FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Prima aprilis AD 2009
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-03-2009, 20:57   

Cytat:
Uważam, że recenzent doskonale oddał problematykę psychologii bohaterów. W pełni się zgadzam z jego zdaniem. Także uważam, że postacie przedewszystkim powinny coś sobą wnosić do treści, posiadać ciekawy, niebanalny charakter i życie wewnętrzne. Cieszę się także, że recenzent zauważył, jak ważne jest, by każda postać posiadała ciekawą historię do opowiedzenia. Zgadzam się z nim całkowicie. Ważna jest przedewszystkim psychologia postaci i fabuła. Pod tym względem recenzenci Tanuki mają rację.

PS. Czy zauważyliście, jak ładnie pręży się tyłeczek głównej bohaterki, gdy ta się nachyla? Nigdy nie zapomnę tego widoku... Kurcze, chciałbym być jej majteczkami.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2009, 22:43   

Komentarze "pozbieram" w jedno miejsce jutro. Tymczasem macie na osłodę projekt newsa.

Cytat:
Zapraszamy do wypróbowania nowego systemu komentarzy - najnowszego udoskonalenia naszego serwisu.

Rozumiemy, że zmiana wzbudzi zapewne trochę kontrowersji, jednak dotychczasowy system komentarzy w ogólnym rozrachunku sprawiał wiele kłopotów. Liczne wpisy niskiej jakości, pisane nie zawsze poprawnym językiem, a także konieczność stałego moderowania dodawanych przez użytkowników treści od dłuższego czasu stanowiły rosnący problem portali na całym świecie. Dlatego też wielkie serwisy zaczynają odchodzić od systemu pozwalającemu na samodzielne wprowadzanie wpisów przez użytkowników, zastępując go tak zwanym Predefined Comment System (System Predefiniowanych Komentarzy, PreCoS).

Cytując luźno za Wikipedią, PreCoS to innowatorskie rozwiązanie zaimplementowane niedawno w wielu Content Management Systems (Systemy Zarządzania Treścią, CMS), umożliwiające wydawcom treści wstępne zdefiniowanie dostępnych dla użytkowników opcji komentarzowych. Zaletą tego rozwiązania jest znaczący wzrost jakości komentarzy, połączony z ograniczeniem niekoherentnych dyskusji (ang. flame), a także znacznie zmniejszenie obciążenia serwerów obsługujących bazy danych. Chociaż systemy PreCoS wciąż stanowią zupełną nowość, stopniowo są one rozbudowywane o kolejne funkcjonalności, wśród których szczególnie istotny trend stanowią open-source'owe projekty określane ogólnie jako Intelligent Comment Matching (Inteligentne Dopasowanie Komentarzy, ICM), analizujące wzorce zachowań użytkownika i proponujące najlepiej odpowiadające jego potrzebom komentarze z wciąż rosnących baz danych.

Wprowadzony na Tanuki-Anime PreCoS to oczywiście wersja bardzo uproszczona i pilotażowa. W przyszłości planujemy rozbudowanie jej o nowe opcje komentarzowe, w czym oczywiście na pewno bardzo przydadzą się nam opinie Czytelników, czyli Wasze. Prosimy o testowanie i przekazywanie wszelkich uwag!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2009, 21:43   

Dla Tilka - zbieram w jedno miejsce dotychczasowe gotowe komentarze:


Komentarz 1

Polecam wszystkim ten tytuł! Muszę całkowicie zgodzić się z recenzentem, nie można było tego lepiej ująć: wspaniała grafika, wyraziste postaci, trzymająca w napięciu akcja, nieprzewidywalna aż do końca fabuła... Wszystko to składa się na anime znakomite i warte obejrzenia przez każdego prawdziwego fana japońskiej animacji. Jeszcze raz polecam i dziękuję recenzentowi, że zwrócił moją uwagę na ten doskonały tytuł.


