FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Warhammer Fantasy Roleplay 3 ED
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:35   

Mortimern, posty należy pisać w uprzejmym tonie i z szacunkiem dla innych użytkowników. Ponawiam jednocześnie prośbę o większą staranność w pisowni; jako że poprzednie prośby w tym zakresie nie poskutkowały, udzielam Ci ostrzeżenia - mam nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 00:07   

ja mam mówiac medycznie w głebokiej kiszcze stolcowej poprawność to raz a dzieki za usuniecie w sumie dosc sensownego posta?
(Choć z drugiej strony , w sumie przepraszam bo w swej głupocie i przyzwyczajeniu do kadry tutejszej nie zauwazyłem że mnie prosisz a nie grozisz i wyzywasz jak reszta.
Ok jak tylko zainstaluje tu jakis edytor tekstu to powinno sie poprawić, specjalnie dla ciebie)


tak wiec panowieArioch i zeg smolą i fandzolą. Z czego zegarek z wiekszym sensem.

Ale obaj panowie jak pisałem ale niestety zostało usuniete niech pójdą do sklepu i poprosza o wglad w towar zwany 3ED WFRP , do wgladu chociaż. bo wisz jak ich czytam to widze znaczne wypowiedzi ale w ogóle wygladajace tak jakby najwyżej reklame na rebelu czy innym E-Sklepie widzieli i comenty poczytali. Ja chociaz sprawdziłem zanim walnołem długa ocene

i pozwole sobie dodać swoje 3 punkty niczym stara monete trójgroszową

1 ) 3 edycja jest bez watpienia czeta gra fabularna a nie karcianką lub planszówka jak to utrzymuje pierwszy z wyminionych panów.I pisze to jako osoba juz 16 lat grajaca w gry fabularne. ( jesli tekucostam sie przyczepi że pisze jakby miał mniej niz mój staż RPGowy to niech zapyta Zegów, Ysenów a nawet Avelan znaja osobiscie, o powiedza co ja sobie robie z uwag i ostów) Niestety zrobina i wydaną tak aby niestety trzeba było zapłacic prawie 3 razy wiecej za niekompletny jeszcze produkt w stosunku do poprzedniej edycji , i trzba było dokupic dodatki.
2) mechanika nie przpomina niczego co kiedykolwiek było , a zwłaszcza niczegoco pierwszy z wymienionych panów porównywał, niech pan przejdzie zobczy i potestuje zanim cos powie bo narazie tutaj mamy gdybaczy domatorów.
3 To własnie zmiany w mechanice sa przedewszystkim opórcz dosć zdzirajacego nastawienia marketingowego FF żecza nie do przełkniecia przez wielu starych maniaków tutez innych mnie podobnych ramoli.

Edit
Dziś testowałem , niestety męskim i kompletnie trepiaszczym gronie ( a najlepsze są sesje mieszane) ta edycja która miałem dzięki łaskawości jednego ze sklepów BARD
Klimat trzyma zwłaszcza że w klimacie pomagała pizgawica ( jesli to gwarowe słowo jest brzydkie to zmienię) śnieg i środek prawdziwej głuszy. Mechanika ciekawa ale jednak wolałem stara , poza tym jeśli podchodzić kostkologicznie ( a narazie storytelingowo ugryść tego nie umiem według nowych zasad i nie wiem czy to nawet możliwe ) to brakuje kostek przez co cierpi na tym płynność. Na plus mechaniki nałożę to ze nie da się tego prowadzić przez takie heretyckie środki jak Skype GG , itp. Gdyż mechanika wybitnie zmusza do zebrania się ludzi i posiadania stołu lub czegoś stoło-podobnego im większego tym lepiej. A wycinając mechanikę mamy starego warhammera jakim zawsze był.

Edit sprawdzony OO specjalnie dla tekurosa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 07:46   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:04   

Powiem tak tego narazie nie da sie bez strat jesli chodzi o nowa edycje grać, Bardzo chetnie posłucham o tym rozwiązaniu.

Jak narazie polecam dotknac wyprubować to cos na żywo. Ja marudze bo spróbowałem wiec mam prawao , tak jak prawo do narzekania na rząd bo glosowałem , a nie bo mi sie nie chciało.

Na koniec powiem w brew tym co nie próbowali działaja wobec shematów i powielaja opinie "fandomowców" co tez nie widzieli co ciekaw ludzie z poltera jakoś w recenzji sa mniej krytyczni odemnie. To powiem
Raz tak to dalej RPG a nie planszówka
Dwa zmiany sa wymuszone i ewidentnie nastawione o dbałosc o zysk a nie dbałoas o przyjemnosć gry odbiorców.
trzy chcecie pograc nie wydajać fortuny , ba nawet beszczescic RPG przez skype ? to kupcie II edycje, klimat ten sam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:15   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:22   

hmm jednym słowem nie grałeś.

