FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Lila dorwala Tutorial Kolorowania w Photoshopie
Wersja do druku
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 04-06-2007, 09:55   Lila dorwala Tutorial Kolorowania w Photoshopie

więc zaczne od faktu, że starałam sie kiedyś coś pokolorować, lecz totalnie mi nie wyszło. Wyglądalo okropnie. Dorwałam kilka samouczkow w necie zrobionych przez ludzi i od podstaw kopiowalam ich ruchy. Oto pierwszy wczorajszy efekt:
-->

Wygląda okropnie, prawda? Jest za ciemne, włosy zły kolor. Następnie zabrałam sie za dużą postać. Wyglądałą oto tak:
-->

O tym nie iwem co juz myslec. Wygladajuz chyba troche lepiej. Probowalam troszke cieniowac kolori. Nastepnie zabralam sie za swojego Avatara:
-->

Nie wiem jak to wyszlo, prosze o ocene, prawdopodobnie zmienie moj avatar na ten kolorowy, ale jeszcze nie wiem. ostatecznie porwalam sie na wiekszy obrazek. Podstawowo ołówkowy. Poprawiony. ( wkleje nie swoje dzieło ), nastepnie pokolorowany kredkami i w photoshopie.

\/
\/


\/
\/



A ogólnie, o co chodzi. Prosze o pomoc, moze jakies porady? co robie zle? Co zle wyglada itp.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "



Ostatnio zmieniony przez Lila dnia 04-06-2007, 14:44, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Enkidu Płeć:Mężczyzna
I'll show you the Sky


Dołączył: 09 Kwi 2007
Skąd: Newport/Rzeszów
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 04-06-2007, 10:06   

Według mnie avek bardzo fajnie Ci wyszedł, Anbu Lila też, no tamte pierwsze jak to pierwsze tak o, ale wiadomo trzeba od czegoś zacząć. Poradzić nie poradze bo sam nie kolorowałem nigdy bo jakos nie miałem co, kwestia tego że nie rysuje.

_________________
Hoping for the best but expecting the worst

Do the Kirby dance! <("<) <( " )> (>")>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5401878
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-06-2007, 11:25   

Pierwszy obrazek - ładnie, wygląda jak pokolorowane pastelami, efekt przypadł mi do gustu.
Drugi - ogólnie na plus, ale prawa ręka postaci (czyli ta po lewej stronie) przy łokciu jest taka jakaś... brudna?
Avatar - ok
Obrazek - ogólnie w porządku, ale bardziej podoba mi się wersja kolorowana kredkami ^^'

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 04-06-2007, 14:25   

Jeszcze jeden, moze ten jest juz lepszy?:
-->

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2007, 17:18   

Moze ci sie przyda(turtoriale) : http://tutorialseeker.com/forum/index.php?showtopic=1831
http://www.hv-designs.co.uk/tutorials/animept1.php Part1
http://www.hv-designs.co.uk/tutorials/animept2.php Part2
-----------------------------
Jak na photoshopa to niewiele pokazałaś. Kolorowanie w tym programie to dość czasochłonny proces wymagający cierpliwości i wyczucia. Na własnym przykładzie mogę stwierdzić ze naprawdę dobre prace wychodzą gdy sie włoży w nie naprawdę dużo pracy. Nie poddawaj sie, photoshop to cudo na kółkach:)

Takie moje sugestie:
-najpierw wyczyść sobie podłoże lub pracuj na warstwach(żeby syfu nie robić);
-zmiękczaj krawędzie;
-wystrzegaj sie 'fuszery'-nie idź na łatwiznę;
-światło!

Lila, kolorowanie czy grafika?

_________________


Ostatnio zmieniony przez wiluS dnia 04-06-2007, 18:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 04-06-2007, 17:37   

A moze skoro takis piekny moj panie, to mzna prosic chociaz 1 twoja prace ?

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-06-2007, 18:24   

Czy wszystkie swoje komentarze należy poprzeć przykładami własnych prac?...

Lila-chan, nie słyszałaś nigdy o krytykach filmowych?... Zresztą o jakichkolwiek krytykach. Tak, mówię też o redakcji Tanuka. Czy oni kiedykolwiek stworzyli jakieś anime?...

Eh.

Poćwicz. Ćwiczenie czyni mistrza. Nie oczekuj, że po przeczytaniu jednego tutorial'a będziesz najlepsza. Trzeba czasem być realistą.

Photoshop ma naprawdę ogromne możliwości, zresztą powiedział już to wiluS. Eksperymentuj z narzędziami. Taka dobra rada.

A, jeszcze jedno - nigdy nie atakuj tych, co dają Ci rady z dobrego serca.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 04-06-2007, 22:22   

nikogo nie atakuje, grzecznie poprosilam o jego prace, chce zobaczyc jak wyglada jego praca, by porownac co robie zle, wciaz sie ucze... koloruje w Photoshopie od wczoraj! Nie spodziewam sie cudow.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2007, 22:46   

Mam mieszane uczucia co do tej grzeczności lecz zostawmy to na boku.
Porównywanie prac nie ma najmniejszego sensu. Graficzne myślenie odkrywa karty. Zaawansowany użytkownik patrząc na grafikę doskonale wie w jaki sposób można uzyskać taki sam efekt. Jeśli nie masz tego zmysłu to co ci z patrzenia?

Nie wyobrażaj sobie również ze ludzie zaczną zalewać cię swoimi pracami do porównania, tego masz od groma w sieci. Już pisałem na co warto zwrócić uwagę a co z tym zrobisz to już twoja sprawa. Nie jestem w stanie przedstawić ci swoich kolorowanek z banalnego powodu jakim jest czas. Nie mam go na tyle by kolorować sobie obrazki. Jednak na podstawie mojej znajomości tego programu z cała odpowiedzialnością mowie ci ze nie jest to takie trudne pod warunkiem ze sie postarasz.

