FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Tanuki Anime - Piosenki
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2005, 14:01   Tanuki Anime - Piosenki

Bezimienny napisał/a:
IExplorer potrafi ładować strony zarówno bez "postępowego" paska na dole, jak i bez obracającego się znaczka (to drugie nie zdarza się często, ale czasem się trafia)

Czego to się można dowiedzieć o nIEciekawej przeglądarce...

W kwestii piosenek: podstawowe wyświetlanie jest już gotowe (przykładowa piosenka z wersją kanji, bez wersji kanji). Czekam na propozycje w sprawie graficznego układu.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2005, 14:06   

http://www.wszechbiblia.info/strony/anime/226/oceny

Nie wiem jakim cudem z ocen 6 i 8 wychodzi mediana 4...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2005, 14:20   

g_v_s napisał/a:
http://www.wszechbiblia.info/strony/anime/226/oceny

Nie wiem jakim cudem z ocen 6 i 8 wychodzi mediana 4...

Już wiem, co się stało. Problem pojawił się po odwróceniu kolejności wyświetlania ocen. Algorytm mediany nie został skorygowany, więc szukał drugiej wartości do uśrednienia w złym kierunku...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-05-2005, 16:11   

fajnie przeskakuje :)

A tak na poważnie - jakoś to trzeba oddzielić od siebie tzn. te dwie kolumny tekstu, chociażby pionową kreską, albo umieścić je w osobnych tabelach, ale nie wiem, czy to by nie zawęziło pola wyświetlania :I

lub... może wepchnąć technikalia piosenek (tłumacz, dodanie, kolumna1 i 2) w takie tabelki jakie sa przy recenzjach.

albo ... można tez wepchnąć wszystko, razem z tekstami w wiekszą wersję "technikaliowej" tabelki - (w tym przypadku kolumna 2 odpowiada miejscu na główną zrzutkę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-05-2005, 12:44   Wszechbiblia - piosenki:

Tilk - Wysłałem Ci plik z TL kumo no mukou, w utf-8. Na prawdziwym tekście będzie lepiej widać jak funkcjonuje ten lay do piosenek...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-05-2005, 14:11   

Część panelu dotycząca linków prawie ukończona (brakuje tylko kategorii linków). W zarządzaniu linków per-recenzja wprowadziłem dynamiczne dodawanie nowych pól do formularza, co powinno usprawnić korzystanie z tej części panelu. Tutaj prośba do Avellany - możesz sprawdzić, czy to działa zgodnie z oczekiwaniami? Jeśli zda egzamin, przeniosę ten pomysł do zarządzania technikaliami, co powinno znacząco przyspieszyć ich dodawanie - możliwe będzie dodanie wszystkich technikaliów w jednym zapytaniu do serwera.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-05-2005, 15:08   

OK, wprowadziłem go do bazy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-05-2005, 21:24   

tilk napisał/a:
OK, wprowadziłem go do bazy.
No i z miejsca wyszedł problem - wiersze, ze względu na różnice długości w różnych wersjach, różnie się zawijają i w efekcie pada synchronizacja linia-linia. Lay animelyrics jest obszerniejszy, więc tam nie ma problemu aż na taką skalę jak tu.

U nas dla upewnienia się że wszystko będzie zsynchronizowane, trzebaby każdy wers dawać do osobnej komórki TD, a odstęp między zwrotkami dodawać albo via rząd pusty albo z  . Inaczej będzie się rozjeżdżać.

Możnaby też jeszcze spróbować zmniejszyć czcionkę by zmniejszyć ilość zawinięć, ale czy to ma sens... chyba lepiej walić wersy przez TD...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-05-2005, 23:10   

Wprowadzona próbnie synchronizacja wierszowa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-05-2005, 14:51   

Wprowadzono dwa nowe tagi: [przypis], w którym umieszcza się treść przypisu w miejscu jego wystąpienia, oraz [przypisy], który listuje wszystkie dotychczas wstawione przypisy.

Przykład. Następujący tekst:

Od jak dawna głos udręczonego serca towarzyszy[przypis]dos. oblega, otacza[/przypis] mi w mej samotności?
[przypisy]

zostanie wyświetlony jako:

Od jak dawna głos udręczonego serca towarzyszy(1) mi w mej samotności?
1. dos. oblega, otacza

Przykład działania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2005, 17:06   

Tagi przypisów są świetne. Bardzo dobrze się to powinno sprawdzać i na pewno się przyda. Zmieniłabym ciut wyświetlanie przypisów - warto je zmniejszyć o jeden punkt i dać kusywą, będą się lepiej odróżniać od tekstu.

Synchronizacja wierszy to jest to. Nie wygląda idealnie przy długich linijkach, ale NIC nie będzie wyglądało idealnie przy długich linijkach, więc myślę, że po prostu trzeba z tym żyć. W tej chwili całość prezentuje się już więcej niż przyzwoicie.

Jak rozumiem, została ta najgorsza część, czyli panel dodawania... Jeśli mogę mieć sugestię, warto go zrobić tak, żeby ktoś mógł osobno na niego dostać uprawnienia, jak na linki.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-05-2005, 18:06   

Oooo! Tilk, arcydzieło. To naprawdę jest super i nie widziałem jeszcze w sieci niczego równie bliskiego ideału. Oczywiście każdemu marzą się ekrany 3200 x 2400 pixeli na których w layu wejdzie wszystko, ale to zawijanie i tak wyszło naprawdę nieźle i lepiej niż to robią inni. Co do znaczka przypisu w lyricsach, może to tylko mój firefox, ale może możnaby toto dać boldem? słabo się wyróżnia... Ale i tak, naprawdę super

Avellana napisał/a:
Jak rozumiem, została ta najgorsza część, czyli panel dodawania... Jeśli mogę mieć sugestię, warto go zrobić tak, żeby ktoś mógł osobno na niego dostać uprawnienia, jak na linki.
<błyszczą mu się oczka>
...
>_>
<patrzy proszalnie>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-05-2005, 22:00   

Zgłaszam, że element w panelu dotyczący piosenek zdaje się działać...

Konto wa-totema przeniesione. Spróbuj się zalogować na testowym i pobawić się trochę. Obejrzyj najpierw sposób zapisu już wprowadzonych piosenek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-05-2005, 13:37   

Wow.
Przetestowane, naprawdę podoba mi się pomysł ze składnią formatowo-językową. Przyjmuję w obrębie zwrotek porządek bloków językowych powinien być zawsze ten sam.

Sprawy które zostały:

  • Kategorie piosenek: w testowym jest OP/ED/BGM/Image. Powinien jeszcze być Insert.
  • technikalia: Wydaje mi się, że powinno być do wyboru Wykonawca, Kompozytor, Słowa/Tekst. Niekiedy 2 i 3 to jedno, np. Yoko Kanno tak komponuje jak pisze, i wtedy można albo dać ją 2x, albo Autor... Ale dla Kimi no Koe to już 3 Osoby: śpiewa Kawashima Ai, komponował Tenmon, a tekst spłodził sam Makoto Shinkai. 2 ostatnie osoby z wymienionych pewno już są w bazie, ale pierwsza z pewnością nie, co doprowadza nas do ostatniego -
  • kwestia formalna: dostęp do listy technikaliów w celu dodawania nowych wykonawców ^^;

Tak mi właśnie przyszło do łba, że kiedyś, kiedyś, możnaby zacząć uzupełniać bazę o notki biograficzne twórców... ^^;

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-05-2005, 13:44   

ja powiem tylko, że ślicznie to wygląda :}
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group