FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Ustalenia z 12 listopada (Tanuki/Kasumi)
Wersja do druku
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2005, 09:57   Ustalenia z 12 listopada (Tanuki/Kasumi)

Ustalenia ze "spotkania warszawskiego", 12.11.2005 r.

Obecni:
Raul
Avellana
Bezimienny
Bianca
Wa-Totem
Taur

1. Integracja
Po przemyśleniu kwestii integracji doszliśmy do wniosku, że
wymuszona integracja obu stron (rezygnacja przez jedną z nich z
nazwy etc.) nie ma racji bytu.
Ustalono, że Tanuki i Kasumi będą kontynuować ścisłą współpracę.
W najbliżej przyszłości chcemy połączyć bazę użytkowników
Kasumi (Strona i Forum) i Tanuki (Forum, Anime, Czytelni, Mangi - o
ile powstanie do tego czasu).

2. Plany rozwojowe
Tanuki zamierza w dalszym ciągu rozwijać bazę recenzji anime i
kontynuować prace nad bazą recenzji mang. Tanuki-Czytelnia pozostaje
modułem serwisu, prowadzącym jednak oddzielną politykę w zakresie np.
wymiany linków. Wśród proponowanych w dalszej przyszłości modułów
znalazły się m.in. Gry oraz Galeria (obejmująca zgromadzone już
materiały - kadry z serii anime).
Kasumi nadal koncentrować się będzie na aktualnościach ze świata m&a,
jednocześnie modernizując i rozwijając Encyklopedię. Pomoc w tworzeniu
haseł do encyklopedii i wyszukiwaniu newsów zadeklarowało kilka osób z
Redakcji Tanuki. Również Kasumi ma pozostać miejscem do umieszczania
artykułów, stworzonych przez członków obu serwisów.
Nie zostało ostatecznie zadecydowane, czy w gestii Kasumi, czy też Tanuki znajdzie się stworzenie modułu tzw. releasów, obejmującego kalendarium wydawnicze polskiego rynku mangi i anime.

3. Stowarzyszenie "Tanuki"
W chwili obecnej nie wydaje się celowe dążenie za wszelką cenę do
włączenia w tworzenie Stowarzyszenia społeczności Kasumi (dla
której ta inicjatywa jest przede wszystkim mało znana). Należy więc
ograniczyć się, przynajmniej początkowo, do pierwotnych założeń -
stowarzyszenia jako sposobu na uporządkowanie i ustabilizowanie finansów serwisu Tanuki, a także na nadanie serwisowi osobowości prawnej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by z czasem działalności stowarzyszenia rozszerzyła się, obejmując także inicjatywy Kasumi.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 13:43   

Ale duzo komentarzy.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-12-2005, 17:37   

jako, że wszystko jest znane mi nadmieniam, (znów) iż nogami i rękami sie podpisuję.
przy czym nad Grami bym sie zastanowiła... nie ma środków, zaplecza i ludzi, a sa strony które juz to prowadzą (GoL, IW SqZ, etc), chyba, że chodzi o RPG.

(oducza się wyrażania milczącej aprobaty - i zaczyna stosować pisemną ==' -> GG być zły wynalazek ==')
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 19:33   

Na pewno prędzej Gry niż Galeria.
Mnie natomiast bardziej interesuje komentarz co do polaczenia uzytkownikow stron Kasumi i Tanuki. Nikt nie jest przeciw? :D

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-12-2005, 19:34   

Jak to by miało wyglądać? Szczerze mówiąc nie jestem przekonana

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 20:09   

W duzym skrocie - kazdy kto sie zarejestruje na Tanuki, bedzie zarejestrowany na Kasumi i odwrotnie.
Ci ktorzy sa zarejestrowani tu i tu, beda mieli polaczone konta (tzn. nie straca postow na Kasumi/Tanuki).

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-12-2005, 20:24   

A fora?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 20:54   

Mai_chan napisał/a:
A fora?

Fora jak dawniej (próba ich połączenia na siłe spowodowałaby chyba ciężki kataklizm, o sporej ilości zgonów nie mówiąc).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 21:52   

Przeciez napisalem ze chodzi o uzytownikow. W tej chwili uzytkownicy strony Kasumi i forum Kasumi sa polaczeni w jednej bazie. Wobec tego laczenie dotyczyc bedzie takze uzytkownikow obu forum (nie samych for i ich postow!).
Co do kataklizmu - nie jest to niemozliwe do zrobienia, wymaga odrobiny czasu i dobrego przygotowania. Tylko nie widze takiej potrzeby.

