FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  niech zyja testy
Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 12:26   

według mnie to ten wielki test ekonomiczny był tylko po to żeby zapchać dziurę w ramówce... mnie bardziej denerwują "testy na inteligencję" z gatunku "który obrazek nie pasuje do pozostałych". i co że bardzo dobrze mi idą? uważam że są debilne
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-02-2006, 12:31   

wszystko to co pokazuje telewizja jest po to zeby zapchac dziure w ramowce. w szczegolnosci opery mydlane i big brother. a ten test byl i tak lepszy niz ostation modne teleturnieje z gatunku "wygryzaczy" w ktorych po wyjsciu kazdy opowie ze wywalili go bo byl najlepszy.

a test testem, a to ze wiedza ekonomiczna lezy i kwiczy to i tak widac wiec milo ze strony nbp ze cos z tym robi - bo moze pareset osob na skutek tego testu sie zainteresowalo tematem, a to jest samo w sobie pozytywnym skutkiem.

a co do testow na inteligencje, to moze warto je rozrozniac od testow wiedzy. swoja droga, sa dosyc bezsensowne z innego powodu - jednostki wybitnie inteligentne zwykle nie sa dobrymi pracownikami, szczegolnie jesli sie im w miare wczesnie wyjasni jak to sa inteligentne i przez to wyjatkowe.
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 17:54   

Eh, z IQ to już w ogóle osobna sprawa.

No, wynik 14/20 mnie nie zadowolił, szczególnie jako technika ekonomistę XD. Półtora roku robi swoje, nie ma co :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 19:26   

Ej, to ja, kompletna ignorantka w sprawach ekonomicznych mialam 17... Sama siebie zadziwiłam

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 23:56   

No cóż, testy IQ to jeden z mitów kultury białego człowieka. To, że testy na inteligencję rzeczywiście mierzą inteligencję nie tylko nie zostało udowodnione, ale nikt nawet nie postawił takiej hipotezy naukowej. Pewnie dlatego, że nikt nie podał naukowej definicji pojęcia inteligencji. Niewątpliwie zdolność rozwiązywania testów IQ jest jakoś skorelowana z tym co potocznie zwane jest inteligencją. Ale z nią jest też skorelowana cała masa sprawności umysłowych.

Zresztą wyobraźmy sobie, że ktoś wymyślił iloraz wysportowania i na tej podstawie dzieli się ludzi pod względem stopnia sprawności fizycznej. Czy ktoś uprawiający jogging uznawałby się za bardziej wysportowanego od kolegi pływaka albo kulturysty, jeśli miałby wyższy iloraz wysportowania? A sprawność fizyczna i tak wydaje mi się czymś bardziej uchwytnym i możliwym do zmierzenia niż sprawność umysłowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 13:50   

Hmm, ja mam taki ciekawy teścik IQ, który jest podzielony na kilka rozdziałów: część związana z językiem, matematyką itd. No taki podział na kilka rodzajów inteligencji. Poszczególnych wyników się nijak potem nie sumuje, one po prostu wskazują, że jednemu lepiej idzie z logiką, innemu ze spostrzegawczością i takie tam. Ot, taka ciekawostka. W razie co służę dokładniejszymi namiarami systemu (jak to znajdę ^^).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 16:05   

17/20 to trochę cienko, ale biorąc pod uwagę jak ja tam na razie interesuję się ekonomią, która nie zdazyła jeszcze wciągnąć mnie w wir świata opłat i podatków, (choć to może i żadne tłumaczenie), mogę czuć się troszeczkę rozgrzeszona.
No,a co do IQ warto dorzucić parę groszy o tym, że zapewne właśnie chodzi w tego typu testach o wybieranie "która liczba będzie natępna", "albo ktora figura tu pasuje" itd.
Zazwyczaj takie zadania opierają się na sprawdzaniu bystrości to jest zdolności kojarzenia faktów i dostrzegania zależności.
Inteligencja to nie to samo co wiedza. Właściwie człowiek inteligentny, może być głupi jeśli weźmie się za punkt odniesienia,właśńie to, że inteligencją jest nieprzeciętna zdolność do kojarzenia faktów, zauważania zależności szybciej, trafniej itd.

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2006, 17:52   

Kamjia napisał/a:
Inteligencja to nie to samo co wiedza. Właściwie człowiek inteligentny, może być głupi jeśli weźmie się za punkt odniesienia,właśńie to, że inteligencją jest nieprzeciętna zdolność do kojarzenia faktów, zauważania zależności szybciej, trafniej itd.

O to to to! Właśnie. Niestety nasz system edukacji wciąż preferuje 'wykuwanie' łatwo sprawdzalnej wiedzy encyklopedycznej, i to w czasie gdzie coraz częściej istotna jest nie tylko własna wiedza, ale przede wszystkim umiejętność szukania informacji i ich weryfikowania, a następnie 'obróbki' - analizy...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 19:35   

To prawda, ponieważ ciągle ucząc się zbędnych rzeczy marnujemy tylko czas zamiast pogłębiac swoje zainteresowania. Dlatego inne kraje się ciągle rozwijają a my stoimy w miejscu. Nie można bazować tylko na jednym, bo człowiek się wtedy nie rowija, nie rozszerza swoich horyzontów. Przez takie nauczanie uczniów wkuwania "formułek i definicji" w praktyce większość się gubi gdy ma to zastosować, bo przecież tego wkuć się nie da. Nie mówiąc już innych tego typu przykładach.

Tak czy inaczej... Prędzej spodziewałabym się III wojny światowej niż polepszenia naszego systemu edukacji ...

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2006, 20:34   

Racja, ale nie kracz, bo dopiero by było ^^.
Z tych właśnie powodów poszedłem z ekonomii na fizykę - mniej wkuwania, więcej główkowania, przynajmniej u mnie. Chociaż jak doktorek daje formatki z zadaniami z fizyki, to potem te zadania wykorzystuje na egzaminach - no i ludzie zamiast rozumieć to się wykuwają poszczególnych zadań na blachę O_o. Ja mówię całkiem poważnie - potrafią zapamiętać (nie w całości, tylko podejścia, pewne zależności) calutkie 6x15=90 zadań... z których na karcie jest tylko 5. Oczywiście ściągi to rzecz powszechna, ale wiadomo, jak to bywa - już pisałem w temacie o szkołach :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ichigo Płeć:Kobieta
<-eva->


Dołączyła: 03 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2006, 00:08   

jestem ciemna 13

_________________
www.taostudio.fora.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group