FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Wolna Elekcja 2013
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2013, 02:26   

... Nienawidzem Was.

Cepelio, bój się Boga, jako jedyna w temacie nie offtopisz!

Raul napisał/a:
Jeśli ktoś miałby być królem to na pewno nie ze względu na jakąś wydumaną "królewską krew" czy za zasługi praprapradziadków. Musiałby to być ktoś zarówno mądry jak i obdarzony empatią. Jeśli zlikwidowałby KRUS, przywileje emerytalne, wprowadził walutę o stałej wartości i parę innych dobrych pomysłów to mogę na niego głosować choćby jutro.


Przepraszam za obcesowość, ale znowu wchodzisz do jakiegoś tematu marudzić, że zadane w nim pytanie Cię nie interesuje, za to chętnie porozmawiałbyś o czym innym. Przykro mi, w temacie o monarchach rozmawiamy o monarchach - nie o prezydentach, nie o dyktatorach, ale o królach i książętach, definiowanych poprzez kwalifikacje które na wstępie odrzucasz. Prosiłbym więc byś odpuścił sobie nic nie wnoszące komentarze, jeśli taka wola możesz przecież założyć własny temat.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2013, 07:51   

Nie wiedziałem, że inne zdanie to marudzenie. Rozumiem, że masz jakiś argument na to, że królewska krew istnieje i różni się od krwi przeciętnego człowieka :) I skąd ona się wzieła? Jakis pastuch został wodzem wioski, pozniej paru wiosek, ogłosił się księciem i voila. Jego synowie (ewentualnie nie jego :)) żenia się z innymi rodami pastuchów w końcu osiągając cel.


Mój post jest jak najbardziej na temat gdyż Wolna Elekcja oznacza obieralnego króla. Podałem argumenty czym kandydat mógłby mnie przekonać.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-06-2013, 09:56   

Jakbyś nie zauważył, nie jest to temat o wyższości (albo jej braku) monarchii nad innymi formami rządów. Jak chcesz o tym podyskutować, to idź do innych wątków (są takie). To jest natomiast temat o osobie ew. monarchy.

To co robisz to tak jakby wejść do tematu o czołgach i zacząć tam pisać jaka to wojna jest zła (w związku z czym czołgi powinniśmy oddać na złom).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2013, 11:10   

Raul napisał/a:
Nie wiedziałem, że inne zdanie to marudzenie. Rozumiem, że masz jakiś argument na to, że królewska krew istnieje i różni się od krwi przeciętnego człowieka :)


Żyjemy w Europie w XXI w. Monarchowie pełnią dziś funkcje niemal wyłącznie reprezentacyjne, więc szukanie monarchy pod kątem reform które przeprowadzi (pomijam już, że likwidacja KRUSu tylko brzmi jak dobry pomysł, a wprowadzenie "pieniądza o stałej wartości"... Gwarantowanej czym? Złotem, którego nie mamy?) jest równie absurdalne jak... Obecne wybory prezydenckie, gdzie wszyscy licytują się na to co dany kandydat zrobi, mimo iż każdy polityk wie, że zrobi gawno, bo nie będzie miał żadnych narzędzi. Dopóki prawie cała władza wykonawcza jest w ręku premiera logicznym rozwiązaniem jest układ, w którym prezydenta obiera parlament i od początku wiadomo, że ma wyłącznie reprezentować państwo w oficjalnych uroczystościach.

Ponieważ zatem w naszym systemie formalna głowa państwa nie ma żadnej faktycznej władzy równie dobrze może sprawować swą funkcję dziedzicznie - ma to tę zaletę, że dostarcza jednostek od dziecka przygotowywanych do reprezentowania swego narodu, a tym samym świadomego, że nie uchodzi, na przykład, upijać się jak wieprz nad grobami pomordowanych żołnierzy. Miałby również tę istotną zaletę, że stałby ponad podziałami politycznymi - żeby wygrać wybory potrzebne jest wsparcie, najlepiej ugrupowania politycznego, a skoro wygrało się z pomocą takiego ugrupowania to potem nikt nie uwierzy, że jesteś niezależnym arbitrem. Król wywodzący swą władzę z zasady dziedziczenia nie ma zaś żadnych zobowiązań wobec nikogo.

Raul napisał/a:
Mój post jest jak najbardziej na temat gdyż Wolna Elekcja oznacza obieralnego króla. Podałem argumenty czym kandydat mógłby mnie przekonać.


A w pierwszym poście wyraźnie prosiłem o konkretne osoby, nie cechy hipotetycznych osób. Na kartkach wyborczych też dopisujesz własne uwagi?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2013, 14:49   

Aby strollować Putina i Rosjan in gremio, zastanawiałbym się nad którymś z Romanowów. Posadzenie go na tronie polskim dałoby nam prawo do bycia Cesarstwem (po angielsku "Empire of Poland" - czyż to nie brzmi pięknie?), moglibyśmy domagać się zwrotu carskich klejnotów koronnych i zgodnie z tym, co było w pierwszym odcinku Hetalli, długoterminowo zakładać, ze Warszawa stanie się stolicą Rosji.
Kwestia prawna jest tu bardziej złożona, bo co prawda Romanowowie nosili przez niemal 100 lat tytuł królów Polski, ale po pierwsze, sami ich zdetronizowaliśmy w czasie powstania listopadowego, a Mikołaj II bodajże sam abdykował (acz nie wiem, czy złożył wszystkie tytuły, czy ino formalną władzę).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group