FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Komunikacja XXI wieku
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-05-2007, 17:55   

Gadu Gadu, forumowe Privy, email - to moje ulubione kanały porozumieniewania się. IRC i inne chatopodobne wynalazki przypadły mi mniej do gustu, używam ich głównie dlatego, że większość z nich korzysta. Telefonów nie lubie, w każdej formie i postaci, a komurki w większości przypadków uważam za wynalazki przebajerowane. Nie lubie ich i polubić nie mam zamiaru. Zresztą, na telefonie najłatwiej złapać mnie w pracy, gdzie muszę siędzieć. W innych wypadkach nie gwarantuje, że w ogóle zobacze, że ktoś dzwonił lub wysyłał SMS.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-05-2007, 20:43   

Po pierwsze - telefony. Mam telefonofobię. Serio. Odbierać odbieram, jesli akurat jakimś cudem znajdę się w pobliżu komórki/nie ma nikogo w domu i nikt nie zrobi tego za mnie, ale zanim gdzieś zadzwonię, zbieram się do tego godzinę. Albo dłużej. W pracy już się przyzwyczaili, że wolę się przelecieć dwa piętra, niż wstukać wewnętrzny ^^'
Generalnie oddzwaniam/odpisuję, jak już zauważę, że ktoś próbował się skontaktować - najwyżej zajmie mi to dwa-trzy dni (po których zorientuję się, że komórka od tych trzech dni nienaładowana ^^').

GG - jestem codziennie, tylko w domu. Czyli wieczorami w tygodniu, w weekendy mocno nieregularnie. Zawsze niewidoczna - bo nie znoszę, jak ktoś, kogo prawie nie znam wiesza się na mnie z pytaniem "i jak leci?".
Podobnie z google-talk.

IRC - wrrr... nadal nie lubię tego programu. Ale od tanuczego irca byłam ciężko uzależniona jeszcze w czasach, gdy był pokojem na polchacie. Jestem codziennie, chyba, że mam inne plany na wieczór.

Forum - to jest jedyne, na którym bywam codziennie. Można mnie łapać na PW. Poza tym odbieram PW na neopetach i subecie :P

Mail - odbieram. Staram się odpisywać.

I to by chyba było na tyle.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-05-2007, 21:49   

Telefony:
- stacjonarnego praktycznie nie używam, no, chyba, że dzwonię do neostrady (wrrrr...), albo dzwoni ktoś z rodziny.
- komórka - nienawidzę pisać sms-ów, piszę tylko jeśli wiem, że dana osoba aktualnie nie może odebrać telefonu, lub jeśli siedzę i na coś czekam, czyli, że mam naprawdę duuużo czasu. Dzwonię dość często, znaczy się, potrafię w jeden dzień wykonać 5 telefonów, ale potrafię też przez tydzień ani nie pisać ani nie dzwonić, to zależy co się dzieje, czy jest wolne, czy zajęcia itp. Poza tym komórkę mam prawie cały dzień wyciszoną, jak nie zapomnę i nie rzucę jej gdzieś w kąt po powrocie do domu to głos włączam z powrotem, ale nie na długo wieczorem znów wyciszam.

Internet - gg cały czas mam na niewidocznym, przez większość czasu jestem w pobliżu, tak, że słyszę, że coś przyszło, ale zdarza mi się też zostawiać na niewidocznym i wybyć gdzieś w dalsze zakamarki domu.
fora - razem z tym 3. Sprawdzam regularnie, najczęściej parę razy dziennie, co za tym idzie PM też sprawdzam (chyba, że mi umknie kolorek czerwony....)
mail - mam dwa konta, jedno sprawdzam regularnir, codziennie, lub co dwa dni. Drugie bardzo nieregularnie i rzadko.
IRC - przerażające urządzenie, które próbowalam już rozgryzać parę razy, bez skutków, jedyne co jest dla mnie w miarę dostępne to ten tutejszy IRC tanukowy, ale to jest tak wciągające, że postanowiłam sobie odpuscić i zajrzeć cdopiero po sesji, bo inaczej całkiem mnie pochłonie i już w ogóle nie bedę miala szans na zdanie :)

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 07:13   

Telefony:

Jeśli ktoś już dzwoni to odbierę z chęcią, ale wkurza mnie puszczanie przez kogoś "lotek" bez potrzeby, z późniejszymi pretensjami: "dlaczego nie odpuściłeś?"

SMS używam dość sporadycznie. Może tylko dlatego, że z łaską trzeba czekać aż ktoś odpisze.

