FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Siódemka, czy szczęśliwa?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-01-2010, 20:36   Siódemka, czy szczęśliwa?

Witam szanownych informatyków!

Otóż coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą systemu operacyjnego, ponieważ, bądź co bądź, XP powoli odchodzi do lamusa i jego braki z biegiem czasu stają się coraz bardziej dotkliwe. Jako, że Vista okazała się być w dużej części niewypałem, postanowiłem poczekać. Mam dość mocny komputer nastawiony na gry, ale nie mogę w pełni wykorzystać jego możliwości, głównie z powodu braku Dx10 i niemożności użycia całych 4 gigabajtów ramu, które posiadam. Chciałbym się więc dowiedzieć, głównie jako laik, czy opłaca się przechodzić na Windows , czy może nowsze odsłony Visty dają podobne możliwości? Co takiego ma mi siódemeczka do zaoferowania i z czego się tak naprawdę ucieszę?
Aha, proszę nie wspominać o Linusie, wiem, że pingwin>winda, ale jeżeli o gry chodzi, to zasysa.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 21:06   

7 to Vista która działa, tak można ją scharakteryzować najkrócej. Co do Twoich 4 GB ramu, to niestety sama przesiadka na 7 nie wystarczy, problem leży ilości bitów - powyżej 3GB ramu obsługują tylko systemy 64 bitowe, a w takich 32 bitowe aplikacje działają trochę wolniej niż na systemach 32 bitowych plus trzeba mieć odpowiedni procesor.
Jeśli spełniasz wszystkie te warunki polecam przesiadkę na 7, a jeśli będzie brakowało Ci XP zawsze możesz ściągnąć ze strony Microsoftu wirtualną maszynę z preinstalowanym XP.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2010, 16:01   

Znaczy ja od początku myślałem tylko nad 64 bitową wersją systemu. No a co do procesora, to słyszałem, że musi być czterordzeniowy, by działał w 64 bitach, nie wiem, il e w tym prawdy, mógłby ktoś moje wątpliwości rozwiać? Mam Athlona Dual Core.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2010, 16:28   

Slova napisał/a:
Znaczy ja od początku myślałem tylko nad 64 bitową wersją systemu. No a co do procesora, to słyszałem, że musi być czterordzeniowy, by działał w 64 bitach, nie wiem, il e w tym prawdy, mógłby ktoś moje wątpliwości rozwiać?

Bzdura. Osobiście mam 64-bitową 7-kę na procesorze U7300@1.3GHz - to taka dwurdzeniowa platforma niskonapięciowa. W sumie normalnie pracuję na podkręconej do 1.7GHz, ale gdy potrzebowałem dłuższego czasu pracy na baterii to pracowałem na skręconej w dół do 800MHz. I w sumie dopiero wtedy czuć spowolnienie pracy, bo przy normalnym taktowaniu było ok (co prawda to wcale nie jest jakiś super słaby procesor, ale nie trzeba mieć superkombajnu).

Slova napisał/a:
Chciałbym się więc dowiedzieć, głównie jako laik, czy opłaca się przechodzić na Windows , czy może nowsze odsłony Visty dają podobne możliwości? Co takiego ma mi siódemeczka do zaoferowania i z czego się tak naprawdę ucieszę?

Porównanie do xp-ka (visty nigdy nie używałem).
Nowy pasek zadań. Niektórzy go co prawda nie lubią, ale ja jestem nim zachwycony. Można do niego przypiąć dowolną aplikację w ramach skrótu i później z tego miejsca zarządzać wywołanymi oknami. Wybór okien przy ich podglądzie o dziwo również jest bardzo wygodny (w wypadku nowej wersji opery i IE można tu również przeglądać taby). Porządne filtrowanie ikon w trayu - nareszcie można samemu wygrać, co ma ci wyrzucać dymki, a co nie, co ma się wyświetlać a co nie. Łatwiejsze usuwanie urządzeń usb. Teraz wystarczy kliknąć ikonę i wybrać urządzenie z listy.
Całkiem przyzwoicie pracuje się tu przy prawidłowym administrowaniu systemu - czyli jako użytkownik, nie administrator. Co pewien czas trzeba wprowadzić hasło, ale za to ma się gwarancję lepszego bezpieczeństwa w wypadku ataków złośliwego oprogramowania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2010, 16:49   

Ok, dzięki chłopaki, podbudowaliście mnie na duchu i teraz łatwiej mi będzie się z przenosinami uporać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-01-2010, 17:32   

Pracuję na 7 już trzeci dzień i jestem zachwycony. W końcu godny następca wysłużonego XP.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 13-03-2010, 13:51   

Korzystam z Windows 7 Ultimate 64 bit od dwóch miesięcy, i jestem baaardzo zadowolony. Tak jak napisał vries, nowy pasek zadań jest bardzo przyjazny i funkcjonalny. System jest bardzo stabilny jak na produkt sygnowany czterokolorowym oknem ;) i do tej pory nie miałem z nim większych problemów. Jedyny kwas, jakiego doświadczyłem to problemy z uruchomieniem modemu ADSL, ale udało mi się znaleźć dość proste rozwiązanie, nie wymagające kupna routera. Jeśli już znudził wam się XP (tak jak mi) to Win7 jest bardzo dobrym wyborem, szczególnie jeśli z niewyjaśnionych względów macie alergię na Linuxa.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group