FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Co oznacza termin "loli"?
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 11:41   

Kokodin, co ma Usagi Drop (i zapewne Kurenai - zgaduję, bo nie widziałam) wspólnego z loli, poza tym, że bohaterki to dzieci? Przepraszam, ale trochę zwiędłam w momencie, kiedy na prośbę o loli z ecchi, ktoś podał tytuł, który nijak ma się do wymagań Mistique... Może ja widziałam inną serię i o czymś nie wiem (strach się bać)?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 11:56   

moshi_moshi napisał/a:
Kokodin, co ma Usagi Drop (i zapewne Kurenai - zgaduję, bo nie widziałam) wspólnego z loli, poza tym, że bohaterki to dzieci? Przepraszam, ale trochę zwiędłam w momencie, kiedy na prośbę o loli z ecchi, ktoś podał tytuł, który nijak ma się do wymagań Mistique... Może ja widziałam inną serię i o czymś nie wiem (strach się bać)?

Bo są ludzie, którzy widzą loli we wszystkim, co ma lat 12 i mniej. Cóż, mangoz***ów niestety nie brakuje, także i u nas.
Pytaniem otwartym pozostaje, czy Mistique chodziło o serie z dzieciakami czy o pedofilski fanserwis...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2012, 12:13   

Moshi_moshi, sprecyzuj swoje pojęcie Loli. Za ciosem idąc załóżmy że Lolicon kocha Loli. Więc czym się to zazwyczaj objawia w anime? starszych pryków podglądających przedszkolaki w parkach. Z tego pokrętnego rozumowania obiektem lolicona jest loli >> loli = przedszkolak. Jeszcze pytanie czy to my mamy odczuwać, że postać jest ero-loli czy główni bohaterowie anime?

A jeśli źle kojarzyłem to winna mogła być temu pora, zaraz po przebudzeniu ma się dziwne pomysły, jeszcze jak się śpieszy do pracy...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 12:24   

Well, zdaję sobie sprawę, że istnieje jakaś oficjalna definicja, natomiast mnie loli zawsze kojarzyło się z przedstawieniem dzieci jako obiektów erotycznych, czyli właśnie Kodomo No Jikan i inne podobne badziewie. Ewentualnie ukazanie dorosłej kobiety o wyglądzie dziecka, także jako obiektu erotycznego. Ale w serii, gdzie takie podteksty nie występują, dziecko jest po prostu dzieckiem. Bo mam wrażenie, że traktowanie każdej małoletniej postaci jako potencjalnego "loli", prowadzi do absurdalnej sytuacji, w której osobie poszukującej tego typu "atrakcji", należałoby proponować także produkcje stricte dla dzieci czy chociażby ghibliki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 13:31   

Tak na prawdę pojęcie loli ma nie za wiele wspólnego z wiekiem. Nawet postać 30-letnia może być loli. A moshi nie ma racji, kokodin podał jak najbardziej pasujące tytuły ( ̄^ ̄)

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-02-2012, 15:38   

Auka napisał/a:
Tak na prawdę pojęcie loli ma nie za wiele wspólnego z wiekiem. Nawet postać 30-letnia może być loli. A moshi nie ma racji, kokodin podał jak najbardziej pasujące tytuły ( ̄^ ̄)

W jaki sposób 30 letnia kobieta może być loli, wyłączając zrobienie się na dziecko z podstawówki/przedszkolaka? I tak, loli implikuje przedstawienie dziewczynek jako obiektów erotycznych, bo w końcu nie wzięło się ze słowa dziecko, tylko z nazwy wiadomego kompleksu. Tak, słowniki też tak twierdzą.

Moim zdaniem Usagi Drop nie pasuje do tego wszystkiego zupełnie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 16:12   

Keii napisał/a:
W jaki sposób 30 letnia kobieta może być loli, wyłączając zrobienie się na dziecko z podstawówki/przedszkolaka?

A dlaczego wyłączasz tę opcję? Mówimy tu o anime, 30-latki wyglądające jak dzieci to norma.
To co mówią słowniki, a to jak się tego określenia używa to dwie różne rzeczy.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 16:54   

Czyli na każde dziecko mówisz "loli"? Fajnie...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 17:16   

Nie przypominam sobie żebym coś takiego pisał.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 17:24   

W takim razie wyjaśnij mi, na jakiej zasadzie podpinasz Usagi Drop pod "loli"? Bo to trochę jak stwierdzić, że każde anime, w którym występuje dwóch facetów to yaoi, a przynajmniej shounen-ai.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 17:30   

Nie Usagi Drop, tylko tą małą, nie pamiętam już jak się zwała. Nie będę się bawił w tłumaczenie bo to mniej więcej taka sama sytuacja jak z moe. Myślałem, że większość tutaj piszących interesuje się Japonią na tyle długo, że rozumie takie pojęcia.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 17:38   

W którym momencie Rin była pokazywana jako obiekt erotyczny? I serio, wyjaśnij, bo wychodzi na to, że każde dziecko w anime jest "loli", "moe" czy cholera wie co? A optymistycznie zakładam, że to nadinterpretacja.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 17:48   

Nie była. Właśnie o to mi chodzi, że określenie loli nie koniecznie ma wydźwięk erotyczny.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2012, 17:50   

Czyli pasuje do dowolnego dziecka w anime i to właśnie mówi ci moshi.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2012, 17:58   

Keii napisał/a:
I tak, loli implikuje przedstawienie dziewczynek jako obiektów erotycznych, bo w końcu nie wzięło się ze słowa dziecko, tylko z nazwy wiadomego kompleksu. Tak, słowniki też tak twierdzą.

Zaraz, jeżeli od Lolicona , to jego obiektem erotycznym są wszystkie małe dziewczynki, jeżeli od Lolity, to mamy do czynienia ze świadomym uwodzeniem lub wykorzystywaniem wdzięków dziecka do zdobywania tego czego się chce od dorosłych.
Ja Usagi Dropa podciągam pod to ostatnie, bo młoda praktycznie przewraca staremu życie a później to ona mu "matkuje". Leżeli Loli pochodzić ma od Lolicona a nie od Lolity sytuacja wyglądała by inaczej. Kadr kamery skierowany był by głównie pod spódniczki nieświadomych dzieci. Jakoś mi to nie pasuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group