FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Gothic i seria TES
Wersja do druku
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2006, 00:09   Gothic i seria TES

Wszyscy piszą w tej części forum o karcianych RPG a przecież RPG jest też na PC

Wybrałem Gothic i serie TES bo moim zdaniem są świetne i mają klimat. Czy ktoś z was grał w te gry, jak tak to wypowiedzcie sie o nich.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 19-05-2006, 00:19   

Cytat:
Wszyscy piszą w tej części forum o karcianych RPG


I nie bez powodu

Przenosze temat. Na przyszłość prosze zapoznać się z tematykom poszczególnych działów. Zegarmistrz

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Stop Nazi Płeć:Mężczyzna
Are You ready to fly?


Dołączył: 09 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2007, 20:54   

Gothic część pierwsza - kultowa gra, fabuła perfekcyjna, grafika jak na tamte czasy : wspaniała, klimat : świetny, muzyka : b. dobra...
Innymi słowy przeszedłem tę część 26 razy :P

Gothic 2 - grafika : wspaniała, wręcz można się w niej zakochać (przynajmniej to były moje odczucia po odpaleniu gry), fabuła : dobra, nie pasowały do tego świata wszystkie Smoki i inne badziewie, chociaż sam pomysł byłby dobry, gdyby nie ta przesadzona ilość tych wyrośniętych jaszczurów ;), klimat : bardzo dobry biorąc pod uwagę zaledwie dobrą fabułę, muzyka : jedna z lepszych, jakie występują w grach cRPG.
Przeszedłem zaledwie 16 razy :P

Gothic 2 : Noc Kruka - grafika : można było spodziewać się czegoś więcej, mimo że to tylko dodatek, fabuła : tutaj twórcy się postarali i ze słabego fabularnie G2 zrobili cudeńko :), klimat : świetny, muzyka : równie dobra jak w pozostałych częściach.
Innymi słowy Niemcy pokazali, że potrafią :) . Brawa dla panów z Pirhanya Bytes.
Przeszedłem zaledwie 6 razy, ponieważ nastąpił problem techniczny pod tytułem : mój piecyk uległ spaleniu :D

Gothic 3 - ? (niestety nie grałem, nie mogę się wypowiedzieć)


TES 3 : Morrowind - jedyna część, w którą grałem i którą zakupiłem :) Miałem nadzieje na coś więcej, ale ogrom świata w TES 3 przytłacza, a banalny poziom przeciwników powoduje, że gra staje się poprostu nudna. Jedyne, co ją ratuje, to dodatki (zwłaszcza Blood Omen) oraz zadania, które sprawiają, że chce się nam przemierzać świat TES 3. W porównaniu do Gothica wypada zdecydowanie słabo, chociaż grafika jest niczego sobie (zwłaszcza niebo, tak cudownego nieba jeszcze nie widziałem w żadnej grze).

Pozdrawiam!

_________________
"Those who hate themselves cannot love or trust the others" - NGE
"Połóż pistolet na stół i uprzedzenie wyrzuć w kąt. Na całym świecie są faszyści, którzy nienawidzą innych rąk..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 14:04   

Stop Nazi napisał/a:
Gothic 3 - ? (niestety nie grałem, nie mogę się wypowiedzieć)

Ja coś nie coś grałem i bardzo mi się spodobało głównie dlatego, że nie było tekstu w stylu "Jest słaby, ale żyje!" i zaczynaliśmy z dosyć dobrymi statami i ekwipunkiem. Ale bohater wciąż pozostaje bezimienny. :P I cała wesoła gromadka(czyt. Diego, Gorn, Milten i Lester) mu towarzyszą. Przynajmniej na początku. I część(w którą aktualnie gram) zapadła mi w pamięci ze względu na pamiętny tekst - "Pokaż mi swoje towary"(nie wiem czemu tak mi się podoba). :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 22:31   

z gier o których mowa grałem jedynie w Gothica 1. Widziałem jak kumpel w to grał i postanowiłem spróbować mimo iż praktycznie nie powinien mi ruszyć w tamtym czasie.
Nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego bo to w końcu gra na PC i do tego RPG PieCowe. Jakież wielkie było moje rozczarowanie (pozytywne) gdy zagrałem. Wspaniała gra z ciekawą fabułą co się rzadko zdarza na PC. Bardzo duży i rozbudowany świat (jak to śmiesznie brzmi gdy się teraz spojrzy na Wiedźmina czy Gothica III) Kilka sekretów dość wysoki poziom trudności. Audio wizualnie też daje radę. Jedyna wada to masa Bugów no ale to już znak firmowy twórców Gothic.
Grę ukończyłem stając po stronie Nowego Obozu bo ponoć tak było najlepiej ( w mniemaniu kolegów) cóż nie do końca się z nimi zgadzam bo teraz przechodzę drugi raz tym razem po stronie Obozu na Bagnach i gra mi się znacznie lepiej :)

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SkyBot Płeć:Mężczyzna
Commander Naofumi


Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Siedlisko całego ZŁA tego Świata
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2008, 08:02   

tiaaa... faktem jest że TES:III jest dosyć monotonny. Musiałem 5 razy podchodzić do przejścia go bo zawsze jakoś tak w połowie fabuły mi się znudził. To chodzenie to tu to tam, włuczenie się niewiadomo gdzie niewiadomo po co. Gdyby nie to że jest tam multum misji dodatkowych to było by źle. Przejście z jednego końca wyspy zajmowało mi zwykle około 3 dni (zwykłe, nie wirtualne) bo zawsze się znalazła na uboczu jakaś opuszczona twierdza którą trzeba było splondrować. Pod tym względem gry z serii gothic biją TESy na głowę. Pod względem klimatu są sobie równe ale te nagłe zwroty akcji w gothicah znacząco wpływają na grywalność. Nie wiem dlaczego ale zawsze mnie wnerwiał gothicowy interfejs.