Na pewno nikt nie bedzie laczyl uzytkownikow na sile jesli nie bedzie 200% pewności , że wszystko pojdzie po naszej mysli. A to oznacza, ze najpierw to dokladnie przetestujemy.
Co do ewentualnego pytania: Czy ktos wierzy, ze chcialbym stracic wszystkie dane o uzytkownikach z Kasumi? Tak samo nie chce stracic zadnych danych Tanukian.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2005, 22:08   

Raul napisał/a:
Przeciez napisalem ze chodzi o uzytownikow. W tej chwili uzytkownicy strony Kasumi i forum Kasumi sa polaczeni w jednej bazie. Wobec tego laczenie dotyczyc bedzie takze uzytkownikow obu forum (nie samych for i ich postow!).


Burdel! Burdel widze!

Raul wybacz, ale to rozwiązanie nie ma sensu. Przychodzi ktoś do Ciebie, rejestruje się i dostaje w gratisie rejestracje u nas... Tylko po co mu ona, jak do nas nie zagląda? A po co nam taki urzytkownik?

I po co Tobie puści urzytkownicy zarejestrowani i działający tylko u nas?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-12-2005, 22:20   

Ze spraw technicznych:
Co do łączenia użytkowników, jeśli ma w ogóle nastąpić: wstrzymajmy się z tym do lata (czyt. po mojej maturze). Obecnie na Tanuki mamy 3 bazy użytkowników:
- Anime, Admin i w przyszłości Manga - bazują na tej samej bazie i współdzielą znaczną część kodu (autoryzacja, system uprawnień)
- Forum
- Czytelnia

Mam w planach próbę podłączenie Czytelni do głównej bazy (tej pierwszej). Jako że baza użytkowników jest tu w miarę zamknięta to nie będzie z tym problemów, system synchronizacji mam już częściowo opracowany (pomysł, system synchronizacji z nowego edytora FAQ napisałem tak żeby był maks. uniwersalny).

Największy problem będzie z forum ponieważ będzie to wymagało małej zmiany w części zapytań zapisujących coś do tabeli użytkowników i ręcznego przypisania użytkownikom reszty serwisów kont z forum. Tu nie mam jeszcze nic przygotowanego i zajmę się tym zaraz po maturze, nie chcę się teraz pakować w coś co musiał bym opracowywać od podstaw.

Jeśli Kasumi działa na zasadzie współdzielenia całego systemu logowania z forum to będzie to łatwo podłączyć pod ten system, podniesienie wszystkim użytkownikom user_id nie będzie problemem.

Ogólnie widzę to tak: centralna baza użytkowników, wszelkie rejestracje, usuwanie kont, zmiany haseł i danych kontaktowych (email i inne) będą wprowadzane do niej, a następnie będą rozsyłane do reszty, w ten sposób na każdym forum część konfiguracji będzie autonomiczna, synchronizowane będą tylko dane kontaktowe, nazwy użytkowników i hasła.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2005, 22:25   

Czy to nie piekne, uderz w stol a nozyce sie odezwa :)
Chcialem komentarzy to voila - mam :)

Zegarmistrz napisał/a:
Burdel! Burdel widze!

Cytujac stary zydowski kawal: "Panie, jak ja bylem przed wojna w burdelu to tam byl TAKI porzadek".

Zegarmistrz napisał/a:
Raul wybacz, ale to rozwiązanie nie ma sensu. Przychodzi ktoś do Ciebie, rejestruje się i dostaje w gratisie rejestracje u nas... Tylko po co mu ona, jak do nas nie zagląda? A po co nam taki urzytkownik?

O czym mowimy od pol roku? O tym, zeby to co nie umieszczacie na Tanuki (np. artykuly, hasla do Encyklopedii) byly umieszczone na Kasumi. Tak samo ja nie bede sie bawil w umieszczanie recenzji (jest jeden wyjatek ale Tanuki Mangi nadal nie ma). To wszystko ma na celu taka integracje Kasumi i Tanuki aby przecietny uzytkownik na tym skorzystal. Jesli chce newsy - prosze bardzo, ma na Kasumi. Jesli przeczytal newsa i szuka recenzji - wchodzi sobie na Tanuki. Jedna i druga strona zajmuje sie glownie manga i anime, prawda?
Jesli bedzie zarejestrowany tym samym haslem i sie rejestrujac dowie ze moze wchodzic ode mnie na Tanuki i odwrotnie to tylko nasz zysk, prawda?