Komentarz 2

Jednym słowem: CUDOWNE!!! Nigdy wcześniej w moje ręce nie wpadło dzieło tak niesamowite, wybitne i pod każdym względem wyjątkowe. Cieszę się, że docenił je także recenzent, chociaż oczywiście rozumiem, że jego obowiązkiem było wskazanie także niewielkich wad. Dla mnie były one całkowicie niedostrzegalne i tym bardziej doceniam trud Redakcji Tanuki, która tak wnikliwie bada każdy oglądany tytuł. Do wszystkich: MUSICIE to obejrzeć! Jeszcze dzisiaj! Nawet się nie zastanawiajcie!!!


Komentarz 3

Co tu dużo pisać: zgadzam się z każdym słowem recenzenta. Tak trzymać, doskonała robota! Od siebie dodam tylko jednak: od pierwszego odcinka byłem całkowicie zauroczony bohaterką. Tak wspaniałej dziewczyny nigdy jeszcze w anime nie spotkałem i dlatego gorąco kibicowałem bohaterowi i cieszy mnie, że potrafił dokonać właściwego wyboru. Aż szkoda, że takich dziewczyn nie ma naprawdę! Polecam wszystkim fanom kawaii dziewczyn z wielką bronią!


Komentarz 4

Drogi recenzencie, chciałbym zauważyć, że zawarte w twoim tekście tezy są niekoherente z moimi odczuciami względem tego anime. Mimo iż omawiając tę serię użyłeś trafnych argumentow, z którymi się częściowo zgadzam, to jednak brakuje im immanencji, a niektore z nich stanowią lapsus z logicznego punktu widzenia. W efekcie Twoja niesynkretyczna teza z łatwością daje się obalić przez reductio ad absurdum lub nawet reductio ad hitleru, co wywołuje u mnie, jako czytelnika, stan dojmującego dysonansu poznawczego, a nawet niepewności ontologicznej.


Komentarz 5

Seria zdecydowanie godna polecenia każdemu, kto lubi bardzo inteligentne i oczytane dziewczęta, z ogromnymi, błękitnymi oczyma wypełniającymi każdy zakątek ekranu swoją obecnością. Także osoba lubiąca widok dziewczęcej bądź też kobiecej bielizny, powiewającej zalotnie lub wyglądającej zza każdego rogu poczuje się w pełni usatysfakcjonowana po zapoznaniu się z tym tytułem. Zrozumiałym jest jednakże, iż nie każdy widz jest zdolny do głębokich przemyśleń po obejrzeniu tej produkcji - osobom takim gorąco polecam zapoznanie się z wczesnymi produkcjami goszczącymi na ekranach w naszym kraju kilkanaście lat temu.


Komentarz 6

Zdecydowanie uwielbiam tego typu historie! Ta głębia! Te emocje! Cudowna kreska, niezrównana fabuła - recenzent znakomicie uchwycił w recenzji niezwykłą jej złożoność (bynajmniej fabuły, nie kreski). Absolutnie się zgadzam, że bohaterowie są uroczy, przesympatyczni i słodcy. Jeśli szukacie czegoś przeoptymistycznego, to polecam gorąco! I brawa dla recenzenta za recenzję o tak pozytywnym wydźwięku.


Komentarz 7

Zrecenzowany tytuł niewąptliwie należy do najlepszych w swoim rodzaju. Zręcznie operuje schematami, udowadniając że nawet w zastanych ramach możliwa jest oryginalność. Chwała i recenzentowi za to, że dostrzegł i uwypuklił w recenzji ten element, nie ulegając pokusie łatwej krytyki braku nowatorstwa.


Komentarz 8

Sądzę, że recenzent doskonale oddał problematykę psychologii bohaterów. W pełni się zgadzam z jego zdaniem. Także uważam, że postacie przede wszystkim powinny coś sobą wnosić do treści, posiadać ciekawy, niebanalny charakter i życie wewnętrzne. Cieszę się także, że recenzent zauważył, jak ważne jest, by każda postać posiadała ciekawą historię do opowiedzenia. Zgadzam się z nim całkowicie. Ważna jest przede wszystkim psychologia postaci i fabuła. Pod tym względem recenzenci Tanuki mają rację.

PS. Czy zauważyliście, jak ładnie pręży się tyłeczek głównej bohaterki, gdy ta się nachyla? Nigdy nie zapomnę tego widoku... Kurcze, chciałbym być jej majteczkami.


