FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  ¤ Jakie gry kupujecie....
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2009, 19:39   ¤ Jakie gry kupujecie....

Skoro istnieje temat "Jakie mangi kupujecie....", to dlaczego nie miałby istnieć podobny temat o kupowanych grach? Piszcie więc jakie gry, zarówno komputerowe jak i konsolowe, posiadacie. Nie liczą się piraty (?) i gry z magazynów komputerowych.

Większość gier jakie mam pochodzi z extra klasyki. To dlatego, że zawsze miałem słabe komputery (pierwszy, odkupiony od znajomego taty, to był Celeron 360 mhz), a gry z klasyk miały niskie wymagania.

- Planescape Torment - moja pierwsza kupiona gra
- Fallout Tactics - efekt uboczny manii na punkcie dwójki
- Baldur's Gate 2 (Cienie Amn + Tron Bhaala)
- Saga Baldur's Gate - kupiłem dla jedynki, w którą nigdy nie grałem
- Icewind Dale 2
- Gothic
- Gothic 2 Noc Kruka
- Neverwinter Nights + oba dodatki i Kingmaker
- Morrowind: złota edycja
- Spellforce z dwoma dodatkami
- Unreal Antologia - cztery gry za taką cenę, mrru
- Far Cry - ludziom, którzy robili polonizację to bym...
- Splinter Cell: Pandora Tommorow
- Medieval: Total War złota edycja
- The Sims
- The Sims 2
Przejdź na dół
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-01-2009, 20:19   

No, masz doskonały gust, pomijając dwie ostatnie pozycje.

Ja mam na półce już 50 pozycji, wypisze tylko moje ulubione:

Planescape:Torment
Saga Baldurs Gate
Saga Icewind Dale
STALKER
Jade Empire
SW:KoTOR
Oblivion + 2 dodatki
Morrowind
JUst Cause
Far Cry
PoP SoT, WW, T2T
Saga Fallout
CoD 4
Dark Messiah
HoMM V
NWN 2 + MZ

i więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2009, 20:23   

Podlinkuję moją półkę z domu - klik. Od paru lat kupuję praktycznie jedynie gry MMORPG. Do tego na PS2 FF XII, Disgaea, DMC2, Zone of the Enders 2, Soul Calibur 2 i coś jeszcze chyba.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 20:45   

Gier kupionych legalnie mam niewiele... Są to:
- Baldur's Gate II - Shadows of Amn - znaleziona w Empiku wersja anglojęzyczna. Kupiłem, bo była tańsza od polskiej ^^' a spodziewałem się, że to raczej wersja zagraniczna będzie droższa, bo to trzeba sprowadzać zza morza...
- Icewind Dale II - po rozczarowaniu wersją demo Neverwinter Nights (zbyt wysokie wymagania sprzętowe, które uniemożliwiały odkrycie czegoś takiego, jak fabuła) postanowiłem kupić cRPGa, który będzie jednak działał na moim sprzęcie. Spodobał mi się wyraźny postęp w grafice w stosunku do Baldura. Oraz dużo większa dowolność przy tworzeniu postaci, większa ilość ras do wyboru (drowy!)...
- Settlers II - Złota Edycja - gra z serii "extra klasyka", klimatyczna strategia, w którą do dziś lubię sobie pograć. Rodzice kiedyś kupili na dzień dziecka...
- Settlers III - czyli settlersi wzbogaceni o grafikę przestrzenną. Kupiłem, bo Settlers IV miał zbyt wysokie wymagania... ^^' .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2009, 22:03   

Oj dawno już niczego nie kupiłem. Głównie dlatego, ze mało (prawie wcale) gram i nie wszytko działa pod linuksem.
- mam wszytkie Baldury
- Diablo I bez dodatku i część drugą z dodatkami
- Starsze średniowieczne Warhammery (przy Shadow of th hornet rat odpadłem bardzo szybko - gra nie do przejścia, ale przez Dark Omena przpebrnąłem - gra mojego życia)
- Starcrafta z dodatkiem
- Icewind Dale z dodatkiem i dodatkiem do dodatku (ah, ta muza z Kuldahar)
- KKND
- C&C
- MDK (grałem w nią jeszcze jakieś 3 lata temu - strasznie grywalna mimo wieku)
mnóswo "hitówe" i hitów z CDA i kupa różnych staroci (pamięta ktoś Little Big Edventure, Populusa 2, czy magic carpet)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2009, 22:37   

