FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Yumegari marnuje czas na rysowanie
Wersja do druku
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2009, 19:42   Yumegari marnuje czas na rysowanie

Skoro wszyscy chwalą się swoimi pracami, ja też chcę! Niedawno sprawiłam sobie tablet, więc łatwo zrozumieć, że trochę się nim podnieciłam. W praniu wyszło, że rysowanie przy jego pomocy wcale nie jest takie różowe, jak to sobie wyobrażałam. Przy pomocy farbek/kredek/tuszu namalowałabym rysunek tego typu 10 razy szybciej. Albo to ja jestem upośledzona i nie potrafię narysować prostej kreski na komputerze.

To jest moja pierwsza praca, którą narysowałam kompletnie bez pomocy tradycyjnych narzędzi, ba, nawet sobie szkicu ołówkiem nie zrobiłam! Kompozycja kadru nie istnieje, bo się nad nią nie zastanawiałam, brak tła, bo straciłam cierpliwość, a o anatomii się nie wypowiadam, bo wstyd. Wyszło jak wyszło. Mogło być gorzej, chociaż szkoda, że całość aż krzyczy "plastik, plastik!". Czas jaki nad tym spędziłam był zdecydowanie zbyt długi.

tiulowa spódniczka

Będę się starać przyszłości, więc spodziewajcie się następnych prac, może również w technice tradycyjnej. Uprzejmie proszę o komentarze, konstruktywna krytyka szczególnie mile widziana!

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Gosunkugi Płeć:Mężczyzna
Voodoo Spike


Dołączył: 18 Mar 2009
Skąd: Furinkan
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2009, 14:04   

Zatkało mnie - serio. Nie wiem, co mam skrytykować, bo praca najnormalniej w świecie mi się podoba. Co powiedzieć? Może tylko to, że czekam na więcej...

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 30-03-2009, 18:39   

Ręka, którą trzyma na głowie jest za chuda od łokcia do dłoni. I to by było tyle, jeśli o konstruktywną krytykę chodzi. Kompozycja wcale zła nie jest, postać jest cała, nie ucięta, a że tła nie ma (dajmy na to, że to ciemny pokój z jedną lampą jest :D. Zresztą nie wyobrażam sobie tutaj żadnego tła) to bycie na samym środku jest absolutnie usprawiedliwione.

Ale kobieto! Te cienie! Materiały! Włosy! Oczy! To wszystko jest na BARDZO wysokim poziomie! I ta dziewczyna wygląda jak dziewczyna! Widać, że ma szkielet, mięśnie i te wszystkie inne potrzebne flaczki, o których sporo ludzi zapomina.

A tiul jest tiulowaty!

Kolorystyka jest stonowana, nie gryzie się ze sobą, współgra nawet. Co prawda nie jest to zestawienie kolorów, które lubię, ale to się pominie.

Jak przestaniesz rysować, to cię znajdę i wychłoszczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2009, 10:37   

Cudne, po prostu cudne. Dziewczyna wyglada po damsku, nie zauważyłam nic, do czego mogłabym się przyczepić, twarz wygląda jak twarz, ciało jak ciało, czyli jest cudnie.
Piszesz, że pierwsza praca bez klasycznych narzędzi, a to wygląda tak... /myśli/ mistrzowsko!
Pozdrawiam ^^

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-07-2009, 01:20   

Kiedy wszyscy już myśleli, że je zarzuciłam... HA! Emo-Jenoty

Przepraszam za Bisza, Amarth. Totalny fail z mojej strony.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-07-2009, 10:11   

Yumiś, za co Ty przepraszasz?! Toż to słodkie i śliczne jest! I matko - te ubrania są genialne!

Jak to mówią: instant fav :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-07-2009, 11:37   

Obowiązkowo dodać do emostylu!

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2009, 16:13   

W związku z żałośnie niską oglądalnością mojej galerii (która nie może mieć ABSOLUTNIE żadnego związku z żałośnie niskim poziomem prac i żałośnie małą ich ilością), postanowiłam, że muszę się bardziej reklamować. Najlepiej na Tanuku, bo najwygodniej. Co za tym idzie:

Autoportret w w wersji mini - bo chciałam mie DeviantIDa
Pale lips - druga z cyklu trzech "teksturowych dziewczynek". Ostatnia w drodze, jak tylko wrócę do Warszawy i się dorwę do swojego komputera.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 21-08-2009, 18:56   

O porze... padłam. Śliczne!!! Szczególnie twój autoportrecik n_____n

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2009, 15:32   

Kolejna porcja rysunków, dodanych na przestrzeni października. Dziwnym trafem miałam dużo czasu na siedzenie w Fotoszopie (nie pytajcie kosztem czego).

