FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Jaką radę dalibyście bohaterom anime?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2010, 14:08   Jaką radę dalibyście bohaterom anime?

Jak powszechnie wiadomo bohaterowie sporej części anime są postaciami nieszczęśliwymi, zdołowanymi i zrozpaczonymi. Szargają ich serca rozliczne emo-uczucia i dramaty osobiste. Życie nie ułatwia im znalezienia spokoju, bowiem co i rusz spadają nań coraz to nowsze dopusty boże: wojny, zabójstwa, gwałty, interwencje boskie i mroczne przeznaczenie. Może to jednak nie świat jest zły, a wina za nieszczęścia leży w samych bohaterach, a nie w tym, co dzieje się wokół nich? Załóżmy, że taka jest prawda, a my, jednym, mądrym słowem możemy sprawić, że życie największego emo stanie się jasne i szczęśliwe.

Jaką radę dalibyście bohaterom anime (tudzież innej twórczości japońskiej), by uczynić ich życie lepszym, weselszym i pełniejszym? Rada powinna być przemyślana i poparta przykładami...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2010, 15:17   

Jednym słowem? W takim razie najbardziej potrzebną radą byłoby "Myśl!". Rada ta, o ile zostałaby zastosowana w praktyce, odmieniłaby w znaczący sposób los zdecydowanej większości bohaterów oglądanych przeze mnie anime.
Uzasadniać tego chyba specjalnie nie muszę?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2010, 18:29   

Radziłbym zawsze oglądać się za siebie przed powiedzeniem czegoś strasznego/okropnego/obrażającego o osobie trzeciej. Ta osoba zawsze się kryje za plecami i czeka na to, aż powiecie o niej coś złego aby rozpłakać się/wściec się, po czym sprowadzić na was poczucie winy. Zasada dotyczy też wszystkich pilnie strzeżonych tajemnic.

Przykłady? Hm... Często spotykane u wielu bohaterów w wielu seriach, tak jak powyżej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-05-2010, 18:33   

Ja dałbym rade... O już wiem. Byłaby to rada w postaci pytania

"Czy ty naprawdę jesteś taki głupi/głupia, że nie widzisz że on/ona czuje do ciebie miętę?"
Tak, myślę, że to jest odpowiednia rada.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2010, 19:04   

Hmm... Rada dla tych wszystkich emowatych "animków"? Powieś się, będzie po kłopocie. A jeżeli chcesz polegać na swoich decyzjach - po prostu zacznij myśleć!

A co do innych bohaterów występujących w produktach japońskiej popkultury, to tak bym rzekł do tych mężnych młodzieńców, którzy mają uratować świat przed zagładą: Olej zagładę planety, patrz jakie ładne fajerwerki są podczas płonięcia Twojej rodzinnej wioski! A potem przyłącz się do Tego Zuego, przynajmniej będzie ciekawie.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2010, 19:27   

"Zanim przyjmiesz najgorszą możliwą wersję wydarzeń jako tę prawdziwą, zbierz wszystkie dane i pogadaj z wszystkimi osobami, których sprawa dotyczy. Szczerze i bez nerwów. W rozmowie tej nie zakładaj z góry, że są do ciebie wrogo nastawieni, a tym bardziej nie zakładaj, że wiedzą o co ci chodzi. Z reguły nie wiedzą (i mają po temu prawo)."

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2010, 19:46   

Siły przeznaczenia, historii i wymogi społeczeństwa, w którym żyjesz sprawiły, że musisz wziąć udział w wojnie i dowodzić wojskiem, walcząc ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi oraz powoli tracąc wszystko, co jest dla Ciebie cenne?

Bądź asertywny!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-05-2010, 19:53   

Mai_chan, to nie do anime , to do mojego brata:P zwłaszcza druga część.

Ja jako człowiek, który płacze tylko na anime, dał bym emoludkom taka radę. Zostań otaku i przestań się mazać, przynajmniej będziesz miał powód do alienacji. W przeciwnym wypadku musisz zacząć żyć lub umrzeć teraz w tym kącie.

Co do wielkich herosów i przegranych bohaterów zalecał bym amnezję, amnestię lub eutanazję. Większość z tych przegranych wojowników zahacza swoim ego o sufit, jakby to rzeczywiście jeden człowiek mógł być odpowiedzialny za wybuch wojny. Wszystkim konfliktom i tak winni są biurokraci i administracja , wiec dlaczego ktokolwiek z "pierwszej linii" ma mieć zal do siebie. Świat był i jest pełen idiotów a człowiek to najgłupsza małpa na ziemi. Skoro żyjesz to żyj, nie wegetuj!

