FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Rzecz o avatarach
Wersja do druku
CoraX Płeć:Mężczyzna
Yorozuya


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Sochaczew
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2012, 23:57   Rzecz o avatarach

Mam nadzieję, że sprawę poruszam w dobrym temacie. Jako, że doświadczyłem już na tym forum, iż ruchome emblematy są tematem dość kontrowersyjnym, budzącym wiele emocji, jak i dowiedziałem się skąd pojawił się odpowiedni podpunkt w regulaminie o korzystaniu z nich, mianowicie to iż problem wyniknął dość dawno, chciałbym zaproponować ankietę, w której użytkownicy mogliby określić się co o tym myślą obecnie. Możliwe, że warto wprowadzić pewien powiew świeżości. Wiadomo wszystko idzie do przodu, poglądy jak i gusta się zmieniają, więc warto o tym pomyśleć. Być może część ludzi czuję, że chciałaby coś zmienić w wyglądzie swojego profilu a takie "nieświeże" punkty regulaminu nie dają im się zrealizować. Czekam na wasze opinie :)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4620280
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 00:10   

CoraX napisał/a:
Być może część ludzi czuję, że chciałaby coś zmienić w wyglądzie swojego profilu a takie "nieświeże" punkty regulaminu nie dają im się zrealizować


Skoro już jakieś ogólno przyjęte zasady są to chyba warto je po prostu poszanować. A zwłaszcza, jeśli Cię ktoś o to prosi, a nie narzuca Ci to. Imo - ruchoma grafika JEST rozpraszająca.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
CoraX Płeć:Mężczyzna
Yorozuya


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Sochaczew
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 00:23   

Cieszę się, że wyrażasz tu swoją opinię na ten temat, bo właśnie o to w dyskusjach chodzi. Cieszę się również, że wspominasz o poszanowaniu. Myślę, że jeśli mówimy o szacunku to nie powinien on być traktowany na pół gwizdka, czyli szanuje czyjeś poglądy dopóki nie gryzą się z moimi. Mi naprawdę zależy na waszym zdaniu, stąd właśnie moja propozycja. Ponieważ jestem tu nowy, nie znam was jeszcze na tyle aby zrozumieć wasz tok rozumowania. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć kompromis, nie natomiast sytuację gdzie któraś ze stron poczuje się dotknięta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4620280
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2012, 00:53   

Osobiście jestem przeciw.

O ile nie mam nic przeciwko ruchomym avatarom samym w sobie, to niestety, ale większość z nich jest dość mocno irytująca - skacze, miga, świeci, czy coś jeszcze, co przeszkadza w czytaniu posta, bo ściąga wzrok w kierunku avatara.

Byłbym więc za decydowaniem w kwestii ruchomych avatarów jednostkowo, tak zresztą przez długi czas działaliśmy. Niestety jednak taki sposób eliminowania niechcianych avków powoduje, że niektórzy ludzie, kiedy poprosi się ich w takiej sytuacji o zmianę avatara zaczynają krzyczeć "A czemu on może, a ja nie?!!!?!11oneone." Wolę więc unikać takich sytuacji za cenę ograniczenia twórczości, bo dobre i nierozpraszające ruchome avki to jednak bardzo nieliczna mniejszość, a przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia.

I na Twoim miejscu zmieniłbym avek, jak prosiła Moderacja. Póki co reguły są, jakie są, a rozpoczynanie dyskusji o zasadach od jednostkowego przypadku sprowadza zwykle te dyskusje do dyskusji nad tymi przypadkami. A publiczne dyskusje nt. konkretnych decyzji Moderacji nie prowadzą do produktywnych rezultatów, natomiast generują niepotrzebne i nieprzyjemne flejmy. Jeśli naczalstwo Forum dojdzie do wniosku, że reguły należy zmienić i Twój avatar nie będzie ich naruszał, to wtedy sobie go załóż z powrotem...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-01-2012, 01:02   

Nah.

Ja tam jestem staromodna i stara zasada odnośnie ruchomych avatarów jak najbardziej mi pasuje. Avki nieruszające się, przy pewnej dozie umiejętności, mogą być naprawdę śliczne. A na dodatek nie migają, nie skaczą i nie rozpraszają.