Dobre i za rozsądne ceny. Za dużo tego - łatwiej powiedzieć czego nie kupuję:

1. MMO
2. FPSów
3. Gier z DRMami.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-01-2009, 12:13   

Generalnie nie pamiętam już wszystkich gier, które kupiłem. Sporą część z tego, w co grałem nabył też mój brat. Generalnie jednak w mojej kolekcji znajdują się:

Baldurs Gates w kilku wydaniach. Zdaje się, że w Sanoku leży Dwójka zakupiona w zamówieniu przedpremierowym i przynajmniej jedna sztuka Tales of Shwordcoast. Jedynkę i Tron Bhaala mój braciszek chyba gdzieś posiał, na szczęście jednak kilka lat temu CD-Project wznowił serię. Wówczas to nabyłem sobie całą trylogię, której strzegę jak największego skarbu.
Icewind Dale obie części.
Warhammer 40 K: Dawn of War praktycznie całość. Gra, w którą ciąłem non-stop przez trzy lata.
Discipless i Discipless II obie te gry kupiłem chyba 4 czy 5 razy (przez chwile myślałem, że jedynka mi się zgubiła, a jako, że była dołączona do gazety za 5 zł kupiłem ją impulsywnie, pełna wersja dwójki natomiast dodawana była do płyt z dodatkami). Są niesamowite...
Diablo II jeden z moich najświeższych nabytków:D Zakupiłem je sobie dopiero w te wakacje. Wcześniej ciąłem na pożyczonym egzemplarzu.
Age of Wonders świetny klon Heroes of Might and Magic skrzyżowany z Warlords, niestety zapomniany. Grę nabyłem 2-3 lata temu w cenegowskiej kolekcji klasyki.
Myth i Myth II para genialnych RTS-ów (trójki już nie zdzierżyłem) opowiadających o walce ludzkości i sojuszników z nieprzebranymi falami nieumarłych. Prawdopodobnie są to dwa najbrutalniejsze RTS-y w historii.
Fear kupiłem, bo chciałem sobie postrzelać, a kosztowało tylko 20 zł. Potem jakoś ochota na strzelanie mi przeszła, a gra sobie leży...
Dragonshards RTS w klimatach Eberronu. Nie wiem o czym. Słyszałem, że dobry, kosztował 20 zł, więc nabyłem. Pograłem 20 minut, zabiłem kilka stworków (chyba Bugberów), potem zjadł mnie Galaretowaty Sześcian... Potem nabyłem Diablo II i gra czeka na lepsze (dla mnie gorsze) czasy.
Warcraft II i III z dodatkami jedne z moich najukochańszych gier. Jestem fanem tego uniwersum od czasów jedynki...
Total War: Shogun i Medieval znane, hardcorowe strategie. Shogun podobał mi się bardzo, Medieval był już jednak mocno przegięty. Szczerze mówiąc zniechęcił mnie na tyle, że dalszych części nie kupowałem.
Heroes of Might and Magic V wraz z dodatkami mój najświeższy nabytek, w który obecnie pogrywam (i planuje robić to minimum do końca marca). Świetna gra, choć jednak trójeczka była momentami lepsza.

W zamierzam kupić w bliżej nieokreślonej przyszłości:
- King's Bounty
- Mount and Blade
- Drakensang
- Warhammer 40K: Dawn of War II
- Wiedźmina
- Starcraft II
- Disciples III
- Diablo III
- oraz być może Fantasy Wars

Cytat:
- Starsze średniowieczne Warhammery (przy Shadow of th hornet rat odpadłem bardzo szybko - gra nie do przejścia, ale przez Dark Omena przpebrnąłem - gra mojego życia)


Shadow of the Honet Rat jest łatwiutki. Przeszedłem go chyba ze trzy razy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 12:56   

<Borek łypie na półki i zagląda w pamięć>...
Jane's Fleet Command, Railroad Tycoon 2 Platinum, Traffic Giant Gold, Destroyer Command, Flying Unlimited 3, Railroad.exe i jeszcze ze dwa cusie. Nos do gier mam taki sobie, więc połowa z nich okazała się być średnia lub wręcz cienka. Odkąd mam sieć, kupiłem tylko Destroyera zachęcony demem i był to błąd. Resztę kupowałem całkowicie w ciemno. :D

Na szczęście minęła mi już gorączka wciągania się w gry na długie godziny. Dzięki temu nareszcie mogę w pełni oddawać hołd mojej starej zasadzie, że żadna gra komputerowa nie jest tyle warta, by wydać na nią więcej niż 40 pln. Zresztą powyższe gry zawierały się w tym przedziale.

