FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
  Ważne zmiany na forum i portalu Tanuki.pl
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2011, 23:25   

Uznałam to za zasadę zdroworozsądkową - dążyłam do uproszczenia obecnych zasad. ale to obowiązuje, czemu nie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 12:15   

To ja też wypowiem się na temat tego całego "rozłamu" i żeby nie było, nie chce tu nikogo obrazić.
Mam rozumieć, że ten cały podział wyniknął tylko i wyłącznie z powodu konfliktów między redakcją?
Jeśli tak, to chciałabym to skomentować w jeden sposób:
A czy wy, u licha, jesteście jakimiś dziećmi z piaskownicy, co by nie dały rady jakoś się dogadać, czy rozwiązać całą sytuacje poprzez kompromis? W końcu chyba każdemu zależy na portalu Tanuki, czy to czy to na stronie czy forum.
Na pewno już próbowaliście się jakoś porozumieć, ale z doświadczenia wiem, że nie ma sytuacji, której nie dałoby się rozwiązać wyjaśnieniami, odrobiną dobrej woli i przede wszystkim chęciami.
Nie wiem, co jest powodem całego konfliktu, kto za tym stoi, ale przykro mi przez tę całą sytuację.
Śmiem przypuszczać, że o ile strona Tanuki jakoś sobie jeszcze da radę, to na całej tej sprawie najbardziej ucierpi forum. Bo wątpię, by ktoś oprócz starych bywalców po pewnym czasie pamiętał jeszcze o starym forum tanuki, co teraz zwać się będzie kote, keta... kij z tym, bo nazwa i tak mi się nie podoba.
Tyle lat pracowaliście nad portalem, a teraz chcecie to zaburzyć?
Może przesadzam i wcale nie będzie tak źle, ale na razie taka jest moja opinia, tyle ode mnie.

i z góry uprzedzam, że nie będę odpisywała na żadne zaczepne, trollerskie, ironiczne itd. posty, bo ostatnio zapanowała jakaś dziwna moda na taką formę "dyskusji"...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-01-2011, 12:43   

Jeśli chodzi o przyczyny, to sprawa jest skomplikowana (i dla mnie również przykra), toteż nie mam zamiaru ich tu publicznie wywlekać - wprowadziłoby to tylko niepotrzebny zamęt. Osobiście co prawda nie uważam tych decyzji za dobre (i nie widzę powodu dla którego miałbym się z tym kryć), a wręcz przeciwnie, niemniej, część redakcji uznała je za konieczne.

W tym momencie staramy się, żeby cały proces przeszedł w miarę bezproblemowo dla użytkowników - i wydaje mi się, że mniej lub bardziej, ale dajemy jakoś radę na tyle na ile jest to możliwe. Tego co będzie dalej oczywiście nikt nie wie, ale jak zostało już powiedziane na początku tego tematu - nie zamierzamy się całkowicie odcinać od siebie nawzajem, mam więc nadzieję, że, ponieważ forum dalej będzie linkowane, to nie ucierpi ono za bardzo. Jeśli będzie inaczej, to będziemy się zastanawiać co dalej - na pewno administracja forum nie ma zamiaru zostawić go samego sobie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-01-2011, 12:48   

Jakby nie patrzeć, po części zgadzam się z powyższym.
Załóżmy, że redakcja się kłóci. Załóżmy, że nie potrafi dojść do jakiegokolwiek porozumienia (co jest dziwną anomalią, nie powiem). Ale czy Tanuki, zarówno portal jak i forum, tworzy tylko redakcja? Przecież to masa ludzi, których, jakby nie patrzeć, łączy wspólne zainteresowanie. Mnóstwo wspólnych konfliktów i mnóstwo wspólnych dyskusji. Chwile lepsze, gorsze. Teksty, rysunki. Nadal jestem tu osobą nową, i praktycznie nie mam prawa głosu, ale wiem, ile przez te lata zostało wspólnie dokonane. Czy naprawdę trzeba tak łatwo rezygnować z tego? Na rzecz bezkonfliktowej (ciekawe czy wiecznie) redakcji?
Wiem, że z mojego punktu widzenia wiele się nie zmieni. Ale nie oszukujmy się, że będzie dalej tak samo.
Nic nie sugeruje, niczego nie potępiam. Jest mi po prostu szkoda na to patrzeć i zostawiać to bez komentarza.
I przepraszam jeśli kogoś tym tekstem obraziłam lub oburzyłam.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2011, 13:19   

