FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Gdyby Harry Potter przerobiono na anime...
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-04-2011, 21:18   

Co do nazw własnych to jeszcze ujdzie hoguwarudu, ale imiona mogły by być ciekawe i niepowtarzalne :]

Tren, moje "dzieci" były niejako przenośnią. Zawsze plotę głupoty więc mogłaś się już przyzwyczaić. Niemniej jednak w moich oczach japońska wersja Pottera musiała by się zacząć jako dark kodomo z kilkoma ukrytymi nieoficjalnymi paringami (np bliźniaki w ciemnych zakamarkach, który by był onichanem, który nisanem?) Natomiast z biegiem akcji dążyło by do psychodelicznego shounena. Ale postaci na tym rysunku jak dla mnie powinny stać w jednym kontinuum czasoprzestrzennym, czyli uczniowie i dorośli nauczyciele.
Przyłączam się do trendu Snape Loli i Hermiona Taiga, niestety wiem kto byłby głosem Pottera w dubbingu angielskim :] I hate this guy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-04-2011, 21:28   

lol, napisałam "Lucjusz z Malfoyem". Ah ta moja inteligencja.

Kamiya Hiroshi by się chyba całkiem na Rona nadawał, tak teraz pomyślałam. A Saiga Mitsuki na Tonks. Shinichiro Miki jako Syriusz?... No dobra, już kończę.

Zastanawiam się też jakie studio by się do takiego projektu nadawało. Największe szanse ma chyba Madhouse, w końcu oni ostatnio tacy amerikkanścy są, więc może Wielka Brytania też ich kręci... ale Harii Pottaa zrobiony przez Sunrise byłby znacznie bardziej kwikogenny. Mechy w świecie magii to jest to, czego potrzebujemy.

... post kokodina mi przypomniał czemu wg mnie Akira Ishida nadaje się na młodego Voldiego... bo w japońskiej dubbingowej wersji filmu rzeczywiście podkładał mu głos...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2011, 21:32   

*troll*

Tieria Snape?


*troll*

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-04-2011, 21:54   

Kamiyan? Czemu nie... Ma w karierze rolę jednego mrocznego senseja :D Wyobraźcie sobie przy każdej lekcji eliksirów z Potterem:

http://www.youtube.com/watch?v=f-jGYAbjIOI

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-04-2011, 22:09   

Easnadh napisał/a:
Swoją drogą oba arty (które sklejono w jeden) należą do tej dziołchy.
"Nakagawa"? O kfiik. Kaaaa~non! Kaaaa~non!

Easnadh napisał/a:
Sorry, Potter JEST połączeniem BTJT i bohatera shounenów

YES! <5>

Easnadh napisał/a:
naprawdę fajnie wyszła jej Ginny
Prawda? Wydaje mi się też, że fajnie jej wyszła Lily Evans. A co do Snape'a, IMO wcale nie jest źle - trójkąt z Lily w takim układzie, i Lily stająca w obronie przeciw Jamesowi, wypada o TYLE lepiej.

Co do Taigo-Hermiony, też miałem errora, zwłaszcza że jak tylko zobaczyłem Lunę, to mi zadżwięczał w głowie głos Rie - i IMO kto wie czy by jej nie pasował?
...okej, NIE pasowałby. Mamiko Noto!

Za to do Hermiony idealnie pasowałaby Haruka Tomatsu. Ginny... Kanae Itou może?

Cytat:
Tieria Snape?
Yeeees.
i Okamoto Nobuhiko jako Malfoy...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-04-2011, 22:18   

wa-totem napisał/a:
jak tylko zobaczyłem Lunę, to mi zadżwięczał w głowie głos Rie - i IMO kto wie czy by jej nie pasował?

...Żartujesz? Rie Luna to jeszcze większy error niż Rie Herma - przewiduję krytyczny błąd wyobraźni przy próbach wyobrażenia sobie tsundere Lovegood.

Jedyna I Słuszna Luna była w filmie. Howgh. Poproszę podobną.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sehtal Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Stąd
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2011, 22:26   

Ja w przedstawieniu Snape'a węszę celowy i mhoczny plan.
Zrobią lekkie przeredagowanie i to nie Snape i James będą się o Lily bili.
Tylko Lily i Snape o Jamesa.

_________________
There is no such thing as an 'inhuman act', for there is no act so vile that one cannot find a human willing, or even eager, to commit it.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-04-2011, 09:18   

Cytat:
Obejrzałabym serię anime chętnie, ale głównie z ciekawości na zasadzie 'ciekawe jakie typowo japońskie cliché uda się tam wsadzić... będą pantyshoty? Fillery w stylu biegania po całym Hogwarcie za uciekającym zaczarowanym stanikiem Cho? Tsundere!Snape? Oficjalne gejowe arty z Syriuszem i Lupinem?' i tak dalej.