Internet:

Z reguły mail, gg, Skype dość rzadko, x fire, IRC i Team Speak...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 08:47   

hmm ja osobiście preferuję komunikację oldskulową- siedzenie przy piwku, wspólny spacer, naloty na herbatę... jednak się na nie umówić to potrzebna jest 'komunikacja 21ego wieku'.

I tak korzystam głównie z gg i telefonu. Choć na gg mnie spotkać dość trudno przez nawałnicę zajęć w tygodniu (w weekend szansa wzrasta o 300%), jednak jak ktoś chce to da radę ;)

Telefon to głównie rozmowy, w smsy raczej nie inwestuję- jak potrzebuję szybkiej odpowiedzi to nie chce mi się czekać, wolę zadzwonić, rozmowa trwa góra 30 sekund i już wszystko wiem (zresztą moje rozmowy właściwie zawsze trwają maks 30 sekund xD bo polegają na umówieniu się na spotkanie w wybranym miejscu; 'będziesz? za ile? oki oki, to sie widzim'). Lubię takie szybkie i konkretne załatwienie sprawy.

w maile się nie bawię bo skrzynkę sprawdzam w kratkę, wolę żeby nikt na moją odpowiedź nie czekał po 8-9 dni. Privy na forach to fajna rzecz, choć często jak coś chcę komuś przekazać to korzystam poprostu z numeru gg w jego profilu.

no i co do for... jestem na paru, ale się nie zdradzę ;) bardzo lubię tego typu społeczności (choć ostatnio tak naprawdę żyjącego i 'zjednoczonego' forum w pl dawno nie spotkałem)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-05-2007, 10:25   

Stacjonarny - praktycznie nigdy, ale odbieram. Tylko, że nikt do mnie na stacjonarny nie dzwoni :D
Komórki - mam komórkę zawsze przy sobie, ale nigdy (tak, naprawdę nigdy) nie włączam dźwięku, tylko mam wyciszoną. Przeważnie (o ile nie jestem w metrze/autobusie/tramwaju) odbieram, bądź oddzwaniam od razu. SMSy jako środek służący do umówienia się gdzieś popieram, ale jak np. nie chce mi się spać i mam ochotę z kimś pogadać to mnie cholera bierze, nie dość, że myśli uciekają, nie dość, że pisze się toto ładnych parę minut (wtedy wysyłam często po kilkaset znaków esy) to jeszcze na odpowiedź czeka się latami. brrrrr.
Forum - regularnie sprawdzam 2 fora gitarowe, ale tam się niezbyt udzielam, na Tanuku jestem paręrazy dziennie i po komórce i gg jest to najszybszy sposób kontaktu ze mną. PMek używam sporadycznie.
Mail - tylko i wyłącznie jak mam coś komuś wysłać. Sprawdzam raz na ruski rok.
GG - jestem b. często i zawsze jestem dostępny. Potwornie irytuje mnie, jak ludzie mają non stop ustawione zaraz wracam i własciwie nie wiadomo, czy są, czy ich nie ma. Na tej zasadzie mogliby mieć niewidoczny, bo szansa kontaktu jest podobna. Gadam sporo i zdarza mi się prowadzić całkiem ciekawe dyskusje.
IRC - jestem na Tanukowym okresowo, tzn raz na jakiś czas przez parę dni wchodzę codziennie, potem mi przechodzi. Ale teraz się zadomowiłem i głupio się czuję, jak wieczorem nie wejdę ;) Większość rzeczy tam jest dla mnie czarną magią i potrafię tylko wchodzić, pisaći zmieniać nicka.
Reszta - nie używam. Kiedyś teamspeak, ale od kiedy gram w CS:S i komunikacja głosowa jest wbudowana - nie używam.

Fajny temat :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 21 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 12-05-2007, 11:24   

