FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Następny
  Nasz wiek ^_^

Mój wiek...
Trzydzieści i więcej
2%
 2%  [ 11 ]
"Late twenties" czyli przed trzydziestką
8%
 8%  [ 33 ]
Po dwudziestce
33%
 33%  [ 133 ]
Osiemnaście mam / niedawno skończyłam/łem
21%
 21%  [ 85 ]
Niewiele przed osiemnastką
18%
 18%  [ 74 ]
16 i mniej
15%
 15%  [ 63 ]
Głosowań: 399
Wszystkich Głosów: 399

Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 19:34   

Arashino Shiro napisał/a:
młody czy stary to pojęcie względne...

Nawet bardzo względne ^^

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 01:18   

Ysengrinn napisał/a:
Zależy jaką średnią wieku. Jeśli ogółu użytkowników (z których olbrzymia liczba nie napisała nawet jednego posta od rejestracji lata temu), to jest to praktycznie niewykonalne, jeśli tylko tych, którzy swój wiek podali w profilu - to np. Grisznak utrzymuje, że ma około dziewięćdziesiątki, a bardzo wielu nie podało nic. Jeśli średnią wieku aktywnych użytkowników, to równie dobrze można mierzyć chmurę linijką - ciągle ktoś nowy przybywa, ciągle ktoś wybywa, bliżej zna się tylko niewielka część.

Ogólnie do niedawna większość aktywnych miała chyba ponad dwudziestkę, obecnie forum gwałtownie młodnieje. Ale dokładniejsze informacje są niemożliwe do ustalenia.

Dokładne określenie średniej oczywiście mija sie z celem - walka z wiatrakami jest domeną rycerzy w lśniących zbrojach za to bez hełmu. Jednak wiek mozna określić 'na oko' po postach danego usera. Pytam z czystej ciekawości. Ostatnio utrapieniem są trolle i inne pokemony. Stopniowo przybiera to rozmiary niepokojące, przynajmniej na znajomych forach. Plagi te są niestety w dużym stopniu powodem braku wychowania/znajomości netykiety najmłodszych użytkowników. Póki co nie jestem jeszcze zorientowany jak to wygląda tutaj a nie lubię niespodzianek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-05-2007, 11:30   

Cóż, średnia wieku - tak jakby arytmetyczna - Redakcji (co łatwo można sprawdzić pod Redakcją na anime.tanuki.pl) wynosi około 25 lat, rozpiętość od 34 - 18 lat, w 90% Redakcja pochodzi z czasów przedtanukowych. Zaś średnia wieku Administracji i Moderacji na Forum - 26 lat (od 34 - 18 takoż).

Natomiast przypuszczalna średnia wieku, jakby ją wyprowadzić z ostatniomiesięcznych nabytków wyszłaby gdzieś w okolicach 15-16 lat (bez urazy ;)) z nielicznymi wyjątkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2007, 12:12   

Generalnie obecnie stopień rozpowszechnienia internetu zależny jest od tego, ile rodzin w Polsce jest zdolne zafundować swojemu dziecku drogą zabawkę, jaką jest komputer z dostępem do netu. Dlatego też większość użytkowników rekrutuje się z dzieci i młodzieży.

W ostatnich latach zjawisko to przybrało na sile, gdyż a) komputer dla wielu rodziców przestał być drogą zabawką dla synka i córeczki, a stał się niezbędnym narzędziem pracy koniecznym dla utrzymania się na własnym stanowisku b) wielu dawnych komputerowców samemu założyło rodziny i dochowało się dzieci. Spowodowało to, że komputery trafiły pod większą liczbę strzech niż kiedyś.

Niestety większość osób dorosłych wciąż nie rozumie tego zjawiska, korzysta z niego wyłącznie w pracy, a nie w celu czerpania rozrywki lub utrzymywania kontaktów towarzyskich. W tych dziedzinach wolą tradycyjne media i telefony komurkowe (które z jakiegoś powodu są dla nich bliższe). Niestety, dopuki w tej dziedzinie nie dojdzie do przewartościowania nic się nie zmieni.

Poważnych zmian powinniśmy się spodziewać w ciągu najbliższych 10 lat na skutek a) pojawienia się efektów kampanii marketingowych co większych spółek, zwłaszcza o naturze usługowej i telekomunikacyjnej, które od pewnego czasu próbują przekonać jak największą część swoich klientów do załatwiania spraw przez internet, bez wychodzenia z domu i pędzenia do salonu sprzedarzy (bo utrzymywanie serwisu jest wielokrotnie tańsze, niż utrzymywanie sieci salonów sprzedarzy i sklepów, ponadto pozwala uniknąć pośredników) b) Zmian społecznych spowodowanych przejściem na emeryture dużej liczby pracowników sektora biurowego, administracyjnego, sprzedarzy i usług, którzy potrafią korzystać z komputerów i zyskają też czas, żeby to robić.