Bez przesady, o ile nie weźmie się za to Gonzo to mamy szansę na dość dokładne odwzorowanie książki. Osobiści powierzyłabym produkcję Nippon Animation (temu od Małej Księżniczki, Rodziny Trappów i Nędzników), ale ktoś musiałby sypnąć kasą, bo obecnie zdają się być rekordy w ilości stopklatek.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2011, 11:06   

Eire napisał/a:
Osobiści powierzyłabym produkcję Nippon Animation

Znaczy ciepły i rodzinny Potter? Lolwut?

Prędzej widzę w tym Sunrise, oni przynajmniej mają lata doświadczeń w prowadzeniu protagonistów — puff przepakowanych nieudaczników. A biorąc pod uwagę fakt, że cała dyskusja zaczeła się nam od rysunku zawierającego Tieria Snejpa...

Gonik, ŁYP! :P
moshi_moshi

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-04-2011, 11:19   

Zgodny z duchem oryginału, nawet jeśli przerobiony to z głową. Zresztą mówimy o książce dla młodszych nastolatków.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2011, 11:26   

Mniam. Lucek.

Easnadh napisał/a:
Koyasu na Dumbledore'a!

Och tak, tak, hymn Hogwartu zaśpiewany tym ero głosem to coś, co od tej pory będzie mi się śniiiiiiiić po nocaaaaaaaach~!

Art fajny, jedyne co mnie irytuje to niski wzrost Luny i Hermiony - serio, jakieś loli z tego wyszło. Loli Luna... arghkhy.

Zresztą - a tam imiona, a tam Hoguwaatsu, ZAKLĘCIA! Już widzę, jak ci biedni seiyuu próbują wymówić niektóre z nich. TARANTOAREGURA. PIERUTOTAMU ROKOMOOTAA. A, no i jeszcze nie zapominajmy o ABADA KEDABURA. Voldemort, któy na potrzeby anime jest bizonem, seksowny głosem wykrzukuje "Abada Kedabura!". I cały dramatyzm szlag trafia. I widzowie turlają się po podłodze. A świstak siedzi i zawija, uhm.

EDIT: I koniecznie, koniecznie co najmniej dwa odcinki na wątek Grindeldore. No, dwa i pół.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2011, 11:54   

Eire, ok, pierwszy tom i może drugi wpadają w szufladkę okruchów życia dla młodzieży, doprawionych magią. Poźniej za to jest taki angst i dziury fabularne, że śmierdzi GONZO na kilometr.

Nadal uważam, że Potter jest żałosny i ciepła seria to z tego wyjdzie jak z żyrafy fortepian.


moshi - pfffft! :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2011, 11:56   

GoNik napisał/a:
GONZO

Biorąc pod uwagę ich ostatnie produkcje... apage! x_X

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2011, 12:53   

Ja za to chętnie usłyszałbym jako Lucjusza Norio Wakamoto (i stanowczo nie jako Voldemorta). Szkoda, że Voldiemu taki głos za nic nie pasuje...
A do Hermiony poprosiłbym powrót Hayashibary ;) I proszę się nie gniewać, ale na Lune pasowałaby mi Chiaki Omigawa.
A w ogóle, jestem za. Szczególnie, że jako dziwny i wybitnie pozbawiony gustu osobnik chyba jedyny na forum lubiłem serię do końca...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2011, 15:47   

A co powiecie na Hermione z głosem Mamiko Noto ? Ippe shindemiru co nie ? :P (w moim kierunku) No ewentualnie Kana Hanazawa, ale to nie za Tsukimi lecz Potemayo :]

Tak prawdę mówiąc, obejrzenie anime (i to na raz) było by dla mnie chyba jedynym sposobem na "przeczytanie" całego Pottera. Generalnie znam tylko połowę bo albo wyrosłem, albo zwyczajnie mi się znudziło, bo w domu mam (nie ja) wszystkie tomy.
(co powiecie na Harry Potter by CLAMP?- taki żart)

A i jeszcze jedno, mianowicie zaklęcia tak dla szpanu powinny być wypowiadane w anime jak najbliżej oryginalnego ich brzmienia. Mogło by to podnieść trochę poziom ich magiczności - powiesz źle, nie zadziała. I obowiązkowo Harry Potter musiał by mieszkać u rodziny w Japonii lub być Japończykiem z pochodzenia. Myślę, że skoro ruch uliczny jest tam po tej samej stronie i jeździ tam sporo pociągów, zmiana miejsca akcji nie powinna być dla scenarzystów problemem.

Zapomniałem jeszcze o jednym. Hermiona była by w pewnym momencie skazana na pokazanie jakim to jest pięknym catgirlem :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group