FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Star Wars: The Old Republic- czyli nowe (kolejne) MMO
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 23:35   Star Wars: The Old Republic- czyli nowe (kolejne) MMO

Ok. Zakładam temat o tematyce owianego już dość dużą sławą MMO-RPG'a, który rozgrywać się będzie w znanym nam wszystkim uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tak więc szykuje się kolejne MMO (oprócz Aiona), które chce przystąpić do ofensywy przeciwko obecnemu królowi, WOW'owi. Czy to się uda? Niewątpliwie uniwersum ma duuuuuuuuże grono fanów na całym świecie, ale czy nie odstraszy ich abonament i nowa dopiska do gry SW- "MMO"?

Ogólnie gra toczyć się będzie fabularnie 300 lat po wydarzeniach z 2 części Knight of The Old Republic: Sith Lords. Jak pamiętamy (ci co grali, ci co nie niech nie czytają tego zdania), nasz bohater odkrył, że potężny Jedi/Sith Lord- Revan, wyruszył w odległe rejony galaktyki, by odszukać starożytne Imperium Sithów, podobno dawno już wymarłe. Jak się teraz okazuje, przeczucie Revana nie myliło. 300 lat później Imperium Sithów atakuje Republikę, niszczą Coruscant i, oczywiście, wybijają Jedi w jej świątyni. Toczy się więc wojna, w której jednak udaje się zawrzeć pakt między dwiema stronami. I właśnie w tym czasie my, czyli gracze, rozpoczynamy swoją przygodę. Stajemy oczywiście po jeden ze stron konfliktu- czy Dark or Light, wybierając odpowiednią klasę itp. Klas na razie mamy 4, tylko bowiem zostało udostępnionych. Są to

Light: Trooper i Przemytnik (tu bawimy się w grze w ekonomię, robimy zyski wykorzystując wojnę, przemycając itp.)

Dark: Bounty hunter (plecak odrzutowy, miotacz płomieni itp. czyli Boba Fet), Sith Warrior (dowodzący wojskami Sith, walczy mieczem świetlnym, choć nie stroni od ciężkich pancerzy).

Twórcy zapewniają o prowadzeniu nas przez wątek fabularny, przez co gra nie będzie się opierała tylko na expieniu, grindowaniu i farmieniu jak we wszystkich MMO, chwalą nowy, innowacyjny w MMO, system zbiorowych dialogów, które rzeczywiście wyglądają jak dialogi z SP, a nie sieciówki. SW MMO będzie także w pełni zdubbingowane, jak rasowy RPG, co również ma go wyróżnić na tle konkurencji.

Tutaj można obejrzeć trailer: http://www.youtube.com/watch?v=H8q5jDKo1NI

A tutaj 3 filmiki obrazujące gameplay i system dialogów w SW:TOR. z serwisu Gry-online.pl
1. http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=12221
2. http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=12222
3. http://www.gry-online.pl/gol_video.asp?ID=12223

Polecam zapoznanie się, a także odwiedzenie oficjalnej strony http://www.swtor.com/

Czekam na wasze wypowiedzi. Osobiście niewątpliwie zagram w to MMO, od kiedy mam ogromny sentyment do uniwersum Star Wars, a biorąc pod uwagę popularność SW, może w zagrać znacząca liczba graczy. Oby tylko całość nie dzieliła się na Jedi i Sithów, a reszta klas pójdzie się bujać, jak to ostatnio robi się w WoWie.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard


Ostatnio zmieniony przez Mitsurugi dnia 08-09-2009, 23:38, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-09-2009, 23:37   

Z tego co słyszałem to pierwszego "M" w tym MMO będzie raczej mało.
Jako fan SW mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś lepszego od Star Wars Galaxies, zabugowanego na początku, a potem koszmarnie skaszanionego przez NGE, który miał upodobnić grę do WoWa.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2009, 23:44   

Zgadzam się, Star Wars Galaxies było totalną porażką, grą spod gatunku LBG- Lag Bug Game.

Cytat:
Z tego co słyszałem to pierwszego "M" w tym MMO będzie raczej mało


Jeśli masz na myśli to, że będzie większy SP niż w przeciętnym MMO, to ja się z tego cieszę. Szczerze to już mnie znudziły i wnerwiły MMO, w których tego samego questa bierze 50 osób, te same moby tłucze mi kolejne 50, w tej samej kopalni biega mi kolejnych 40, a za rogiem kolejne 60 zbiera te same składniki co ja, lub kolejna setka farmuje te same itemy. Mam nadzieję, że tutaj będzie jakimś cudem trochę inaczej. Liczyłem w tej gestii na Guild Wars, ale tam trochę przesadzili z kolei. No nic, pozostaje czekać.

Fajne natomiast prezentuje się ten system dialogowy i system walki. Ogólnie bardzo to przypomina KOTORy, szczególnie graficznie.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-09-2009, 00:23   

Z tym "M" to kojarzy mi się, że ma być dużo instancjonowania, czego osobiście nie lubię - jak gra ma MMO w gatunku, to niech oferuje seamless world.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sehtal Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Stąd
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2011, 22:47   

Temat staaary ale skoro był to po co nowy zaczynać.
Mityczne Old Republic uzyskało WRESZCIE oficjalną datę wydania.

W Północnej Ameryce 20 Grudnia 2011
W Europie 22 Grudnia 2011

http://www.swtor.com/news/press-release/20110924

_________________
There is no such thing as an 'inhuman act', for there is no act so vile that one cannot find a human willing, or even eager, to commit it.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-08-2012, 04:29   

SWTOR przechodzi na f2p. Długo nie trzeba było czekać...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Soverign Płeć:Mężczyzna
Twój pan i władca.