EDIT: A nie, źle mówię, był jeszcze Shogun: Total War za jakieś 80pln.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2009, 14:44   

Po pobieżnym przejrzeniu (zdecydowanie nie jest to wszystko, ale nie chce mi się grzebać po półkach i szafkach, wymienię więc to co widzę i o czym pamiętam)

Część kupowana w edycjach eXtra klasyki czy innej taniej gry, część kupowana w cenach normalnych, zaraz po wyjściu.

Age of Wonders (3 części) - klasyka, niesłusznie zapomniana. Duchowy spadkobierca słynnego Master of Magic
Assassin's Creed - grafika faktycznie wspaniała, fabuła... niestety główny wątek fabularny okazał się być mniej ciekawy od tego w tle.
Baldur's Gate (pack: I+II+TotSC+TB) - nie trzeba chyba wyjaśniać co to jest i dlaczego powinno być w kolekcji każdego fana cRPG
C&C: Generals + Zero Hour - chwilowo jedyne C&C jakie posiadam (po zaginięciu obydwu moich Red Alertów). Braki prawdopodobnie trzeba będzie uzupełnić.
Dawn of War (z dodatkami) - Świetna, może z wyjątkiem dość słabego Soulstorma.
Diablo II + LoD - i znów klasyka, która w swoim czasie zżarła mi dość dużo czasu.
Disciples II + dodatki - gra absolutnie genialna, aż szkoda, że odkryłem ją dość późno
Fallout (komplet: 1, 2, 3 i Tactics) - i kolejna klasyka...
Guild Wars (komplet) - obecnie już trochę zarzucona, ale przyniosła mi wystarczająco dużo godzin dobrej rozrywki bym uznał ten zakup za wyjątkowo trafiony.
Heroes of Might and Magic V (z dodatkami) - ciągle "w użyciu", choć ostatnio zawieszona z powodu Drakensanga
Icewind Dale Saga (I, II i HoW) - kolejna klasyka, choć w porównaniu z BG widać wyraźny spadek w dół. 2-ki nigdy nie skończyłem i pewnie nie zrobię tego nigdy...
Mass Effect - całkiem fajna strzelanka z elementami rpg i ciekawą fabułą.
Sacred - nawet dość ciekawa była, niestety tylko z początku
StarCraft + BW - jak na razie dla mnie najlepsze dzieło Blizzarda
Total War (Shogun, Medieval, Rome z dodatkami, Medieval II bez dodatku) - seria której kolejne gry nie przestają dostarczać mi ciekawej (i długotrwałej... oj, bardzo długotrwałej) rozrywki
Warcraft III + FT
Wiedźmin - a to z kolei było duże rozczarowanie. Gra której udało się zanudzić mnie kompletnie już w pierwszej godzinie rozgrywki...
Wizardry 8 - staroć! staroć! oj jaki staroć! Wymieniona tu głównie z sentymentu dla całej serii.

poza tym sporo drobnicy, tytułów z gazet, tytułów zupełnie nieznanych, czy gier bardzo starych i zapomnianych przez historię (te w zdecydowanej większości kupowane w wydaniach "tanich" czy wręcz bardzo tanich), oraz trochę konsolówek (kilka Finali, Soul Calibur 2, kingdom Hearts)

ostatnie zakupy:
King's Bounty - czeka na swoją kolejkę
Drakensang - Gra która przypomina mi stare dobre czasy klasycznych cRPGów (a szczególnie swojego poprzednika, serię Realms of Arcania)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 00:55   

Szybki rzut oka na półkę:

Medieval Total War 2 z dodatkiem Królestwa - świetny przedstawiciel genialnej serii, mógłbym grać godzinami
Farenheit - doskonała, nieco zapomniana gra z iście filmową fabułą
Spartan - świetna, acz mało znana strategia, trochę podobna do serii Total War, acz ustępująca jej graficznie. Mimo to, spędziłem przy niej wiele godzin.
Beowulf - ot ładna graficznie sieczka na podstawie filmu o tym samym tytule.
FarCry - dzisiaj już klasyka. Doskonały FPS
Gothic 3 - tutaj lekki zawód. Gra wyraźnie ustępuje dwóm poprzednim częściom. Ale graficznie miażdży.
Medieval Total War - chyba najlepsza część serii. Klasyka!
Guild Wars - Jedyny MMORPG w jakiego grałem z ogromną przyjemnością. IMO lepszy od WoW.
The Guild 2 - sympatyczna gra handlowa, acz nuży przy dłuższym poznaniu.
Kompania Braci z dodatkiem - Jeden z lepszych RTS-ów ever. Doskonała pod każdym względem gra.
Dawn of War - złota edycja - patrz wyżej ;)
F.E.A.R. - bardzo dobry FPS z ciekawymi rozwiązaniami
Heroes of Might and Magic 5 - Powrót serii w wielkim stylu, acz nie wciąga już tak jak część trzecia.
Wiedźmin - ed. kolekcjonerska - Genialna gra. Przeszedłem trzy razy. No i do tego świetna edycja kolekcjonerska. Czekam na część drugą :)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 14:30   

