FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Aktualizacje
Wersja do druku
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-11-2007, 13:45   Aktualizacje

Pytanie dotyczy aktualizacji automatycznych w XP. Od 2 dni dostaję komunikat o aktualizacji. Wchodzę w szczegóły i okazuje się iż jest to instalacja IE 7. Problem polega na tym iż nie mam ochoty jej instalować (przeszłam na Firefoxa) a automatycznych aktualizacji oczywiście wyłączać nie chcę

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2007, 14:29   

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć na komputerze zarówno Firefoxa, jak i IE 7. Moim zdaniem, warto zainstalować - ostatecznie zawsze może się trafić strona, która nie wyświetla się prawidłowo pod Firefoxem, wtedy alternatywna przeglądarka będzie jak znalazł. IE 7 jest o wiele lepszy od IE 6, a jeżeli wierzyć Secunii, pod względem bezpieczeństwa tylko trochę ustępuje FF 2.0.x.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2007, 17:07   

Prawda, IE7 można mieć bez większych obaw, szczególnie działając na FF ;]. Pomijam fakt, że z pewnych względów u siebie automatyczne aktualki mam wyłączone - ot tak, na wszelki wypadek, żeby system sam sobie nie zrobił kuku. I nie, nie mam przez to najmniejszych problemów, wszystko działa jak się patrzy.

EDIT: zorientowałem się w dwuznaczności tej wypowiedzi. Jak się nie patrzy, to też wszystko chodzi należycie ;].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-11-2007, 20:49   

IE7 warto potraktować jako aktualizację bezpieczeństwa - należy zwrócić uwagę, że nawet, jak się tej przeglądarki nie używa, jej silnik jest uruchamiany m.in. w popularnym programie Gadu-Gadu. A już zdarzały się ataki na Gadu-Gadu wykorzystujące dziury w IE.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2007, 22:03   

jeśli już zupełnie nie chcesz, możesz odznaczyć - powinna być dalej opcja by więcej nie pokazywał odznaczonych aktualizacji

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-11-2007, 16:28   

Jeśli odznaczysz aktualizację na liście to powinnaś zobaczyć pytanie podobne do "czy chcesz aby w przyszłości system przypominał ci o tej aktualizacji". U mnie tak to wyglądało.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2007, 20:24   

BOReK napisał/a:
z pewnych względów u siebie automatyczne aktualki mam wyłączone - ot tak, na wszelki wypadek, żeby system sam sobie nie zrobił kuku. I nie, nie mam przez to najmniejszych problemów, wszystko działa jak się patrzy.

Zgadzam się, nigdy nie korzystam z aktualizacji - system śmiga tak jak tylko XP śmigać potrafi - czyli płynnie z okazjonalnymi chochlikami. Niby te aktualizacje łatają dziury niebezpieczeństw, ale jak dotąd firewall (oczywiście nie Winodowsowy) i Ad-aware (okazajonalnie) wystarczają w stuprocentach. :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-11-2007, 20:44   

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że jeśli firewall zostanie zamknięty, chociażby przez jakiś błąd (tak, zdarza się), to pierwsza rzecz, jaka stanie się z niezaktualizowanym Windowsem to zamknięcie systemu przez Blastera, czy inny wirus tego typu. Właśnie przez takie wydarzenie (musiałem dosłownie na minutę wyłączyć firewalla, żeby sprawdzić, czy to jego ustawienia blokują sieć, którą tworzyłem) zacząłem update'ować system. Szkoda, że nie ma już autopatchera, bo był to naprawdę wygodny sposób na instalowanie masowo aktualizacji.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2007, 21:25   

Keii napisał/a:
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że jeśli firewall zostanie zamknięty

W tej sytuacji bez zastanowienia nacisnąłbym na pstryczek na belce - mam pod nogą, a że jestem nerwowcem to prawdopodobnie zdąrzyłbym zanim jakiś syf zdąrzyłby się załadować :) Na szczęście taka sytuacja nigdy mi się jeszcze nie zdarzyła.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-12-2007, 14:53   

kiedy próbuję zainstalować IE 7PL uzyskuję informacje że mój system nie obsługuje tej wersji programu (czyli polskiej). Jest na to jakaś rada ? System XP Media Center Edition.
O ile dla mnie korzystanie z anglojęzycznej wersji nie stanowi problemu, o tyle dla mamy już tak. A do innych przeglądarek przekonać się nie chce

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 21:59   

No tak, z Media Center jest ten problem. Z tego co pamiętam do 6-ki można było potem do wersji angielskiej dociągnąć "pakiet językowy" - może do tego też będzie się dało?

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2007, 22:27   

Cytat:
A do innych przeglądarek przekonać się nie chce

Zainstaluj motyw do Firefoxa oparty od IE 7. Jest kilka dobrych, bardzo ładnie udających produkt Microsoftu:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4988
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4129
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group