jasno, wybacz ^^. Chodziło mi oczywiście o tworzenie teł, modeli pojazdów, wybuchów w grafice komputerowej. W Macross F ładnie się ze sobą komponowały postaci narysowane klasycznie z tego typu otoczeniem. Jednakże komputerowo dorobione łzy to jednak przesada.

Co do filmów typu Appleseed, chociaż efekt końcowy był bardzo ładny i dynamiczny, to rzeczywiście nie udało się uniknąć pewnej sztywności. Zdaje się, że statyczne wyrazy twarzy są znacznie bardziej rażąco widoczne w przypadku grafiki komputerowej, względem tej klasycznej.

...czyli o wyższości ołówka nad grafiką 3D. O.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
reiji777 Płeć:Mężczyzna
Trollface


Dołączył: 18 Wrz 2009
Skąd: Biłgoraj
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2010, 23:59   

Anime w 3D... Kiedyś czytałem coś o tym w 'Kawaii' parę lat temu. Wolę zostać przy klasycznym typie anime. Jakoś nie widzę tego zbyt dobrze, ale może należę do mniejszości myślącej w ten sposób.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4171270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-03-2010, 00:11   

Do niedawna byłem na nie, gdyż większość znanych mi produkcji kuła w oczy błędami (te starsze), lub nie miała do zaoferowania nic ciekawego, przypominała rozciągnięte teledyski. Dopiero obejrzane kilka dni temu, niesamowite zarówno pod kątem wizualnym jak i fabularnym "Oblivion Island Haruka and the Magic Mirror" przekonało mnie do tego.
Powrót do góry
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 10:23   

Kwestia gustu i przyzwyczajenia.
Dobre CG według mnie powinno być dodatkiem niżeli całością.
Nie raz można się spotkać z marnej jakości wstawką "3D" która psuje efekt, może to moje zboczenie "zawodowe" ponieważ kiedyś zajmowałem się grafiką, ale coś takiego kłuje po oczach dając moim zdaniem wymierne korzyści. Jestem starej daty więc zawsze będę optował za kreską, ot takie już mam nastawienie.
Ale czasu się zmieniają i za równo technika jak również nastawienie ludzi się zmienia więc nie wiadomo co nam czas przyniesie.
@Grisznak Muszę stwierdzić iż po zajawce wygląda obiecująca.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Vaderous Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: Katowice
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 16:53   

Dokładnie kwestia gustu mnie w anime 3d? "FREEDOM" czyli autor i reżyser AKIRA "Katsuhiro Otomo" ! :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9240802
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group