FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  BAKA Y2K5 - przygotowanie panelu
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-09-2005, 11:50   

Powoli, powoli. Czy my aby na pewno nie za bardzo przyspieszamy? Ledwie się skończyła jedna afera ze zbytnim gonieniem, a wy już planujecie konwent. Wy się dowiedzcie czy faktycznie mamy w Warszawie dość ludzi którzy by się tym zajęli.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2005, 12:02   

Kto sie z czym spieszy? Ja tylko odpowiadam na pytania.

Zeby nie tworzyc nowego posta.

Dalem temat na Kasumi i mam juz 3 chetnych. Yukari co prawda nie miala okazji pomagac w konwencie ale wiem, ze zrobi to z mila checia.
Alqua jest main orgiem Dojiconu wiec jego doswiadczenie przyda sie na pewno :)
Lady Magma - tez chce pomoc - zrobic panel o J-Music np :)

To tak z dobrych wiadomosci :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2005, 18:41   

Dobra... Mam pytanie: ile osób wie, Co właściwie trzebaby zrobić?

Aby (mały konwent) był udany musi zebrać się zebrać w jednym miejscu:
1) Jedno miejsce, najlepiej szkoła lub dom kultury.
2) Około 300 ludzi, chcących przez dwa dni:
- zapić
- zapalić
- brać udział w konkursach
- słuchać prelekcji
- poznać Sławnych Ludzi
- grać
- kupić coś lub ukraść
3) Ochroniarzy z firmy, którzy przyszli tu pracować (a, jako, że ich praca polega głównie na biciu ludzi będą próbować komuś wp(...)ć z obowiązku).

Dom kultury, albo szkołe da się wynająć. Na to trzeba pieniądze. Na wzszystko trzeba pieniędzy. Ogółem pewnie kilka tysięcy złotych... Generalnie to nie problem - zrzutka + może jakaś pożyczka z banku powinna załatwić sprawe.

Konwent trwa powiedzmy dwa dni... Przez ten czas trzeba zapewnić:
- miejsce do spania
- toalety
- barek
- pokój na konkursy
- pokój na spotkania z gośćmi
- trzy pokoje na prelekcje i panele
- pokój telewizyjny
- pokój dla sklepików
- games room
- pokój komputerowy
- pokój na LARP.
- 2-3 sklepy

To wszystko należy poprzeć:
- reklamą w necie
- reklamą w środkach komunikacji miejskiej
- reklamą w sklepach branżowych

Zajmijmy się samymi prelekcjami:

Zakładając, że konwent zaczyna się o 12 i ludzie bawią się do północy należałoby wypełnić ten czas. Jedna prelekcja powinna trwać godzinę by a) ludzie mogli bawić się także w innych salach b) nikt nie da rady dłużej gadać non stop.

Oznacza to, że należy wygłosić 12 prelekcji. Można założyć, że jedna osoba może wygłosić takie dwie, bo do większej ilości nie zdoła się przygotować. To znaczy, że potrzeba nam 6 osób do obsługi sali prelekcyjnej.

Takich sal musi być co najmniej 3! Jeśli będzie ich mniej to ludzie będą się nudzić! Musimy więc posiadać 18 prelegentów na piewszy dzień i jeszcze drugie tyle na drugi. Łącznie 36 osób.

Zakładając, że udałoby się zwerbować wszystkich aktywnych użytkowników dałoby się to zrobić. Jesteśmy ludźmi ciekawymi, studiujemy, mamy dziwaczne hobby i jeszcze dziwniejsze zawody... Możemy gadać długo i ciekawie... Możemy poprowadzić prelekcje.

Do obsługi spotkań z gościami potrzeba załatwić 24 gości.

Do obsługi games roomu potrzeba załatwić z 4-6 gier + jedną osobę znającą zasady na każdą grę + 1-2 osoby, które będą pilnowały by nikt nic nie ukradł. Razem 5 - 8 osób na ciężkiej służbie przez 2 dni.

