FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Sklepy z zagranicznymi wydanami mangi i anime
Wersja do druku
Pomarańcza Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 18:00   Sklepy z zagranicznymi wydanami mangi i anime

Nie wiem, czy świeżaki powinni zakładać nowe tematy, bo istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo umieszczenia postów w złym dziale. Przy okazji można popełnić masę innych błędów, za które zostaje się zlinczowanym przez starych forumowych wyjadaczy, ale trudno, zaryzykuję.

Nie będę zanudzać Was moją historią, napiszę tylko że jakiś czas temu natknęłam się na Death Note, w AXN Sci-Fi, a kilka innych tytułów później zakochałam się w anime. Od tego czasu oglądam wszystkie serie, na które udaje mi się natknąć w telewizji. Zainteresowałam się także mangą, po kupieniu kilku tomików z różnych polskich wydawnictw. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałabym obejrzeć / przeczytać wiele tytułów które nie zostały wydane w Polsce (w między czasie dowiedziałam się, że anime właściwie już się u nas nie wydaje co bardzo mnie zasmuciło). Właśnie dlatego poszukuję polskich i zagranicznych sklepów, w których można przez internet zamówić angielskie wydania. Czytałam na tym forum o oszustwach niektórych sprzedawców z serwisów aukcyjnych, więc ich wolałabym uniknąć. Na forum jest Was tylu, więc pomyślałam sobie że może ktoś będzie potrafił mi wskazać bezpieczne sklepy, w których dokonywał zakupów i mógłby je polecić. Nie wiem, czy podczas takich zakupów powinnam zwracać na coś szczególną uwagę?

Pytałam już wielu osób, jednak większość ogląda i czyta online, lub pobiera, a ja bardzo lubię macać oryginalne pudełka i wdychać zapach farby drukarskiej. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza która ofiaruje swoją pomoc. Tylko nie bijcie ;)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2012, 18:03   

yatta.pl
pantsu.pl

No i strony wydawnictw (JPF, Waneko, Studio JG).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-02-2012, 18:08   

Bywają też dostępne przez stronę EMPiKu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-02-2012, 18:09   

www.amazon.co.uk
www.amazon.com
www.amazon.co.jp
www.cdjapan.com
www.play-asia.com
www.yesasia.com
www.empik.com

Wszystkie pewne (ze wszystkich korzystałem), YesAsia dużo rzeczy ma z darmową wysyłką, amazon.co.uk od bodaj 24 funtów w górę oferuje darmową wysyłkę do Polski, amazony US i Jp (w tym drugim można przełączyć się na angielski) wysyłkę mają dziko drogą.
Jeśli chodzi o płacenie to e-karta Mbanku, karta Intelligo i parę innych działają w Internecie jak kredytowe. Tu temat z wyjaśnieniem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pomarańcza Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 18:29   

Dziękuję ogromnie ♥
Mam jeszcze pytanie. Przy niektórych anime napisane jest np. Region 1. Jak te regiony wpływają na wydanie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-02-2012, 18:31   

Europa (a więc Polska również) i Japonia są w regionie 2. USA są w regionie 1. Generalnie zależy to od Twojego odtwarzacza DVD jakie regiony obsługuje. Drugi powinien właściwie na pewno.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Pomarańcza Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 18:44   

A stacje dvd w komputerach też cierpią na takie podziały? Czy może da się je ominąć w jakiś inny sposób, niż kupienie dwóch odtwarzaczy?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-02-2012, 18:46   

W komputerowych stacjach DVD zwykle można zmienić region do pięciu razy.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Pomarańcza Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 18:54   

I tak chyba będę musiała robić. Przepraszam, że Was tak męczę, ale mam jeszcze ostatnie pytanie. Podczas wyprzedaży kupiłam kilka anime wydanych przez Anime Gate. Jakość obrazu i dźwięku była niestety dość słaba. Czy zagraniczne wydanie też cierpią na ten problem?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-02-2012, 19:34   

Pomarańcza napisał/a:
A stacje dvd w komputerach też cierpią na takie podziały? Czy może da się je ominąć w jakiś inny sposób, niż kupienie dwóch odtwarzaczy?

