FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Transfer, limit i decyzje
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2006, 08:20   Transfer, limit i decyzje

Obejrzałam ostatnio statystyki, z których wynikało, że mamy na ten miesiąc kolejny rekord indywidualnych gości, wizyt i czego tam jeszcze chcecie. Po czym coś mnie tknęło i zajrzałam do limitu transferu - 97% zużyte... Nawet jeśli nie przebijemy limitu w tym miesiącu, grozi nam to w niedalekiej przyszłości. W związku z tym pojawiają się *pilnie* następujące sprawy.

1. Kwestia przenosin - podobno Tanuki-Anime miało migrować na nowy serwer, a zapadła głucha cisza. Czy ktoś oprócz Cracka cokolwiek o tym wie i jak to wpływa na wszystkie dalsze punkty?

2. Kwestia negocjacji - czy nowy serwer ma odpowiedni dla nas pakiet, czy trzeba wynegocjować własne warunki? A jeśli nie, to czy ktoś podejmie się negocjacji z Hostbankiem? Dopłacić im trzeba, ale raczej próbować uzyskać "custom" pakiet dla nas - można im dać zamiast bannera rotacyjnego mały button pod naszym logo Tanuczym (menu można odsunąć w dół, nic się nie stanie).

3. Kwestia reklamy - przy tylu wejściach ma szansę mieć to jakiś cień sensu. Zapewne najlepiej zacząć od reklam Google. Rozumiem, że Tilk może je podłączyć, ale chciałabym, żeby ktoś obadał jak to się robi, co trzeba załatwić i tak dalej, nie zwalając tego na niego. Na mnie też wolałabym nie.

Sprawa jest pilna, więc prosiłabym o reakcję.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-04-2006, 08:14   

1. Kwestia przenosin
Mam dość stabilny serwer (przynajmniej wg. sponsora i moich obserwacji), na próbę przeniosę tam samo forum ale będzie to po 17 maja (po maturach pisemnych).

Co do samego transferu na Hostbanku to nie grozi nam przynajmniej zamknięcie serwisu przez automat który stwierdzi że przekroczyliśmy limity - admin robi to ręcznie i najpierw się skontaktuje.

2. Kwestia negocjacji
Warunki prawie że dowolne, sponsorem jest właściciel serwera dedykowanego. Jak go złapię wybadam co i jak, jeszcze nie uaktualnili serwera bazodanowego na kompatybilny z tym co mamy obecnie.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2006, 09:24   

OK, wielkie dzięki, uspokoiłeś mnie :) Głównie właśnie o to mi chodziło, czy jakiś głupi automat nie przyblokuje nam znienacka strony. Bo warunki do targowania się w tej chwili mamy całkiem niezłe, wejść od groma i pomalutku rosną. Na pewno pomogło nam ponowne podłączenie RSS na Kasumi, po statystykach widać, że od razu mamy stamtąd sporo wizyt.

Co do przenosin - forum generuje mniej więcej 1/3 transferu, więc przerzucenie go miałoby spory sens. Hostbank natomiast wytępił jakoś te wewnętrzne błędy, bo od dłuższego czasu żadnego nie widziałam, a Tanuk chodzi całkiem stabilnie (szczególnie jak na tak niedrogą opcję, na jakiej siedzimy).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2006, 09:30   

A ja już widzę, jak ewentualnie obsługiwać różne poddomeny u różnych dostawców. Opcja nazwana w jednym cPanelu "Domeny podpięte", a w drugim "Dodatkowe domeny", robi dokładnie to, co trzeba. Jeśli więc zdecydujemy się zostawić coś na Hostbanku, droga wolna - wystarczy dodać odpowiednie wpisy NS w pliku strefy dla domeny tanuki.pl. Czego niestety z cPanelu zrobić się nie da, ale jest to czynność jednorazowa, wystarczy poprosić admina.