Czesc plyt (niegrywalnych ostatnimi czasy) jest pochowana gdzies po katach wiec wymienienie ich omine xP tak jak plyty ktore puscilam w obieg i narazie nie zapowiada sie by wrocily do mnie, oraz te - ktorych jak napisano w pierwszym poscie- wymieniac nie wolno ^^'
Z tych co mam na polkach:
Unreal + dodatek return to Na Pali, Unreal II, Uureal Tournament 2k4, UT3
Bioshock
Clive Baker's Jericho
Geras of War
Call of Duty 3 i 4
Medal of Honor Airborne
Obscure 1 i 2
Silent Hill 3
Resident Evil 4
Syberia I i II
The Longest Journey
Dreamfall: The Longest Journey
Timeshift
Painkiller + dodatek
Painkiller Overdose
Pathologic
BloodRayne I i II
DeadSpace
Chaos Legion
Devil May Cry 3 i 4
Doom 3
Half Life i 2
Wolfenstein'y xP
Tomb Raider Chronicles, Anniversary i Underworld
HellGate London
Prince of Persia: Dwa Trony
Final Fantasy 7
Crazy Taxi
Heart of Darkness
Prey
Hitman: Krwawa Forsa
Lost Planet
Mage Knight Apocalypse
Legendary
Alone in the Dark 4
Tension
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas i 2
Crysis
Turok
SpellForce 1 i 2 z dodatkami
Manhunt
CONDEMNED
SiN
Kane & Lynch
Far Cry
Battlefield 2142
Dobra i tym sposobem zorientowałam się, że wsiąkło mi wiecej gier -.-'


Ostatnio zmieniony przez Issina dnia 06-01-2009, 16:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kamyk Płeć:Kobieta
być czy mieć


Dołączyła: 25 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 16:29   

Ostatnio mało kupuję gier, to kwestia braku czasu. Nie będę oryginalna (fanka erpegów):

Planescape Torment
Baldurs Gate II -
Baldurs Gate TB
Icewind Dale
Wiedźmin - tak to ostatnia gra którą zakupiłam..rok temu *sniff*

na Ps2:

Final Fantasy X
Final Fantasy X-2
Final Fantasy XII
Soul Calibur II i III
Beyond Good & Evil

po zdaniu dyplomu zamierzam kupić x-boxa 360 bo ostrzę ząbki na Lost Odysey oraz Chopin`s Trusty Bell


Ostatnio zmieniony przez Kamyk dnia 06-01-2009, 18:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-01-2009, 17:21   

Kupionych mam zaledwie kilka (a grałem w bardzo dużo...):
Wiedźmin - niestety nie kolekcjonerka, byłem za szybki a potem brak funduszy.

Painkiller - druga część (zapomniałem pełnej nazwy)

Quake 2 - zakupione bardzo dawno temu (płyta już nie zdatna do użytku)

Githic 2 Noc Kruka

i może by się jeszcze coś znalazło, ale nie chce mi się już wysilać pamięci, zwykle gram w pożyczone lub zdobyte w sposób inny.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 17:24   

Issina napisał/a:
Crazy Taxi

To był dopiero zabijacz czasu. Potrafiłem pograć chwilkę, a potem zegarek wskazywał upływ trzech godzin. ^__^'

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 20:10   

Cytat:
To był dopiero zabijacz czasu. Potrafiłem pograć chwilkę, a potem zegarek wskazywał upływ trzech godzin. ^__^

Tez sie zastanawiam jak ja w to grałam, bo prawda byla taka, ze nic tam w planszach sie nie zmienialo i po pewnym czasie mozna juz bylo na pamiec jezdzic, gdzie sie znajduje jaki klient i na jaka trase xP
Ehhh to byly czasy ^^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group