FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Dungeons and Dragons: Shadow over Mystara | Tower of Doom
Wersja do druku
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2007, 07:42   Dungeons and Dragons: Shadow over Mystara | Tower of Doom

Jestem z natury leniwy dlatego przekopiuje to samo co napisałem na nieco innym forum:

Ilu z was nie odwiedzało salony gier komputerowych? Ilu z was dumnie nie maszerowało do takiego automatu taszcząc w dłoni dumnie zakupiony żeton? Mieliście wtedy przed sobą wybór? "Hmm to w co by tu znowu pograć?" - i wtedy twój wzrok kierował się ku automatom z grami D&D: Shadow over Mystara & Tower of Doom.

Może ktoś sobie grę przypomni po screenach? (D&D:SoM & D&D:ToD )

Te gra w przeciwieństwie do innych gier na automaty typu "Idź i zabij co się tylko da" dają graczowi wybór podążenia inną ścieżką. Możemy np. uratować miasto albo udać się do jaskini i tam wybić ogra. Zdarza się też, że zza krzaków słyszymy krzyk strażnika - kiedy go widzimy leżącego na ziemi zadaje nam pytanie; ratujemy fort strażników przed Pumą czy idziemy dalej do miasta po pomoc? Powiedzmy, że poszliśmy uratować fort. Ma to też swoje konsekwencję bowiem gdybyśmy poszli dalej mielibyśmy szansę uratowania samotnej dziewczyny w lesie przed Mantikorą, a dziewczyna potem wręcza nam przedmiot który przyda się potem w walce? Możemy też uratować miasto tyci-tyci krasnoludków którzy potem poproszą nas o pomoc, w zamian będziemy mogli zwiedzić ich małe miasteczko w tym sklep z baardzo mocnymi brońmi oraz ekwipunkiem magicznym. I to jest właśnie RPG - mamy możliwość wybrania własnej ścieżki. Grając w obie te gry nigdy się nie nudzę bowiem za każdym razem idę inną ścieżką - na której potem znajduję wymarzoną broń czy inny przedmiot.

Dziś każdy może pograć w obie gry - wystarczy tylko emulator "mame" i ściągnąć odpowiedni ROM z grą. Gwarantuje wam - jeśli odpalicie jedną z tych gier to nie wyłączycie jej przed jej przejściem. :)

PS> Jestem chętny do gry on-line :) Nie ma chyba dnia w którym bym nie zagrał z bratem w jedną tych gier.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2007, 08:57   

Hm. W Tower of Doom grałem na automacie kiedyś. Na emulatorze chyba nigdy jej nie przeszedłem (nie chciało mi się szukać o ile dobrze pamiętam).
Shadows over Mystara to jednak inna historia - jest to jedna z moich ulubionych chodzonych bijatyk na automaty, którą skończyłem parę razy w różnym składzie osobowym. Faktycznie, pojawiający się czasem wybór jednej z dwóch drug jest w jakimś stopniu nowym rozwiązaniem. Gra ma tylko jedną, wielką wadę - kiedy mag rzuca czar, cała akcja się zatrzymuje. Sprawia to, że przechodzenie jej postacią czarującą, kiedy gra się z innymi, jest po prostu dla innych ludzi denerwujące. Nie mam pojęcia, jak mogli to rozwiązać (mag nieśmiertelny podczas rzucania czaru?), ale większość moich znajomych właśnie dlatego nie chce w to grać. A jeśli już się ich zaciągnie do gry, to pod jednym warunkiem - bez magów.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2007, 09:49   

Cytat:
Gra ma tylko jedną, wielką wadę - kiedy mag rzuca czar, cała akcja się zatrzymuje.


Dla niektórych może to być wada, a dla innych zaleta - po primo cała akcja się zatrzymuje więc jeśli np. jakiś kobold już miał Cię dobijać rzucasz Ice Storma i kobolda masz z głowy - ale fakt - ja także nie zbyt lubię magów ze względu, że kiedy taki mag zacznie rzucać czary to mam chwilę wolnego czasu... i to mnie drażni. >:)

Cytat:
A jeśli już się ich zaciągnie do gry, to pod jednym warunkiem - bez magów.


Gracie przez neta czy przy jednym kompie? :) Bo ja pamiętam u siebie sytuacje kiedy ja+brat i dwóch kuzynów próbowało grać w D&D: ToD - na jednej klawiaturze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2007, 11:23   

Grethort napisał/a:

Dla niektórych może to być wada, a dla innych zaleta - po primo cała akcja się zatrzymuje więc jeśli np. jakiś kobold już miał Cię dobijać rzucasz Ice Storma i kobolda masz z głowy - ale fakt - ja także nie zbyt lubię magów ze względu, że kiedy taki mag zacznie rzucać czary to mam chwilę wolnego czasu... i to mnie drażni. >:)

Wiesz, kiedy gra się w więcej osób i pozostałe muszą czekać, aż skończysz rzucać czar, to potrafi być naprawdę irytujące. No i czas przejścia gry magiem jest mniej więcej 1/3 albo nawet 1/2 dłuższy, niż klasą walczącą wręcz przez te zatrzymania...
Grethort napisał/a:
Gracie przez neta czy przy jednym kompie? :) Bo ja pamiętam u siebie sytuacje kiedy ja+brat i dwóch kuzynów próbowało grać w D&D: ToD - na jednej klawiaturze...

Jeśli we dwóch, to zwykle na jednej klawiaturze - w 3 i więcej klawiatura + pady. Nie przepadam za graniem w gry na automaty przez net, parę razy próbowałem i lagi zdecydowanie wybiły mi to z głowy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group