FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Warhammer: Dark Omen:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-07-2004, 18:23   Warhammer: Dark Omen:

Mało znana kontynuacja mało znanego Warhammer: Shadow of the Hornet Rat. Gra osadzona jest w realiach bitewnej (figurkowej) gry Warhammer Fantasy Battle. Wcielasz się w Morgana Bernharda, dowódcę niewielkich odziałów najemników i bohatera niedawnej wojny ze Skavenami (szczuroludźmi) i Orkami. Nad Imperium, w którym przyszło mu działać ponownie zbierają się ciemne chmury. Niedawno bowiem w dalekim Khermi doszło do zaćmienia księżyców i obudziło się w nim śpiące od wieków zło... Które naturalnie na Imperiummusiało się uwziąść.

Gra jest dość nietypowom strategiom czasu rzeczywistego. Dowodzi się w niej całymi odziałami, zgodnie zresztą z mechanikom Warhammera Battle, nie buduje się żadnej bazy, niczego się nie zbiera i nie produkuje. Jedyny ,,surowiec" - złoto - otrzymuje się wraz z wygraniem bitwy i jest liczone w zalezności od jej wyniku (strat wroga i własnych zołnieży). Odziały same przychodzą i (niektóre) same odchodzą... Gdy któryś z nich zostanie całkowicie zniszczony nie zdołamy już go odbudować. Bitwy są dość trudne, lecz (prawie) wszystkie da się wygrać... gorzej, że jeśli kilka razy pod rząd poniesiemy zbyt duże straty, to nie starczy nam złota na uzupełnienia i w pewnym momencie nasza sytuacja stanie się opłakana...

Lista jednostek - w stosunku do poprzedniej gry - została zmieniona (i niestety trochę zubożona). Po naszej stronie walczą generalnie jednostki Imperialne (stylizowane na XVI - XVII wiek... Mamy więc działa, zołnierzy w strojach lancknechtów, kawalerzystów z pistoletami, czy... Czołg Parowy), otrzymamy jednak wsparcie Bretoni (rycerstwo), krasnoludów, kilka razy przyjdzie nam walczyć po stronie elfów i ogrów.

Po przeciwnej stronie barykady stoją armie Orków i Goblinów (którym obcięto najwięcej jednostek, lecz niestety zostawiono paskudnych fanatyków) oraz Ozywieńców... Walka z tymi ostatnimi (zwłaszcza jeśli mają pod rękom Rydwany lub Wampiry) jest przerażająca...
Oni nie uciekają, za to wzbudzają strach (w bitwie z orkami zdarza się często, że pół armi na skutek gęstego ostrzału z kusz, łuków, pistoletów, armat i maga wieje), prą przed siebie nie zwarzając na nic, a gdy zaszarżują zdarza się, że naszym żołnierzom puszczają nerwy... Już największa katastrofa jest kiedy rydwan wjedzie w flanke, albo plecy kawalerii. Ta na pewno ucieknie i będziemy mieć szczęscie, jeśli zostanie z niej 1/3 składu ((w wypadku piechoty mamy szczęście jeśli ktokolwiek przeżyje).

Cudowna gra...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
kowal
Gość
PostWysłany: 03-04-2006, 12:09   

można tą gre skadś pobrać?
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-04-2006, 16:07   

Z tego co wiem, gra nie jest rozprowadzana za darmo. A to oznacza, że aby ją mieć należy udać się do sklepu i nabyć ją drogą kupna. Na tym forum adresów do nielegalnych źródeł nie szukaj.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grudgebringer
Gość
PostWysłany: 17-04-2006, 16:18   

Jeśli wstukasz w google "dark omen" to jako drugie lub trzecie trafienie wyskoczy link do strony gdzie oficjalnie i za darmo można już dark omena ściągnąć. Tak przynajmniej było napisane, sam nie ściągnąłem bo mam orginała od lat :)

Inna sprawa że pod Radeonami bywają problemy z grafiką...
Powrót do góry
San_Adamias Płeć:Mężczyzna
nobody


Dołączył: 18 Sty 2007
Skąd: przybyli wikingowie?
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 02:26   

Ah myślałem już, że nikt w to nie grał. A tu szok! Gra jest dla mnie boska! zagrywam się w nią od wielu dni. Uwielbiam ten klimat i wogóle wszystko co związane z WH:FB. Gra się w nią bardzo przyjemnie, ale trzeba przy niej troszke pomyśleć. Pomimo swojeje grafiki i tak dla mnie będzie produkcją, która jest świetna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2009, 22:48   

Mai_chan napisał/a:
Z tego co wiem, gra nie jest rozprowadzana za darmo. A to oznacza, że aby ją mieć należy udać się do sklepu i nabyć ją drogą kupna. Na tym forum adresów do nielegalnych źródeł nie szukaj.
Osobiscie ozłoce osobe która znajdzie wrsje pudełkową jakiejkolwiek ze starych młotków nie mówiac juz o odpaleniu SOTHR na czymkolwiek poza win 95 w wirtualnej maszynie na DX 5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-01-2009, 22:54   

Czekam na złoto.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2009, 12:15   

San_Adamias napisał/a:
Ah myślałem już, że nikt w to nie grał. A tu szok! Gra jest dla mnie boska! zagrywam się w nią od wielu dni. Uwielbiam ten klimat i wogóle wszystko co związane z WH:FB. Gra się w nią bardzo przyjemnie, ale trzeba przy niej troszke pomyśleć. Pomimo swojeje grafiki i tak dla mnie będzie produkcją, która jest świetna.


Ta gra miała lepsze recenzje niż wydany w tym samym miesiącu Starcraft :)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group