FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
  Fate/PL - temat organizacyjny
Wersja do druku
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 02:15   

Serika napisał/a:
może interweniować tylko w przypadku jakiejś dużej awantury,

Gdyby jej interwencja byłaby związana właśnie z takim przypadkiem, to bym się nie czepiał.

Serika napisał/a:
Nie wydaje mi się, żeby były jakiekolwiek powody do obaw w kwestii sprawowania przez Tren funkcji moderatora. Na fabułę to nie wpłynie,

Ja oczywiście waszych decyzji nie mam zamiaru kwestionować i nie zamierzam. Wolałbym, tylko by gracz nie moderował Questa i tyle. Skoro jednak uważacie inaczej trudno uszanuje to.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2011, 02:52   

Tabris - może przypadek nie był specjalnie dużej wagi, ale był moim zdaniem dość oczywisty i dotyczył jedynie kwestii formalnej, w żadnym stopniu merytorycznej, a do tego dwóch graczy zgłosiło wątpliwości. W mojej opinii to wystarczy, choć oczywiście nie jestem w tej kwestii bezstronny, bo sam te wątpliwości zgłaszałem. Myślę, że najlepiej będzie, jeśli w kwestiach gdzie pojawią się kontrowersje (tzn. będzie niezgoda wśród graczy, a przypadek nie będzie czysto regulaminowy) zostawimy decyzję Daerowi. Zresztą, myślę, że byłoby dobrze gdyby się na ten temat wypowiedzieli gracze, żeby nie było potem nieprzyjemności. Sęk w tym, że jeśli nie w ten sposób, to potrzebujemy rozwiązania zastępczego – na które osobiście mam, szczerze pisząc, niespecjalnie pomysł, Moderacja chyba też. A przede wszystkim Modzi generalnie nie cierpią specjalnie na nadmiar wolnego czasu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 08:34   

Morg napisał/a:
Sęk w tym, że jeśli nie w ten sposób, to potrzebujemy rozwiązania zastępczego – na które osobiście mam, szczerze pisząc, niespecjalnie pomysł, Moderacja chyba też.

Skoro na forum jest taka bieda z modami i ich wolnym czasem. To na czas tego questa, Daer mógłby zostać osobą pełniącą obowiązki moderatora. Ja nie miałbym nic przeciw by go na tym stanowisku sprawdzić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-12-2011, 09:30   

Jestem za wnioskiem. Chciał być MG. Niech weźmie na siebie odpowiedzialność na czas questu. Struktura organizacyjna przez to będzie logiczniejsza. A Serika będzie miała więcej czasu dla siebie, bo wiadomo, że nie zawsze się ma czas na drobne przyjemności.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2011, 10:10   

Ja mam tylko dwie uwagi do tego systemu... po pierwsze - nie powiedziałbym, aby tymczasowe nadawanie uprawnień Moderatorskich było dobrym pomysłem - tworzy to nie najlepszy precedens.
Po drugie - zdajecie sobie sprawę, że MG jako mod sprawdzać specjalnie się nie musi - tylko że ja mam długie doświadczenie w moderowaniu i administrowaniu (owszem) wyniesione z forum KDR, gdzie pierwszą reakcją moda na przewinienie nie jest takie miłe jak tutaj - prędzej przypomina "to już ban, czy tylko ost?"

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-12-2011, 11:05   

Tabris, interwencja Tren wiązała się z wyraźnym naruszeniem regulaminu - wulgaryzmy na tym forum SĄ zakazane. Regulamin, punkt I.4.:
Cytat:
4. Wulgaryzmy, także w formie zniekształconej lub zamaskowanej, są na forum niedopuszczalne. Ich stałe używanie może spowodować sankcje ze strony moderacji.

Czasem przymykamy oczy, ale jeśli nawet innym użytkownikom przeszkadzało, to naprawdę nie rozumiem, gdzie tu jest miejsce na wątpliwości. Jak dla mnie sprawa była bardzo oczywista - i był to typ interwencji, który naprawdę w żaden sposób nie wpływa na zabawę. Tren zareagowała, bo akurat była pod ręką, gdyby nie to, uwagę zwróciłby ktoś inny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 11:20   

Daerian napisał/a:
Ja mam tylko dwie uwagi do tego systemu... po pierwsze - nie powiedziałbym, aby tymczasowe nadawanie uprawnień Moderatorskich było dobrym pomysłem - tworzy to nie najlepszy precedens.

Każde nadawanie prerogatyw osobą nieodpowiedzialnym jest przecież groźne i jest to oczywistość. Sęk w tym, ze ja Cię uważam za osobę odpowiedzialną, bo inaczej bym Cię nie zaproponował przecież;p

Daerian napisał/a:
tylko że ja mam długie doświadczenie w moderowaniu i administrowaniu (owszem) wyniesione z forum KDR,

Tu warto zwrócić uwagę, że kandydat ma już doświadczenie w moderowaniu, więc jest to jakiś plus.