Komentarz 9

Recenzenci Tanuki.pl po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, wskazując nieświadomym zagrożenia fanom anime, jakich tytułów należy unikać. Z tego miejsca pragnę wyrazić najgłębszy podziw dla cierpliwości i samozaparcia osoby recenzującej, która obejrzała ten tytuł do końca, aby zaprezentować nam tak wyczerpującą jego krytykę. Pozostaje mi napisać, iż moje odczucia były identyczne: zarówno pod względem akcji, jak i postaci ta seria rozczarowuje, nie nadaje się do oglądania i powinna być omijana przez wszystkich, niezależnie od płci i wieku. Żałuję tylko, że nie dane mi było wcześniej zapoznać się z tą recenzją - oszczędziłoby mi to rozczarowującego seansu.


Komentarz 10

Seria pod każdym względem przeciętna, nie znajdzie się tu nic, czego nie widzielibyśmy już po kilkadziesiąt razy. Typowy główny bohater, równie typowa bohaterka i wszystkie pozostałe postaci - na pewno znajdziemy dla każdego jakiś odpowiednik, który już znamy. Fabuła całkowicie przewidywalna. Polecam tylko tym, którzy lubią w kółko oglądać to samo, pozostali niczego tutaj nie znajdą. Natomiast zbaczając trochę z tematu, chcę podziękować całej redakcji Tanuki.pl za stworzenie tak wspaniałej strony! Należy Wam się ogromny tort cytrynowy z bezą i po filiżance herbaty Zielony Skoczek.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2009, 17:29   

W dalszym ciągu dla Tilka, żeby wisiało w oczywistym miejscu.

Komentarze i news są gotowe, obrazek jest praktycznie gotowy. Ponieważ akcja jest jednorazowa/jednodniowa, trzeba zadbać, żeby możliwie dużo osób ją zauważyło. Byłoby dobrze, żeby tytuł newsa - REWOLUCJA W KOMENTARZACH - był wielkimi literami i na czerwono, ręcznie chyba dałoby się to zrobić? Jeszcze lepiej by było, gdyby istniała możliwość ręcznego wepchnięcia go w layout strony Anime na samej górze, tuż pod belką "Ostatnio dodane" (tak jak dawniej na testowej wisiała informacja, że jest to strona testowa, a nie prawdziwa). Ale nawet jeśli trzeba będzie to zostawić w tym boksie od newsów z boku, duże czerwone litery powinny zwrócić uwagę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-03-2009, 18:22   

Grafika do wstawienia na podstronie z linkiem do właściwych komentarzy

Prima-Aprilis.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 89,15 KB


_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-03-2009, 19:29   

Wypadałoby już dopracować kwestie wyglądu. Na razie wrzuciłem teksty komentarzy i wstawiłem obrazek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2009, 19:53   

Dobra, po kolei.

- Proponuję trochę większy odstęp między poszczególnymi komentarzami, żeby było je łatwiej czytać;

- Przycisk "Powrót" działa, jak powinien (przenosi na stronę "nabicia") tylko w przypadku wybrania któregoś przycisku radio przy komentarzu - powinien działać tak samo nawet jeśli żaden komentarz nie zostanie wybrany;

- Obrazek może mógłby być trochę większy, na mojej (fakt, sporej) rozdzielczości jest ciut za mały;

- No i pytanie, czy da się zrobić te cuda z tytułem newsa?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-03-2009, 20:11   

Avellana napisał/a:
- Obrazek może mógłby być trochę większy, na mojej (fakt, sporej) rozdzielczości jest ciut za mały;

Tilk wstawił miniaturkę z forum, oryginał jest szeroki mniej więcej na całą ramkę. Jeśli był za szeroki, to zmniejszę, tylko dajcie znać.

Prima-Aprilis-napis.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 94,27 KB


_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-03-2009, 21:34   

Obrazek brać z http://hastur.tanuki.pl/special/primaaprilis.jpg
Dodatkowo wyśrodkować.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-03-2009, 22:04   

Link od "skomentuj na forum" dać najlepiej od razu do działu "Pytania, komentarze, opinie" http://forum.tanuki.pl/forum30.htm - potem temat z tajnego się tylko przesunie dwoma kliknięciami. (oczywiście tez zaznaczony na czerwono).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group