FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
  Zachowanie na konwentach a opinia publiczna
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2012, 15:08   

Slova napisał/a:
A skąd Ty wiesz, że to na pewno było na konwencie? To serio mało wiarygodne źródła.

I WIEM o jakie nagranie chodzi, bo sam byłem w szoku, gdy zobaczyłem je dwa lata temu.

One nie muszą być ani trochę wiarygodne, wystarczy, że są opiniotwórcze, bo zdanie sobie ludzie wyrabiają (i rzadko patrzą chłodno na fakty przy takich nagraniach). Mi najbardziej się to całe nagranie kojarzy z rejestracją pewnego kazania...
W jednym i drugi przypadku kwestią jest niewielka część pewnej grupy, której nie da się sensownie poskromić, a służy za argument przeciwnikom.

To tak abstrahując od tematu trochę.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riktiktik Płeć:Mężczyzna
Dobry spaczeń tak tak


Dołączył: 27 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 16:04   

Sponsorzy i szkopland powiem tak. Szkopskie małolaty zachowuja sie o wiele bardziej umiarkowanie na tych imprezach to raz. A dwa Szkopskie małolaty maja o wiele więcej kasy do przepieprzenia dlatego tam znajdują sie sponsorzy którzy w brew pojeciu sponsor nieźle na tym zarabiają bez większych kontrowersji. A u nas przepraszam ale ja u nas jesli nie muszę to nie przyjeżdżam na kony mangowe, a zastanawiam sie nad mieszanymi. Ba jest gorzej rozwszeszczane gimnazjalistki, tak działja niektórym na nerwy że nam się omało prelegenci z lokalnej imprezy nie wykruszyli jak przeczytali ze w programie jest kurs rysowniczy i nauka wiązania kimona oraz kaligrafia. Jedna atrakcja mangowa i 2 dotyczace kultury japońskiej swoją droga przygotowane pod maniaków L5K, potrafiły odstraszać ludzi.
Wiem ze z moich ust na waszym forum wyda się to smieszne bo uznajecie mnie za debila. Ale mangowcy ja was nawet lubię, lecz zróbcie coś z sobą, bo naprawde zdarza sie wam wnerwiać przeszkadzać i robić prawie że skandale międzynarodowy. W 2010 roku na Dniach kultury Japońskiej (Dzień Kwitnącej wiśni) w Polsko Japońskiej wyższej szkole informatyki w Bytomiu, banda małolat odwaliła straszną scenę że mozna było tylko płakać. Na wystapieniu konsula japońskiego wariatki najpierw przeszkadzały głośno romzawiajac i komentując jakiś komiks, a potem jak się zoreintowały że przemówienie wstępne ich nie interesuje bardzo głośno i chichocząc wyszły z sali. Ogólnie bandy mangowców którzy przyleźli na te darmowa imprezę wprowadziły pewien niefajny klimat, zwłaszcza gdy dzieciarnia się zorientowała że dla nich atrakcji tam nie ma poza zewnętrznym stoiskiem z komiksami. Przez co mangowcy w wyrazie bulwersu próbowali robić sobie własne atrakcje zajmujac akuratnie nieużywane sale bez zgody organizatorów. Jeszcze gorsza sytuacja była na pewnym konwencie mieszanym. Na którym orgowie tak nieszczesliwie podzielili sale z atrakcjami dla mangowców, że dzielił je długi korytarz na którym grali sobie planszówkowcy , bitewniakowcy i był trurniej Magicka. Niestety panie kocieuszka latały goniąc jednego kosplejowca próbując przykleic mu jakas karteczkę, wpadając przy tym na stoły i ludzi. No i niestety rozwaliły cały dek jakiemuś narwanemu magikowcowi. Ten złapał dzewuszke i wywalił jej dosc siarczystego plaskacza. To ja wstałem i dałem gostkowi w delikatnie mówiac mordeczkę. Bo głupia nie glupia ale dziewczyn się nie bije. I skonczyło się tym że organizatorzy wynegocjowali od gostka że jeśli opuszcze kon on ni złoży doniesienia na policję.
Powiem tak o ile 10 lat temu mangowcy byli ofiarami stereotypów, to teraz są ofiarami własnej głupoty że nie zrobili nić by ludzi z nich wyprowadzić, a dodatkowo pogorszyli sprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-02-2012, 16:11   

