FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Prima aprilis AD 2009
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 13:16   Prima aprilis AD 2009

Chyba najwyższy czas, żeby rozpocząć przymiarki...

Przypominam, że nasz tegoroczny pomysł to ulepszony system komentarzy, wprowadzany w trosce o czystość języka polskiego i utrzymanie wysokich standardów naszego serwisu. Niestety wymaga on dziabnięcia od strony informatycznej, ale mam głęboką nadzieję, że nie będzie to przesadnie skomplikowane - jeśli byłoby, to chyba lepiej wymyślić coś mniej pracochłonnego.

Jak to ma wyglądać w działaniu?

1. Użytkownik klika "dodaj komentarz" (lub "odpowiedz na komentarz" w widoku komentarzy)

2. Zamiast na stronę dodawania komentarza zostaje przeniesiony na stronę, gdzie do wyboru (najlepiej przyciskiem typu radio) ma ileś "gotowych" komentarzy. Na końcu ma do wyboru "Wyślij", "Wróć do strony głównej" lub "Podziel się opinią o tej opcji".

3. Po kliknięciu przycisku "Wyślij" albo "Wróć do strony głównej" zostaje przeniesiony albo od razu na zwykłą stronę dodawania komentarzy (z napisem PRIMA APRILIS! na górze) albo na stronę z napisem "PRIMA APRILIS" z przekierowaniem/linkiem do strony komentarzy. Kliknięcie "Podziel się opinią..." przenosi oczywiście na forum. Na tych, którzy wycofają się przez przeglądarkowe "cofnij" nic nie poradzimy, trudno.

Zalety: dowcip instant, nie wymagający podtrzymywania iluzji cały dzień, w dodatku znacząco różny od tego, co robiliśmy do tej pory. Przy tym nie blokujemy całkowicie dodawania komentarzy na jeden dzień (chociaż stawiam, że pojawi się w nich trochę spamu). Dodatkowo nawet jeśli większość "naszych" się nie nabierze, możemy spowodować, że pośmieją się nad "wzorcowymi komentarzami".


Do zrobienia

1. Podstrona wyboru komentarzy, wg powyższego opisu - oczywiście tilk

2. Dostosowanie strony komentarzy lub strona przejściowa (PRIMA APRILIS), linki - takoż tilk, obawiam się...

3. Komentarze do wyboru - to oczywiście zadanie dla mnie, ale bardzo chętnie przyjmę wszystkie propozycje "komciów". Muszą być uniwersalne, pisane prawidłową polszczyzną (bez żartów w rodzaju "blogaskomowy", bo nie pasuje do koncepcji uzasadnienia tego "systemu"). Mogą chwalić lub ganić serię, ewentualnie zawierać jakieś komplementy pod adresem recenzenta.

4. Tradycyjnie, news i ogłoszenie z uzasadnieniem na forum - to już sama przygotuję.


Pytania, komentarze, opinie?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 20-02-2009, 14:54   

Dałoby się zbierać statystyki z tego dnia, żeby zobaczyć, co czytelnicy najczęściej wybierali? To mogłoby być ciekawe.

Poza tym pod kilkoma pięknymi rozbudowanymi komentarzami można by umieścić jeden kompletnie bez sensu. Proponuję wariację z rowerem Zegarmistrza, mi się to wyjątkowo podobało :D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-02-2009, 19:38   

Wygląda dobrze. Na razie nie mam uwag.

Irin napisał/a:
Dałoby się zbierać statystyki z tego dnia, żeby zobaczyć, co czytelnicy najczęściej wybierali? To mogłoby być ciekawe.


Dałoby się. Zgadzam się, to może być zabawne. Może by tak upublicznić te statystyki następnego dnia?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-02-2009, 20:09   

Tilk, świetny pomysł :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2009, 20:21   

To lecę z komciami. Na razie trzy, docelowo potrzebne z 10. Pomysły i brudnopisy mile widziane.