Zegarmistrz napisał/a:
I po co Tobie puści urzytkownicy zarejestrowani i działający tylko u nas?

Wlasnie o to chodzi, zeby nie bylo czegos takiego jak uzytkownicy dzialajacy (czy odwiedzajacy) tylko na Kasumi czy Tanuki.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2005, 11:08   

Crack napisał/a:
Ze spraw technicznych:
Co do łączenia użytkowników, jeśli ma w ogóle nastąpić:

To nie jest kwestia czy ma nastapic tylko kiedy :)

Crack napisał/a:
wstrzymajmy się z tym do lata (czyt. po mojej maturze). Obecnie na Tanuki mamy 3 bazy użytkowników:
- Anime, Admin i w przyszłości Manga - bazują na tej samej bazie i współdzielą znaczną część kodu (autoryzacja, system uprawnień)
- Forum
- Czytelnia

Nikt nie bedzie sie za to zabieral nim nie bedziemy mieli dosc czasu.

Crack napisał/a:
Mam w planach próbę podłączenie Czytelni do głównej bazy (tej pierwszej). Jako że baza użytkowników jest tu w miarę zamknięta to nie będzie z tym problemów, system synchronizacji mam już częściowo opracowany (pomysł, system synchronizacji z nowego edytora FAQ napisałem tak żeby był maks. uniwersalny).

Poinformuj o efektach, dobrze? :)

Crack napisał/a:
Największy problem będzie z forum ponieważ będzie to wymagało małej zmiany w części zapytań zapisujących coś do tabeli użytkowników i ręcznego przypisania użytkownikom reszty serwisów kont z forum. Tu nie mam jeszcze nic przygotowanego i zajmę się tym zaraz po maturze, nie chcę się teraz pakować w coś co musiał bym opracowywać od podstaw.

Teraz z pewnoscia nie. Ale jeden sensowny system by sie przydal i Wam. PO za tym ja bym jednak wyszedl od forum - moim zdaniem byloby prosciej.

Crack napisał/a:
Jeśli Kasumi działa na zasadzie współdzielenia całego systemu logowania z forum to będzie to łatwo podłączyć pod ten system, podniesienie wszystkim użytkownikom user_id nie będzie problemem.

Jesli chodzi o technikalia to najpierw bedzie trzeba zrobic porzadek z uzytkownikami. Ci ktorzy sie juz nie pojawiaja, tym sie skasuje konta. Pozniej sprawdzimy kto sie pojawi atu i tu (to chyba najpowazniejszy problem bedzie), a pozniej cala reszta :)

Crack napisał/a:
Ogólnie widzę to tak: centralna baza użytkowników, wszelkie rejestracje, usuwanie kont, zmiany haseł i danych kontaktowych (email i inne) będą wprowadzane do niej, a następnie będą rozsyłane do reszty, w ten sposób na każdym forum część konfiguracji będzie autonomiczna, synchronizowane będą tylko dane kontaktowe, nazwy użytkowników i hasła.

Tak mniej wiecej i ja sobie to wyobrazam. Myslalem tylko o pewnym ulatwieniu (jeden hosting :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-12-2005, 14:59   

Raul napisał/a:
Tak mniej wiecej i ja sobie to wyobrazam. Myslalem tylko o pewnym ulatwieniu (jeden hosting :)

Własnie dlatego napisałem ogólnie "rozsyłanie". Nie ma co bawić się ze zbyt mocną ingerencją w forum, dane po prostu będą wysyłane do innych tabel w bazie danych. Sposób tego wysyłania to zupełnie inna kwestia, oczywiście najłatwiejsza do rozwiązania przy jednym hostingu :) Inna zaleta: wspólny hosting będzie tańszy.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-12-2005, 19:16   

Cytat:
Burdel! Burdel widze!


A ja się podpisuję, pod tym co również widzę. Raul, zauważ, że większość użytkowników rejestruje się, by pogadać, a nie "działać". Toteż konta na dwóch forach są im nie potrzebne, a zwiększą jedynie listę martwych dusz.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group