Dołączył: 29 Lip 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2012, 00:58   

To nie jest Star wars. To WoW clone w kosmosie. Nawet za darmo już do niego nie wracam. Po co? Bioware mnie okłamał. Tu nie ma "heroic combat" jest tylko "Un heroic combat" i tyle. Heroizm mam w Diablo III i będę się go trzymał.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-08-2012, 05:55   

Soverign napisał/a:
To nie jest Star wars. To WoW clone w kosmosie.

Rozumiem, że można być zawiedzionym, ale co ma piernik do wiatraka? Samo Star Wars to fantasy w kosmosie przecież.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Soverign Płeć:Mężczyzna
Twój pan i władca.


Dołączył: 29 Lip 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-08-2012, 01:38   

Keii napisał/a:
Soverign napisał/a:
To nie jest Star wars. To WoW clone w kosmosie.

Rozumiem, że można być zawiedzionym, ale co ma piernik do wiatraka? Samo Star Wars to fantasy w kosmosie przecież.


Problem w tym, że to nie jest tak naprawdę "Star Wars". W star wars Jedi i Sithowie nie mają 10% szansy na obicie jednego strzału. Bardzo żadko dostawali z blasterów. W tym MMO cały czas z nich dostajesz i to w twarz. Klasy jak Trooper mają tak wielką przewagę. Na najlepszym zestawie pod PvP nie miałem szans z dobrym Trooperem czy BH, bo był taki kiting, że nie mogłem się jedynie schować. Jak sam zacząłem grać tymi klasami to śmiać mi się chciało z innych graczy i ich żałosnych ataków. BH i jego mirror to bogowie tego świata. Nic dziwnego jak każdy kto używa mocy ma tak małą (podstawową) szanse odbicia jednego bolta. Mówiłem Bioware z 50 razy! Zamieńcie to 10% szansy odbicia na 10% zmniejszonych obrażeń i dajcie animację odbicia/parowanie za każdym razem do momentu śmierci -> co to oznacza: Nadal dostajesz obrażenia od "każdego ataku" (są one tylko lekko mniejsze) ale na animacji pokazane jest jak wszytko parujesz i odbijasz do momentu zgonu. Oczywiście nie. Nie posłuchali mnie a ja nie mam siły patrzeć jak ta kultowa klasa ciągle dostaje w papę. Nie czujesz się ani jak Jedi ani Sith. No i co gorsza brak heroizmu... jakby został wyssany.

http://www.youtube.com/watch?v=CRC8exLv2lw

Miało być tak pięknie: "One of the problems in other MMO combats is em.. that you often have scenarios where you have multiple heroes beating on a single enemy, and that just isn't very heroic. What is heroic is a hero facing against em.. unbeatable odds, against multiple enemies and fighting his way barely the encounter."... co za kłamstwo! Jest kompletnie odwrotnie!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2012, 04:07   

Soverign napisał/a:
Keii napisał/a:
Soverign napisał/a:
To nie jest Star wars. To WoW clone w kosmosie.

Rozumiem, że można być zawiedzionym, ale co ma piernik do wiatraka? Samo Star Wars to fantasy w kosmosie przecież.


Problem w tym, że to nie jest tak naprawdę "Star Wars". W star wars Jedi i Sithowie nie mają 10% szansy na obicie jednego strzału. Bardzo żadko dostawali z blasterów. W tym MMO cały czas z nich dostajesz i to w twarz. Klasy jak Trooper mają tak wielką przewagę. Na najlepszym zestawie pod PvP nie miałem szans z dobrym Trooperem czy BH, bo był taki kiting, że nie mogłem się jedynie schować. Jak sam zacząłem grać tymi klasami to śmiać mi się chciało z innych graczy i ich żałosnych ataków. BH i jego mirror to bogowie tego świata. Nic dziwnego jak każdy kto używa mocy ma tak małą (podstawową) szanse odbicia jednego bolta. Mówiłem Bioware z 50 razy! Zamieńcie to 10% szansy odbicia na 10% zmniejszonych obrażeń i dajcie animację odbicia/parowanie za każdym razem do momentu śmierci -> co to oznacza: Nadal dostajesz obrażenia od "każdego ataku" (są one tylko lekko mniejsze) ale na animacji pokazane jest jak wszytko parujesz i odbijasz do momentu zgonu. Oczywiście nie. Nie posłuchali mnie a ja nie mam siły patrzeć jak ta kultowa klasa ciągle dostaje w papę. Nie czujesz się ani jak Jedi ani Sith. No i co gorsza brak heroizmu... jakby został wyssany.



Az sie chce napisać ulubione 3 litery solidnej części graczy MMO: L2P

Poważnie. Ta "kultowa klasa" jest absolutnie grywalna i potrafi robić miazgę z prawie każdego przeciwnika, jeśli ktoś ma chociaż odrobinę talentu i umiejętności. Za wyjątkiem klas Scoundrel i Operative. Z którymi na dzień dzisiejszy każda inna klasa ma problemy. Z Trooperem i BH na czele.

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-08-2012, 06:06   

Bardzo mi przykro, że Bioware nie posłuchało Twojej rady, chociaż jaki sens ma dostawanie obrażeń, jeśli odbijasz wizualnie wszystkie strzały?
Inna sprawa, że nie przypominam sobie gry (ani książki, jeśli chodzi o ścisłość, a przeczytałem ich parędziesiąt), w której zwykli, szergowi Jedi byli praktycznie niewrażliwi na ogień z blasterów.
Inna sprawa, że skoro są oni normalną klasą do wyboru, muszą być zrównani z całą resztą - ot, to MMO. To nie czasy, kiedy w Star Wars Galaxies zrobienie Jedi zajmowało parę miesięcy i bardzo rzadko widywało się ich w grze.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group