FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Najbardziej niedopracowane gry w jakie graliście
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-12-2009, 23:52   

Też bym się nie zgodził co do Centuriona. Trzeba brać poprawkę na czasy, w których powstał. Większość strategii z tamtych lat a nawet z późniejszych miała takie sztuczki.

Dorzuciłbym tu pierwszą część Lightning Warrior Raidy. Gra typu pierwszego Hexena, z tym, że nie mieliśmy mapy labiryntu. Owszem, na każdym piętrze była gdzieś jakaś schowana, ale znalezienie jej było kwestią przypadku. Brak było punktów odniesienia, ściany były identyczne, w efekcie czego 2/3 każdego levelu to bieganie po omacku i modlenie się o mapę. Ale na późniejszych poziomach były teleporty - były to pola, w żadne sposób nie zaznaczone na ekranie, po wejściu na które teleportowało nas w inne miejsce danego piętra, w efekcie czego np - rysowanie sobie mapy w paintbrushu szlag trafiał. Dalej - w grze nie ma żadnego sklepu, musimy polegać na tym, co znajdziemy. Na samym początku zaś piekielnie łatwo zginąć, potionów mamy niewiele, a te najlepiej oszczędzać na starcia z paniami bossami. W drugiej części - "Lightning Warrior Raidy: Temple of Desire", w którą miałem okazję grać, wszystkie te bugi wyeliminowano. I byłoby cacy, gdyby nie jeden szczególik - bohaterka, jak tytuł gry wskazuje, specjalizuje się w magii piorunów. W jedynce oznaczało to tyle, że miała jeden atak specjalny, który zabierał tak ze 2 - 3 razy więcej co zwykły. I to było ok. W dwójce możemy, kosztem tury (walki są w systemie turowym) dopałerzyć nasz atak specjalny. Dopałerzony do 2/3 wykańcza jednym uderzeniem 80% bossów w grze... Na pozostałych wystarczy go doładować w całości...
Przejdź na dół
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 00:58   

Gothic III zmierzch bugów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-12-2009, 18:22   

Może KoTOR II? Tyle z tej gry wycięto wątków i questów, że naprawdę starczyłoby na spory kawałek gry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 09:16   

Może dlatego że były niedopracowane włsnie?
Dla mnie niedopracowana to bug na bugu bugiem poganiany , łamanie dialogów nieprzemyslane rozwiazania itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-12-2009, 13:16   

Gorasul - Dziedzictwo Smoka. Niemiecka podróbka BG i BGII siląca się na epicką kampanię (dziecko smoka, wychowanek czarodzieja). Wiele ciekawych (inteligentna broń, zdobywająca doświadczenie itd.) i mocno niedopracowanych (rzeczona broń byłą - pomimo wypaśnych parametrów - zupełnie do niczego) elementów. Gniot jakich mało.

EDIT

O już pisałem o tym :D

Gra naprawdę wryła mi się w psychikę.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-12-2009, 23:59   

Co do Kronik - najzabawniejszy był fakt, że poziom trudności kampanii miał zależeć od stronnictwa, do którego dołączył nasz heros.
I tak najłatwiejsze miało być Światło, potem Czarny Księżyc/Imperium (tych dwóch nie pamiętam, ale chyba Księżyc), Sprawiedliwość, Imperium/Czarny Księżyc. W praktyce, Sprawiedliwość była tak przepakowaną armią, że poziom trudności misji, mimo, że faktycznie bardziej złożonych niż w "łatwiejszych stronnictwach" był naprawdę łatwy. W tej grze nic po prostu nie jest w stanie stawić czoła armii paladynów, za którymi wędrują łucznicy... a kiedy dojdzie jeszcze aniołek... bo nie dość, że mogą bez problemów kupować jednostkę ultymatywną (nie wszystkie armie mogą), to aniołek jest jedną z najsilniejszych jednostek w grze. A żeby jeszcze wspomóc Sprawiedliwość, to siła ataku i heal paladynów sprawiają, ze strat prawie nie mamy, więc kasa na uzupełnienia nie schodzi... aniołka jak ktoś się uprze można mieć naprawdę szybko.
W ostatnich misjach w zasadzie latamy po magie aniołkiem, bawiąc się w prostą strzelankę i wracając co jakiś czas do naszej liczącej 12 oddziałów na maksymalnym poziomie doświadczenia grupy paladynów po heal. Wolę nie mówić natomiast, co się działo, gdy miałem w armii !3! aniołki.

Najzabawniejsze jest to, że pomimo moich i Zega narzekań w grę gra się naprawdę wyjątkowo przyjemnie, a jej nastrój i fabuła są naprawdę dobre...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-12-2009, 00:39   

Daerian napisał/a:
Najzabawniejsze jest to, że pomimo moich i Zega narzekań w grę gra się naprawdę wyjątkowo przyjemnie, a jej nastrój i fabuła są naprawdę dobre...


Tak. Gra była naprawdę zaklepista. Szkoda, że całkiem położyli balans. I że zmarnowali potencjał.

Gdyby w tej grze były takie prowincje, jak w Total War, a jednostki ultmatywne nie dawały się rekrutować (tylko np. trafiały się po misjach specjalnych 1-2 razy na mapę) to byłby to hit stulecia.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Destroyer
Gość
PostWysłany: 02-02-2013, 15:50   

Odpalcie sobie grę dungeon lords, to będziecie mieć pojęcie o niedopracowanych grach.. epicko trudna :)
Powrót do góry
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2013, 22:17   

Ciach.... Dungon Lords przy Arcanum jest w pełni dopracowaną grą :)

Proszę pilnować słownictwa i zwracać się z większym szacunkiem do innych użytkowników. Tren

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-02-2013, 19:29   

Crushmaker napisał/a:
Dungon Lords przy Arcanum jest w pełni dopracowaną grą :)

W zasadzie co chwila słyszę, jakie niedopracowane i zabugowane było Arcanum... tymczasem przeszedłem tę grę 4 razy i o ile owszem, widziałem dwa błędy
Spoiler: pokaż / ukryj
(wskrzeszenie w ołtarzu najwyższego boga było magiczne, więc niedostępne technologom, oraz Bandolain Scourge mogło zostać zniszczone nie uaktywniając skryptu dla Pete'a jeśli zrobiliśmy to przed rozmową z nim)
, to bez przesady, daleko tej grze do bugów jakie miały inne tytuły, z Fallout czy Daggerfall na czele...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2013, 19:58   

raz przeszedłem i żeby w ogóle to zrobić przeinstalowałem grę z 8 razy i zainstalowałem z 10 różnego rodzaju wspomagaczy i najlepsze.. każdy z nich naprawiał jakiś bug ale wprowadzał inny, który był nie do przejścia:)
btw: do gier niedopracowanych dorzucę jeszcze Świątynię Pierwotnego Zła.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ErtYwek
Gość
PostWysłany: 25-02-2018, 12:57   

Gothic oraz Gothic 2

Kozacy też miały z****ne AI
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group