A tak poważnie to każdemu typowi postaci trzeba by dać inna radę, ale po rozwiązaniu wszystkich problemów, rozwiązało by się problem anime i bym się nudził :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2010, 20:02   

Nigdy, ale to przenigdy, nie idź do szkoły dla kamerdynerów nawet wtedy, gdyby ci do tego dopłacali!!

konsekwencja 1: w samej szkole trafiasz na uczennice z klasy wyższej, które robią ci kawały, albo z powodu zakochania porywają cię, po czym zmuszają cię do nieczystych rzeczy...

Konsekwencja 2: Jeśli już jesteś tym kamerdynerem, to natrafisz na trzy siostrzyczki, które z początku będą cię puff..., a w ostatnim odcinku zaczną się o ciebie bić.

Rada dla zakochanych: Nie ukrywajcie uczuć!! Jak ta druga strona ma się do jasnej cholery dowiedzieć, że to akurat ty kochasz ją/go. Tylko i wyłącznie od was!


[offtop_mode=on]

Puff... - trkatować kogoś jak ścierę do podłogi, lub nawet gorzej. często zjawia się to zdarzenie przy postaciach typu tsundere.

[offtop_mode=off]

Proszę zwracać większą uwagę na dobór słownictwa.

moshi_moshi


Ostatnio zmieniony przez zonk486 dnia 09-05-2010, 20:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2010, 20:06   

Opuszczenie przyjaciół gdy śpią i samotne szturmowanie siedziby Głównego Złego nie jest najwyższym poświęceniem - jest największym świństwem jakie możesz zrobić.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-05-2010, 20:19   

Nie rozdzielajcie się.

Wybierz jedną/jednego, Ty idioto.

Miaka! Tamahome! Miaka! Tama <odgłos ognia ckm'u i klik na końcu taśmy> Bądźcie razem, ale daleko.

Nie krzywdź kotów.

Ani żadnych innych futerkowców.




STRZEŻ SIĘ RZECZY SŁODKICH!!!!*





*moe.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-05-2010, 22:25   

Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy po przeczytaniu tytułu tematu: umrzyj. Zaoszczędziło by to nam, widzom, udrękę przy użeraniu się z kolejnymi pseudo problemami. Niestety spowodowałoby to jednocześnie załamanie się rynku anime, a co za tym idzie w dalszym czasie społeczeństwa Japonii, następnie gospodarki kraju i skończyłoby się ogólnoświatowym kryzysem finansowym i wystąpieniem Haruhistów na ulice. W takim razie niech ów bohater żyje dalej, ale... Niech po prostu dba o te życie, w końcu tak wiele od niego zależy (patrz początek postu).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-05-2010, 22:29   

Zangstowanym: powieś się. Część pewnie by posłuchała, byliby to ci najbardziej zemoceni. A pozostali może wyciągnęliby z losu swych ziomków jakieś wnioski. W sumie wielu zangstowanym animkom przydałoby się to, co Izaya zaserwował pewnej pani bodaj w drugim odcinku Drrr~! - wycieczka na dach, rozmowa od serca, proste pytanie: "skaczesz czy nie skaczesz?". W ten czy inny sposób rozwiązałoby to ich problemy.

Moeblobom: niedorozwój umysłowy NIE JEST sexy.

Shinjiemu: weź się ogarnij.

Strike Witches: ubierzcie się, bo was przewieje.

Alto-hime: bierz Rankę! ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-05-2010, 22:33   

JJ napisał/a:
Shinjiemu: weź się ogarnij.

Akurat temu jednemu bohaterowi aż tak bardzo się nie dziwię... Owszem, czasem mógłby się bardziej do życia przyłożyć, ale jednak gdy wokół giną ludzie, ojciec, jeżeli jeszcze można to tak nazwać, pakuje go do maszyny śmierci, chłopak jest wystawiony na niewyobrażalny ból... cholera, ja też bym zwątpił, ale wcześniej bym ojcu kilka zębów wybił. Przynajmniej jeden młodociany pilot, który nie jest fenomenem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2010, 22:42   

Cóż, jak dla mnie najlepsza rada jaką mogę dać kochanym postaciom znajduje się w moim podpisie. Koniec zemocenia i czas na chorobę umysłową ;)
W moim kochanym Baccano wszyscy byli szurnięci i było im z tym dobrze. Jakby to przetłumaczyć na polski w formie rady? Może tak:
"Uwolnij się z okowy standardów i odkryj swoje ja po drugiej stronie normalności."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group