Riktiktik - Moderacja przyłącza się do próśb użytkowników o pisanie staranniejszych i czytelniejszych postów. W przeciwnym wypadku wyciągniemy konsekwencje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2012, 16:44   

Riktiktik napisał/a:
Wiem ze z moich ust na waszym forum wyda się to smieszne bo uznajecie mnie za debila. Ale mangowcy ja was nawet lubię, lecz zróbcie coś z sobą, bo naprawde zdarza sie wam wnerwiać przeszkadzać i robić prawie że skandale międzynarodowy. W 2010 roku na Dniach kultury Japońskiej (Dzień Kwitnącej wiśni) w Polsko Japońskiej wyższej szkole informatyki w Bytomiu, banda małolat odwaliła straszną scenę że mozna było tylko płakać. Na wystapieniu konsula japońskiego wariatki najpierw przeszkadzały głośno romzawiajac i komentując jakiś komiks, a potem jak się zoreintowały że przemówienie wstępne ich nie interesuje bardzo głośno i chichocząc wyszły z sali. Ogólnie bandy mangowców którzy przyleźli na te darmowa imprezę wprowadziły pewien niefajny klimat, zwłaszcza gdy dzieciarnia się zorientowała że dla nich atrakcji tam nie ma poza zewnętrznym stoiskiem z komiksami. Przez co mangowcy w wyrazie bulwersu próbowali robić sobie własne atrakcje zajmujac akuratnie nieużywane sale bez zgody organizatorów. Jeszcze gorsza sytuacja była na pewnym konwencie mieszanym. Na którym orgowie tak nieszczesliwie podzielili sale z atrakcjami dla mangowców, że dzielił je długi korytarz na którym grali sobie planszówkowcy , bitewniakowcy i był trurniej Magicka. Niestety panie kocieuszka latały goniąc jednego kosplejowca próbując przykleic mu jakas karteczkę, wpadając przy tym na stoły i ludzi. No i niestety rozwaliły cały dek jakiemuś narwanemu magikowcowi. Ten złapał dzewuszke i wywalił jej dosc siarczystego plaskacza. To ja wstałem i dałem gostkowi w delikatnie mówiac mordeczkę. Bo głupia nie glupia ale dziewczyn się nie bije. I skonczyło się tym że organizatorzy wynegocjowali od gostka że jeśli opuszcze kon on ni złoży doniesienia na policję.
Powiem tak o ile 10 lat temu mangowcy byli ofiarami stereotypów, to teraz są ofiarami własnej głupoty że nie zrobili nić by ludzi z nich wyprowadzić, a dodatkowo pogorszyli sprawę.

Teraz zamiast każdego "mangowiec" wstaw "przeciętny gimnazjalista" i masz to samo.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riktiktik Płeć:Mężczyzna
Dobry spaczeń tak tak


Dołączył: 27 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2012, 18:41   

W opini publicznej nigdy to nie będzie to samo. Na logike tak, ale opinia publiczna nie jest ani logiczna ani inteligentna.
Akurat gimnazjalisci z kocimi uszkami i plakietkami "I love [ jakiś zniewieściały bizon]" beda rozpatrywani w kategorii mangowcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2012, 19:20   

Tak samo fantaści są rozpatrywani w kategorii "Odyn nie pozwala mi się myć" i tak dalej.

Nie, to nie tak działa. W taki sposób tak naprawdę myśli niewiele osób.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 06-02-2012, 19:42   

Ostrzegałem. Riktiktik otrzymuje drugie ostrzeżenie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-02-2012, 20:47   

Cytat:

Teraz zamiast każdego "mangowiec" wstaw "przeciętny gimnazjalista" i masz to samo.


