FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Skrzynka redakcyjna
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2008, 10:34   Skrzynka redakcyjna

W związku z zaistniałym zamieszaniem wracam do kwestii skrzynki redakcyjnej. Chodzi o jedno miejsce, do którego przesyłane byłyby wszelkie kopie okołotanuczej korespondencji.

Oczywiście userzy będą - jak dotychczas - wysyłać maile do poszczególnych osób w redakcji, ale jeśli owe osoby każdą odpowiedź będą wysyłać z kopią na skrzynkę, zgromadzimy sobie w jednym miejscu zbiór spraw załatwionych i załatwianych, w którym w razie czego będzie można pogrzebać.

Co ma tam trafiać?
Jak pisałam - korespondencja okołotanucza, chociaż oczywiście z pewnymi wyjątkami. Nie ma sensu wrzucać tam mojej korespondencji w sprawie recenzji, czy też IKowej w sprawie pojedynczych opowiadań z ich autorami. Ale już kwestia linkowania, wszystkie maile "oficjalne" do innych stron i wydawnictw, a także ta korespondencja z użytkownikami, którą uważamy za istotniejszą (w sensie, ktoś pisze z pytaniami/pretensjami konkretnymi, a nie "skąd ściągnąć") - to już warto kopiować.

Kto ma w tym grzebać?
O ile dobrze rozumiem, przede wszystkim ścisła redakcja, czyli wszyscy ci, którzy tego potrzebują - prowadzący działów, linkarze, administratorzy (czyli tilk, Crack, Xeniph). Skrzynka ma pełnić funkcje pomocniczo-archiwizujące, czyli nie będzie konieczności odpisywania z jej poziomu.

Czym ją nadziać?
Na początek konieczne będzie nadzianie jej wszystkim, czym się da. Ja ze swojej strony mogę to zrobić bez większego trudu o tyle, że tego rodzaju korespondencję mam w Gmailu zaetykietkowaną - owszem, przesyłanie tego trochę zajmie, ale wyłowienie będzie proste. Innych (czyli przede wszystkim Bezimiennego, Zegarmistrza, IKę i Teukrosa) w miarę możności poprosi się o to samo, a już na pewno o przesyłanie tam bieżącej korespondencji.

Gdzie ją posadzić?
I tu dochodzimy do pytania do tilka albo Cracka - czy dałoby się do tego celu przystosować jakąś istniejącą skrzynkę typu choćby tego ads, czy też lepiej będzie wykorzystać jakąś nową? A jeśli tak, czy można by ją przygotować i zamieścić link? Szczerze mówiąc, zastanawiałam się nad wykorzystaniem Aplikacji Google, ale o ile dobrze pamiętam w ich ramach też nie ma "wspólnych" skrzynek - trzeba po prostu zrobić jedną i dać do niej login i hasło odpowiednim osobom.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-05-2008, 16:33   

Sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu kolejne konto na GMailu. Duża część redakcji to zna, jest łatwe z zarządzaniu, prosto się szuka i filtruje.

Wieczorem będę na IRCu, wtedy mogę to założyć.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2008, 12:21   

No dobrze, skrzynka została utworzona. Dobrałam się do niej dzisiaj i - w celach archiwizacyjnych - zamierzałam przesłać tam z mojego konta gmailowego wszystko, co dotyczy spraw ogólnotanukowych, żeby uprawnione osoby mogły w tym grzebać.

Na szczęście zatrzymałam się w ostatniej chwili: IKa, Tilk i Crack, macie ustawione przesyłanie wszystkich wiadomości z tego konta do siebie. To ma sens, ale po nadzianiu skrzynki starą zawartością, w odniesieniu do rzeczy nowych. Jeśli zacznę przesyłać wątki teraz, spadnie wam do skrzynek ponad setka wątków (lekko licząc) - czy jesteście pewni, że tego właśnie chcecie ^^"?

Poza tym to samo powinien pewnie zrobić Teukros, może Zegarmistrz, pewnie IKa - chodzi przynajmniej o ważniejsze sprawy. Na razie utworzyłam filtr, który wszystkie przesyłane z mojego konta wiadomości automatycznie oznacza etykietką Avellana - w ten sposób będzie można wygodnie je filtrować, więc polecam ten sam sposób na wiadomości przesyłane z innych kont.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-05-2008, 14:38   

Avellana napisał/a:
Jeśli zacznę przesyłać wątki teraz, spadnie wam do skrzynek ponad setka wątków (lekko licząc) - czy jesteście pewni, że tego właśnie chcecie ^^"?
Jeśli zaznaczę, że mają trafić do archiwum, to przypuszczam, że przeżyję - etykietę odpowiednią także zrobię - tak, żeby było widać, że to są redakcyjne, bo chwilowo mam poetykietowane wszystko, co się da.
Uwaga - w tym wypadku bardzo doceniam pokolorowanie przez gugla etykiet - zdecydowanie szybciej się znajdzie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-05-2008, 20:14   

Ave, jestem tego w pełni świadomy, tak samo jak istnienia szybkiego algorytmu znajdź > from:tanuki.redakcja@gmail.com > zaznacz wszystko > usuń, którego wykonanie zajmie maksymalnie minutę :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2008, 20:16   

OK, skoro tak, to jutro poprzerzucam wątki :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group