FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Łowcy głów - czyli pracy ciąg dalszy
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2005, 17:10   Łowcy głów - czyli pracy ciąg dalszy

tak czytajac sobie wiadomosci trafilam na nastepujacy tekst: http://biznes.onet.pl/g,1175325,wiadomosci.html

teraz pytanie do otoczenia: mial ktos kiedys kontakt z lowcami glow? i to dowolnego kalibru, zarowno tymi zawodowymi jak i uczelnianymi. i czy wyobrazacie sobie czym ww. instytucje sie zajmuja?
Przejdź na dół
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2005, 20:07   

Zależy, o co biega :P. Raz, że łowca głów może być rozumiany jako pracownik działu kadr, zajmujący się wyszukiwaniem odpowiednich kandydató.
Wersja druga to kolesie związani z egzekwowaniem prawa. I tacy działają np. w Stanach, wyszukując i sprowadzając do sądów osoby, które zwiały przed <ekhm> wymiarem sprawiedliwości :P. Rzadko się stawiają, o ile mi wiadomo, więc akcje a'la Bebop można sobie darować :D.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-10-2005, 20:49   

Mam pół szuflady wizytówek, i właściwie powinienem uzupełnić CV i poprzesyłać... Bueh, kolejna sprawa do załatwienia. Wartych uwagi firm jest kilka, ale oni na file kładą CV ludzi o których można myśleć wyłącznie w kontekście kierowniczych stanowisk... W każdym razie, ja słałem papiery do SpencerStuart, Amrop Hever, Heidrick & Struggles, Kienbaum Executive Consultants. Właściwie nie wiem czy moje ostatnie rozsyłane CV nie trafiło u większości do shreddera _^_

Zdesperowanym pozostaje tmp.worldwide, oni szukają też na niższe stanowiska niż dyrektorskie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2005, 21:25   

A z tym to też ciekawe - ostatnio widziałem może ze dwie oferty typu elektryk czy glazurnik, cała reszta - kierownik, konsultant, prezes, księgowa. Oczywiście wszyscy po studiach, nawet księgowa mająca zajmować się zwykłymi rozliczeniami, płacami itp. pierdołami. Takie rzeczy to ja dość dokładnie robiłem w liceum, po co tu więc wyższe tak btw?
Ale cóż, z postpem walczyć nie można, niedługo na dozorcę trzeba będzie mieć dyplom politechniczny albo uniwersytecki. Cywilizacja się porobiła :P

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-10-2005, 09:50   

tak jako ciekawostka dla obecnie studiujacych. ruszylo wlasnie tegoroczne forum nestle: http://www.forum.nestle.pl/forum/ w stosunku do tego roku gdy ja bralam w nim udzial sporo sie zmienilo, ale nadal polecam, chociazby z ciekawosci.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-10-2005, 15:54   

BOReK napisał/a:
niedługo na dozorcę trzeba będzie mieć dyplom politechniczny albo uniwersytecki

Nie jesteś pierwszy, pirwszy to przepowiedział niejaki Zajdel ^_~
I to nie są żarty ale fakt.
Widziałem ogłoszenie RUP w Łodzi, gdzieś rok temu. Urząd Pocztowy Nr.xx zatrudni doręczycieli (czytaj: listonoszy). Wymagania: wykształcenie wyższe, dobra prezencja, komunikatywność, kultura osobista... Nie, to NIE była pomyłka.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-10-2005, 21:05   

dziewczyny z centrum karier opowiadaly: "jezyki obce, no dobra, po co panu jezyki obce" "no a bo tak pisza"
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-11-2005, 19:47   

hmm............ topic o dyspapierku mi zamkneli wiec napisze tu.....

czy to-to o tym ze w sluzbie panstwowej beda mogli znalezc sie tylko ludzie ktorzy skonczyli studia dzienne na uczelniach panstwowych to jest dowcip sezonu czy teraz bedzie taki sam numer z urzedami jak wczesniej byl ze szkolami?
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-11-2005, 22:16   

Dowcip tygodnia, bo skończyłoby się dziką awanturą, milionami pozwów o dyskryminację i odszkodowanie, aż do Strasburga włącznie. Od tego jest proces boloński, żeby takie bzdury wybijać biurwom z głowy... szkoły wyższe, bez względu na tryb nauki, mają być traktowane równo - jeśli liczba punktów się zgadza. Odszkodowania byłyby bolesne - tak jak te o których na razie nikt nie mówi, tylko rząd płaci po cichu - czyli dla kresowiaków. A tu lawina dopiero się zaczyna, bo ustawa ograniczająca wysokość odszkodowań też została zaskarżona.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-11-2005, 22:25   

