FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Warhammer Fantasy Roleplay 3 ED
Wersja do druku
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 23:43   Warhammer Fantasy Roleplay 3 ED

O ile fantasy flight w wypadku dark heresy spisało się całkiem nieźle co skłoniło GW do sprzedaży marki WFRP. To nowa edycja made by FF only wydaje sie hmmmm.
Ni ch nie wiem co sie wydaje z jednej strony nie miałem okazji widzieć niczego poza skanem jednego z 4 podręczników, zapowiedziami , recenzja na polterze oto ona oraz reklamami na stronie FF.
To jednak pierwszy raz w historii mojego 16 letniego PGRowania, oraz braku marudzenia na nowe produkty oraz sceptycyzmu wobec nich. To stwierdzę że teraz chyba Zj, ee Zp, ee Zapućkali sprawe. to juz raczej niestety nie RPG
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-12-2009, 16:44   

http://info.polter.pl/Beamhit,blog.html?7857

Ten blog jest dużo bardziej rzetelny.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-12-2009, 16:55   

Tak uczciwie mówiąc to nie bardzo rozumiem, o co jest całe halo. Wydano nową edycję. Zmieniono trochę mechanikę, która używa kart referencyjnych z bitewniaków. Prawdopodobnie problem najbardziej się rozchodzi właśnie o te karty referencyjne. Są ekstra pomysłem, bardzo wygodnym. Świetnie sprawdzały się zarówno w Warmaszynie, Hordzie czy Konfrontacji. FFG prowadziła dystrybucje na USA wszystkich tych gier, nic więc dziwnego, że użyła znanych sobie, sprawdzonych rozwiązań.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 18:53   

Brzmi dosyć sympatycznie (przynajmniej na Beamhitowym blogu); prosto, szybko i bez udziwnień. A że świat został ten sam, wychodzi na to, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Fajnie byłoby zagrać po latach przerwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-12-2009, 19:20   

Edit: tamto pisałem na szybko. Mechniki nie zmieniono trochę, tylko obrócono do góry nogami i przeprowadzono totalną rewizję. Cóż, tak samo było z 3 i 4 edycją DeDeków.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-12-2009, 22:48   

Zegarmistrz napisał/a:
Tak uczciwie mówiąc to nie bardzo rozumiem, o co jest całe halo. Wydano nową edycję. Zmieniono trochę mechanikę, która używa kart referencyjnych z bitewniaków. Prawdopodobnie problem najbardziej się rozchodzi właśnie o te karty referencyjne. Są ekstra pomysłem, bardzo wygodnym. Świetnie sprawdzały się zarówno w Warmaszynie, Hordzie czy Konfrontacji. FFG prowadziła dystrybucje na USA wszystkich tych gier, nic więc dziwnego, że użyła znanych sobie, sprawdzonych rozwiązań.


E co ty smolisz rozpakowywałem dzis boxa w jednym sklepi robilismy testy, i jako że juz pare dobrych lat nawalam w bitewniaka pierwsze słysze o jakiś kartach referencyjnych. A mechanike nie zmienili ttroche lecz całkowicie !!!!

