FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Skąd się biorą małe tanuki?
Wersja do druku
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 09:07   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie jest tak, że obecność dwuch stron o podobnej tematyce jakoś sobie szkodzi. Spójrzmy na przykład na Azunime i Tanuki: Anime... W pewnym okresie byliśmy niemal identyczni pod względem tematyki, a jakoś razem prosperujemy.

Mysle ,ze na ircu sobie wszystko wyjasnilismy. Niepotrzebnie uzylem slowa konkurecja.
Chodzilo mi raczej o umowe, ze ja nie wchodze w Wasze poletko i ze wzajemnoscia. Odsylamy sobie wzajemnie chetnych. Ja bede sie upieral, ze to ma sens - sa ludzie ktorzy napisza newsa, haselko do encyklopedii a nie napisza recenzji czy fanfika i odwrotnie.

Co do ludzi ... jesli nie zechca sami to przymuszanie nic nie da. Ja sie dziwilem zawsze ze udalo sie Wam miec ekipe kilkunastu (kilkudziesieciu momentami) osob ktore w miare regularnie pisza. To naprawde sukces. Osob ktore w miare regularnie wspolpracuja z Kasumi sa w tej chwili dwie (+2 nieregularnie). Mam nadzieje, ze to sie niedlugo zmieni, ale nie licze na cud.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2006, 11:19   

To wracając do tematu:

Ja proponowałbym zrobić czystkę w redakcji bo paru osób nie widziałem już od dobrych misięcy. Po wtóre proponowałbym też dać ogłoszenie na forum, że szukamy chętnych do pisania recenzji. Nowi po mału chyba zaczynają do tego dojrzewać (pod warunkiem, że Bianca ich wszystkich nie pozjada).

Bambosh i Tilk zdaje się mieli jakieś pomysły. Może niech się nimi pochwalą, zamiast trzymać dla siebie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2006, 12:26   

Spokojnie, pochwalą się. Mówiłem wczoraj na IRCu, a dziś założę 2 tematy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-06-2006, 22:52   

A może, oprócz sondy, jakiś quiz? W stylu tych "jakim produktem Biedronki/bohaterem "M jak Miłość"/gatunkiem kawy jesteś?". Głupie, ale zabawne:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2006, 17:00   

Ja chciałbym wiedzieć kilka rzeczy:
1) Jak wygląda sprawa tych reklam?
2) Czy mamy sprawne naliczanie statystyk na Tanuki Anime?
3) Jak wyglądają postępy pracy nad panelem linków na czytelni? Dlaczego nie możemy skopiować go z Anime?
4) Dlaczego nie damy na forum ogłoszenia, że szukamy ludzi do pisania recenzji? Z tego co zauważyłem reagują na ten pomysł z nieśmiałą życzliwością.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2006, 17:06   

Odpowiem, co wiem:

ad 1) Zdaje się na przetestowaniu, gdzie je wepchnąć na stronę.

ad 2) Statystyki są sprawne. Jutro albo pojutrze (pewnie pojutrze) dam statystyki czerwca. Na razie powiem, że dalej są obiecujące.

ad 3) Czytelnia i Anime stoją na innych bazach danych, więc zapewne kopiowanie nie jest możliwe... Tak sądzę.

ad 4) Trzeba by spróbować, acz nie wiem, czy wiesz, że ostatnio grzecznie odmówiłam opublikowania nadesłanej debiutanckiej recenzji, bo spełniała owszem wszystkie standardy - ale Perfect Anime.

Natomiast o ile wiem Totem zarejestrował na Rizonie kanał Tanuki.pl, a więc można by pomału przystępować do projektu Soul Hunter (w tym celu należałoby złapać Cracka i dać mu znać, że domyślnym kanałem przy wejściu przez pjirc ma być tanuki.pl i że należy dać linka widocznego dla zarejestrowanych).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-06-2006, 17:15   

Avellana napisał/a:
ad 4) Trzeba by spróbować, acz nie wiem, czy wiesz, że ostatnio grzecznie odmówiłam opublikowania nadesłanej debiutanckiej recenzji, bo spełniała owszem wszystkie standardy - ale Perfect Anime.


Nie wiedziałem... Dobrze zrobiłaś. Kim był autor? Możemy oznaczyć wyraźnie, że przyjmujemy tylko od pewnego poziomu literackiego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2006, 17:46   

Avellana napisał/a:
ad 2) Statystyki są sprawne. Jutro albo pojutrze (pewnie pojutrze) dam statystyki czerwca. Na razie powiem, że dalej są obiecujące.

ale te twoje, te pod admin.tanuki.pl se poszly (niestety)
Powrót do góry
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-07-2006, 17:47   

IKa napisał/a:
Kiedys była opcja: galeria zrzutek - to się wiąże z transferem, nie wiem jak teraz by było.

Wolno nam korzystać z serwera na tyle aby go nie zapchać i chodzi tu głównie o wykorzystanie mocy obliczeniowej, transfer nie jest problemem.