Moze i dowcip tygodnia, ale... zawsze sie zastanawialam, czy nie ma w tym odrobiny prawdy. Poziom na studiach dziennych rozni sie od poziomu na studiach zaocznych. Przynajmniej na moim kierunku.
Niektorzy pracodawcy zwracaja na to uwage.
Chociaz inna sprawa, ze czesto o pracy nie decyduja kwalifikacje kandydata, ale witamina Z.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-11-2005, 22:35   

Totem - podobno wlasnie przeszla ustawa.....

natomiast przykro mi, ale skonczenie studiow dziennych, zaocznych, uczelni prywatnej, panstwowej czy jakiejkolwiek wcale nie gwarantuje minimum wiedzy. wiec jesli juz, to nalezy robic egzaminy.
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-11-2005, 22:45   

Oczywiscie, ze ukonczenie jakichkolwiek studiow nie gwarantuje minimum wiedzy w przypadku indywidualnym, poniewaz ludzie maja rozne podejscie do studiowania. Inna sprawa, ze wiedza akademicka jest pewna podstawa, ale liczy sie wiedza praktyczna.

A egzaminy przeciez sa stosowane. Wiem od kolegi o egzaminach dla informatykow. Poza tym ubiegajac sie o lepsze stanowiska trzeba przejsc rozne testy. Ja osobiscie zdawalam dwa, jeden w moim rodzinnym miescie, a drugi w Warszawie. Ponadto miala miec miejsce rozmowa kwalifikacyjna z dyrektorem, na szczescie oszczedzono mi dodatkowego stresu ;)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-11-2005, 22:47   

Varda, ale to jest cos co sie praktykuje w zwyklych firmach............. watpie zeby w przypadku urzedow bylo to samo.
Powrót do góry
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-11-2005, 23:02   

W niektorych firmach z udzialem panstwa/ instytucjach panstwowych tez.
Poza tym co to sa "zwykle firmy"? :) Wieksze firmy/korporacje maja juz pewna wypracowana selekcje kandydatow, ktora czasami przeprowadzana jest przez obca firme/ instytucje. W mniejszych czasem wystarczy rozmowa z dyrektorem czy wlascicielem.

Ostatnio w telewizji pokazywano nabor do policji bodajze w Lodzi. Kandydaci musieli przejsc trzystopniowy egzamin: test z wiedzy ogolnej, test sprawnosciowy oraz test psychologiczny.
Jednak nie slyszalam, zeby cos takiego mialo miejsce w moim miescie. Nabor do policji odbyl sie jakos szybko i po cichu. Ogloszenie ukazalo sie, z tego, co mi mowil zainteresowany ta praca znajomy, tylko na stronie policji.

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-11-2005, 00:21   

Bianca, żadna ustawa nie mogła przejsć, bo parlament de facto wciąż nie pracuje, nie ma komisji, więc nic nie mogło trafić do laski marszałkowskiej. A stare projekty muszą zacząć całą ścieżkę legislacyjną od nowa.

A taka ustawa nie przejdzie - nie ma szans, bo jest w oczywisty sposób niezgodna z konstytucją, i prawodawstwem europejskim i honorowanymi, podpisanymi przez Polskę konwencjami o uznawaniu kwalifikacji. Nawet kaczory nie są takie głupie by zaczynać od awantury której nie mieliby szansy wygrać, i która otworzyłaby - przez straty spowodowane odszkodowaniami - drogę do impeachmentu.

Ta bzdurna plotka zapewne wyrosła na gruncie wypowiedzi dotyczących dostępu do zawodu komornika, gdzie korporacja ustawiła zasady takie, że facet po podstawówce (ale były członek PZPR) ma kancelarię, a rzeczywistą pracę wykonuje 3 absolwentów prawa, którzy bez zgody szefa nigdy nie dostaną prawa do samodzielnego wykonywania zawodu... Kaczor faktycznie mówił o wprowadzeniu wymogu wyższego wykształcenia (prawo albo ekonomia; ale nie z konkretnych szkół...) dla tego zawodu.

A co do testów to nie są traktowane serio poza urzędami (już działający system egzaminów na urzędników korpusu Służby Cywilnej) i hiperkorporacjami gdzie istnieje 'awans biurokratyczny'. Wiem, sam stosowałem jako szykanę. Podobnie jak awans krzyżowy (Jesteś za dobry, musisz awansować. Mam dla ciebie miejsce w Gdańsku. Zaczynasz za 2 tygodnie...) Tak naprawdę dużo więcej mówi pracodawcy tzw. próbka pracy, jeśli to wypadnie słabo to żadne testy nie pomogą.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group