Stacjonarka - kiedyś używałem żeby się dowiedzieć co i jak jest grane w liceum.. ewentualnie o której zbiórka na boisku.. w chwili obecnej nie używam i nie będę z prostej przyczyny.. zlikwidowany xD
Komórka - jak nie miałem było spokojnie, praktycznie nic się nie działo, nie była potrzebna.. kiedy chciałem zadzwonić to zawsze jakis życzliwy kumpel się znalazł :P odkąd jestem jej posiadaczem to codziennie bywa okablowana.. xD jakies te bateriie mało pojemne teraz robią :P rozmawiam praktycznie codziennie.. jak mam coś na koncie to zdarza mi się oddzwaniać.. natomiast częściej wolę wysłać smsa.. a jak już jakiś pisze to z reguły jest treściwy i napisany tak by potencjalny odbiorca nie miał kłopotu z jego rozszyfrowaniem.. nie jestem zwolennikiem notacji wielbłąda i tego typu rozwiązań..
Forum - od pewngo czasu staram się bywać codziennie.. i bardzo sobie cenię ten środek wymiany informacji, myśli i poglądów.. akutalnie odwiedzam regularnie 3.. ofc poza uczelnianym..
GG - bywam czesto.. praktycznie zawsze gdy komputer jest online gg działa w tle.. i praktycznie nonstop na niewidocznym.. nie lubie się spowiadać innym z tego w jak bardzo nieciekawym nastroju dziś jestem.. ofc z wyjątkami.. :* ale gdy już zdarzy mi się rozmawiać to z reguly dość długoo i obficie.. :P
IRC - permanenty pożeracz czasu.. oj siedziało się siedziało.. w dość specyficznych środowiskach undergroundowych na ircnet'cie i efnet'cie.. na (nie)szczęście odkąd mam net przez wireless'a i bardzo specyficznego admina, który to poblokował wszyskie możliwe porty poza http i smtp/pop3 zmuszony zostałem do pożegnania się z korzyściami płynącymi z tej uslugi sieciowej.. i tym samym nawet na tanukowego chana się nie moge dostać :/ a tunnelowanie przez http jest zueeeeee... jak ktoś ma jakies w miare nieinwazyjne rozwiązanie to prosze na pm. z góry dziekuje ;]
Mail - mam kilka skrzynek i staram się w miare regularnie je sprawdzać.. nie lubie dużych mailii.. chyba że są wartościowe :P

to by było na tyle.. ;)

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-05-2007, 15:40   

magu napisał/a:
Stacjonarka - kiedyś używałem żeby się dowiedzieć co i jak jest grane w liceum.. ewentualnie o której zbiórka na boisku.. w chwili obecnej nie używam i nie będę z prostej przyczyny.. zlikwidowany xD

Dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie dla oszczędności. A potem się dziwią, że nie dzwonię do nich ze swojego stacjonarnego na komórkę i robią mi wyrzuty.

Ciekawi mnie, ile osób w XXI wieku porozumiewa się jeszcze za pomocą listów? Kiedyś sporo korespondowałam, ale z czasem przerwy między kolejnymi listami zaczęły się wydłużać, bo brakowało czasu na długie wypociny. A zupełnie mnie załamał ostatni list od koleżanki. Składał się z jednej poszarpanej na brzegu karki, w części zapisanej i z drugiej wyjaśniającej, że nie miała czasu, żeby więcej napisać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Arita Płeć:Kobieta
Unpredictable


Dołączyła: 02 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2007, 15:51   

Dida napisał/a:
Ciekawi mnie, ile osób w XXI wieku porozumiewa się jeszcze za pomocą listów? Kiedyś sporo korespondowałam, ale z czasem przerwy między kolejnymi listami zaczęły się wydłużać, bo brakowało czasu na długie wypociny. A zupełnie mnie załamał ostatni list od koleżanki. Składał się z jednej poszarpanej na brzegu karki, w części zapisanej i z drugiej wyjaśniającej, że nie miała czasu, żeby więcej napisać.


Korespondowałam z moją przyjaciółką około 2 lata temu przez 3 lata. Widziałyśmy się najwyżej 3 razy w roku więc był to wygodny sposób, żeby dowiedzieć się co u nas słychać, tymbardziej że wtedy nie miałyśmy jeszcze komórek, a koleżanka miała utrudniony dostęp do komputera. U mnie było tak samo jak u Ciebie. O ile ja odpisywałam szybko to na jej list musiałam czekać czasami nawet 3 miesiące. Twierdziła, że ma mało czasu i jakoś nasza korespondencja się rozmyła. Teraz w sumie z nikim się nie porozumiewam za pomocą listów.

_________________
"Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię - niemożliwe, dla nieśmiałych - nieznane, dla myślących i walczących - ideał."
Victor Hugo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6735058
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-05-2007, 16:41   

Dida napisał/a:
Ciekawi mnie, ile osób w XXI wieku porozumiewa się jeszcze za pomocą listów?