A z reszta przeczytaj sobie zacytuje co napisałem na Opolskim Fenixie

na poczatek jeden ważny link


Sprawa wygląda następująco.
Gra sama w sobie według FF ma mieć jedynie całkowicie zmieniona nowa nietypowa szybka i sprawną mechanikę. Jak zapewnia FF klimat , historia oraz polityka wojennego młota w wersji fabularnej ma być zachowany. Co z reszta wynika z częsci podręczników które jakby nie patrzeć zawiłości fabularno setingowe są napisane tak jakby pod starych fanów przez co osoby świeże mogą nie rozumieć wielu rzeczy. Tak samo profesje które według zapowiedzi mialy byc okrojone jak i grywalne rasy zredukowane do :
Ludzi , Krasnoludów, High Elfów , oraz leśnych Elfów.
Na szczęście jeśli wierzyć zapowiedziom FF tak nie będzie. Preferowane przez wielu niziołki , czy tez profesje tak orginalne jak Szczurołap, bądą lecz niestety w dodatkach.
Natomiast zmiany mechaniki z dobrego K100 i K10 zostały zmienione na całkowicie nowy świeży system którego nie potrafi wytłumaczyć dlatego zachęcam do obejrzenia seminarium FF w wyżej podanym linku. Co do mojego subiektywnego wrażenia to mechanika jest naprawde świeża i całkiem orginalna lecz, jako ze jest juz restricted to FF, to podejrzewam ze została zrobiona tak by nikt nie miał prawa stosować czegoś podobnego w swoich autorskich pomysłach bez rozliczenia się z FF.
Natomiast nowością nowością i działanie w praniu nawet może być lecz mam zastrzeżenia do budowy core setu. Podreczniki zostałe rozbite na kilka Cieńkich co zwiększa koszty samego setu, a z drugiej strony są w miękich okładkach! Karty Swietne graficznie itp , zawsze lubiłem losować profesje ale niestety jest tylko jedna karta każdej profesji a co jeśli jest 2 graczy którzy by chcieli grac np trol slayerami? Na koniec kostki definitwynie najsłabsza częśc setu które raz że wyglądają dość obleśnie to dwa jest ich za mało do symulacji jednego zdarzenia odbycia pewnej akcji przez 3 postaci w drużynie plus rzuty MG było ich z 2 razy za mało !! Wniosek jest jeden o ile kostek nigdy dość każdy RPGowiec ma ich mnóstwo, z tym ze wszystkie są uniwersalne. To te tutaj nie przydadzą się narazie w żadnej innej grze, a do sesji na 6 osób by były potrzebne z 4 komplety z core setu by można płynnie grac. Tak samo jak conajmniej 2 a jak nie trzy komplety kart postaci, oraz profesji . Kserowanie odpada jako że raz w secie jest kilka informacji o tym że jest to złamanie praw autorskich co jest całkiem zrozumiałe. Dwa skserowane karty profesji wykluczają cały element losowy gdyż będą wyraźnie inne w talii. Poza tym podejrzewam ze co do bardzo ładnie i artystycznie wygladających, kolorowych kart postaci wielu graczy jednak je sobie skseruje by nie niszczyć kryklając po nich. Czyli chcąc nie chcąc złamie te prawa autorskie.
Na pierwsze wrażenie po obejrzeniu setu w sklepie oraz obejrzeniu zapowiedzi FF moge tylko tyle powiedzieć.
Moje wrażenie to może być ciekawie , napewno inaczej , ale ilość pierdółek w secie znacznie zawyża cene co zresztą z punktu widzenia dośc interesownego FF jest przemyślane w pełni i z premedytacją, plus nastawienie na dokupywanie dodatków. Co niestety w polskich realiach zarobkowo cenowych będzie skutkowało znacznym wzrostem złodziejstwa zwanego potocznie piractwem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 16:58   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2009, 18:02   

Cytat:
Co można powiedzieć. Ładne indie.


Bo ja wiem? Spodziewałem się czegoś innego, wyglądało na to, że z Młotka robią planszówkę, będzie katastrofa i ogólnie morderstwo... Z tego, co czytam wyszedł dość normalny RPG z kilkoma istotnymi przeróbkami i niezłymi pomysłami.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 18:45   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2009, 19:00   

Cytat:
No ja się spodziewałem ładnie wydanego indie i wszystko wskazuje na to, że jest ładnie wydane indie. Obawiam się, że z RPG już tak jest, że jak już wprowadzisz "kilka istotnych przeróbek" przestaje to być RPG. Właściwie nie widzę czym, poza jakością wydania, różni się to choćby od takiego Capes, czy innego Bliss Stage. Jest planszówka z fabułą, są gadżety, jak dla mnie jest wystarczająco indie-indie.


Wiesz, jak RTS-a puścisz na tury to też przestanie być RTS-em, a zacznie być strategią turową. Na razie jeszcze nie widziałem tej gry i pewnie nie zobaczę. Tak naprawdę uniwersum młotka i jego okolice mnie ani grzeją, ani ziębią, średnio lubiłem ten świat, a poprzednie edycje systemu były takie sobie. Kilka pomysłów wydaje się ciekawych i chętnie zobaczyłbym je w grze, ale cała zabawka jest chyba trochę za droga, żebym mógł ją sobie kupić tylko po to, żeby pooglądać.

Choć mógłbyś powiedzieć, co twoim zdaniem jest elementem, który decyduje, że to nie jest RPG?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 19:16   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2009, 19:30   

Błe, a już się bałem, że coś jest na rzeczy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 19:33   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2009, 19:55   

Wiesz, z tym, że ja ani ja tego nie zamierzam czytać, ani w to grać...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 21:15   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group