I bez obrazy, ale twój dłubiący w nosie avatar mnie rozprasza i, co gorsza, straszliwie wnerwia. Niech będzie błogosławiony adblock i możliwość blokowania obrazków.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 02:26   

Chciałbym od razu sprostować pewną nieścisłość - problem, owszem, po raz pierwszy pojawił się dość dawno, ale to nie znaczy, że od tego czasu zniknął, czy stał się nieaktualny. Osoby próbujące używać ruchomych avków pojawiają się na tym forum dość często - a za tym prawie zawsze idą protesty forumowiczów. Biorąc pod uwagę poziom zdecydowanej większości takich avkowych horrorów jakie miałem tu okazję zobaczyć, skórka jest zdecydowanie niewarta wyprawki.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2012, 04:31   

Zdecydowanie przeciw. I nie, Twój avatar mnie nie przekonuje.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 06:13   

Cytat:
Ponieważ jestem tu nowy, nie znam was jeszcze na tyle aby zrozumieć wasz tok rozumowania.


Do zrozumienia "Twój awek mryga i mnie wkurza, wyłącz go proszę" nie potrzeba znajomości toku rozumowania, wystarczy zwykła ludzka uprzejmość.

Cytat:
Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć kompromis, nie natomiast sytuację gdzie któraś ze stron poczuje się dotknięta.


Czuję się dotknięty Twoim awkiem, który uważam za wulgarny, nieestetyczny i irytujący. Uważam noszenie takich awków za brak szacunku dla współużytkowników forum, jeżeli zaś mrygający obrazek 100x100 pikseli, przedstawiający grzebiącego w nosie buraka, uważasz za manifestację swych, gustów, przekonań i niezbędny warunek samorealizacji, to wolałbym chyba, byś realizował się gdzieś indziej. W lesie, na przykład.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 07:10   

Przeciw.

Swoją drogą, jeśli Twój avek rzeczywiście wyraża Twoje poczucie estetyki, o czym wspomniałeś w jednym z poprzednich postów, to jest ono naprawdę dziwne i dalece odbiegające od tego przyjętego tutaj.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2012, 09:07   

Oh, wow, jestem za, będę miał super sparklającego awatara. Najlepiej zrobię GIFa z jakiejś walki z Bossem z Touhou, żeby wszyscy mogli dostać oczopląsu przy wybornym danmaku.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK (yep, it's me)
Gość
PostWysłany: 05-01-2012, 09:27   

Porada dnia: jeśli tak Ci się podoba Twój avek, wrzuć go sobie w galerię - jest tu taka. Temat sam w sobie po tylu latach można chyba uznać za dobrze zabetonowany. ;]

Sorry ze bez logowania, the cookie is a lie.
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 09:55   

Z mojej strony także veto.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 10:09   

Ja jestem za z pewnymi wyjątkami. Nie mam nic przeciw ruchomym avkom(oczywiście takim, które wyrażają odpowiednie walory estetyczne .np nie dłubią w nosie, ani nie klepią sie po tyłku ;p), nie drażnią mnie, ani nie przeszkadzają. Więc nie protestowałbym, gdyby użytkownicy taki mieli. Bo widocznie niektórzy mają potrzebę by posiadać takowy avek, który jest im niezbędny do funkcjonowania na forum. A czemu? Tego nie wiem, no może widocznie dla kaprysu. Choć tak na marginesie osoby z takimi avkami zawsze dla mnie wyglądały jakoś tak mniej poważnie.

Natomiast jeśli chodzi o avki migające, to jestem zdecydowanie przeciw. Drażnią mnie cholernie.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Tabris dnia 05-01-2012, 10:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2012, 10:10   

Moim zdaniem przywiązujecie za dużą wagę do avatarów, ale może nie powinienem się na ten temat wypowiadać :D
A skoro już ktoś pyta mnie o zdanie to mogę powiedzieć, że nie mam nic preciw ruchomym avatrom. Niech sobie będą jakie chcą - forum to miejsce wymiany poglądów wszelakich, a nie galeria sztuki czy wspaniale urządzone mieszkanie snobistycznego architekta, gdzie spełnione mają być jakieś odgórne normy estetyczne. Tu nie ma być ładnie tylko ciekawie.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 10:22   

Może ja coś wyjaśnię, wszelkie kwestie estetyczne mają tu drugorzędne znaczenie, osobiście nie lubię kiedy podczas czytania postów coś rozprasza moją uwagę, a widziany kątem oka animowany avek niestety to robi. I zakładam, że większość osób przeciwnych, też uważa to za główny problem.

Co do dopuszczania części avków, absolutnie nie zgadzam się. Owszem, zdarzają się ładne animowane grafiki, natomiast nie mam zamiaru bawić się w wyznaczanie granic, za którymi avek ładny być przestaje. Zwłaszcza, że to na moderację spadnie obowiązek użerania się z użytkownikami, którzy poczują się niesprawiedliwie potraktowani. Także albo wszyscy, albo nikt.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group