To wszystko spowoduje zmiany w wiekowej strukturze użytkowników sieci, także w sektorze Kultura-Rozrywka. Naturalnie biologiczne procesy dojrzewania i starzenia się też będą miały w tym udział.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2007, 22:53   

O żesz nie zauważyłem ostatniej opcji(no cóż godzina młoda nie jest) no i wybrałem opcję 2 od dołu a jeszcze +/- 1.5 roku do 18-tki. :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Nami Płeć:Kobieta
Ruda! xD"


Dołączyła: 21 Paź 2006
Skąd: Syberia
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 12:30   

Ja mam 17 lat (30 września skończe co prawda, ale co tam xD" )
Więc opcja zaznaczona to druga od dołu ^^
Ja nie chce 18nastki ;__;

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8054079
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 13:21   

Nami napisał/a:
Ja nie chce 18nastki ;__;

Ja też nie chce :P taki trochę typ Piotrusia Pana ze mnie. Tylko latać nie potrafię :/

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 13:52   

Niewiele przed osiemnastką.. Dokładnie miesiąc^^ I się z tego powodu cieszę, bo ten głupi dowód jest bardzo potrzebny (i wcale nie mówię o alkoholu itd.)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shinigami-san Płeć:Kobieta
Straszny Pan Morderca


Dołączyła: 03 Maj 2007
Skąd: Poznań/Inowrocław
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 13-08-2007, 14:05   

ja niedługo kończe 17 lat i już mam toffót xD
Z drugiej strony skończą mi się ulgi u rodzinki jak bede miała te 18 lat... aaaale za to bedzie prawko xD

_________________
"Nie jesteś zły. Jesteś po prostu źle ubrany"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1097863
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-08-2007, 23:49   

Ja wogóle się nie cieszyłam na 18 urodziny... a jeszcze mniej w tym roku na 19. ;)
radgers napisał/a:
aki trochę typ Piotrusia Pana ze mnie. Tylko latać nie potrafię :/

tja? to jest nas dwoje. Ale ja to taki bardziej wersja disneyowska, bo jak przeczytałam Piotrusia w oryginale, to stwierdziłam, że jest psychiczny...^^' delikatnie mówiąc trochę mnie...przeraził?
Pocieszam się myślą, że wiek w dowodzie, a wiek prawdziwy to dwie różne rzeczy... ale jednak. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2007, 19:53   

Cytat:
Ja wogóle się nie cieszyłam na 18 urodziny... a jeszcze mniej w tym roku na 19. ;)

Ja mam jeszcze 1,5 latka. :P Do 18-tki a nie ogólnie. :D Nie ma ktoś może jakiegoś eliksiru zatrzymującego proces... "starzenia się" chyba raczej nie będzie tu pasować.^^

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2007, 06:30   

longerowa napisał/a:
Niewiele przed osiemnastką.. Dokładnie miesiąc^^ I się z tego powodu cieszę, bo ten głupi dowód jest bardzo potrzebny (i wcale nie mówię o alkoholu itd.)


Jakieś 7 miesięcy przed 18'astką - i faktycznie zgadzam się, że z potrzebą dowodu - można sobie prawo jazdy zrobić ew. jakąś pracę (:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-09-2007, 19:55   

Boże, to wy wszyscy jesteście tuż przed osiemnastką, albo starsi... a ja siedze w czternastce. Na forum wkroczyłam rok wcześniej. I marzę o prawie jazdy! Ale jak sobie pomyślę, że kiedyś, kiedyś mam być dorosła... fuuuu. Ale równocześnie brak mi odpowiedniej perspektywy, cały czas wydaje mi się, że patrzę na świat oczami pięciolatki. Chyba zacznę bać się wypowiadać na forach... Jako najmłodsza.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KuroiBara Płeć:Mężczyzna
Fear of the Dark


Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: stad nie widac
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2007, 20:32   

Ja mam 18 czekalem na to i okazalo sie ze nic szczegolnego - pare udogodnien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3597844
Tomekku Płeć:Mężczyzna
Not of this earth


Dołączył: 12 Wrz 2007
Skąd: Kalisz
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2007, 00:59   

19...i...i...i... NIC! :) Żadnych zmarszczek itp. więc ciągle czuje się jak dziecko :)
Życie <18 jest wspaniałe i bardzo bym chciał wrócić do tamtych lat. ehhh, rozmarzyłem się ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group