Cytat:
3) Jak wyglądają postępy pracy nad panelem linków na czytelni? Dlaczego nie
możemy skopiować go z Anime?

Cytat:
ad 3) Czytelnia i Anime stoją na innych bazach danych, więc zapewne kopiowanie nie jest możliwe... Tak sądzę.

Można: replikacja danych z jednej bazy na drugą, zwiększy to złożoność samego panelu administracji linkami ale przynajmniej będzie można z tego w normalny sposób korzystać.

Statystyki: http://tanuki.pl/admin/awstats.php , chwilowo niezabezpieczone logowaniem.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-07-2006, 20:33   

a gdzie sa statystyki pod Czytelnię?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-07-2006, 23:19   

Wnioski z konferencji "przyszłość mangowego Internetu w Polsce":

Problem braku pomysłów na dalszy rozwój nie jest tylko naszym problemem. Twórcy stron są zgodni, że serwisy internetowe powinny zastąpić papierowe wydawnictwa, ale brak jest idei, jak to zrealizować w praktyce. Padło kilka propozycji, między innymi:

* "hot news" - krótkie, (nie)zachęcające recenzje nowych tytułów na podstawie pierwszych odcinków
* publicystyka na tematy związane z m&a i kulturą japońską
* baza danych umożliwiająca łatwe publikowanie i przeszukiwanie informacji na temat spotkań i klubów m&a
* sklepik z gadżetami, np. koszulkami
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-07-2006, 23:33   

tilk napisał/a:
* baza danych umożliwiająca łatwe publikowanie i przeszukiwanie informacji na temat spotkań i klubów m&a


Czy nie dałoby się coś takiego zbudować na silniku Wikipedii? Miałoby to tą zaletę, że nie trzebaby bardzo się nad tym męczyć i może odwiedzający by to uzupełnili... Jesteśmy dużą, znaną stroną, więc może cód by się zdarzył.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-07-2006, 15:17   

Kurcze... Czuje się nieco zawiedziony...

Cytat:
* publicystyka na tematy związane z m&a i kulturą japońską


Ja bym chętnie widział coś takiego na naszej stronie i z dziką radością napisałbym kilka felietonów. Co więcej może wreszcie dałoby się ukierunkować politykierskie zapędy części forum w strone aktywności porzyteczniejszej niż spamowanie i flamowanie na forum. Jestem ZA! Kiedy mogę zacząć?

Cytat:
* sklepik z gadżetami, np. koszulkami


To jest idea bardzo dobra, prawde mówiąc od jakiegoś czasu o tym myśle... Uważam, że w tej chwili nie ma instytucji, która wyciągałaby choć połowę możliwości ogólnofantastycznego rynku. Gdyby za to się zabrać solidnie, z rozmachem, solidną fantazją, bardzo grubym kijem i taczką stuzłotówek możnaby osiągnąć sporo. Nie mniej jednak w tym wypadku trzebaby zainwestować naprawdę dużo czasu, pracy i co ważniejsze pieniędzy (owszem, to mogłoby się zwrócić, ale...), tak, że w tej chwili chyba nas na to nie stać. Po prostu sklep wymaga reklamy, przestrzeni magazynowej, towaru, sprzedawców...

Naturalnie można zrobić sklepik nie poświęcając na jego rozkręcenie czasu, pracy ani pieniędzy, lak, by się dobrze bawić... Lecz mam wrażenie, że zabawa będzie raczej głupia i raczej droga.

Może nie głupim pomysłem byłoby się tym zająć za rok, kiedy część z nas skończy studia i zasili szeregi bezrobotnych (np. ja).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-07-2006, 15:50   

* na sklepik z gadżetami brak nam kasy. wprawdzie są sklepy typu bodaje butik.pl czy jakoś tak, gdzie się składa jedynie zamówienie i wzór, a oni robia nadruki, ewentualnie chyba też wysyłają do odbiorcy, jakby im powiedzieć.... tylko tu wchodza prawa autorskie... i nie wiem jak skarbówka ==
* mangi postawić. Wrrr!
* artykuły rzecz dobra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-07-2006, 16:05   

Cytat:
* na sklepik z gadżetami brak nam kasy. wprawdzie są sklepy typu bodaje butik.pl czy jakoś tak, gdzie się składa jedynie zamówienie i wzór, a oni robia nadruki, ewentualnie chyba też wysyłają do odbiorcy, jakby im powiedzieć.... tylko tu wchodza prawa autorskie... i nie wiem jak skarbówka ==


Znaczy się - gadżety, mangi, filmy, gry, podręczniki, figurki, karty, koszulki etc. można zamówić i sprowadzić - choćby i z Japonii. W czasach globalizacji nie powinno być to aż takie trudne... Tylko, że na to potrzeba pieniędzy. Rzeby sklep w ogóle miał sens zapewne kilku tysięcy na start...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group