Zabezpieczenie to omija program AnyDVD (http://www.slysoft.com/en/anydvd.html) - działa z większością napędów. Choć jeśli weźmie się pod uwagę jego cenę to drugi napęd jest o wiele tańszym rozwiązaniem.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-02-2012, 01:26   

Pomarańcza napisał/a:
I tak chyba będę musiała robić. Przepraszam, że Was tak męczę, ale mam jeszcze ostatnie pytanie. Podczas wyprzedaży kupiłam kilka anime wydanych przez Anime Gate. Jakość obrazu i dźwięku była niestety dość słaba. Czy zagraniczne wydanie też cierpią na ten problem?

Jakość powinna być lepsza, ale 720p nie oczekuj, w końcu to tylko DVD.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-02-2012, 10:49   

Inna sprawa, że wydania Anime Gate tak po prostu miały fatalną jakość, obrazu zwłaszcza.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Pomarańcza Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2012, 12:58   

To pocieszająca wiadomość, zresztą znalazłam także wiele wydań na Blu-Ray. Jeśli chodzi o te regiony, to czytałam o tym trochę dzisiaj i dowiedziałam się, że produkowane są odtwarzacze dvd z regionem 0, który obsługuje wszystkie. Będę musiała się za takim rozejrzeć. Dziękuję Wam wszystkim, naprawdę bardzo mi pomogliście.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-02-2012, 13:45   

Pomarańcza napisał/a:
Nie wiem, czy świeżaki powinni zakładać nowe tematy, bo istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo umieszczenia postów w złym dziale. Przy okazji można popełnić masę innych błędów, za które zostaje się zlinczowanym przez starych forumowych wyjadaczy, ale trudno, zaryzykuję.
Ależ my WCALE nie jesteśmy groźni?
*murgle mumble*
*wyciąga stary fanart*


Serio.
Jakby co, to któryś z modów zwyczajnie przesunie twój post gdzie trzeba.

A wracając do sklepów - zwracam uwagę, że z amazona UK od jakiś ~120 zeta jest do polski darmowa wysyłka... za to ceny w USA są zauważalnie niższe (pomijając "amerykański" format telewizyjny i inny region, wspomniane "1"... napędy są tanie jak barszcz, szkoda się cackać, zwróci się).

Inna sprawa, że ja teraz czekałbym z jakimikolwiek zakupami. Podobno w kwietniu ma być otwarty Amazon Poland, a oni jak wejdą, to z takimi ofertami że zmasakrują wszelką konkurencję. Patrząc po panice i popycie na usługi doradcze wśród lokalnych firm "medialnych", to może być coś więcej niż plotka. Zapisy o negocjacjach z Amazon były też podobno w sprawozdaniach rocznych Poczty Polskiej i InPostu.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-02-2012, 18:36   

wa-totem napisał/a:
Nie wiem, czy świeżaki powinni zakładać nowe tematy, bo istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo umieszczenia postów w złym dziale. Przy okazji można popełnić masę innych błędów, za które zostaje się zlinczowanym przez starych forumowych wyjadaczy, ale trudno, zaryzykuję.

Nie no ja tego nie czytać wcześniej bo niby wiedzieć o czym temat być po tytuł :P
Z własnego doświadczenia.
Tematy głupie albo giną same albo są zamykane. Tematy mundre potrafią przewędrować całe forum zanim będą w dobrym miejscu. Myślę że moderacja bardziej nielubi dublowania bezmyślnie przyklejonych tematów, niż zakładania czegoś w miarę rozsądnego. I generalnie nasi modi wyjątkowo nie są wrogo nastawieni do użytkowników, chyba że rzeczywiście im brużdżą ale to rzeczywiście.

Co do regionów.
Na filmy z innego regionu kupuje się używany napęd dvd-rom
Cena w granicach 30zł nie jest majątkiem, można wsadzić do zewnętrznej kieszeni i odpalić w większości odtwarzaczy stacjonarnych z usb :] przynajmniej mi tak zadziałała uszkodzona manta. Poza tym brak jakichkolwiek innych sztuczek i prostota w obsłudze.
Ps każdy napęd może 5 razy zmienić region przez zwykłe włożenie płytki w innym regionie. a blokadę regionalną da się zawsze skasować przy flashowaniu firmwareu. Można też zmienić na region samolotowo-łodziowy odpalać wszystkie płyty :P

Oby z tym amazonem wyszło. Ale i tak można czasem zagraniczne zaoszczędzić. Ja kupiłem na ebaju pady do Super Nintendo, 4 nowe podróbki z przesyłką w cenie jednego nowego podroba lub używanego oryginała w Polsce bez przesyłki.
jak będzie możliwość zakupu zagranicznych wydań z polski bez cła, to moja kolekcja dvd też sporo urośnie :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group