FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Windows jest głupi. Gdzie mój Windows 98 lub XP.
Wersja do druku
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-07-2015, 11:18   Windows jest głupi. Gdzie mój Windows 98 lub XP.

Ostatnio mnie denerwuje 8(nie mogę wyłączyć directdrawu) i zastanawiam czy nie przejść niedługo na 10. Wie ktoś o tym systemie, który ma nadejść. Wg schematu co drugi system jest udany. 10 powinny być znośna.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 19-07-2015, 20:04, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-07-2015, 14:19   

Umm... ale o co chodzi z tym DirectDrawem? To nazwa API dla programistów, to jest, tego się nie włącza ani nie wyłącza.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them


Ostatnio zmieniony przez Crack dnia 18-07-2015, 18:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2015, 18:16   

W windzie 10 tym bardziej jest zintegrowany DirectX ze wszystkimi komponentami, w tym DD. Musiałbyś się cofnąć chyba do XP albo starszej wersji... >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-07-2015, 19:14   

Z tego co pamiętam to pulpit w sterownikach wddm jest generowany poprzez directx czy d3d czy dd nie pamiętam, ale może wystarczy poszukać na internecie, jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe pulpitu.
Sprawdź np w "trybie awaryjnym" jak chodzi ci pulpit w gołym trybie bez akceleracji, jeśli lepiej to poszukaj rozwiązania np w tematach o viście i akceleracji pulpitu, bo mechanizm będzie ten sam.
Jeżeli jednak nie o to ci chodzi to lepiej to opisz. Generalnie bez instalacji legacy direct x 9 c dla windows vista and up w ósemce direct draw nie powinien działać w sposób pozwalający odpalać starsze programy. i w 10-ce nie bedzie inaczej. Te same specyfikacje sterowników graficznych i coraz nowsze karty graficzne. Direct Draw to raczej zapomniana technologia, ciekawe czy w dx 12 w ogóle się znajdzie.

Najlepiej napisz dokładniej o co ci chodzi bo ja zaczynam pisać głupoty :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-07-2015, 23:52   

w skrócie Windowsie 8 chciałbym wyłączyć direct 3d i direct draw. Znalazłem nawet program Microsoftu, ale temu wyskakuje error. Wcześniej mogłem spokojnie odpalać stare CRPG z silnikiem infinity na Windows 8.1. Ale od 3 tygodni odkąd mi spalił się zasilacz mam kłopoty z włączeniem gier bez wyskakiwania do windowsa, lub odskakiwania podczas gry. Na Icewind dale 2 znalazłem sposób na Force Emulation czy jakoś tak. Ale na Baldura i Planescape nie mam pomysłu, bo nie wiem czy przypadkiem nie rozwali czegoś.

Niestety sposoby z wcześniejszych systemów nie działają.

Dlatego pytam się jaki będzie skutek wgrania tego systemu na starsze gry. Macie jakieś wzmianki czy nie będzie to kolejny pseudo system. Zostaje w takim przypadku Windows 7, bo tam spokojnie można wyłączać Direct Draw etc.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-07-2015, 07:04   

ale "wyłączyć direct draw" czy "wyłączyć przyspieszenie sprzętowe direct draw"? bo każda gra w winowsie korzysta z jakiejś części directx i direct draw jest właśnie tą najstarszą i najbardziej kompatybilną wersją wyświetlania grafiki 2d. Kolorowa rozlana plama to błąd palety 256 kolorowej do którego najczęściej starczy dograć oryginalnego lub fanowskiego patcha na paletę kolorów (np theme hospital i dungeon keeper ddraw działają d3d nie)
instalowałeś system od nowa po awarii?
masz inną kartę graficzna po awarii? nowe sterowniki? Czy może zupełnie inny komputer?

Instalacja windows 10 jest darmowa dla wszystkich legalnych posiadaczy windowsów 7, 8 i 8.1. Z racji posiadania bibliotek direct x w wersji 12 ze startu, sytuacja z direct x będzie jednakowa co w Viście , 7 i 8 (całkowite odcięcie od starych bibliotek) tylko nie wiadomo czy instalacja direct x 9 będzie dalej możliwa. A bez najnowszej wersji direct x 9 żaden z nowszych windowsów nie był projektowany do odpalania gier starszych niż windows vista. Dlatego instalacja dx9 jest konieczna nawet w razie posiadania dx 10, 11 lub 12 w systemie.

Kolejna kwestia to ile bitów ma system operacyjny? na 32bitowej wersji można najprawdopodobniej uruchamiać programy w trybie wirtualizacji" system windows xp (z dodatkiem service pack 2)" (zamiast zgodności z windows xp sp3) z dobrodziejstwa inwentarza, niemniej w 64bitowym systemie odpalenie 32bitowej gry w trybie wirtualizacji xp może nie być zabawne lub po prostu nie zadziałać

Z tego co pamiętam między vista i 7 a 8 a tym bardziej 10 są spore różnice pod maską, które mogą jeszcze pomniejszyć kompatybilność ze starymi rzeczami.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-07-2015, 11:50   

Instalacji po awarii nie instalowałem ponownie. Miałem piekło z komputerem, ale przyspieszyłem sprzęt i zrobiłem porządki rejestrach. Lepiej chodzi i rzadziej komputer zamula z korzystania 100% pamięci Dysku...........własnie zastanawiam się czy nadmierne korzystanie tego nie zaczęło psuć wszystkiego.

Od tamtej awarii mam kłopot. Może być to wina zasilacza, ale sprawdzałem i wartości za bardzo niczym się nie różnią.

Chodzi o same wyłączenie Direct Drawu i directx na czas rozgrywki. Do Windowsa 7 dało się takie rzeczy zrobić. Reinstalacje systemu zrobiłem dobre pół roku temu. jezce widziałem programik ddraw fix i zobacze czy ona zadziała.