W kwestii grafiki użytkowej mogę sie pochwalić tym i tamtym.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 05-06-2007, 08:41   

Ale ja nie bede mistrzynia programu graficznego po 1-2 dcniach zabawy z nim... mogadac mozemy za pol roku... jak wszyzstko opanuje.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2007, 17:36   

W photoshopie żeby pokolorować zeskanowane rysunki ołówkiem trzeba najpierw narysowąć skic który zawiera same kreski, bez cieniowania i jakiś rysów, plam bo to przeszkadza w późniejszych etapach.

Gdy pbrazek jest już w postaci elektronicznej w photoshopie nalży:
-przekształcić go do skali szarości obrazek->dostosuj->usuń kolor
-znacznie zwiększyć kontrast obrazek->dostosuj->jasnosc/kontrast
-zmiększyć go za pomopcą rozmycia gaussa i małej jego wielkości
-wypełnić na biało wszystkie obszary poza kreskami wiadrem z włączonym wygładzeniem na kolor jaki powinny mieć
-potem za pomocą różdżki zaznaczyć obszary w których powinny być cienie czy inne rzeczy aby można było rysować tylko po tych obszarach
-wystarczy tylko malować po zaznaczeniach bez obawy o wyjechanie na kreski
-żeby zlikwidowąc zaznaczenie zaznaczenie->nic
-na końcu można jeszcze wygładzić cały rysunek gaussem i a w szczegółowych miejscach narzędziem rozmycie, jest tam gdzie smużenie

I powinno być cacy - pzdr

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-06-2007, 22:07   

Humman, wybacz, ale chyba źle jej życzysz - chciałbyś jej dowalić niepotrzebnej roboty? Bierzemy zeskanowaną warstwę z rysunkiem do pokolorowania, wrzucamy na samą górę wszystkich warstw i ustawiamy w opcjach warstwy 'multiply' ('mnożenie', w zależności od wersji szopa). Wtedy na warstwach pod rysunkiem możemy sobie mazać do upadłego bez obawy ,że najedziemy na linie (uo TAK). Podejrzewam, że tak właśnie kolorowała Lila, sądząc po efektach.

Liluś, słońce, zaczynasz nieźle, teraz dorwij jakiś fajny tutek do cieniowania, bo tego Ci bardzo brakuje. Sekcja tutoriali na deviancie jest w tym celu bardzo przydatna. Polecam: Klik Klik Klik Klik.

A TAK robię to ja, ale nie należy się sugerować, bo ja jestem leniwa i znalazłam najprostszy możliwy sposób. XD Warstwa z cieniem to dwie szarości, ustawiona jest na multiply i jest nad wszystkimi kolorami, ale pod lineartem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2007, 17:44   

Irian Baratai napisał/a:
Humman, wybacz, ale chyba źle jej życzysz - chciałbyś jej dowalić niepotrzebnej roboty? Bierzemy zeskanowaną warstwę z rysunkiem do pokolorowania, wrzucamy na samą górę wszystkich warstw i ustawiamy w opcjach warstwy 'multiply' ('mnożenie', w zależności od wersji szopa). Wtedy na warstwach pod rysunkiem możemy sobie mazać do upadłego bez obawy ,że najedziemy na linie


Tylko że w taki sposób można najechać pędzlem na obszar w którym powinien być inny kolor lub poza rysunek, na tło. Pędzel nie jest specjalnie wygodny do kolorowania, bez porównania mniej roboty jest z wypełnieniem tylko trzeba zamknąć obszary o jednakowym kreskami bez żadnych przerw. Obszary zaznaczenia przydają się bo wszelkie modyfikacje na obrazku, łacznie z filtrami działają tylko na nich.

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-06-2007, 20:48   

Humman napisał/a:
Tylko że w taki sposób można najechać pędzlem na obszar w którym powinien być inny kolor lub poza rysunek, na tło.

*khy po raz pierwszy* GUMKA anyone?

Humman napisał/a:
ędzel nie jest specjalnie wygodny do kolorowania

*khy po raz drugi* że JAK?

Cytat:
Obszary zaznaczenia przydają się bo wszelkie modyfikacje na obrazku, łacznie z filtrami działają tylko na nich.

*khy po raz trzeci* WARSTWY anyone? POWIELANIE warstw? MASKA ODCINANIA?

Wybacz mój drogi, ale gadasz jak potłuczony...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kitsune Płeć:Kobieta
Tsuki


Dołączyła: 27 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2008, 12:59   

Witam,
nie chciałam zakładać nowego tematu o podobnej tematyce, to też podczepię się tutaj, mam nadzieję, że autorka wątku nie będzie miała mi tego za złe.

Rysuję co prawda od kilku lat (w bardziej zaawansowanym stopniu aniżeli tylko szlaczki w zeszycie;) ), jednak dopiero od niedawna postanowiłam zająć się rysowaniem mangi, którą interesuję się już dłuższy czas. Mój problem jednak polega na tym, że kompletnie nie potrafię sobie poradzić z photoshop'em, a chciałabym swoje prace wypełniać kolorem na komputerze (cienie, efekty...) :( Ściągałam kilka tutoriali, ale na nic się zdały, bo ja ewidentnie potrzebuję jakiegoś opisanego krok po kroku na jakimś przykładzie ^^"

Dlatego mam pytanie i prośbę... Zna ktoś może jakiś tutorial (do którego mógłby mi podać link) napisany przystępnym dla początkujących - językiem ? Opisujący pokolei etapy kolorowania mangi lub po prostu rysunków ?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group