Dla umiarkowanego fanboya/fangirlsa tytułu
Cytat:
Polecam wszystkim ten tytuł! Muszę całkowicie zgodzić się z recenzentem, nie można było tego lepiej ująć: wspaniała grafika, wyraziste postaci, trzymająca w napięciu akcja, nieprzewidywalna aż do końca fabuła... Wszystko to składa się na anime znakomite i warte obejrzenia przez każdego prawdziwego fana japońskiej animacji. Jeszcze raz polecam i dziękuję recenzentowi, że zwrócił moją uwagę na ten doskonały tytuł.


Dla skrajnego fanboya/fangirlsa tytułu
Cytat:
Jednym słowem: CUDOWNE!!! Nigdy wcześniej w moje ręce nie wpadło dzieło tak niesamowite, wybitne i pod każdym względem wyjątkowe. Cieszę się, że docenił je także recenzent, chociaż oczywiście rozumiem, że jego obowiązkiem było wskazanie także niewielkich wad. Dla mnie były one całkowicie niedostrzegalne i tym bardziej doceniam trud Redakcji Tanuki, która tak wnikliwie bada każdy oglądany tytuł. Do wszystkich: MUSICIE to obejrzeć! Jeszcze dzisiaj! Nawet się nie zastanawiajcie!!!


Dla fanboya bohaterki
Cytat:
Co tu dużo pisać: zgadzam się z każdym słowem recenzenta. Tak trzymać, doskonała robota! Od siebie dodam tylko jednak: od pierwszego odcinka byłem całkowicie zauroczony bohaterką. Tak wspaniałej dziewczyny nigdy jeszcze w anime nie spotkałem i dlatego gorąco kibicowałem bohaterowi i cieszy mnie, że potrafił dokonać właściwego wyboru. Aż szkoda, że takich dziewczyn nie ma naprawdę! Polecam wszystkim fanom kawaii dziewczyn z wielką bronią!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-03-2009, 20:54   

Pomysł dla przeciwnika shonen-ai/yaoi
Cytat:
Zdecydowanie nie jestem fanem tego gatunku, jednakże jestem świadom/a, iż są osoby, którym ten typ historii bardzo odpowiada. Z mojego punktu widzenia ani postacie ani tez przedstawiona historia nie spełniły moich oczekiwań. Co więcej, podczas oglądania "wiadomych scen" odczułem/am także dyskomfort psychiczny i fizyczny. Zdecydowanie nie polecam nikomu, chociaż dopuszczam możliwość, iz moje zdanie bardzo odbiega od zdania fanów tego gatunku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-03-2009, 21:00   

Cytat:
Drogi recenzencie, chciałbym zauważyć, że zawarte w twoim tekście są niekocherente z moimi odczuciami względem tego anime. Mimo, iż użyłeś trafnych argumentow omawiając tą serię, z ktorymi się częściowo zgadzam, to jednak brakuje im immanencji, a niektore z nich stanowią lapsus z logicznego punktu widzenia.
W efekcie twoja niesynkretyczna teza z łatwością daje się obalić przez reductio ad absurdum lub nawet reductio ad hitleru co wywołuje u mnie, jako czytelnika stan dojmującego dysonansu poznawczego, a nawet niepewności ontologicznej.


Cytat:
Szanowny recenzencie. Pragnę stwierdzić, że wygłoszona przez ciebie teza na temat tego anime nie da się obronić w trakcie debaty. Użytym przez ciebie argumentom brak oparcia w materiale faktograficznym i nie wystarczą do przeprowadzenia dowodu logicznego pozwalającego wysnuć taki wniosek.
Pewne jest, że każdy, kto zechce samodzielnie przeprowadzić badania źródeł zgodzi się, że metodologiczne podstawy tej recenzji pozostawiają wiele do życzenia, a warsztat naukowy autora tekstu jest niewystarczający.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 09-03-2009, 21:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-03-2009, 21:06   