pieprzyk - początkowo byłam z niej dumna, teraz wyraźnie widzę że coś jest nie w porządku z jej ręką... coś bardzo nie w porządku. Wątpię jednak, żeby chciało mi się to poprawiać w przyszłości.
afro - o ile pani Pieprzyk miała być ostatią w serii, to w międzyczasie zmieniłam zdanie i zaczęłam pracować nad dwiema następnymi. To jest trzecia wersja jej włosów, na początku chciałam rysować każdy loczek z osobna ale stwierdziłam, że efekt byłby niewspółmierny do włożonego wysiłku. Nie zmienia to faktu, że praca bardzo mi się nie podoba.
Serię Teksturowych Dziewczynek zamknie mój ID. Chciałam już go kończyć, ale w międzyczasie przyszło mi do głowy tyle innych, ciekawszych pomysłów, ze doprawdy nie wiem, kiedy się za niego zabiorę.
wróżka - z tą pracą było istne skaranie boskie. Najpierw ta dziewczyna miała być normalnej wielkości i być wróżka wierzby płaczącej. Potem zmieniłam zdanie na malutkiego elfika, następnie chciałam dorysować jej koleżankę, ale okazało się, że straci to sens kompozycyjny (jakakolwiek by ta kompozycja nie była). Koniec końców zdecydowałam się na coś takiego, ale żeby było ciekawiej, zaczęłam ją cieniować tak, jakbym rysowała ołówkiem. Bad. Idea. I tak coś mi w tej pracy nie pasuje. Oh well.
Na koniec kolorowanka Skip Beatowa (Natsu&Ren) - wystarczy pokolorować jakiś obrazek z popularnej mangi i już wszyscy się cieszą. Przyznaję, że wyszło mi to całkiem-całkiem, co nie znaczy, że nie czuję lekkiego wstydu. Powinnam była po prostu sztrzelić fanarta, a nie... <zrzędu zrzędu>

Coming soon:
- jedna praca z okazji Halloween - tak, wiem, że to durne święto, ale cóż poradzę, że to doskonały pretekst do narysowania czegoś mrocznego ;]
- coś romantycznego - zaczęte od nie wiem kiedy, czeka, aż znajdę w sobie dosyć determinacji na wykończenie
- Teksturowe ID - jak obiecałam
- chibiki - poprzednio zarzekałam się, że już ich nie będę rysować... skłamałam.

Bonusik:
Na wakacjach - nudziło nam się z siostrą, więc wyszłyśmy na dwór i zaczęłyśmy bazgrać kredą po ulicy. Rysunek nie został ukończony, bo przyszła burza i go zmyła. W tle ja i mój pies.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2009, 02:12   

Wow.....słodziutka ta elfka, a ten rysuneczek na ulicy...kawaii!. Oj, masz ty talent dziewczyno :D :D. Jakaś kawaii couple by się przydała :P.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-11-2009, 01:59   

Oooo Yumegari, coraz bardziej mi się podoba. Pierwszą pracę uznałam za średnią, ale reszta (z różnymi wpadkami) coraz bardziej wciąga i przykuwa wzrok. Wróżka mnie oczarowała. Aż mnie wzięło na rysowanie czegoś magicznego. Sama ostatnio nie mam czasu na uzewnętrznianie się (biol-chem zabija), a jak już coś robię to w mękach kończę obraz, bądź haruję na warsztatach przy pracach ćwiczeniowych. bleeeee. Kredki leżą odłogiem, ale pod wpływem tej oto wróżki zamierzam to zmienić! To oczywiście jutro, bo o tej porze pomylę zielony z niebieskim. Czekam na ten 'coming soon'.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mayissa Płeć:Kobieta
zła wieszczka


Dołączyła: 12 Lis 2009
Skąd: z morza i marzeń
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2009, 16:25   

Yumegari tchnęłaś we mnie chęć do czegoś stworzenia :)) Nie wiem na ile to twoje prace, a na ile komputerowego programu.. ale jeteś boska dla mnie! Aż mnie zazdrość zżyma, że mi tak Bozia nie dała... ;((

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2009, 10:00   

Tak poza konkursem

To było do przewidzenia, że w końcu popełnię coś takiego. Nie mówię już nawet o tematyce (ale "Księżniczkę i Żabę" będę z pewnością wałkować aż do polskiej premiery), ale o tym stylu. Starałam się, robiłam co mogłam, żeby ten rysunek uratować przed zjawiskiem "Kicz&Plastik Overloaded". To była sromotna porażka. Podwójnie szkoda, bo sam szkic bez kolorów wygląda ładnie. Powinnam była go tak zostawić.

Pokazałabym pierwotną wersję tej ilustracji, ale doszłam do wniosku, że i tak ją wykorzystam, więc będzie to na razie tajemnica. Za to zdradzę trochę szczegółów co do owych zapowiedzianych dawno temu szkiców:
- ten mroczny będzie (jest, bo się z nim posunęłam) fanartem przedstawiającym trzy osoby, w tym dwóch facetów - no i już wszyscy wiedzą, o kogo chodzi.
- romantyczny nie posunął sie o milimetr. Zaczynam w siebie wątpić w jego przypadku. Bardzo chciałabym go skończyć, ale pojawił sie istotny problem: zarówno on jak i powyższy miały być docelowo robione w technice tej całej "Gwiazdy Wieczornej". Przy okazji jej tworzenia wyszło, że się ona raczej nie sprawdza. W ten sposób stoję przed dylematem, zobaczymy, co z tego wyniknie.
- chibiki to moje własne postaci, które gwarantuję, że jeszcze potem powrócą, nawet w rozszerzonym składzie. Normalnie rysunek dawno byłby skończony, ale postawiłam sobie za punkt honoru zrobić w miarę szczegółowe tło... i straciłam zapał. Czekam aż wróci.
- moje nowe ID poczeka sobie do Świętego Nigdy. Chyba "Teksturowe dziewczynki" już mi się znudziły.


a tak w ogóle, to dziękuję za kytykę i/lub miłe słowa, jakie tu piszecie. Nawet jeżeli strasznie rzadko odpowiadam, to nie myśicie, że nie doceniam.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group