Widocznie ktoś uznał, że forum jest kulą u nogi w rozwoju portalu i musimy się z tym pogodzić.
A na tym etapie jeszcze nie wiadomo, co będzie lepiej funkcjonowało po rozłamie, bo portal nie był istotnym źródłem użytkowników forum i na odwrót.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 13:29   

Chciałbym tylko wyjaśnić na szybko: obecna administracja i moderacja forum nie popiera pomysłu takiego podziału społeczności jenociej, ale na podjętą decyzję nie miała wpływu i została o niej poinformowana po fakcie. Wedle mojej wiedzy pomysł taki nie był również rozważany w gronie poprzedniej Redakcji.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 13:32   

Moi drodzy, część z was wie, część nie, ale nie jest to pierwszy tego typu rozłam w redakcji (poprzedni miał miejsce niespełna rok temu, o starszych nie wspominając). Jest rzeczą naturalną, że duża grupa ludzi tworząca serwis przez te lata dogadywała się, lepiej lub gorzej. Jednak, gdy stało się jasne, że pewne kompromisy nie są możliwe, uznaliśmy, że lepiej będzie jeśli rozstaniemy się względnie pokojowo, niż będziemy udawać do siebie sympatię w sytuacji, gdy jest inaczej (co i tak doprowadziłoby do rozłamu, ale o wiele bardziej nieprzyjemnego).
Każdemu z nas jest jakoś tam żal - ale cóż, stało się więc i się nie odstanie, a pozostaje mieć nadzieję, że obie strony na tym skorzystają, tak jak Czechy i Słowacja na rozpadzie Czechosłowacji.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-01-2011, 15:57   

Issina napisał/a:
A czy wy, u licha, jesteście jakimiś dziećmi z piaskownicy, co by nie dały rady jakoś się dogadać, czy rozwiązać całą sytuacje poprzez kompromis?


Nawet jeśli tak, to na Boga, komu zawiniło forum? Co ma forum do konfliktów wewnątrz redakcji...

Urawa napisał/a:
Moi drodzy, część z was wie, część nie, ale nie jest to pierwszy tego typu rozłam w redakcji (poprzedni miał miejsce niespełna rok temu, o starszych nie wspominając).


Nie, tak się składa, ze to jest pierwszy rozłam. Zeszłoroczny ciężko liczyć osobno, skoro wywołali go dokładnie ci sami ludzie - różnica jest tylko w tym, że poprzednio odeszli z redakcji, a teraz to oni są redakcją.

Wcześniej odchodziły zawsze pojedyncze osoby, nigdy nie było żadnego eksodusu. Tak więc no grudge taken, ale trzymajmy się faktów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 16:32   

Bezimienny napisał/a:
Chciałbym tylko wyjaśnić na szybko: obecna administracja i moderacja forum nie popiera pomysłu takiego podziału społeczności jenociej, ale na podjętą decyzję nie miała wpływu i została o niej poinformowana po fakcie


Czyli jak rozumiem przyczyną całego zamieszania nie jest konflikt forum vs. tanuki.pl tylko ktoś_z_tanuki.pl vs. ktoś_z_tanuki.pl, na czym ucierpi...forum? Bez sensu..

Bezimienny napisał/a:
Wedle mojej wiedzy pomysł taki nie był również rozważany w gronie poprzedniej Redakcji.


To czym (kim) różni się redakcja poprzednia od obecnej? Bo póki co jedyną personalną zmianą o jakiej mi wiadomo jest wielki powrót Avellany.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-01-2011, 16:37   

Też pozwolę sobie skomentować.

Ysengrinn napisał/a:
komu zawiniło forum?

Kluczowe pytanie. Że co, są na nim ludzie, których nie lubicie? Nie gadajcie z nimi, nikt was do tego nie zmusza. Są w Redakcji? Ograniczcie się do rozmów o sprawach technicznych albo rozejdźcie się raz, a dobrze. W tym momencie uderzacie w czytelników, wieloletnich współpracowników, użytkowników i innych ludzi którzy w jakimś stopniu pomagali stworzyć ten serwis (nie wspominam, że uderzacie w siebie, bo to, że informacje o błędach w portalu będą napływać wolniej i w mniejszej ilości jest oczywiste).