Dla fana ecchi
Cytat:
Seria zdecydowanie godna polecenia każdemu, kto lubi bardzo inteligentne i oczytane dziewczęta, z ogromnymi, błękitnymi oczyma wypełniającymi każdy zakątek ekranu swoja obecnością. Także osoba lubiąca widok dziewczęcej bądź też kobiecej bielizny, powiewającej zalotnie bądź też wyglądającej zza każdego rogu poczuje się w pełni usatysfakcjonowana po zapoznaniu się z tym tytułem. Zrozumiałym jest jednakże, iż nie każdy widz jest zdolny do głębokich przemyśleń po obejrzeniu tej produkcji - osobom takim gorąco polecam zapoznanie się z wczesnymi produkcjami goszczącymi na ekranach w naszym kraju kilkanaście lat temu.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-03-2009, 16:14   

Na testowym jest próbna primaaprilisowa makieta.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-03-2009, 18:21   

...All your base are belong to us. INDEEED.
Po mojemu to powinno mniej-więcej właśnie w ten sposób wyglądać. Dałabym tylko cały tekst wyśrodkowany, z cytatem może pogrubionym, większą czcionką i na czerwono. Dodatkowo tekst w linku brzmi jakoś dziwnie, ale tu akurat pomysłu nie mam jak zmienić.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 12-03-2009, 21:04   

Fajnie :) A co do szczegółów: obok guzika "Wyślij" trzeba dać guzik "Powrót", prowadzący do tej samej strony, co "Wyślij" (Prima Aprilis!). A także guzik "Skomentuj na forum", który wyprowadzi do tematu na forum (albo do działu na forum, w którym będzie temat - wtedy będzie to można wcześniej przygotować).

Po drugie, między poszczególnymi komentarzami trzeba dać jakiś odstęp, a może poziomą linię albo wykropkowanie? Żeby się nie zlewało.

Strona Prima Aprilis jest ok, pomyślę jeszcze, czy czymś nie podmienić tego linka - ale w sumie może zostać.

Wracając do moich baranów, czyli do komciów: moje trzy chyba na razie zostaną, natomiast myślę, że wezmę jeszcze drugi IKi i pierwszy Zega. Tych "negatywnych" nie powinno być za dużo, przypominam też o obowiązkowej wazelinie. To daje pięć komciów, czyli przydałoby się drugie tyle. IKa zdaje się smaruje komentarz "fanki yaoi", ale tak myślę, że przydałyby się ze dwa takie, które też się zgadzają z recenzentem, ale w tym, że seria nie jest dobra - przy czym jeden może być umiarkowanie rozczarowany, a drugi miażdżący. Jak ktoś się chce pobawić - zapraszam, jak nie, to postaram się sama coś jeszcze zaproponować.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-03-2009, 22:55   

Cytat:
Zdecydowanie uwielbiam tego typu historie! Ta głębia! Te emocje! Cudowna kreska, niezrównana fabuła - recenzent znakomicie uchwycił w recenzji niezwykłą jej złożoność (bynajmniej fabuły, nie kreski). Absolutnie się zgadzam, że bohaterowie są uroczy, przesympatyczni i słodcy. Jeśli szukacie czegoś przeoptymistycznego, to polecam gorąco! I brawa dla recenzenta za recenzję o tak pozytywnym wydźwięku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2009, 23:40   

Cytat:
Zrecenzowany tytuł niewąptliwie należy do najlepszych w swoim rodzaju. Zręcznie operuje schematami, udowadniając że nawet w zastanych ramach możliwa jest oryginalność. Chwała i recenzentowi za to, że dostrzegł i uwypuklił w recenzji ten element, nie ulegając pokusie łatwej krytyki braku nowatorstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 25-03-2009, 18:58   

W ostatnim komciu w drugiej i ostatniej linijce brakuje plogonków, jest "tez" i "iz".

IKa, co to za bynajmniej?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-03-2009, 20:04   

Irin, spokojnie XD, one przecież będą wygładzone. A Bynajmniej jest celowy!

/me pisze kolejnego <miejsce>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group