Dwie osoby do obsługi pokoju komputerowego i tyle samo do kinowego. Trzeba też do tego ostatniego wykupić tantiemy od filmów.

Lotny patrol (ze 4 osoby) na korytarzach. Trzy osoby do obsługi drzwi i wyłapywania gapowiczów.

Sklepy pilnować się będą same.

Do pokoju konkursowego 3 osobowe jurry, na 12 konkursów (1 konkurs = 2 godziny). Razem 36 osób.

Razem musimy wystawić 91 osób.

To JEST możlwie do realizacji. Musielibyśmy: zmobilizować wszystkich aktywnych użytkowników Tanuki, spróbować ściągnąć część milczących, zwerbować Multiworld (da się to zrobić, zwłaszcza, jeśli będą mieli z tego jakieś kozyści dla siebie...), zwerbować ludzi Raula (w których uwierze, jak zobacze), zaciągnąć rekruta na innych stronach.

To jest realne, ale niestety super trudne. Powiedziałbym wręcz - trudniejsze, niż cokolwiek, na co do tej pory się porwaliśmy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2005, 19:49   

Taka idea... W Listopadzie jest Falkon w Lublinie... Falkon w zeszłym roku był bardzo udany (ach... granie w Magie i Miecz na środku korytarza ku wściekłości WSZYSTKICH którzy tamtędy przechodzili).

Zwykle mają tam i panel mangi. Może by tam się wybrać?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2005, 07:42   

Zeg: Jesli chodzi o to co napisales to konwent dwudniowy obsluguje ok. 30 osob. Panele trwaja 2 godziny bo w godzine to dobrze mowisz nie zaczniesz. I o ile to mozliwe, chcialbym zeby konwent przygotowaly osoby z Kasumi i Tanuki.

Co do konwentu to Lublin jest po za moim zasiegiem.

Wczoraj rozmawialem z Ave na temat konwentu wlasnie.

Po krotkiej acz ciekawej dyskusji doszlismy do nastepujacych wnioskow:
Skalniamy sie do zorganizowania konwentu jednodniowego, 12 godzinnego.
Zalety takiego rozwiazania:
- potrzebna mniejsza ilosc osob (do organizacja jak i do prelekcji)
- potrzebna mniejsza ilosc atrakcji - mozna wybrac te zdecydowanie najlepsze
- nizsze koszty (wynajem szkoly/domu kultury na dzien a nie na 2 dni, to samo z projektorem)
- mniej problemow (m. in. nie trzeba zapewniac spania, nie trzeba pilnowac w nocy)
- jak na pierwszy raz to wystarczy - nabierzemy doswiadczen i zobaczymy co dalej

Wady:
- brak noclegu - osoby z poza Warszawy moga nie chciec przyjechac (z tym ze z samej Warszawy przy dobrej reklamie bedziemy mieli wystarczajaca ilosc osob).

Dodatkowa "tajna" zaleta - mysle ze zalatwilibysmy nocke na terenie, bylby to taki ala zjazd - jedna nocka :)

Inne przemyslenia:
Zaprosic firmy takie jak Anime Virtual czy Monolith do wspolpracy - oni maja stoiska na ktorych beda sprzedawac DVD a my mozemy legalnie pokazac ich anime na konwencie.

Wlasnie wrocila glowna organizatorka Aiconu, bardzo zmeczona (lotem) z wakacji. ^_^ Mam nadzieje, ze dzis lub jutro dowiem sie wszystkiego co trzeba :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2005, 09:48   

Mam dobre wiadomosci:

Dom Kultury bardzo chetnie wynajmuje swoje podwoje na konwenty.
Co daja:
- Salki (ile chcemy!) z salka kinowa i projektorem (ale starym - byc moze bedzie trzeba wynajac wlasny)
- w Domu Kultury jest barek czyli jedzenie i picie bedzie i nie musimy sie niczym przejmowac (prawie - warto zapewnic herbatke, zupki i wrzatek).
- Dom Kultury sam dba o ochrone!
- Dom Kultury ma wlasne sprzataczki i sprzatna po konwencie sami!

