FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Wątki nierozwinięte
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-03-2011, 15:38   Wątki nierozwinięte

Dragon Ball Z i armia Freezera? Po cholerę toto żyje? Na jakiej zasadzie działa, skąd bierze najemników, jakie ma stosunki z innymi planetami? Kto był za co odpowiedzialny? Nawet autorzy ff unikają tematu jak ognia. Kurczę, mogliby coś pokazać, zamiast kolejnego mordobicia.

Nawet najlepsza seria nigdy nie rozwinie wszystkich aspektów drążonych przez fanów. Jakie wątki w lubianych (lub nie) seriach uważacie za zaniedbane? Jakbyście je poprawili?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-03-2011, 15:59   

Praktycznie wszystko w Xam'd: Lost Memories. O co była wojna? O co chodziło z Humanformami? Z imperatorem? Czemu główny
Spoiler: pokaż / ukryj
bohater wyzdrowiał z skamienienia?
Ta seria powinna mieć 52 epy minimum, żeby to wszystko porządnie wyjaśnić. Choć scenarzystom na pewno prościej rzucić intrygujące wątki, i nigdy ich nie rozwinąć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-04-2011, 19:44   

Chciałbym zwrócić uwagę, że czasami dobrze jest pozostawić parę pytań bez odpowiedzi, by widz mógł się pogłowić, albo wyciągnąć własne wyjaśnienie/interpretację. Wyjaśniając za duż można czasami zniszczyć urok świata, wystarczy spojrzeć jak fani Gwiezdnych Wojen zareagowali na midichloriany. Taka Haruhi by wiele straciła na odkrywaniu wszystkich sekretów, podobnie na przykład Evangelion. Problem pojawia się dopiero, gdy nic nie zostaje wyjaśnione, jak w takim Avengerze. O rany, spisanie wszystkich rzeczy które tam wrzucili bez wyjaśniania zajęłoby mi cały dzień.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2011, 22:18   

Na pewno nie może być tak że główne wątki pozostają bez odpowiedzi. Ale jeśli chodzi o te poboczne, to dobrze jest odpowiedzieć na większość.
Dobrym przykładem jest Code Geass gdzie główny wątek czyli zemsta Leloucha zostałą w pełni wytłumaczona, ale już historia C.C i ogólnie pochodzenie Geass jest w dużej mierze owiana tajemnicą. Ważne są defakto tylko główne wątki.

Warto jest pamiętać że nierozwinięte(niedopowiedziane) wątki dają miejsce na OVy czy Side story, albo i dla samych fanów, miejsce na fanficki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nina-Lazur Płeć:Kobieta


Dołączyła: 02 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2011, 16:25   

Ja ostatnio się wnerwiałam niedokończonymi wątkami w shugo chara, choć w dużej mierze sama jestem sobie winna... bo nie chce mi się oglądać drugiej serii :D gdyż przeczytałam że większość tych wątków zostaje tam nieruszona, lub potraktowana po macoszemu. I dręczy mnie pytanie:
Co by się w końcu stało gdyby Ikuto udało się przekręcić klucz w kłódce Amu?
Ja rozumiem, że wątek embrionu niedopowiedziany będzie wyglądał naturalniej, ale kłódka i klucz... to mogli rozwiązać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4309761
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group