Biura, urzędy, banki, sklepy i inne instytucje muszące przesyłać między sobą dokumenty. Tradycyjna poczta jednak ewoluuje głównie w stronę instytucji dostarczającej towary, nie korespondencje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-05-2007, 18:37   

Nie sprecyzowałam, choć Arita domyśliła się, w czym rzecz. Chodziło mi o korespondencję między znajomymi (i to nie organiczoną tylko do wymiany kartek z życzeniami na święta i imieniny), a nie urzędową, reklamową, czy przesyłanie towarów z Allegro.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-05-2007, 07:48   

Jest jeszcze jeden istotny aspekt elektronicznych metod komunikacji, o którym jakoś nikt nie wspomniał, ze mną włącznie, a który istotnie wpływa na korzystanie z nich - mianowicie, czy są "przerywające", czy też nie. Komunikacja przez "przerywające" medium wymaga od strony kontaktowanej, aby skupiła swoją uwagę na komunikacji w chwili, gdy kontaktujący sobie tego zażyczy. Do tej grupy zalicza się telefon i komunikatory natychmiastowe, takie jak Gadu-Gadu. Wynalazki tego rodzaju wpływają wyjątkowo niekorzystnie na zajęcia wymagające dużego stopnia koncentracji, stąd z reguły, kiedy muszę być skoncentrowany, wyłączam komunikator (albo ustawiam status "zajęty") i wyciszam telefon.

E-mail czy SMS jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla człowieka zajętego jakąś pracą, bo otrzymana wiadomość może sobie poczekać w skrzynce, aż będzie się miało czas i chęci na nią odpisać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-05-2007, 11:24   

Dida napisał/a:

Ciekawi mnie, ile osób w XXI wieku porozumiewa się jeszcze za pomocą listów?


Tak się skałada że jestem jedną z nich, obecnie koresponduję tylko z jedną koleżanką (kiedyś było to kilka osób), jest to korespondencja bardzo nieregularna, ale bardzo się cieszę że nadal trwa. Chyba nigdy nie zdarzyło mi się otrzymać od niej listu krótszego niż 3 strony A4, zresztą ja nie pozostaję dłużna, poza tym są to zawsze listy porządnie napisane, wychodzę z założenia że taki "kawałek papieru" dużo mówi o tym kto go napisał.

Jestem osobą dosyć staroświecką pod pewnymi względami, nawet w XXI wieku wolę wysyłać kartki pocztowe z okazji świąt czy urodzin i to niezależnie od tego, czy dana osoba mieszka na drugim końcu Polski, czy dwie ulice dalej (zdarza mi się wysłać życzenia na mail czy komórkę, jeżeli nie znam adresu danej osoby i są niewielkie szanse na zdobycie go). Zresztą sama również wolę dostać taką kartkę niż SMS z życzeniami, choćby były najpiękniejsze na świecie, mam nawet zwyczaj sama robić kartki, które wysyłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kikimora Płeć:Kobieta
..lubię bakerollsy.


Dołączyła: 05 Lip 2009
Skąd: Świnoujście
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2009, 06:03   

Wiecie, to zależy od sytuacji..
Maili uzywam na prawdę sporadycznie. Listy wysyłam tylko z wyjazdów. Raczę się jeszcze Gadu-Gadu. Skype'm nie gardzę, choć bardzo rzadko używam.
Sms zależy z kim. Jeśli to osoba, która jak ja zawsze nosi telefon przy sobie to czemu nie. Rozmowy przez komorkę są nie wygodne, dlatego zamiast siedzieć na linii, wolę poczekać z rozmową i spotkać się z ów osobą twarzą w twarz. Tak jest najlepiej. :)

_________________
Niedożywieni i gruźliczy
Studenci walczą z błazenadą
Sztanbał szlachetne weksle liczy
Patrioci do Paryża jadą
W powietrze wylatuje zamek
Stając się marzeń rozpadliną
Rzecki umiera weteranem
Wokulski znika pod ruiną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8871681
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-09-2009, 17:50   

u mnie jest tak, że list narazie dostałem tylko od "urzędu Skrytopijców" z numerem NIP, jeżeli chodzi o komórki, to preferuję rozmowę telefoniczną ponad usługę krótkich wiadomości (SMS). Najchętniej jednak spotkam się z daną osobą w 4 oczy (o ile jest to możliwe). Ja mam priorytet sposobów załatwiania spraw. Przedstawia się on tak:

1. spotkanie w 4 oczy
2. rozmowa telefoniczna
3. Usługa krótkich wiadomości (SMS)
4. listy
5. Instant Messaging (GG, tlen, XMPP, skype)
6. Potrale społecznościowe (granica odbieralności)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group