FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tytuły powiązane - kombinacja alpejska
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-02-2006, 11:44   Tytuły powiązane - kombinacja alpejska

Pytam grzecznie, bo wolałabym nie zacząć od oglądania strony ze ślicznie rozpisanymi errorami. To głównie do Tilka, mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić, o co mi chodzi.

Powiedzmy, że wprowadzam do bazy Tytuł D, a następnie tworzę dla niego nową grupę, która w tym wypadku nazywać się będzie grupa Tytułu D i zawierać będzie jeden element.

Następnie wracam do edycji grup i wybieram dla tego tytułu przynależność do innej grupy. Niech to będzie grupa Tytułu A, zawierająca 3 elementy: Tytuł A, Tytuł B i Tytuł C.

Wreszcie wprowadzam do bazy następne anime: Tytuł D:SP i włączam je do grupy Tytułu D (która od tej chwili zawiera 2 elementy).

Co się stanie:
A. Baza się wysypie, a Tilk mnie zeklnie
B. Otrzymam przy Tytule D jako powiązane (Tytuł A, Tytuł B, Tytuł C, Tytuł D:SP), przy np. Tytule B jako powiązane (Tytuł A, Tytuł C, Tytuł D), natomiast przy Tytule D:SP jako powiązane (Tytuł D)
C. Stanie się jeszcze coś innego

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-02-2006, 16:30   

Odpowiedź to naturalnie C. Każdy tytuł należy do jednej i tylko jednej grupy (brak przynależności do grupy należy traktować jak przynależność do jednoelementowej nienazwanej grupy). Grupa jest w całości jednoznacznie określona przez jej członków. W ten sposób grupy wyznaczają podział zbioru tytułów na rozłączne podzbiory, tak więc relacja powiązania jest relacją równoważności.

Domyślam się, że "kłopotliwym" punktem jest ten:
Avellana napisał/a:
Następnie wracam do edycji grup i wybieram dla tego tytułu przynależność do innej grupy. Niech to będzie grupa Tytułu A, zawierająca 3 elementy: Tytuł A, Tytuł B i Tytuł C.

Wybranie innej grupy dla tytułu powoduje automatycznie usunięcie go z poprzedniej. Usunięcie wszystkich tytułów z grupy powoduje usunięcie grupy.

Edit: jeszcze jedno wyjaśnienie - grupa nie jest nazywana od tytułu-założyciela. Jest nazywana od pierwszego leksykograficznie tytułu w grupie. Dlaczego tak? Bo coś trzeba było wybrać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2006, 09:33   

No trudno, tego się niestety spodziewałam... Nic szczególnego z tego nie wynika, jedna rzecz wyglądałaby ciut bardziej elegancko, ale nie ma o czym mówić. Zdecydowanie nie warto tego "poprawiać", jakby co, to ja się będę dalej szeroko uśmiechać o recenzje woluminów, jak już oczywiście wygrzebiesz się z nawału studencko-sesyjnego.

Z tego, że grupa nie jest nazywana od tytułu założyciela zdaję sobie sprawę (ale mimo wszystko mój przykład był pod tym względem prawidłowy) - zresztą, jak by nie była nazwana, na razie bez trudu się w nich orientuję.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-02-2006, 16:13   

W międzyczasie proponuję możliwie dokładnie opisać, co jest potrzebne. Domyślam się, że chodzi o coś podobnego, jak tomiki przy mangach, ale chciałbym konkrety.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group