FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tanuki Czytelnia - dział na forum
Wersja do druku
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 10:23   Tanuki Czytelnia - dział na forum

Optymalnie powinien zawierać:
- "Nowości na stronie" - do oficjalnych newsów, może z możliwością zakładania tematów tylko przez moderatorów?
- "Pytania, propozycje, opinie" - jak na głównym forum
- "Fanfiction - komentarze" - do fików na stronie
- "Fanfiction" - ogólne, przeniesione z Kącika Fana

Jako moderacja działu: Ja, IKa, Serika, Ysengrinn, Mai?

Dział powinien ruszyć razem z oficjalnym startem Czytelni, czyli równo z 500 recenzją na anime :)

I to chyba wszystko... Proszę o komentarze/sugestie.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2005, 10:30   

OK, jeśli o mnie chodzi, da się zrobić w każdej chwili. Serika i Ysen mają "globalne" uprawnienia moderacyjne, więc do tego działu doszlibyście tylko Ty, IKa i Mai.

Nie jestem tylko pewna, czy jest sens robić dział "Fanfiction-komentarze" - komentarze macie bezpośrednio na Czytelni, a to się pokrywa z "Propozycje, uwagi, opinie" z jednej strony, a "Fanfiction" z drugiej... Więc z tego proponowałabym na razie zrezygnować.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 10:51   

No właśnie ja w ogóle nie jestem pewna, czy potrzebny jest cały dział - zwłaszcza sądząc po tym, jaki jest ruch w istniejącym dziale Fanfiction. Moim zdaniem wystarczyłby dział techniczny na forum Tanuki.pl, a do reszty po prostu przystosowałabym dział Fanfiction, nie ma co mnożyć bytw ponad miarę. Ale jak wolicie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2005, 11:13   

...Jak się na tym zastanowić, to coś w tym jest. W tej chwili Forum ma swój dział w ramach Tanuki.pl, a Propozycje... teoretycznie powinny dotyczyć wszystkich części serwisu.

Generalnie wybór jest taki:
1. Szczegółowy podział działów na Tanuki-Anime, Tanuki-Forum, Tanuki-Czytelnia
- zalety: wygląda bardziej przejrzyście
- wady: większości działów stoi prawie pusta, a userzy notorycznie mylą się, co gdzie pisać
2. Działy "zbiorcze" dla poszczególnych części serwisu (coś jak teraz)
- zalety: userzy łatwiej znajdą właściwy dział, nie rozpychamy forum pustawymi działami
- wady: mamy groch z kapustą

Ja sądząc po zainteresowaniu, jakim teraz cieszą się poszczególne działy - i po zastanowieniu - nie wiem, czy nie optowałabym jednak za pozostawieniem obecnego układu, z dodatkiem działu Czytelnia-Sprawy techniczne w obrębie Tanuki.pl

Co oczywiście nie zmienia kwestii modyfikacji uprawnień moderatorskich na poszczególnych forach.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2005, 11:30   

Pozwolę sobie zauważyć, że Fanfiction świetnie się nadaje na podforum Tanuki Czytelnia, trzebaby tylko dołożyć tematy o których mówił Xeniph i zmienić nazwę. Bo zakładanie kolejnego forum przy zostawianiu Fanfiction to moim zdaniem dublowanie. Co prawda jest tam trochę tematów, które nie pasują, ale to już trudno się mówi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2005, 11:56   

Obecny podział forum nie oddaje podziału portalu jako takiego i jest raczej "funkcyjny".

Wydzielone są części:
- techniczo-portalowo-komentarzowa, zbierająca opinie o portalu jako takim, zarowno dyskusje załogi, jak i głosy fanów i antyfanów
- Fanowska, gdzie można rozmawiać o wszystkim, co różnych dziedzin bycia fanem dotyczy
- ogólna

Taki podział ma swoje zalety. Przykład pierwszy: wsadzenie forum "Fanfiction" do Czytelnia.pl spowoduje, że na logikę dziwne będzie rozmawianie tam o fikach chociażby z Fanfiction.net. Przykład drugi: założenie tematu "ulubiony twórca fanfików z Czytelni" zawsze skończy się tym, że ludzie zaczną podawać przykłady z zewnątrz. Przykład trzeci: forum "Manga & Anime" nie dałoby się logicznie podzielić pomiędzy działy Tanuki-Manga i Tanuki-Anime.

Widać na przykład, że jak ktos przychodzi na forum pogadać o anime, to kieruje się do działu M&A, a nie do działu Propozycje... W przypadku Czytelni może być inaczej, ale ja proponuję, żeby jednak na razie zostawić układ, jaki jest, dodając tylko Tanuki-Czytelnia w obrębie "Tanuki.pl". Jeśli się okaże, że np. stadko fanów Czytelni prowadzi tam jakieś własne dyskusje, to można pomyśleć o wydzieleniu tego w nowe forum - ale właśnie jak będzie co wydzielać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-11-2005, 17:21   

Nie wiem, po co na razie tworzyć puste działy - ja bym optowała za dodaniem na "tanuki.pl" podsekcji "czytelnia.pl"

Szczegółowy podział działów miałby sens w chwili, gdy w poszczególnych działach cos będzie - i akurat tu sie z Ave nie zgodzę, że notorycznie by się mylili

....chociaż... niektórzy sa zdolni do wszystkiego :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-11-2005, 12:27   

nawiasem, jesli juz robimy paczkowanie dzialow, chyba przydaloby sie cos pt. "stowarzyszenie"
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-11-2005, 18:05   

w związku z powstaniem Czytelni, postuluje o dodanie działu "Czytelnia-Tanuki" do forum :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 19-11-2005, 18:42   

To co z tym działem? Bo ja bym na przykład chciał dać ze dwa tematy techniczne, a nie ma gdzie... =='

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group