FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  zmiana w konstytucji
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-12-2006, 01:45   zmiana w konstytucji

sugestia: "grozenie innemu uzytkownikowi, moderacji albo administracji karane bedzie natychmiastowym banem"
Przejdź na dół
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 01:48   

Popieram. Żeby nie bylo wątpliwości (formalnych) w takich przypadkach, jak dzisiaj na ircu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 01:49   

Też popieram, takie zachowanie zasługuje na więcej niż tylko osta.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 01:52   

Popieram.
Za grożenie moderacji, administracji pobiciem, lub atakiem hakerskim "grzeczni bądźcie, bo jak się zdenerwuję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 09:09   

Trzeba by się zapytać Totema, ale jak dla mnie, to tego typu groźby są karalne i ścigane z paragrafu, więc ban jest jak najbardziej na miejscu. Natomiast rozszerzył bym to również na zwykłych użytkowników nie tylko na administrację i modów. Generalnie za wysówanie jakichkolwiek poważniejszych gróźb pod adresem użytkowników forum, powinien być bai i kropka. Podkereślam "poważniejszych" bo my ty sobie co chwila grozimy naruszeniem nietyklaności osobistej - zwłaszcza w okolichach siedzenia.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-12-2006, 11:58   

Nie wiem, co o tym myśleć... Zwyczajnie się z czymś takim jeszcze nie spotkałem. Nie jestem zwolennikiem zaostrzania paragrafów, moim zdaniem mieścimy się w optimum tego, co być powinno.

(Słabo i z zamysłem) Popieram.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-12-2006, 12:25   

Zegarmistrz, w ciagu ostatnego miesiaca takie cos mialo miejsce ze 2 razy
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 12:52   

Powtórzę to, co już kilka razy: można pomyśleć. Ale nie bezpośrednio po awanturze z userem, bo zaostrzanie regulaminu wygląda wtedy na dorabianie prawa, żeby je zastosować. O kolegę Vampirka bym się nie martwiła - on na pewno zaraz zapracuje na bana także w obecnym kształcie Konstytucji.

Poza tym ja nie jestem zwolenniczką zapisywania w konstytucji, co powinno być karane ostem, a co banem. Różnie w różnych momentach bywa i nie zawsze jest jedna metoda (przypominam casus IT.). Wydaje mi się, że to, że za groźby pod adresem moderacji i administracji się z forum wylatuje, to jest TAK oczywiste, że nie musi być zapisane - bo jestem dziwnie pewna, że raczej chór obrońców się nie odezwie.

Przypominam jedną wredną rzecz w kwestii usuwania userów z forum. Otóż MY możemy to zrobić bez powodu i nikt nam nic nie zrobi. Problemem jest to, żeby takie działania nie były (zbyt często) postrzegane jako czysto personalne przez "zwykłych użytkowników". Więc to DLA NICH tak naprawdę są te zapisy uzasadniające w konstytucji - żeby wiedzieli, że są reguły, których się nie łamie i żeby one były jasno określone. Jeśli sprawa jest oczywista (gość ciska się jak wesz na grzebieniu i wygraża), to nikt nie będzie w jego obronie do konstytucji sięgał. Jeśli "opinia publiczna" uzna coś za niesprawiedliwe, to konstytucja nie pomoże.

Natomiast warto by dodać inną poprawkę, a nawet dwie:
- Regulamin forum w zakresie kultury dyskusji i podawania nielegalnych źródeł obowiązuje także na kanale IRC.
- Użytkownik, który został zbanowany na forum lub została mu zablokowana czasowo możliwość pisania postów, zostaje też usunięty z kanału IRC, odpowiednio bezterminowo lub czasowo.
(przy czym to może nie działać w drugą stronę, tj. kick albo ban na irc niekoniecznie oznacza automatycznego bana na forum).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 15:14   

Wylatywanie za groźby pod adresem któregokolwiek użytkownika forum i irca. Fakt, że znowu to wychodzi po awanturze kolejnej.

Co do podawania nielegalnych źródeł, widzę tu jeden problem - informacje podawane przez niektóre osoby na temat czasu, jaki pozostał do ściągnięcia jakiegoś anime w postaci tej nieszczęsnej komendy, która widać na kanale - ile zostało co i skąd się ściaga. Musieliby się dostosować wszyscy. I jeśli taki zapis będzie, to mam taką nadzieję, że się dostosujemy.

Co do drugiej części, kiedy zaistniej sytuacja czasowa a kiedy bezterminowa? Należałoby dodać, że to, czy ban na irc jest do zejścia osta, czy całkiem, zostaje podjęte na naradzie modów i adminów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 15:32   

Coż... ban za prezentowanie treści niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa (czyli np. groźby karalne). To powinno załatwić sprawę, a z brzmienia nie jest bezpośrednio powiązane z jakimikolwiek awanturami. Co więcej podobny zapis można znaleźć na sporej części forów.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 15:36   

Znaczy, jak mówię - ja bym bana za groźby nie wpisywała do konstytucji, bo to tylko śmieszne. Wywalać i tyle...

Natomiast co do linek i ściągania - ja mniej więcej wiem już, co by trzeba napisać, ale to oddzielny temat. Trzeba faktycznie 1. trzymać większą dyscyplinę, 2. do użytku wewnętrznego moderacji określić, co jest ścigane. Przy czym punktem drugim postaram się zająć, jak tylko troszkę wykopię się z bieżącego zadania (recenzje NHK i Overture)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 21:01   

hm, punkt drugi:

dodać, "a także stron propagujący treści obsceniczne, rasistowskie bądź zawierające treści niedopuszczalne ze względu norm obyczajowych." - do stron zakazanych. Chodzi o linki do stron typu "rotten" == jak ta uhocza stronka, co ją Vampir pokazał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group