Daerian napisał/a:
gdzie pierwszą reakcją moda na przewinienie nie jest takie miłe jak tutaj - prędzej przypomina "to już ban, czy tylko ost?"

Ty byś moderował tylko ten jeden temat. Poza tym zakładam, że dałbyś rade stosować wyłącznie regulamin Kotatsu.

Serika napisał/a:
Tren zareagowała, bo akurat była pod ręką, gdyby nie to, uwagę zwróciłby ktoś inny.

Serika, żeby nie było... ja Cię doskonale rozumiem. Ja tylko chciałem tego "innego".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juman_ Płeć:Mężczyzna
:)

Dołączył: 26 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 11:56   

Ale czemu aż tak ci przeszkadza, że gracz będzie moderował ten temat? Przecież nie użyje żadnych uprawnień moderatora, aby zagwarantować sobie przewagę w queście, naprawdę. A jeśli już nawet tak się stanie, w co bardzo wątpię, to MG zdecyduje, co z tym fantem zrobić.

Naruszyłem regulamin, za co przepraszam, zedytowałem wadliwy post i wszystko jest OK, mam nadzieję, że za każdym razem, gdy nieumyślnie naruszę regulamin tak jak teraz moderacja zwróci mi w ten sposób uwagę. I nie robi mi różnicy, czy będzie to w tym temacie, czy w jakimkolwiek innym.

_________________
Set the Controls for the Heart of the Sun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-12-2011, 12:04   

Juman - dzię-ku-je-my za głos rozsadku :)

Tabris, ja zdecydowanie wolałabym moderowanie przez uczestnika, niż fikcję w rodzaju "przychodzi Tren do Moshi i mówi: napisz im to i to, bo ja nie mogę". A zapewne tak by to wyglądało. Tak przynajmniej wiadomo, że interweniuje osoba, która wie co się dzieje, a nie losowy mod z łapanki, którzy tylko rzuci okiem.

Podejrzewam, że mogłeś mieć jakieś negatywne doświadczenia z modami wpływającymi na przebieg zabawy. Naprawdę nie przypominam sobie jednak, żeby takie sytuacje miały miejsce u nas. Jeśli dobrze rozumiem, do konkretnej interwencji nic nie masz? Polecam trochę mniej paranoi i trochę więcej zaufania do ludzi :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2011, 12:13   

Cóż przyznaję, że nie rozumiem tego całego zamieszania. Moderuję aktywnie od ponad roku i jak do tej pory nikt ani razu nie skarżył się, że nadużywam moich uprawnień. Co więcej, myślę, że wszyscy zdążyli zauważyć, że jestem osobą, która autentycznie nie lubi tych uprawnień nadużywać. Poza tym naprawdę nie widzę CZEMU na Wielkiego Jenota miałbym to robić? To przecież tylko zabawa.

Poza tym o ile ktoś nie wie z Daerem mam dobre kontakty i próba manipulowania na siłę jego questem to ostatnia rzecz jaką bym robiła. Jak to zrobię to on jeszcze się na mnie obrazi nie będę miała z kim omawiać najnowszych rozdziałów mang! To byłoby tak okropne, że pewnie wpadłabym w ciężką depresję i w ogóle przestała zaglądać na forum! Zamiast tego siedziałabym pewnie samotnie przed telewizorem i zapłakiwała się oglądając 537 odcinek telenoweli o Sakurze!

P.S. A i Tabris, Daer prosił mnie bym ci przekazała, że powinnam ci już dać osta za podważanie moich kompetencji jako moderatora. A przynajmniej, że on by to zrobił i że jestem za miła. Geeez i jak ja mam wszystkim dogodzić?

P.S. 2 Dziękuję Juman, człowiekowi ciepło się na sercu robi przy takich użytkownikach. :D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 12:19   

Cytat:
Ale czemu aż tak ci przeszkadza, że gracz będzie moderował ten temat? Przecież nie użyje żadnych uprawnień moderatora, aby zagwarantować sobie przewagę w queście, naprawdę. A jeśli już nawet tak się stanie, w co bardzo wątpię, to MG zdecyduje, co z tym fantem zrobić.

