FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Jak sobie radzić z h264/hdtv na słabszym komputerze
Wersja do druku
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2011, 23:19   

W każdym razie z obróbką strumienia h264 nie ma większego problemu więc na relatywnie słabym komputerze można stosować te programy jeżeli ktoś by chciał... Co do zmiany rozdzielczości to kiedy następuje to nie mam pojęcia, lecz całkiem możliwe że następuje to dopiero po zdekodowaniu video.
Zastanawia mnie jeszcze wysokość obrazu
wa-totem napisał/a:
1024x576
obraz wyświetlany jest na całym ekranie więc przy zmniejszeniu szerokości co trochę zaburza Aspect Ratio nadal pozostaję 1024x768.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-08-2011, 13:35   

Crack napisał/a:
Wydaje mi się że rozdzielczość nie ma tu większego znaczenia, o ile ta wyświetlana jest taka sama jak źródła albo gdy skalowaniem zajmuje się karta graficzna.
Tutaj jest mniejsza.
Zwróciłem na to uwagę, bo z moich doświadczeń na bardzo słabym laptopie wynika że downscaling może pomagać. Zarówno pod MPC-HC z ffdshow jak pod MPlayerem, to samo źródło potrafi chodzić sporo szybciej.
No, i wszystko zależy od wydajności karty graficznej... w słabych kompach bywają słabe karty.

Cytat:
nadal pozostaję 1024x768

Nope.
To nie tak działa.
Tak MPC-HC jak MPlayer, jeśli są poprawnie skonfigurowane, ZAWSZE defaultowo utrzymują aspect ratio. To oznacza że w trybie pełnoekranowym dodają ci po 96 pixeli czarnego u góry i u dołu ekranu.
Zmiana tego wymaga ingerencji w ustawienia, i z całą pewnością oznaczałaby dodatkowe obciążenie procesora ze względu naniestandardowe AR. Trzeba podkreślić że standardowe scalery to zupełnie inne algorytmy, wspierane dodatkowo po stronie kodeka.

No chyba że masz do czynienia z materiałem z DVD, który jest prawie zawsze kodowany do 4:3, a potem umieszcza się metadane o AR (aspect ratio) które każdy DOBRY odtwarzacz wykorzystuje, by określić jak zreskalować to, co odczytuje z płyty/pliku.

Są dwie szkoły backupowania płyt DVD - jedna zakłada sztywny resizing i zakodowanie materiału na nowo w docelowym formacie, albo zachowanie formatu źródła i ustawienie w odpowiednim kontenerze (jak Matroska) AR. W takim wypadku skalowanie jest robione jest dwa razy - najpierw prescaling do "correct AR", a potem tak obrobiony materiał jest jeszcze dodatkowo skalowany do display resolution.

Materiały HD zazwyczaj są kodowane na sztywno, 1280x720px i 1920x1080px. Oczywiście czasem trafiają się 1080i, ale to już hardkor. Pod komputer powinno się zrobić deinterlacing.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Assin Płeć:Mężczyzna
Moe is serious business


Dołączył: 04 Sie 2011
Skąd: Wolbrom
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2011, 12:15   

Podałem alternatywę do jedynej słusznej i prawdziwej opcji umożliwiającej odtwarzanie h264 w .mkv czy.mp4 albo dowolnym innym kontenerze. Widać że mój sposób nie jest wystarczająco DOBRY gdyż ZAWSZE jeżeli nie zeskakuję automatycznie materiału Video do odpowiadającej mi rozdzielczości zrobię to ręcznie używając ZŁYCH metod i będę skalował obraz tyle razy do puki nie uzyskam satysfakcjonującej mnie wielkości, oczywiście na tej operacji traci wydajność, jakość, wzrasta obciążenie i Bogowie wiedzą co jeszcze. Jednak złe metody które działają i nie wymagają wysiłku do zastosowania na komputerze o podanej specyfikacji czy też podobnej, są dla mnie wystarczająco dobre. I szczerze mówiąc że ten Rosyjski program robiony przez grupę zapaleńców i uaktualniany co dwa dni robi swoje zadanie w ZŁY ale skuteczny sposób mi to wystarcza.
A jeżeli ktoś chciałby zostać tym złym to zapraszam na stronę MPC-HC.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group