FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Okami
Wersja do druku
Blahuuu-san Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2008
Skąd: Olecko
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2008, 00:00   Okami

Jak dla mnie - jedna z najlepszych gier wszechczasów.
Gatunkowo połączenie RPG, przygodówki i (w małym stopniu) platformówki.
Innowacyjne pomysły, grafika polegająca na oryginalności, przez co ponadczasowa i ciekawa, muzyka to jeden z moich ulubionych OSTów (oprócz tworów Nobuo Uematsu i ścieżki dźwiękowej do AiR TV), klimat utrzymany w tradycyjnej japońskiej religii shinto, przesiąknięta artyzmem... Prawie ideał. "Prawie" dlatego, że nieco schematyczne to to jest ^^
Ale gra się wspaniale przez cały czas od początku do końca :D No i do tego liczne odniesienia do japońskiej kultury (de facto cała gra jest odniesieniem).
Ta gra to także łakomy kąsek dla każdego fascynata Japonii - sam fakt, że w grze wcielamy się w najwyższe bóstwo japońskie, czyli Amaterasu (w wilczej postaci) o tym świadczy.


Parę screenów:

http://darkzero.co.uk/img/screenshot/okami-scrn0.jpg
http://masem.files.wordpress.com/2007/01/okami-brush.jpg
http://www.joystiq.com/media/2006/05/Okami-e32k6.jpg

Ale żadne shoty nie oddadzą piękna tej gry w ruchu, na żywo *__*

Co sądzicie?


Ostatnio zmieniony przez Blahuuu-san dnia 24-02-2008, 12:25, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9326028
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2008, 12:11   

Oj tak, Ōkami (długie "o" jest tu ważne ;) jest grą na pewno bardzo dobrą. Dziwne, że mimo pozytywnych recenzji chyba nie zyskała należnej jej popularności.
Grafika - przepiękna, wszystko stylizowane na ręcznie malowane, dodatkowo jeszcze przeróżne efekty i przejścia. Po prostu ideał.
Muzyki niestety nie pamiętam, bo grałem ponad rok temu. Samej gry zresztą nigdy nie przeszedłem, w połowie

Spoiler: pokaż / ukryj
Po zabiciu Orochiego

Musiałem przestać, bo zajęcia na uczelni zrobiły się dość wymagające i konsola została wysłana do domu.
Pomysł Celestial Brush jest jakby zrobiony pod Wii - szkoda, że Ōkami zostanie wydany na konsolę Ninny dopiero teraz.
Jedna tylko uwaga odnośnie gameplayu - jest strasznie, strasznie Zeldowaty. Od bohatera, który nie mówi ani słowa (i ma małego kompana), aż po sam sposób gry - mamy duży świat, którego większość jest zamknięta, potem zdobywamy nową umiejętność i parę miejsc staje przed nami otworem + możemy przejść kolejny "dungeon". Nie jest to dla mnie wada, bo Zeldy są jednymi z moich ulubionych gier konsolowych, ale dziwne wrażenie grania w kolejną część przygód linka pozostaje. A przynajmniej tak było w moim przypadku.

Skoro screeny nie są w stanie oddać piękna - od czego są filmiki (tu akurat video review z GameTrailers) ;)
Swoją drogą - najlepiej wyrzuć screeny i wstaw miniaturki/linki. Że zacytuję moderację "nie róbmy z forum imageboarda".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Blahuuu-san Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2008
Skąd: Olecko
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2008, 12:40   

Keii napisał/a:
Dziwne, że mimo pozytywnych recenzji chyba nie zyskała należnej jej popularności.

Hm, tak samo nie zyskały należytej im popularności takie arcydzieła jak ICO czy Shadow of the Collosus (chociaż ta druga już lepiej). Nie ma się co dziwić, dziś rządzą odgrzewane kotlety od EA.


Co do grafiki - zgadzam się, to cudo jakich mało. Też słyszałem, jakoby Ōkami przypominało Zeldę, ale z Zeldą nie miałem zbytnio przyjemności (chociaż pewnie warto).

Właśnie to mi zaimponowało, że po 20 godzinach gry

Spoiler: pokaż / ukryj
pokonałem Orochiego, rzekomo ostatniego bossa, myślałem, że to już koniec gry, a okazało się, że jestem zaledwie w połowie ^^ Ale satysfakcja była jak po przejściu całej gry.


Keii, zachęcam do dokończenia dzieła, gdy tylko będziesz miał sposobność :D
Aha, i dzięki za uwagę, już się zastosowałem ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9326028
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2008, 10:14   

Okami pokochałem, szkoda że PS2 siadła zanim udało mi się ją ukończyć :/ ech jeżeli bozia da to niedługo znów będe mial konsolę i od nowa ruszę z amatertsu.

Gierka na najwyższą notę, nawet mimo swej 'Zeldowatości', stawiam ją bez wachania na równi z Ocarina of Time.

Ogólnie w przypadku tej produkcji można tylko słodzić :)

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group