_________________
Jeśli jesteś zbyt słaby by się zabić, nie jesteś godzien by żyć. Zabij się!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6927672
soulsociety Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2008, 16:52   

G1 - Świetna gra naprawdęgrałem długo

G2 - bez dodatku ni warto według mnie grać

G3 - Bardzo dobra gra, ciekawa fabuła

Morrowind - Gralem jak szalony, wspanialy, wspanialy klimat

_________________
<b>Lubisz Bleach? I Gry PBF? Wbijaj:</b> http://www.soul-society.ugu.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Airyx Płeć:Mężczyzna
Wredny Kapłan


Dołączył: 05 Wrz 2008
Skąd: Z Vys
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2008, 15:03   

Gothic 1 - wspaniała gra, przeszedłem ją kilka(naście) razy i zawsze z przyjemnością. Dobrze zrównoważony świat (w sam raz - nie przytłacza wielkością tak jak np. w Morrowindzie), klimatyczna muzyka, intersujące zadania i ciekawe lokacje. Ogólnie rzecz biorąc niewiele jest w niej rzeczy, które mógłbym uznać za wady, ale jeśli już miałbym coś wymienić, to na pewno nie w pełni wykorzystany potencjał gry. Uważam, że twórcy mogli o wiele bardziej rozbudować świat i fabułę. Na szczęście istnieje mod Mroczne Tajemnice, który - wg mnie - czyni pierwszą część Gothica takim, jaki powinien być.

Gothic 2 + Noc Kruka - udana kontynuacja. Mamy większy świat, więcej misji i miejsc do odwiedzenia, lecz jakby zatracony klimat i swoistą atmosferę. Po prostu zniknęło to niesamowite poczucie odizolowania od świata przez Magiczną Barierę: cały świat stoi przed nami otworem i ,,róbta co chceta". Dla niektórych może to i jest zaleta, ale mi psuje klimat i możliwość wczucia się w postać. Dodatek natomiast jest ciekawy, daje wiele interesujących możliwości (głównie związanych z moim ulubionym bóstwem, czyli Beliarem ^^). Historia przedstawiona w Nocy Kruka jest ciekawie przedstawiona i godna uwagi.

Gothic 3 - brak danych, nie grałem.

TES III: Morrowind - sporo zalet i sporo wad. Plusem jest według mnie duża swoboda, sporo możliwości, wiele gildii i frakcji do których możemy się przyłączyć i pracować dla nich. Poza tym nastrojowa muzyka, oraz interesujący świat - posiada specyficzną atmosferę, te wielkie grzyby rosnące obok równie wielkich drzew, dwa księżyce wędrujące po niebie, architektura poszczególnych miast. Olbrzymi świat jak już wspominałem wcześniej przytłacza mnie, a przez swój rozmiar po prostu świeci pustką i wydaje się być wyludniony. Wolę mniejsze pole rozgrywki, ale żywe i zamieszkane. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 10-09-2008, 17:37   

Gothic 2 - gra mnie bardzo wciągneła. Co prawda, świat nie jest taki duży, dwie mapki plus ostatnia jakaś wyspeka, niewiele gildii itp. ale mimo wszystko Gothic ma w sobie jakąś magię i moc. Miasto jest klimatyczne, a tereny obok jak się pozwiedza to znajdzie się coś ciekawego (tak znalazłam swój ulubiony miecz). Fabuła jest ciekawa, głosy odpowiednio dobrane, a ruiny tajemnicze i inrygujące.

Gothic 2: Noc Kruka - lekko byłam w szoku, że spotkanie wilkiem ledwo udało mi sie przeżyć! Poziom trudności jest niesamowity. Fabuła fajna, choć dla mnie średnio porywająca, co nie zmienia faktu, że grywałam w gre po nocach by ją przejśc, bo co by nie powiedziec, Gothic po prostu wciąga. Nie wiem czy bez patrzenia co jakiś czas w solucję udało by mi się ją przejść, zwłaszcza jak przypomnę sobie te wielkie połacie mokradła. No ale w końcu można było odkryć zagadkę ruin!

TES III: Morrowind - i cóż ja mogę o tej grze powiedzieć? To tytuł mojego życia, często do niej wracałam bo w Morrowind ciągle jeszcze można tyle fascynujących rzeczy odkryć..Tyle krain, miast, jaskiń, grobowców, a misje poboczne..Uwielbiam się bawić w zdobywanie coraz lepszych tytułów organizacji, zbudować własną twierdzę czy dotrzeć do ludków, których trzeba usunąć (Morag Tong). Główna fabuła niby troszkę oklepana, ale ja bez problemu dałam się jej pochłonąc. Morrowind jest nieziemski..Dodatki Trójca i Przepowiednia też są całkiem interesujące - jedynie w Tribunal denerwało mnie ciągłe zwiedzanie kanałów, ale Bloodmoon jest magiczny. A widok skrajdającego się nocą wilkołaka - niezapomniany :) No cóż, nie potrafię się wysilić w stosunku do Morrowind o obiektywizm..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group