A w własciwie co konkretnie II edyzja zrobiła pierwszej , bo non sto to słysze a nic mie nie mówie konkretów , tylko powiela wypowiedzi z "fandomowej piaskownicy". Bo ja sie tak zastanawiam co za róznica miedzy I i II edycja poza tymi 2 kolumienkami w Tabeli ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:31   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:38   

chmy wczoraj sobie wyporzyczyłem pod zastaw tak zwany sklepowy , ajk sie czos zniszczy bedzie mnie to kosztowac duża czesć premi światecznej. plus jak myslisz co robiełem pomiedzy 3 a 6 rano ?? bo w tem około ) w naszej kanciapie trudno spać :P , choc spałem juz przy - 13.
Wiec jestem po tescie na świeżo , a gdzie tu zachwyt , i dwa czym cie konkretnym zniesmaczyła czesć II ?

BTW z fandomem mam tyle wspólnego ze czasami kogoś pobije
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szelest Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Wrz 2009
Skąd: Nowy Sącz
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:41   

Z tego co czytam byłem jedną z pierwszych osób w Polsce, która miała WFRP3 jeszcze przed premierą sklepową. Miałem tą wersję sprzedawaną do sklepów w promocyjnej cenie i dla promocji.

Cytat:
Dziś testowałem , niestety męskim i kompletnie trepiaszczym gronie

Trepiaszczym? Oo?

Cytat:
Klimat trzyma zwłaszcza że w klimacie pomagała pizgawica ( jesli to gwarowe słowo jest brzydkie to zmienię) śnieg i środek prawdziwej głuszy.

Mam rozumieć, że graliście w pudełkową wersję gry, z setkami komponentów pośrodku prawdziwej głuszy? Na śniegu i w zamieci?

Cytat:
Mechanika ciekawa ale jednak wolałem stara , poza tym jeśli podchodzić kostkologicznie ( a narazie storytelingowo ugryść tego nie umiem według nowych zasad i nie wiem czy to nawet możliwe )

Nie bardzo rozumiem co znaczy wg. Ciebie "storytellingowo"? Polecam zajrzeć na polterze na ostatnią notkę Beamhita. Może to coś rozjaśni;)

Cytat:
Na plus mechaniki nałożę to ze nie da się tego prowadzić przez takie heretyckie środki jak Skype GG , itp.

Trochę siermiężnej pracy i będzie można zagrać przez Skype. Jestem w trakcie konwersji. Kostki już są prawie gotowe:)


Ostatnio zmieniony przez szelest dnia 17-12-2009, 08:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:42   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 08:50   

Pogorszyła prezentacje , mi sie tam własnie prezentacja podobała a troche brak mi było tej liderki tudzież CP i wykrojenia niektórych skili. Ale cóż ciekawe

a co do poprzednika tak dokładnie porzyczyłem od znajomego ezemplarz otwarty ale przeznaczony na sprzedaż. Pod zastaw figurek o punktowej wartosci 2500 PKT a blizej niekreslonej finansowej napewno przewyzszajacej te box. ( po prawdzie nie chce mi sie tachac tego tym razem koleja na sobotnia przedswiateczna bitwe na Apokalipse) po czym taszczyłem 76 KM samochodem osobowym. Nastepnie 12 km Starem 900 i 2 km. Z buta. W ramach niespodzianki temu kto zestaw nabedzie dorzuce zdjecie Leoparda tudziez jakiegos jeszcze starszego złomu w sniegu jako bonus.

Arioch napisał/a:
Cytat:
BTW z fandomem mam tyle wspólnego ze czasami kogoś pobije


A naprawdę?

no dobra ostania akcja była cos 3 lata temu teraz to tylko poszturchiwania. Zktórych jeszcze z reguły rozumiem jakby sie stawial taki pokaźny fandomowiec cwiczacy coś konkretnego co by mnie poskładał , ale nie np gosciu patyczak którego moja narzeczona złamie lewym prostym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-12-2009, 13:22   

Jest to dla mnie osobistym wstrząsem ale w tym przypadku Arioch ma rację - nowa edycja Młota ma bardzo wiele wspólnego z indie ale brakuje mu jednej podstawowej cechy indie - INDEPENDENT. Młot jest skazany na mainstream bo to takie uniwersum a przez to nigdy nie będzie independent. Mechanicznie bliżej mu do indie ale całościowo to jednak RPG.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość
Gość
PostWysłany: 20-09-2017, 12:09   

http://polter.pl/rpg/Pokusa-Arcylicza-w-przedsprzedazy-lada-dzien-w81168

Stało, się, po tylu latach (nie)czekania wyszedł w Polsce kolejny podręcznik do Warhammera!
Polskie wydawca zapowiada też wydanie przy okazji kilku innych podręczników...
http://polter.pl/rpg/Zapowiedz-dodatkow-do-Warhammera-w79699


To jednak nie koniec dobrych wieści, nie dość, że czeka nas kolej a edycja (czwarta!) Młotka, to jeszcze należy spodziewać się RPG na bazie Age of Sigmar (AoS to następca figurkowego Warmłotka)!

http://polter.pl/rpg/Zapowiedz-Age-of-Sigmar-RPG-w80114
http://polter.pl/rpg/Nowe-wiesci-o-IV-edycji-Warhammer-Fantasy-Roleplay-w81217
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group