Bo takie a nie inne zachowanie na konwentach to właśnie zazwyczaj piszczące gimnazjalistki z kocimi uszami. I nie jest to kwestia tego, że animu i mango (choć w jakimś stopniu to paczy psychikę), niemniej jest to wina wieku. Wejdź do dowolnego gimnazjum. To samo. Wszelkie destrukcyjne zachowanie to też gimnazjalistki/gimnazjaliści nienauczeni szacunku.
Natomiast w ogólnym rozumieniu czasem na konwentach "odbija szajba", bo taki jest efekt masy ludzi w tym samym miejscu, mających tego samego konika. I tak będzie w różnych kręgach zainteresowania. I takie kręgi będą rozpatrywane pod hasłem "dziwne" (bo hermetyczne, tada).
No i to się odbija echem w opinii publicznej, bo to gorsze zachowanie, a nie pozytywne aspekty, rzutują na nią. A szkoda, bo ja podtrzymuje swoje zdanie, że mimo wszystko konwenty to fajne wydarzenia, bo i okazja do poznania nowych ludzi i do poszerzenia wiedzy.
Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz. Czemu zwracasz się do użytkowników forum jako tych mangowców, złych i niedobrych. Nie widzę tu za wiele piszczących gimnazjalistek, a użytkownicy, cokolwiek by nie pisali, to dość kulturalni ludzie. Jak chcesz edukować tych "złych, niedobrych mangowców" to raczej nie tutaj, a w ośrodku wychowawczym.
Riktiktik napisał/a:
uznajecie mnie za debila

Proponuje więcej przecinków, na dobry początek :>

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-02-2012, 19:27   

Są już pierwsze efekty - Love 3 zmieniło miejsce. Miejmy nadzieję, że cała sprawa szybko się rozwieje i inne konwenty nie oberwą.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2012, 05:19   

...nie płakać, do cholery. Ja wiem, że fandom musi być uciskany i co by się nie działo, to dlatego, że fandomu nikt nie rozumie i tym podobne elementy syndromu zgrabnie nazwanego wcześniej jako "oblężona twierdza", ale problemy tego kalibru są standardem przy wszelakich imprezach masowych nieposiadających wielkich budżetów.

A opinia publiczna w tym kraju ma w głębokim poważaniu M&A. Temat na dialog o niczym...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2012, 08:28   

Wiesz, tu nie chodzi o płacz, tylko o to, że są skutki akcji. Wcześniej chyba aż tak poważnym perturbacji nie było.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2012, 09:21   

Nie, na taką skalę nie było. Pojedyncze incydenty - owszem, ale dwa obok siebie, o dziwnie podobnym charakterze - raczej nie. Chyba się Katolicy nauczyli wreszcie, po 15 latach, skutecznie walczyć z mango.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2012, 09:40   

Amen (nomen omen).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2012, 10:55   

Teraz pytanie, czy dyrektor po prostu zrobił wyłącznie manewr unikający, by się wszyscy od niego odczepili i po prostu wszystko wróci do normy, gdy sprawa przycichnie, czy może afera jest dalej idąca w skutkach. Ale nie chce mi się jakoś wierzyć, że nagle wszyscy prowadzący szkoły to tacy wielcy katolicy.
Poza tym, jak bardzo homofobem bym nie był, to ograniczanie pola manewru konwentom, bo się ktoś w yaoi dopatrzył homoseksualizmu (a raczej, zobaczył go tam na wyrost) zupełnie mija się z tym, co głosi UE. A szkolnictwo ma być przecież proeuropejskie, a nie prokatolickie.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2012, 14:34   

Jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy tolerancją dla innej orientacji seksualnej, a przyzwoleniem na cokolwiek gorszące atrakcje w szkołach publicznych.

Poza tym jak czytam dyskusję na Acepie, to się zastanawiam czy ta sprawa na pewno wyjdzie fandomowi na złe... a może wręcz przeciwnie i wyciągniemy (jako fandom) z tego wnioski na przyszłość?

Bo jakkolwiek artykuł o którym mowa jest stronniczy i nieobiektywny, tak nie oszukujmy się... jest w nim pewna ilość prawdy.

Oczywiście wnioski to jedno, natomiast drugie to to, że nie byłoby dobrze, gdyby cała sprawa poważnie utrudniła organizację jakichkolwiek konwentów i tu akurat można się trochę niepokoić.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group