Broń Boże ja nie posądzam Tren o wykorzystywanie moderki dla swoich celów. Przecież byłoby to idiotyczne, bo ja jej kompletnie nie znam. Chodzi mi o fakt, że gracz który jednocześnie moderuje ten quest może być w sporze questowym z innymi graczami.
Do tej pory na forach na których grałem w podobne do tego typu sesje, panowały zasady, że moderator, który chce grać, to na czas danej rozgrywki nie moderuje w niej.
Owszem jak jest rozróba to wkracza i jest to oczywistość. Rola MG bez uprawnień po prostu mi nie wystarcza i to pragnę podkreślić. Chodzi mi o taką, a nie inną zasadę.
Poza tym pisałem już, że z małym sprzeciwem jestem tą dla mnie nową formę gracza-moda zaakceptować. Tylko mnie za języki ciągniecie to pisze dalej;p

Serika napisał/a:
Tabris, ja zdecydowanie wolałabym moderowanie przez uczestnika

I tu się trochę różnimy. Poza tym to forum jest naszpikowane modami, którzy dość szybko wyłapują bluzgi, które akurat chcą widzieć.
Serika napisał/a:
Polecam trochę mniej paranoi i trochę więcej zaufania do ludzi :)

Ho ho ho, złośliwcu Ty. Ależ ja mam zaufanie do ludzi, bo inaczej już bym leżał jak Rejtan przed Tren. Jestem po prostu szczery i jak coś mi w danym momencie nie pasuje no to z tym idę do ludzi. Bo inaczej we mnie by to rosło i się dziwnie rozwijało....

Serika napisał/a:
Polecam trochę mniej paranoi

Może to będzie ze stratą dla dobrego humoru, ale zapytam. Dlaczego hipotetycznie zakładasz u mnie objawy paranoi?

Tren napisał/a:
P.S. A i Tabris, Daer prosił mnie bym ci przekazała, że powinnam ci już dać osta za podważanie moich kompetencji jako moderatora. A przynajmniej, że on by to zrobił i że jestem za miła. Geeez i jak ja mam wszystkim dogodzić?

Przekaz mu uprzejmie, że skoro już zaczął ze mną dyskusje to niech się jej trzyma, a nie chowa za Tobą.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juman_ Płeć:Mężczyzna
:)

Dołączył: 26 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 12:44   

Tabris, sprecyzuj, proszę, czym jest dla ciebie ten "spór questowy". Wszystkie spory odnośnie questu chyba rozstrzyga MG, a decyzje odnośnie regulaminu podejmuje moderacja, jest wyraźnie wszystko rozgraniczone i nie wiem, o co ci chodzi.

_________________
Set the Controls for the Heart of the Sun


Ostatnio zmieniony przez juman_ dnia 03-12-2011, 13:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 12:59   

juman_ napisał/a:
Tabris, sprecyzuj, proszę, czym jest dla ciebie ten "spór questowy".

Ech ;p. Jeśli to jest możliwe, to poprosiłbym Daeriana by Ci na pw wyjaśniał co to jest ten cały "spór questowy".

juman_ napisał/a:
i nie wiem, o co ci chodzi.

Ułatwię Ci to. Gracz gra! Mod Moderuje! To moje zasady ;-)

Nie jestem ignorantem i widzę, że jestem w mniejszości. Co prawda poparł mnie Caladan, ale on jest na bakier z Moderacją, więc to się nie liczy ;p. Więc co do tych nowych dla mnie zasad, to będę za, ale w moim "za" jest taki mały do odnotowania sprzeciw. I Kuniec, bo to się ciągnie już za długo i irytuje ludzi.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Tabris dnia 03-12-2011, 13:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2011, 13:02   

Hm, jeśli tak się sprawy mają Tabris...
Po pierwsze, zaczynając od prostych rzeczy - nie chcę być Moderatorem questu. Nigdy nie chciałem moderowąć Kotatsu, gdybym chciał prawdopodobnie miałbym takie uprawnienia od dłuższego czasu.
Po drugie, jestem dość łagodny jako MG - co większość z Was może zaświadczyć, nie zbanowałem jeszcze żadnego pomysłu, chociaż kilka lekko przyciąłem. Nie zmienia to faktu, że nie jestem łagodnym Moderatorem. Wręcz odwrotnie. Gdybym ja był moderatorem, w obecnej chwili dyskusji już by nie było. Tak, właśnie dlatego nie chcę być moderatorem Kotatsu.
Po trzecie, nie wiem czego dokładnie się obawiasz - że Tren nadużyje uprawnień moderatorskich dla zysku w grze? Jeśli to zrobi, to zostanie wyrzucona fabularnie z gry przez MG,a problem odkręcony (abstrahując od faktu, że jakoś nie widzę Tren ze złowieszczym śmiechem wystawiającej komuś osty za złe traktowanie jej postaci...).

Czy w tej chwili możemy uznać temat za wyjaśniony i zakończony, czy masz jeszcze jakieś wątpliwości?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2011, 13:04   

Daerian napisał/a:
Po pierwsze, zaczynając od prostych rzeczy - nie chcę być Moderatorem questu. Nigdy nie chciałem moderowąć

To czemuś tego od razu nie napisał... Wypowiedziałeś się dla mnie wcześniej niejednoznacznienie;p

Daerian napisał/a:
Czy w tej chwili możemy uznać temat za wyjaśniony i zakończony, czy masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Uciął pan je zaraz na początku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group