Dla przykładu, gdyby domenę tanuki.pl przenieść na nowy serwer, a Tanuki Anime zostawić na starym, potrzebne byłyby następujące wpisy:
Kod:
anime  IN      NS      ns1.hostbank.com.pl.
anime  IN      NS      ns2.hostbank.com.pl.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-04-2006, 10:02   

Avellana, wiesz, jesli tamto konto jest niograniczone, to pytanie co szybciej rosnie - anime czy forum - cnaczy sie co szybciej bedzie bilo w sufit jesli zostawione tutaj
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-04-2006, 13:15   

Jak widać niestety ostatnio do transferu dorwał się automat - przez kilka godzin cały serwis był niedostępny z powodu przekroczenia limitu transferu. Na szczęście po rozmowie telefonicznej admin zgodził się na odblokowanie: mamy zwiększony transfer z 22 do 24 GB. Statystyki mówią że do końca miesiąca to wystarczy.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2006, 13:32   

No to całe szczęście... Wielkie dzięki za interwencję, martwiłam się, co będzie, bo nawet jakby chcieć dopłacić, to przelew pójdzie w najlepszym razie we wtorek, a pewnie w czwartek. W każdym razie jakby co, to mogę coś pokryć dodatkowo.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-09-2006, 23:28   

Jutro w nocy (sobota/niedziela) konto na serwerze dla Anime i Mangi będzie przenoszone do niemiec. Prawdopodobnie parametry będą odpowiadały temu:
http://www.i365.pl/i365/hotserver.php

Nasz sponsor zrezygnował z własnego konta na serwerze i wykupił nam w ten samej firmie zwykły serwer wirtualny na rok. Niestety razem ze zmianą serwera zmienią się też serwery obsługujące domenę, więc wszystkie serwisy mogą być niedostępne do południa.

Do sprawdzenia po przenosinach:
- delegacje dla domen Forum i Czytelnii
- konto pocztowe dla forum
- przekierowanie maili z Adsense

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-09-2006, 20:22   

Odwołane, admin serwera twierdzi że zbyt mocno obciążamy maszynę i proponuje nam serwer dedykowany. Paranoik jakiś... Obecnie serwer jest do połowy października, później, jeśli nie uda nic wynegocjować, wracamy chyba na hostbank i rozszerzamy tu konto.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2006, 22:24   

Pytanie: czy hostbank nas w obecnej formie uciągnie? I czy potrzebujemy jednego z szerszych pakietów, czy negocjacji?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2006, 22:33   

/me wredne............. skorzystac z ich promocji i wykupic serwer na rok jako niezalezna osoba? bo warunki maja jak najbardziej nam odpowiadajace - a ze uwazaja ze nie sa w stanie ich dotrzymac.......................
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-09-2006, 13:48   

http://nazwa.pl/hosting.php?s=pr - ale to trzeba bedzie sie za kolejne pol roku bujac....... a mimo to nie wiem czy bym sie nie skusila, bo cena wyglada skadinad apetycznie jak na takie warunki

http://www.tani-hosting.net/oferta.html - ich najwiekszy serwer

http://www.abajt.pl/hosting.htm - ale jakos srednio mi wyglada ich witryna

migracja na wieksze konto hostbanku - ich oferta jest jakos calkiem sensowna

olanie admina-paranoika, bo sorry, ale my sie miescimy w oferowanych przez nich parametrach, a chyba nie bardzo moga wypowiedziec umowe z tytulu "nie wyrabiania podanych w ofercie parametrow"

Crack - refleksje?
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-09-2006, 18:00   

nazwa.pl - reklamują się solidnie, prawie tak jak home.pl. Zgadnijcie na co idzie większość kasy: reklama czy jakość serwerów?

abajt - za mały transfer

tani-hosting.net - nie mam zdania, nie znam ich

Osobiście jestem za rozszerzeniem naszego obecnego konta na Hostbanku do vHOST 3000. Obecne zużycie transferu wygląda tak (statystyki za sierpień):
Forum + Czytelnia: 8 GB
Anime + Manga: 27 GB
Razem z 35 GB i wciąż rośnie.

Hostbank przynajmniej nie narzeka, jakby co są chętyni do negocjacji i serwer działa w miarę szybko i stabilnie.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-09-2006, 18:05   

ale jak anime na nim stalo to bylo sporo 500-ek......... wiec jest szansa ze to ich serwer t-a nie wyrabial

ale moze miec sens do nich zadzwonic i zapytac.....
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-09-2006, 18:15   

W takim razie można przenieść Anime i zobaczyć przez jak przez pierwszy tydzień będzie wszystko działać. Jeśli nie będzie problemów, rozszerzyć konto do vHOST 3000. Jeśli nie, szybko zwiać na inny serwer i zostawić to konto na forum i czytelnię.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group