Co chca:
- 80% zyskow z imprezy - nie musimy im nic placic wczesniej!
Nie dla zysku to robimy a nawet jesli wyjdzie jakis to jak dla mnie moga sobie te 80% wziasc. Te 20% wystarczy nam na dobre lody i ciastko :D
Lepszych warunkow nigdzie nie dostaniemy!

Praktycznie wiec problemem jest tylko zorganizowanie samego konwentu.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-09-2005, 09:53   

20% zyskow netto czy calkowitych? (bo za ulotki itp trzeba zaplacic.....)
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-09-2005, 13:30   

To jest dobre pytanie - zysków czy wpływów. Bo konwenty często się NIE zwracają, vide pierwsza edycja ...-conu (moja kumpelka jest main orgiem). A może być też tak, że 100% zysków ledwo starczy na kawę i ciastko... Co może się nie spodobać domowi kultury.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2005, 14:07   

Dobrze, upewnie sie co do tego czy chodzi o zysk netto.

Konwenty sie nie zwracaja jesli sie przyjmuje zbyt optymistyczne zalozenia. My zrobimy przedplaty i bedziemy mieli jako takie pojecie ile osob mamy sie spodziewac.
A dla nich zyskiem juz jest samo to ze sie u nich cos dzieje. I naprawde ciezko bedzie nie zarobic. I nie, nie jestem optymista - najpierw sie policzy a pozniej beda decyzje co robic :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2005, 12:52   

Wiec 80% to ma byc zysk z biletow czyli jednak na nasze koszty zostaje 20%. Mozemy nie chciec barku, ale nie wiem czy pozwolom nam na wlasny.

Brzmi to mniej zachecajaco, ale trzeba po prostu podliczyc koszty. Zobaczymy.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 18:00   

Chcialbym do 10 października (jak wszystko dobrze pojdzie to wtedy wroce z dalekiej podrozy :>) wiedzieć kto z Tanuki chce pomóc przy organizacji konwentu. Jesli widzicie dla siebie jakies zadanie z ponizszych to prosze bardzo (to bedzie glowne zadanie danej osoby, ale przeciez nikt nie bedziesiedzial 12 godzin w jednej salce, nie o to chodzi - kazdy bedzie mial przerwy i inne zadania niz to glowne w innym czasie):

- pomoc przy tworzeniu plakatow/indentyfikatorow/ulotek (za sam druk tego wszystkiego bede odpowiadal ja)
- osoba organizujaca panel
- osoba pilnujaca/obslugujaca sprzet na salach - glownej, TV, komputerowej, konsolowej
- osoba sprzedajaca wejsciowki
- osoby obslugujace barek
- osoby przygotowujace salki
itp. itd.
Jesli czegos zapomnialem to pewnie dopisze (a jak ktos znajdzie dla siebie funkcje ktorej tu nie podalem to niech sie wpisze).

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-09-2005, 19:04   

Zgłaszam się do sprzedaży wejściówek, z przerwą na przebieżkę po stoiskach...

(Jakby ktoś się pytał - to coś w rodzaju hobby...)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2005, 19:10   

Bardzo sie ciesze Mai :)
Milo, ze moge na Ciebie liczyc.
Kto pojdzie za Jej przykladem? No nie pchac sie, dla wszystkich starczy miejsca :D

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-09-2005, 12:20   

Ja (wstępnie) zgłaszam się na panel. Wstępnie mówię, więc w razie czego prosze na mnie nie liczyć.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-09-2005, 12:26   

Jakiś panel, a jeśli będzie rozpiska zadań organizacyjnych, to pewnie coś z nich też mogę wziąć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group