Sterowniki pewnie sa te same, bo sprawdzałem aktualne wszystkie Windowsowi nigdy nie wierzę bo on będzie mówił że wszystko działa, a Pali się....

Tryb zgodności mam wszystkie gry włączone. Sam Baldurs I działa cudownie ale wywala do windowsa. Planescape i Baldurs Gate II zamulają podczas rozgrywki. Normalnie przeinstalował gierki, ale mam w kraju.....

system jest 64 bitowy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-07-2015, 13:32   

Caladan napisał/a:
Chodzi o same wyłączenie Direct Drawu i directx na czas rozgrywki.

Ale co masz przez to na myśli. Tu cały czas chodzi o to, że twój skrót myślowy może oznaczać zupełnie inną czynność. Jak żyję nie słyszałem o takim pomyśle. Gra chodzi pod dosem czy na opengl albo jeszcze innym zestawie api?
Direct draw był stosowany w direct x do wersji 7(windows 98), potem w wersjach 8 i 9 (xp) był włączony do interfejsu direct graphics a w viście, 7-ce i 8-ce całkowicie usunięty! zastępując go przez direct2d, które jest zupełnie innym środowiskiem 2 wymiarowej grafiki.
Jedyny sposób aby w ogóle mieć direct draw w windows vista, 7 i 8 jest jego ręczna instalacja z pakietem dx9
więc co ty chcesz jeszcze wyłączyć?
O wyłączaniu direct x -a nawet nie mów, bo to jedyny translator w systemie pomiędzy grą a sterownikiem karty graficznej, dźwiękowej , sieciowej , procesora(ów) czy nawet obsługą klawiatury i myszy, zapewniający jednakowe warunki dla gry na różnej konfiguracji sprzętowej.
Gry nawet te stare były pisane pod direct x w jakiejś wersji. Przynajmniej te do windowsów nowszych niż windows 95.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cal
Gość
PostWysłany: 19-07-2015, 17:06   

http://www.sorcerers.net/community/index.php?threads/any-infinity-game-on-windows-7.55738/

http://tech.draiser.net/2012/11/25/gry-infinity-baldurs-gate-torment-icewind-dale-na-windows-8/
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-07-2015, 19:57   

W drugim jest napisane jak byk o wyłączeniu akceleracji sprzętowej dla direct draw a nie samego direct draw więc jest po mojemu! Ha! A w pierwszym linku masz na dole masz rozwiązanie o którym pisałem 2 posty wyżej z pathem (nie pamiętałem tylko że jest on od wielkiego brata)

zaktualizuj lub zainstaluj ponownie dx11 i dx9 microsoft wypuszcza do niego poprawki dość regularnie mimo wszystko.
Jeżeli korzystasz z rozwiązania z pathem od microsoftu Microsoft Compatibility Toolkit przeinstaluj i przekonfiguruj to na nowo. Nie wiadomo czy windows update nie namieszało, u mnie usuwało profile dla gier które ustawiłem.
Dodatkowo sprawdź logi programu którym czyściłeś system, możliwe że wyłączył "niepotrzebne procesy"
jeżeli to nic nie da przeklep tu wszystkie komunikaty które dostajesz, możesz też wklepać je w google

z moich autorskich teorii polecam zmienić sterownik dla karty graficznej na "standardowy kontroler vga", który z racji pracy w trybie wysokiej kompatybilności, nie posiada akceleracji sprzętowej dla jakiegokolwiek składnika graficznego directx. Dodatkowo cała część rejestru odnośnie grafiki zostanie odtworzona do wartości nominalnych (co może kosztować kolejną reinstalacją Microsoft Compatibility Toolkit )
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 19-07-2015, 20:03   

Pewnie tak zrobię z czasem ,ale najpierw muszę wykumać zdarzenia z błędów. Nadal mimo przyspieszeń system mi tnie w trakcie korzystania. Kiedyś świat był piękniejszy i korzystało z Combo Fixa, który był lekiem na całe zło. Teraz systemy są zbyt rozbudowane dla laików.

Wtedy zajmę się starszymi grami.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-07-2015, 20:37   

Tak właściwie, całkiem skutecznym sposobem na grę w starsze tytuły jest Windows XP zainstalowany na VMWare Playerze (albo VMWare Workstation). Virtual Box też powinien dać radę.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
cal
Gość
PostWysłany: 19-07-2015, 21:37   

Cały problem, że mam nowe i jak stare gry. Od czasu do czasu wyskakuje ochotę na wspomnienia. Normalnie zrobiłbym odzyskiwanie systemu, ale płytki są w Polsce. Teraz zaczynam doceniać ten Steam.

Głównie problem jest z silnikiem na którym działają gry wcześniej wymienione. Akurat wiem że coś takiego da się obskoczyć, bo działało wcześniej normalnie. Kiedyś męczyłem się żeby włączyć Shoguna pod moją kartę graficzną. Właśnie od którejś wersji GeForce nie działają starsze gry z stajni Total War(dla potomności wypadałoby zrobić jakiś temacik z życia wziętego). Nie warto kupować.

Kolejne skanowania nic nie wykryły.....
Powrót do góry
Gość
Gość
PostWysłany: 17-01-2016, 14:34   

http://www.dobreprogramy.pl/Przyszlosc-PC-nowe-procesory-tylko-z-Windows-10-BIOS-flashowany-przez-Windows-Update,News,69594.html

Jak tu nie kochać Microsoftu? :]
Powrót do góry
Gość
Gość
PostWysłany: 06-10-2017, 19:07   

Mam pytanie:

Czy Windows 10 ma większy apetyt na ram, niż Win 7/8(.1)? :O
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group