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 16:51   

Właśnie chciałam napisać dokładnie to samo, co Loko.
Chyba portal jest ważniejszy, a nie jakieś osobiste konflikty między wami.
Wsadźcie sobie te swoje nieporozumienie, humorki, upór w kieszeń i nie mieszajcie w to portalu, a tym samym czytelników strony i użytkowników forum.
W końcu nie musicie się lubić, ale chyba nic wam się nie stanie, jeśli równocześnie jedno grono będzie prowadzić forum a drugie stronę i jak było napisane wyżej, ograniczyć wasz kontakt tylko i wyłącznie do spraw technicznych.
Jak na razie wydaje mi się, że największym problemem jest upór którejś ze stron (lub obu), bo łatwiej jest tupnąć nóżką, obrazić się i zabrać zabawki z piaskownicy niż dojść do jakiegoś kompromisu. (i p.s. z tym odejściem to nie atak na grupę forum. Po prostu pasowało mi takie porównanie)


edit:
I jeszcze mam jedno pytanie.
Ostatnio zauważyłam, że na stronie anime Tanuki pojawia się znacznie mniej recenzji niż jakiś czas temu.
Czy to też ma związek z tą całą rewolucją?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 17:01   

Loko napisał/a:
Ograniczcie się do rozmów o sprawach technicznych

W pewnych warunkach to se ne da, panie Havranek, zwłaszcza gdy dobra współpraca miesza się z dobrymi relacjami.

Loko napisał/a:
albo rozejdźcie się raz, a dobrze.

To właśnie się dzieje. ;]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2011, 17:09   

Issina napisał/a:
Wsadźcie sobie te swoje nieporozumienie, humorki, upór w kieszeń i nie mieszajcie w to portalu, a tym samym czytelników strony i użytkowników forum.

A co, jeżeli te nieporozumienia dotyczą portalu?
Prawda jest taka, że my, jako użytkownicy, nie możemy nic z tym zrobić. Na postanowienie "będzie dobrze" i słowo honoru nic się nie utrzyma na dłuższy czas. Forum uwiera portalowi, bo powiela wiele zawartych w nim rzeczy, w tym charakter społecznościowy.

Issina napisał/a:
Czy to też ma związek z tą całą rewolucją?

Chyba nie, a jeżeli już, to raczej z zeszłoroczną "zmianą warty". Acz, uprzedzam odpowiedź redakcji, "statystyki tego nie potwierdzają".

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2011, 17:14   

Cytat:
Ostatnio zauważyłam, że na stronie anime Tanuki pojawia się znacznie mniej recenzji niż jakiś czas temu.
Czy to też ma związek z tą całą rewolucją?

Liczba recenzji na tydzień od dłuższego czasu kształtowała się na poziomie 3-5 tekstów tygodniowo - przez prawie rok utrzymywaliśmy tempo jednej recenzji dziennie, ale to było kilka lat temu. Przyjrzałam się grafikowi publikacji za ostatnie miesiące: mniej więcej do wakacji było to 4-5 tekstów tygodniowo, po wakacjach aż do końca roku 3-4 teksty tygodniowo, czyli absolutna norma. Na samym początku stycznia mniejsza ilość tekstów wynikła z niezależnych (i nieprzewidzianych przez nikogo) zawirowań, natomiast w tym momencie wrócił rytm 4 tekstów tygodniowo. Zresztą dość zachowawczy, bo grafik mam wypełniony dobrze za połowę lutego, ale chcę zostawić sobie chwilę na oddech. Mam nadzieję, że wyjaśniłam Twoje wątpliwości - postaramy się zachować tempo 3-4 tekstów tygodniowo.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-01-2011, 17:23   

BOReK napisał/a:
W pewnych warunkach to se ne da

Pytanie czy redakcyjne jenoty są, chcą być czy nie chcą nie być w takich warunkach.

BOReK napisał/a:
To właśnie się dzieje

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o rozejście się tylko Redakcji.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group